• L1

    Zdarec, mám menší problém, když brzdím, tak mi píská zadní kotouč (přední ani nepískne). Dá se ro nějak odstranit? Mám mechanické brzdy hayes. Dík

    Anketa: Pískají vám kotoučovky?

    ANO
    52x
    63%
    NE
    31x
    37%
    0 0
    • dieegoo  

      kdyz sou mokry, tak docela vydatne

      0 0
    • Enttee  

      Mě jen slastně bzučí zubatej kotouč, :P

      0 0
    • Vašur  

      Mě to samý a nepomohly ani výměny destiček. Tedy nepískaly ty první, který byly pryskyřičný, ale ty zase stály za prd. Už jsem slyšel i teorii, že je to konstrukcí rámu. A to by byla náročná náprava. Teď mám na doporučení BBB, že jsou s nima v tomhle případě nejlepší zkušenosti. A fakt je, že pískají opravdu decentně. Skoro bych si troufl brzdit i u kočárku se spícím dídětem :-)

      0 0
      • L1  

        Mě hlavně není jasný, proč píská zadní a přední ne?? Když je tam všechno úplně stejný??? Jo a taky dřív to nepískalo vůbec, až po najetí cca 250 Km.

        0 0
        • sportovni_biker  

          Mě přesně naopak někdy pouze přední, ale stává se že zase někdy pouze zadní. Nevím čím to je, mám Shimano Deore M475 Mechaniky

          0 0
      • pepino  

        No já mam Sh 525 a po zajetí začala pískat přední.Svině.Stejně chci vyzkoušet 180mm Alligatora kotouč,tak uvidim,jestli to přestane.

        0 0
      • Pijer  

        S tou konstrukcí rámu mi to přijde divný, protože jsem měl mevhaniky Hayesy MX2 a v pohodě a teď mi HFX9 vrže jako čert :-)

        0 0
    • Radek Broz  

      A piska ti to v televizi nebo ve videu?

      0 0
      • enjoy  

        no jo,ale ve videu je to loziskem nebo kazetou..

        0 0
        • Radek Broz  

          Takze se to da odstranit:o)

          0 0
          • enjoy  

            ano da,video uz jsem odstranil:-)

            0 0
            • ydaho  

              člověčě, líbí se mi tvuj humor :) náhodou sem si na ten tvuj kotouč rychle zvyknul :)

              0 0
              • enjoy  

                tak to jsi asi druhej:-).prvni budu asi ja. ps:me ted po preventivnim odmasteni(nemel jsem na to sakra chmatat!) vydava pri brzdeni malinko vyssi toninu nez driv:-).

                0 0
                • ydaho  

                  aaaa to mi připomíná noční dotahování objímky u karbonové sedlovky :)

                  0 0
    • micro  

      hm, mě pískaly obě M475 od shimána, ted co sem koupil dopredu Avida BB7 – ten to už nedělá, akorát při zajíždění občas krutě vrzal,ale teď je v poho. Zadní píska teda fest..to budu řešit taky Avidem..:-)))

      0 0
    • Hurikan_Tom  

      Ja mam 525 a zadni mi taky piska, ale moc mi to neva, pze kdyz dojedu treba pesi turisty tak zabrzdim, oni se pisknuti leknout a utecou, dale to plasi dravou lesni zver :o)

      0 0
      • lubos  

        Myslis ty divoke hlemyzde, co lezou z der po desti ? :P

        0 0
        • Hurikan_Tom  

          no ty jsou nejhorsi, pze na nich muze v zatacce zle ujet predni kolo = karambol a rozmazly hlemyzd na noze (ble)

          0 0
          • Charlie_R  

            Nejhorsi jsou utocny vodni zelvy! Rozebehne se a skoci ti krunyrem do kxichtu:)

            0 0
      • Milenius  

        Mam taky 525 a zacala mi vibrovat zadni brzda – zjistil jsem, ze proste ty desticky vibruji nahoru a dolu, jak jsou pripevneny jenom na jednom konci tou zavlackou. Zkousel jsem to nejak stelovat a nic nepmohlo. Castecne pomohlo odmastit kotouc a desticky solvinou, ale jen na nejaky cas, nakonec jsem proste vymenil zadni kotouc (za ten nejlevnejsi shimano za cca 300) a bylo po vibracich.

