• krabica

    Sháním kliky na čtyřhran s dvoutácem na Favoritku šestikolo, nevíte někdo kde to splašit?

    Anketa: Dá se to splašit?

    0x
    0%
    0 0
    • krabica  

      Lidi, jestli já to neseženu tak nebudu muset moct jet do práce. Pomoooc

      0 0
    • JMT  

      tam nejdou dat proste naky srackovy silnicni kliky ?

      0 0
      • Vrci  

        Takový ty duralový na čtyřhran, co se dávaly na favorita ročník 90, se jen tak nenajdou. Jejich kvalita a trvanlivost je nenapodobitelná, obdobný nemaji snad ani v Tescu.

        Jinak na favorit rám bych dal první co seženu. Obejdi kameňáky, určitě tam bude nějaký low-end sundaný z nějaký sériovky (truvativ, Sh 2200 nebo FC A050).

        Další možností je podpořit čínské děti a koupit nějakou napodobeninu typu Li-chi.

        Já mám na favoritu nějaké Cyclone kliky. Na těžký měkký rám patří těžké měkké kliky.

        0 0
        • krabica  

          Já ta měl kliky Eska, ale převodníky už jsou v tahu a oddělila se mi klika od pavouka. :-(

          0 0
          • Vrci  

            Takže šrouby jsou v pořádku, vzdálenost malý – velký tác znáš, tak vyraž do města. Kup to nejlevnější s ocelovými převodníky co seženeš a v případě, že to bude zlobit, tak to uprav.

            0 0
      • krabica  

        všude maj jen na 8 a více kolečko – jiná šířka řetězu

        0 0
        • Vrci  

          Pokud to nebude fungovat, o čemž pochybuju, tak vyměň šrouby v převodnících za delší (třeba ty původní) a přidej podložky tak, aby mezera odpovídala 6 s.

          0 0
          • krabica  

            Asi to risknu, zatím jsem narazil na nejlevnější Shimano Sora za 1200, není něco levnějšího?

            0 0
            • Vrci  

              Letošní sora je na octalink a stojí 1500,–- (lange ceník), takže by mohli trochu s cenou dolu. Jinak dvě sady jsou ještě pod Sorou. 2200 tam jsou kliky za 1570,–- (lange) a A050 za 591,–-. Možná půjdou sehnat levněji, ale moc bych tomu nevěřil. Malá cena, malý rabat, stejné poštovné jako za D-A.

              0 0
              • Vrci  

                Než objednáš tu A 050, tak si zjisti jak jsou připevněné převodníky ke klice a pokud jsou nýtované tak se změř mezeru velká-malá u Eska táců a u tý Sory co ti nabízí. Pokud bude stejná tak je vem, pokud jiná zvaž jestli ti problémy s odvrtáním nýtů a úpravou otvorů na průměr šroubů stojí za ušetřených 600.

                A 050 se dělají pouze 160 a 170 mm.

                0 0
        • rarášek1  

          Převodník je shodný pro 5,6,7,8,9 pastorek. Jen se liší doporučeným použítím řetězu. V tvém případě by měl být typ UG.

          0 0
          • rarášek1  

            Ale problém může být v tom čtyřhranu. Aby neměl jinačí úhel a velikost.

            0 0
            • Vrci  

              Vše je JIS standard. ISO dělají jen evropští výrobci (Campa, Stronglight).

              0 0
              • rarášek1  

                Jenže tehdy byl Velamos, závod Náměšt nad Oslavou součástí RVHP.

                0 0
                • Vrci  

                  Já vím, na favorit ose jsem měl i nějakou kopii trojpřevodníku klik shimana, takže by to měla být JIS norma.

                  0 0
          • Vrci  

            Převodníky ano, ale liší se rozestup mezi nimi. U 8/9 shimano a 9/10 campa minimálně, ale při použítí 9 by mohl padat řetěz z velkého převodníku na malý vnějšími články a ne středem. Proto možná bude třeba přidat podložky, aby se dostaly převodníky dál od sebe.

            0 0
            • krabica  

              Taky si to myslím, ty A050 jsou moc krátké, já mám dlohé nohy, a oddělávat nýty a vrtat to se mi fakt nechce. Zatím jsem našel toto: www.finebike.cz/…-215-770.php

              0 0
              • krabica  

                A tu je ta Sora: www.velotrade.cz/index.php?…

                0 0
              • Vrci  

                Bojim se, že ty nýty budou u téhle cenové hladiny běžné. Zkus rozšroubovat ty esky co máš doma. Mám takový pocit, že tam býval klasický šroub a klasická šestihraná matka, tzn., že by stačila díra v převodnících do 5 mm – odpovídající nýtu. Než ty převodníky rozšroubuješ, změř si mezeru mezi nimi, pak to samé u té Sory, co ti nabízeli. Pokud bude cca odpovídat (do 1 mm) tak bych to neřešil.

                0 0
                • krabica  

                  Díky moc za rady, už se s tím nějak poperu.

                  0 0
                  • Vrci  

                    Tak ještě jedna změř si pro jistotu déku osy. Shimano je 107 mm Campa 103 (velmi nepravděpodobné – Rekord, Chorus) a 111 mm.

                    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.