• noname0

    neviditelnypes­.zpravy.cz/pra­sata-sobe-c9f-/p_cirkus.asp?c=A060427_­221707_p_cirkus_nef Tento clanek me celkem zaujal a informace o nem asi patri i na stranky BF, nebot s odpadky v lese se pri svem bikovani potkavame stale.Myslim si,ze by bylo dobre postavit takovy pomnik v kazde ceske vesnici i meste, nebot holt my Cesi jsme skutecne takova prasata(alespon co se likvidace odpadu tyce).Nebo si myslite, ze je to jinak?

    0 0
    • McBlacky  

      jsem to viděl na Andělu, ale aranžmá dost odfláknutý, dalo se to pojmout podlě mě i líp, vybrat zajímavější „exponáty“

      0 0
    • Smazaný účet  

      Je to tak. Při putování po norských horách jsme objevili tyto druhy odpadu:

      • pet láhev od dobré vody
      • zubní kartáček koh-i-noor
      • konzervu z hamé babice.

      Mi bylo fak stydno. :o(

      0 0
    • Splinter  

      Jj sme prasata… Nikdo si ničeho neváží…

      0 0
    • hrošík  

      Naprosto s tebou souhlasím. Obzvláště teď po zimě v celé „KRÁSE“ vylézá na povrch ta neskutečná hromada bordelů po našich lesích a přilehlých prostorách silnic( gumy, láhve, plasty , papíry apod.. Někdy fakt mám tendenci takový pomník postavit přímo před vchodem nějakýho paneláku v sídlišti. Nadáváme na kamiony ze Saska – Anhaltska a sami si bordel ještě vytváříme- jsme to všichni ale BL..I!!

      0 0
      • kycis  

        No me prave prijde, ze tohle moc lidi ze sidliste nedelaji-ty skladaji bordel u popelnic (lednicky atd), spis mam pocit ze to deleji lidi z vesnice, kde ma kazdy svoji jednu popelnici a kdyz si ji zaplni moc brzo, tak ma proste do prijezdu popelaru smulu. Tim ale nechci rict ze na sidlisti nebydli prasata, staci kdyz se podivam z okna.. :-(

        0 0
        • Jirik123  

          ne to delaji chalupari z panelaku, kteri nemaji na to si zaplatit popelnici a pak se jim to nechce vozit domu..

          0 0
          • kycis  

            Jestli chalupu mas tak vis, ze popelnici musis ze zakona platit rocni pousal, i kdyz tam jedes treba jen 2×. No nerikam ze to nedelaji, ale zase mi neprijde ze by chalupari vyhazovali trab autobaterky.Jak by pak jeli domu? :-) Ono to proste nejde hodit na urcitou skupinu lidi..

            0 0
            • Páník  

              ze zakona sice platit musi,ale pokud neplati,tak to z nich nikdo nevymuze (zkusenost od nas z chaty-resili jsme to tam uz mockrat a nic:()…problem je hlavne ted po povodnich – vsichni ten zaplavenej bordel vytahali ven (lednice,naby­tek,koberce…) a cekaj,ze si pro to nekdo prijede

              0 0
            • Jirik123  

              no ja s tim skatulkovanim nezacal;-) chalupu mame, popelnici neplatime a odpad si vozime domu.. dle mych zkusenosti chalupari nenechavaji autobaterky, ale spis igelitove pytle plne „bezneho“ komunalniho odpadu. ale myslim ze jedna skatulka je a to presne podle nazvu te akce, jsou to totiz PRASATA!

              0 0
              • micro  

                me to pride jako urazka oproti cloveku „cistotne lesni zvere“ :-)) U nas na vsi taky vsude bordel, dokonce i sbirame odpad co nam turisti pohodej pred vrata zahrady..A to me sere nejvic !! Nejhorsi na tom je, ze nektery lidi se nedaj zmenit… takze je to neresitelny

                0 0
          • pelt  

            Zvasty – chalupari jednak platit za popelnici musi, druhak jim mnohdy stejne nikdo zadnou popelnici nevyvazi (tedy plati za neco, co nedostavaji… vesele), takze si nasledne odpady vozi domu (krom biologicke slozky, kterou vetsinou dusledne kompostuji). Tyhle nenavistne vidlacke vykriky me dokazou vzdycky tak otravit… zvlast kdyz clovek vidi, jak se chovaji… je to prece JEJICH.