        0 0
        • Pavlos  

          solvinou???

          v solvine jsou oleje;)

          0 0
          • Milenius  

            To sice ano, ale dostane to spolehlive z desticek tu vrchni cernou vrstvu, kazdopadne u mne byl hlavni problem v kotouci – po vymene uz to je OK

            0 0
    • Luka  

      tv / video? …spis audio ne??? :D

      0 0
    • RUR  

      Za jistých okolností píská všechno. Mokro, moc zima, moc teplo, moc prachu, málo prachů:-))) Taky to bývá deskama. Mám pocit, že metalické pískají častěji, ale statistiku si nevedu.

      0 0
      • be.r.ry  

        mam MX2 …ja myslim zhe je to prachem a vodou......obcas proste pistej kurvy mno…

        0 0
    • goofy  

      Tak prispeju taky svoji troskou do mlyna. Takze: Hayes semi-metalic – nepiskaly, ale nicmoc nebrzdily Fastop semi-metalic – nepiskaly a brzdily obstojne Hayes sintered – piskaji (ne porad, ale vic) a brzdi perfektne. Jezdeno na HFX-9 a HFX MAG. Ono je to i celkem logicke. Zkuste si trit dva kovy o sebe. Semtam si holt pisknou…

      0 0
      • Pospa  

        Goofy nestalo se ti u těch Heyes Mag, že když se víc zahřejou tak to najednou začne vydávat hrozný zvuk, nenazval bych to ani pískáním, spíš jak kdyby jelo železo po železe nebo tak nějak

        0 0
        • goofy  

          No stalo jednou, kdyz jsem jel jeden asi pulkilometrovy prudky kopec porad na brzdach za ucelem vypalit desky. Ke konci to zaclo delat takovy divny zvuk, ale brzdy brzdily porad stejne, nebo spish vice, protoze se z nich vypalila troska oleje…

          0 0
          • Pospa  

            Dík, to víš mám furt strach o svoji ženušku, půjčil jsem si její brzdu protože jsem u svých avidů přerval hydr. hadičku a když jsem jel na Tetřev a pak po nějaké značce dolů myslím že po zelené ze Severky takovým korítkovým sjezdem tak to dole začlo dělat, ale bzdilo to furt to jo. Koupil jsem ji teďka 180 kotouče dopředu i dozadu a doufám, že už je nikdy nespálí.

            0 0
          • PjSky  

            to se stane i v aute: kotouce se rozpali a zmeni se jak velikost, tak charakteristika kovu.. me se to stalo v BMW pri rychlem zastaveni z 200 na 0 a.. mel sem strach jestli se to auto jeste rozjede [jestli to neni zapeceny] Rozhodne neprehrivat, brzdit prerusovane atp [predni zadni] nebo jet pomalejs ;) nebo rychlejs :D

            pro zakonomilce: bylo to na okruhu! :P

            PS: verte mi

            0 0
            • Honza729  

              V pohode, ja to na D1 ze dvouset taky musel zadupnout na nulu a z brzd se regulerne kourilo.....

              Pro zakonomilce: zaslouzim zastrelit. :P

              PS: verte mi

              0 0
              • vlk  

                Ne spíš vyšetřit.

                0 0
                • Honza729  

                  :-)))

                  0 0
                  • vlk  

                    Se pak nedivím, že je na D1 tolik bouraček.Já už raději jezdím do Prahy vlakem. Minimálně 3 x za poslední rok mě tam někdo málem sejmul-nejhorší jsou usínající kamioňáci a pak blázni co to tam žhaví těch 200.

                    0 0
                    • Honza729  

                      Ale klid…neodsuzuj, kdyz nevis, o co slo. Nedele v sest rano, slo o test oblozeni pro jeden casopis.......za asistence UAMK. Veskera povoleni byla podepsana.