            0 0
            • Manas  

              By ses divil kolik chaluparu privazi svuj bordel a pak to tady ladujou okolo. Okolo 75% lidi tu popelnici neplati – info primo z mestskeho uradu. Lidi proste delaj bordel a nelze to generalne pausalizovat – ze nejvic chatari, vidlaci jak rikas nebo prazaci. Je to jen na tech konkretnich lidech.

              0 0
              • kurýr na bajku  

                To máš jistě pravdu, lidi nelze v tomto případě generalizovat. Myslel sem, že bys ovšem mohl mít informace jak je to s „maňáskama“ ? :-DDD

                0 0
                • Manas  

                  Cece, stav Manasku v lesich je celkem uspokojivy. Zatim jsem slysel ze se pohybuje jen jeden a to vetsinou v lesich okolo Tocne a Vraneho. ;-)

                  0 0
            • Jirik123  

              tak nevim, v mem prispevku nebyla ani kapka nenavisti, narozdil od toho tveho. potrefena husa se ozvala? :-)

              0 0
    • CraObs  

      no co sa tyka zanechavania bordelu v lesoch tak v tom nieste sami.. na slovensku je tiez kopec prasat.. takze sme natom 1:1, dalsia vec co nas spaja :D

      0 0
      • Matts.  

        A vieš kto nám ten bordel najviac robí napr. v Tatrách? Najprv to boli Nemčúri, teraz je tam najväčšia koncentrácia Čechov a Poliakov …

        0 0
        • Bully  

          A ja vzdycky myslel, ze ten bordel delaji predevsim nevychovanci… A oni to jsou Cesi a Polaci, aha :)

          0 0
        • Radek Broz  

          Od cloveka, kterymu je 50, bych mozna cekal vic rozumu.

          0 0
        • noname0  

          tak to prrr, podivej se jak to vypda v lese za kazdou slovenskou dedinou. nevim jestli ty pneumatiky, kamna, automaterie a podobne svinstvo tam exportuji Cesi a Polaci. A bordel v tatrach jste si udelai predevsim sami, kdyz jste si tam vybudovali ty silene hotelove komlexy,tatranskou magistralu a podobne zalezitosti pro masovou turistiku.Vase chy­ba.

          0 0
        • colin  

          vydel jsem v lese slovaka jak tam vyhazoval odpadky

          0 0
    • kurýr na bajku  

      Tak jako určitě s tim souhlasim, na zem nevodhodim ani papírek a všechen bordel vozim do sběrnýho dvora. Ovšem účel týdle kampaně moc nevidim :-(

      0 0
    • Twister  

      Podlě mě naprostá většina lidí je natolik vzdělaná a uvědomělá, že je dělat bordel ani nenapadne. Jenže pak přijde jeden a udělá bordel za padesát dalších.

      0 0
      • Univega  

        …souhlasím, že projde, projede, 20 slušně vychovaných nepoznáš, ale jeden idiot je tam pak v podobě odhozeného bordelu dost dlouho „vidět“. Ono i na závodech si myslím, že kdo dovoze energetickou tyčku do půlky závodu , tak by ten prázdný obal nebo tubu od gelu uvezl do cíle taky a tam to pak vyhodil. Nemusí se spolehát, že to pořadatel pak uklidí…

        0 0
    • Marcinka  

      Jo. Bohužel je to tak. Já byl s rodinou o velikonočních prázdninách v Bílých Karpatech. Nádherné lesy, kopce, údolí. Na jednom z výletů jsme došli ke studánce, já se šel podívat dolů ze svahu a co mě tam překvapilo? Vyhozené staré matrace z nějaký prašivý pohovky. Někdo sem zkrátka musel dojet autem, aby tady vyhodil svůj odpad. Proč s tím jezdit na skládku, kde se platí, že jo? To raději zprasím les, to je jednodušší. No a za takový kilometr chůze starý bojler, bečka a PET lahve a sáčky. K čemu takoví lidi mají úctu, když ne ke krajině, přírodě, lesu? Vždyť to je jedno z nejcennějšího, co na této planetě je. Mě by nikdy nenapadlo odhodit ani sebemenší odpadek (třeba obal od čokoládové tyčinky) na chodník ve městě, natož v lese.

      0 0
      • kurýr na bajku  

        Pokud vim tak je sběrnej dvůr zadarmo, takže platíš jen za pneumatiky, ale dá se říct, že je to lepší než to bylo za komančů.

        0 0
        • orca  

          Budu SILNĚ OPONOVAT – zlatej bordel za komančů v lese oproti tomu co je tam dneska … !!!!! Tehdá se jednalo o papírky pytlíčky a konec dneska to jsou pneu lednice postele komunální odpad v pytlích a miliony PET lahví…

          0 0
          • kurýr na bajku  

            No dobře, u nás na chalupě je sice les od vzniku sběrnejch dvorů už čistej, ale o to nejde. Myslel sem to tak, že v dnešní době je mnohem víc možností, kterak se zbavit odpadu legálně a zadarmo než za komančů.

            0 0
    • orca  

      NAVRHUJI abychom si tady udelali soutez o nejroztodivnejší věc co najdem v lese či kdekoliv kde to nemá co dělat a je to evidentně vyhozené …

      0 0
      • kurýr na bajku  

        enjoyova přilba :-P

        0 0
        • Cejlon  

          Jsem myslivcem a v našem revíru pořádáme každoroční jarní sběr odpadu.Honitbu ohraničují poměrně frekventované silniční tahy.Po příkopách a v blízkém okolí zbíráme tuny odpadu nejrůznějšího druhu od PET lahví až po lednice.Našli jsme dokonce i zednické náčiní(naštěstí bez zedníka),tele­vizory, pneumatiky,haldy starého oblečení, sporáky.Vjezdu na lesní komunikace a stezky bráníme položením nejruznějších překážek.(kmeny, velké těžké větve)Jak nadlidské úsilí dokáže vynaložít lidské hovado,které je rozhodnuté do lesa vyvést odpad.Unese i několikanásobně težší břemeno,než je hovado samo.Taktiku vyhazování dotáhli zmrdi k dokonalosti­.Zastaví u příkopy,otevřou oboje zadní dveře,a pouze vytlačí obsah do škarpy.Za pár vteřin není co řešit.Vždyť zběrné dvory jsou otevřeny.Proč toho hovada nevyužívají nechápu.Opravdu nechápu:-(

          0 0
          • pepek  

            A myslivci zahazují nábojnice a broky otravují spodní vodu a střílí na jiné myslivce a dokonce i nalidi (turisty, bikery atd.)

            0 0
            • Cejlon  

              …co ti na to mám říct…snad jen,že já jsem ten,kterého se tvá poznámka vůbec netýká.

              0 0
    • Rybnik  

      Je to hnus!!!! Do lesa jsem se ještě nedostal, ale to co vidím v příkopách okolo cest je hrozné. Chtěl bych vidět reakci někoho kdo vyhodil bordel do příkopy nebo lesa, kdybych mu odhodil jeden papírek před barákem nebo dveřmi v paneláku. Asi by se mu to taky nelíbilo. PET lahve (nekdy poloplné), plechovky od piva, gumy a jiný bordel…!!!! Dokonce jsem viděl i aukumulátor do auta hozený v příkopu!?! To mi prostě hlava nebere. Sekat ruce by měli!!!

      0 0
    • CraObs  

      este som si spomenul na jeden mail z minuleho leta… len tak na predstavu ako to u nas chodi vam to sem skopcim…

      Vcera 25. 09. som sa vracal od zeleznej studnicky z nedelneho vyletu.

      Tí ktorí poznáte cestuna zeleznu studieku od vojenskej nemocnice viete, ze sa tam nachádza viacero rybnikov s parkom a uz aj prirodnym lesom. Je to jedno z oblubenych miest oddychu pre Bratislavu a ked je pekne, stretnete tam stovky ludi. Niektori opekaju, iní chytajú ryby, byciklujú alebo vsemozne trávia volny cas.

      Uz cestou na vylet som si vsimol mnozstvo odpadkov po okoli. Ale ked sme sa vracali jedna vec ma sokolovala. Toto by som neuveril, keby mi niekto rozpraval.

      Partia mladych bez nároku na odmenu sa rozhodla, ze bude v nedelu zbierat odpadky. Zobrali vrecia a cistli chodniky a aj miestami spinavy potok. Sami od seba.