                      0 0
                      • vlk  

                        Sem myslel, že takové věci se testují na letišti.

                        0 0
                        • Honza729  

                          Kdepak......tam je jiny povrch. Jen se o tom proste nemluvi.....

                          Na autech jsme tenkrat meli znacky F XX-XX pro testovani.

                          0 0
    • raceman  

      ja mam hydry deore 525, predni mi vubec nepiska, ale zadni jo. jednou sem zadní kotouč očistil čistícim prostředkem na kolo, jmenovalo se to nějak Medvýdek mýval, a celkem dlouho to nepískalo.

      0 0
    • Pablo  

      Me piska (uplne presne jako vlak) a posleze i desne „skripe“ predni hydraulika Hope. Je to vzdy pri delsim sjezdu kdyz se zahreje, ale to byste museli slyset, podle me to 0,5km daleko budi deti a fakt neprehanim. Navic se kotouc zajel do takovy sedy barvy, zadni kotouc (mechanika Hayes) mam krasne stribrny. Co delam blbe? Zkousel jsem kotouc vycistit nejakym sajrajtem co jsem tu nasel radu ale nepomohlo. Ma nekdo Hope mono M4? Jaky desky se vam do ni osvedcily?

      0 0
      • Lister  

        stejný zkušenosti jen teda jiný brzda, jak se rozpálí tak děsně píská, celkm mě to štve, dlouhé sjezdy jezdím dost často :o(

        0 0
      • PePu  

        Originální desky mam na Mono M4 asi 4000km (odhadem jsou na 1/2 původní tloušťky), ale ještě se mi brzdy nepodařilo zahřátím přivést ke hluku (muší váha, malé kopce v okolí). V Dolomitech jsem kdysi Hope C2 zahřál tak, že hulákaly jako brzdící náklaďák (a taky přitom řádně „voněly“). Barvu kotouče neřeším, někdy je šedivý, jindy zase lesklý – když to brzdí, nesahám na to. Desky můžeš zkusit třeba Koolstopy (zkus Enjoye, jak je spokojen). IMHO ale budou všechny sintrované desky při větším zahřátí dělat na kole randál.

        0 0
      • enjoy  

        ja je mam.ted brzdim organickyma BBB.dobry je,ze to nikdy nepiska brutalne.mala nevyhoda je,ze to malinko piska porad:-)

        0 0
        • Pablo  

          Brzdej dobre? Muzes pls dat link jaky presne to jsou pripadne srovnat s tema koolstopama, ktery jsi mel (jestli jsem to dobre pochopil) driv? Ja prave dojizdim ty originalni, kolik km nevim, komp nevozim, ale davam jim dost, nekolikrat Alpy atd a fakt si pripadam blbe, kdyz je siesta, vsude ticho a celym udolim se nese rev jak kdyz tatra s piskem brzdi trenim o svodidla – to bych se vzdy nejradsi zakopal do zeme, zvlast kdyz mijim mamku s kocarkem a moc dobre vim, proc to dite breci.. :(

          0 0
          • enjoy  

            ja mel predtim jenom ty originaly.ty BBB jsem vzal jenom proto,ze byly v prvnim bikeshopu hned k dostani.proste desky do starych XT ctyrpistku.brzdi lip nez originaly,ale me ty origo desky prvadely nejaky nesmysly:-).brzdily a zase nebrzdily.. jinak pry ty koolstopy jsou dost rvavy,jsem slysel.nekdo zase rika ze dobry.nevim..

            0 0
            • PePu  

              Já myslel, že jsi je koupil (www.bike-forum.cz/…8/forum.html#…). PS: Goldfreny (viz link) jsem ještě netestoval.

              0 0
              • enjoy  

                nemeli je..:-/.jak priznacne pro ČR:-))). ted mam ty BBB a pak uz zkusim koolstopy.