      Okoloiduci dedko ich udal a zavolal na nich policajtov a aj rybnu straz. My sme ich stretli prave vo chvili ked s nimi robili policajti pucung. Rybna straz bol chlap, co vyzeral ako hlupy jano a tucny masiar v jednom, ktory na tych dobrovolnikov rucal co si to dovoluju cistit potok / presne ako citujem, co si dovoluju cistit ten potok / a policajti hned brali obcianske a dovodili to tym, ze pre aby mali zaistene osoby na nahrady skod / preboha akych skod, ked tie decka zbierali smeti /

      Na otazku co robia zle, rybar povedal ze on presne vie co robia zle a oni nemaju o tom ani potuchy. Ked sa opat domahali vysvetlenia,odpoved bola, ze vraj tym ze zbieraju smeti otravuju pstruhy

      / takyto neszmysel som pocul na vlastne usi /

      Vsetci sme ostali dost v soku a divali sme sa jeden na druheho. Policajti vsak boli velmi horlivi a aktivni a hned sa pustili do veduceho a spolu s tym masiarom zacali ho spracovavat , kde je povolenie na cistenie potoka / viete, ze potrebujete povolenie na zbieranie odpadkov, chvalabohu, ze nie na odhadzovanie… /.

      Vraj to co maju nestaci, tych povoleni treba vela a vy ich mate malo, budete sa zopovedat za skody co napachate a podobne.

      Takto trapnu situaciu som este asi nezazil. Stale ma vsak prekvapuje ako ti dospeli policajti, udavacsky dedko a aj porybny boli ochotni robit zo seba úplnych tupcov a ze im to neprislo vobec divne alebo trapne. Lutujem uprimne tych mladych a dufam, ze nebudu mat zo svojej snahy a ochoty problemy.

      Poslite to prosim vasim znamym, aby mali ludia predstavu, v akom state to zijeme.

      0 0
    • rasto  

      to, co je videt letos ve skarpach snad nepamatuju!! hafo bordelu :-/

      nechapu, jak je nekomu zatezko odlozit dopitou pet lahev a vyhodit ji doma, do kontejneru?? proc je vyhazujou do skarp???

      jedna zenska (nebudu rikat ze bloncka, kvuli elwing :-) vyhodila (stala ve fronte u Narodni tridy) z okna celofan z krabicky od cigaret. kamos to videl, sehnul se a hodil ji to naspatek do auta, otevrenym oknem. pry docela cucela :-) TAKHLE NA NE, BORDELARE! CINY!

      0 0
      • enjoy  

        zajimalo by me,co by delal kdyby mela vedle sebe „bodyguarda“,to by ho pak asi jeste rad dobrovolne sezral:-))

        0 0
    • climber  

      Máš pravdu, v lese je to často dost smutný pohled. Každý by měl začít sám od sebe a to nejenom tím, že nebude v lese vyhazovat bordel, ale že např. začně třídit odpad i doma.

      0 0
      • Manas  

        Jj, tridit odpad je sice pruda, ale je to to nejmensi cim se da zacit.

        0 0
        • Luka  

          a nebat se priplatot si obcas a misto plastu kupovat vratne sklo, misto beleneho papiru papir recyklovany, nebeleny…atd atd…

          0 0
          • wroum  

            ten papir je blbej priklad. energeticka i chemicka narocnost recyklace papiru je vyssi nez u vyroby noveho papiru, navic recyklovany papir ma omezene vyuziti diky poskozovani jednotlivych vlaken papiroviny behem recyklacniho procesu (papir zvladne max 3 recyklacni procesy nez je ta hmota nepouzitelna a uz po 1. je to temer nepouzitelne k tisku) opakovanym mletim a samozrejme odbarvovanim recyklatu. do mene kvalitnich papiru se pridava male procento recyklovane papiroviny, ale dost to snizuje kvalitu papiru (vyssi lamavost, prášivost). ve vysledku se recyklovany papir hodi spis na vyrobu cehokoliv jineho nez „papiru“ :-), treba plata na vajicka jsou z temer 100% recyklatu, naopak temer vse co ma byt smysluplne potisteno a k necemu to ma vypadat tak je na papire novym. a to jestli je papir beleny nebo neni, je uplne jedno, pac vyroba je technologicky dost narocna a do papiru se pridava spousty dalsich veci a zrovna to, cim se papir vybeluje je asi nejmene zavadne, konkretne to je titanova beloba.

            s ostatnim souhlas. ja si treba vodu v plastu koupim vyjimecne.

            0 0
            • Luka  

              no, dobre, myslela jsem to hlavne taky jako ochranu lesu… ale souhlas s tim, ze jestli vajicka v plastu nebo v racyklu, vzdycky beru papiraky… a toho je hodne. je to takovej „pohled na svet“… proste intuitivne se snazim prosazovat ekologicke varianty… odpad tridime (zatim se to porad ucime), plasty se snazime omezit na minimum… toz tak asi. A v hlave mam hluboko zakoreneny, ze vyhodit papirek na zem = facka od moji mamy, taaakzeeeee nezahazuju nikam jinam nez do kose…

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.