                0 0
                • kafac  

                  Ja mam ve predu Fastop a vzafu Koolstop a nepiskaji ani jedny, origos shimano me vzadu sem tam trosku piskly ale jen tak potichoucku :-)

                  0 0
                  • enjoy  

                    ja bych to u me videl na krivy kotouce,pac to vice piska pri mirnem brzdeni.. ony ty kotouce uz pri dodani nebyly moc rovne:-)

                    0 0
      • radek05  

        Já bych ten zvuk přirovnal k větě „jak když mordujou prase“ Mám desky i kotouč origoš 180mm, kotouč je teď leskle šedej.

        Určitě na to ale nemá vliv délka sjezdu, spíše intenzita brzdění + rychlost + moje hmotnost (>90kg)

        0 0
    • Otelo  

      neskusali ste niekto po zajazdeni podlozit pod strmen nejake 0.3mm podlozky? ja som ich tam musel dat dopredu na vidlu, lebo mi dosticky nechytali okraj kotuca, a teraz je aspon krasne vylesteny :). mne 525ky nasucho nikdy nepiskali ale mozno by to pomohlo.

      0 0
    • admxx  

      Predni mi pisti takovym vysokym tonem a vubec mi to nevadi neni to moc hlasite, kdyz se zahrejou tak nekdy pisti trochu vic. Zdni nekdy trochu „chrci“ (takovy zvuk jako treba kdyz v aute zabere abs), ale myslim ze to je spis prachem a velkymi otvory v kotouci.

      0 0
    • dieegoo  

      Mě nepískají, ale přední brzda při brzdění vydává takovej pochybnej zvuk, nevím k čemu by se to dalo přirovnat… ale asi jako kdybyste přes injekční stříkačku tlačili vodu.. nevim čim to :/

      0 0
    • nachti  

      Nechtěl jsem zakládat nový thread, tak to píšu sem. Taky mě rozčilovalo pískání kotoučovek, teda jenom zadní. A někde jsem tady četl něco o měděné pastě, která se údajně používá(la) u aut. Nedalo mi to a na destičky jsem nanesl – ovšemže na styčnou plochu mezi destičku a prasátko – tenkou vrstvu teplovodivé stříbrné pasty, kterou jsem používal v dobách tunění PC. No a pomohlo to. Netvrdím, že je to stoprocentní, ale pískám jenom vyjímečně. Samozřejmě to neodstranilo pískání, když jsou destičky mokré. Vyzkoušeno na jednom kole a jedněch brzdách, takže jestli ta pasta pomohla nemůžu stoprocentně tvrdit. U těch kdo tento postup zopakují, se zříkám zodpovědnosti za okamžité či pozdější snížení brzdného účinku v důsledku nesprávné aplikace – zasvinění brzdné plochy desek, příp. celého kotouče. Stejně tak netuším jak to bude reagovat s vodou (železo – stříbro – měď), nějak asi jo. Ale teď to brzdí a nepíská a o to přeci šlo.

      0 0
      • marapara  

        No já nevím, moc se mi tomu nechce věřit, nanášet teplovodivou pastu z pc :). To by taky mohl být poslední moment, kdy brzdy ještě brzdily :). Prostě jsou to kotoučovky a pískají. Dělají to kotoučovky na autech, na kolech, prostě to neřeším a jezdím. Aspoň nepotřebuješ zvonek :). Mi taky Juicy občas pískne.

        0 0
        • nachti  

          Připouštím, že úplně bez rizika to není. Ale právě tato stříbrná pasta narozdíl od obyč. bílé vůbec nestéka. Takže k brdným plochám by se dostat neměla. Možná by se její zbytky časem mohly dostat k vyústění prasátek ze třmenu a prasátka by se mohla začít hůř vracet. Zatím je to v pohodě.

          0 0
      • Pavel  

        A co na disky špricnout teflonový olej? Už nikdy nebudou pískat a to ani za mokra! Má to možná jeden drobný vedlejší efekt, no, s tím se hold bude muset každý nějak srovnat. Brzdy nebrzdí. Což je u brzd ale asi docela zásadní… :-)) Jinak – s muzikou (za mokra) jezdím taky (Avidy Šťávy 5).Psi se z toho můžou zbláznit. A já někdy taky…

        0 0
    • Omen  

      nechci zakládat a tak se ptám zde při brždění zadní przdou se ozívá ne pískání ale řev a brzdy se jakoby zadrhují a moc nebrzdí přední v poho najeto asi 750 a ze začátku v poho mám shitmano lx

      0 0
    • Kelib  

      Mě píská zadní brzda Avid J7, na starým rámu Merida bylo vše ok, ted mám novej meridáckej a píská to při sebemenším přibrždění. Ten zvuk bych přirovnal k něco mezi pískání vlaku, umírající žirafy a k parníku…fakt už nwm co s tím, nemůžu takhle tou zadní prakticky brzdit

      0 0
      • KubaBajk  

        zkusit ofrézovat dosedacíplochy…se­řízení už jsi asi provedl. Pokud to nepomůže,tak druhý rám :-)

        0 0
        • Omen  

          jo na to jsem taky myslel musím si to nechat udělat snad to pomůže

          0 0
      • Pi†el  

        me piskaj taky a uz to neresim..

        0 0
    • Irena  

      Mě pískají obě,pořád a hodně :) ..teda. jen když je umyju,tak je na chvíli pokoj …asi na 10 km… :)

      0 0
    • Blackbiker  

      mám Sainty a „cinká“ hlavně zadní 203mm-ale mi je ten zvuk nepochopitelně sympatický-aspoň vím že mám pod sebou kus pořádné mechaniky, aspoň vím že jedu, pocit vědět, že cinkáním hlásí: Jsme tu a připraveny tě v každém okamžiku podržet:-) Ps:nepotřebuju zvonek:-) Prostě to neřeším:-)

      0 0
    • libi  

      nejsnažší odstranění pískání při brždění je nebrzdit÷) Pískání neřeš, prostě si na to zvykni. Autu taky někdy brzdy pískaj a někdy sou sticha. Hlavně asi neexistuje recept na odstranění pískaní a občas i toho řevu co se line z brzd. Moje brzdy třeba jeden den sou potichý že o nich nevim a jindy zase řvou jak prase na jatkách.

      0 0
    • mara53  

      stale jeste mam SHimana 475 a v nich Koolstopy desky KS-D620 a vubec nepiskaj a brzdi excelentne – s kotoucema Alligator zahrivani nejak nepocituju, tot muj nazor. Driv jsem jezdil 1× predni/zadni Shimano orig- nic moc, pak 2× BBB pred/zad. a je fakt zetaky nepiskaly, ale ani o moc lip nebrzdily (nez orig.Shimano), ted spokojenost

      0 0
    • karliner  

      někdy, zvláště když jsou navlhlé, ale to spíš vržou, takže mi snad ani nepískají, vlastně nevím… mám HFX-9

      0 0
    • Luke  

      Predni brzda (formula oro k24, 180mm kotouc) vydava takovy hodne zajimavy zvuk. Tezko se to popisuje – neco jako bzuceni, trochu prerusovane (nebo spis kolisajici). Zni to jako kdyby byly desticky ze silikonu (nejsou :-) Nekdy to dela, nekdy ne – asi podle erupci na slunci. Brzdit to brzdi. Je neco spatne nebo si mam zvyknout?

      0 0
      • tachmude  

        Přední i zadní ORO K24 180 kotou­če.V předu sintrované desky (goldfren) v zadu origo Formula.Taky bzučí,takže buď v klidu.jinak brzdí ako šlak…tak.

        0 0
        • Luke  

          dik za uklidneni. kdyz jsem to slysel pri prvni testovaci jizde, tak me to docela vylekalo

          0 0
    • WASP  

      zkus v servisu zafrezovat patky na rámu, co drží brzdu.

      0 0
    • Omen  

      tak se mi to asi podařilo odstranit vzal jsem speciál sprej na odmaštování kotoučů a zatím v poho ale jel jsem asi jen 2 km zítra jedu 65 km závod tak uvidím

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse