• pop

    Nestačím se divit, jaký tady píšete někdy patvary :))). Nejsem žádnej češtinář, chyby dělám taky, ale snažím se je nepsat. Takže než něco napíšu, aspoň si to po sobě přečtu :)). Ať si nějakej zbloudilec o nás neřekne, že jsme primitivové :)) Co?

    0 0
    • Beeda  

      tak si zkontroluj svoji „Charakteristika“ v profilu a pak kazej. B.

      0 0
      • pop  

        pravopisná chyba tam není, já myslím samozřejmě iy sz atd. Prostě drsný hrubky, ne překlepy. Čárky nad písmeny, háčky, velký malý písmena jsou detaily. Splete se každej. Nemyslím to zle…mám tam smajlíky

        0 0
    • orca  

      To nemyslíš vážně – my co už máme dávno po škole a ještě abychom byli povině psát pravopisně ?? navzájem si rozumíme a nikdo jinej sem nechodí . většina z nás se stejně pere s klábosnicí a s údery takže tohle bych neřešil . Sice se tu povede pár pravopisných perliček ale to asi i jinde …

      takže lidičky pište jak umíte a hlavně lidově a slengově :-)

      0 0
    • Luka  

      ja si veci po sobe nectu, nebavi me to… chyby sice dela kazdej, ale jsou jich dva druhy: preklepy a do nebe volajici neznalost(blbost chcete-li) …

      0 0
    • Darkson  

      V suoivsoltsi s vzýukemm na Cmabridge Uinervtisy

      vlšyo njaveo, že nzeáelží na pořdaí psíemn

      ve solvě. Jedniná dleůitžá věc je,

      aby blyy pnvrí a psoelndí pímesna na srpváénm mstíě.

      Zybetk mžůe být totánlí sěms

      a ty to přoád bez porlbméů peřčetš.

      Je to potro, že ldiksý mezok netče kdažé pensímo,

      ale svolo jkao cleek. Zjíamvaé, že??

      0 0
    • grafik  

      pravopis kazdeho foristy mi je uplne u ..... – je to kazdeho boj,neresim to. :) Mnohem vic by mi vadilo kdyby tu blikalo tisic ‚hejbacich‘ smajliku, tak jak je s oblibou pouzivaji uzivatele for php group … des … ;)

      0 0
    • vili  

      TO ADMIN: neslo by nekam jinam prdnout tu anketu, tady nahore trochu zavazi :-) (rozumej musim rolovat na 17 monitoru a to je dalsi pohyb navic :-)) neslo by udelat, ze kdo by odhlasoval tak by to zmizelo a ukazaly se treba az vysledky? Treba by to taky donutilo lidi vic hlasovat :-)

      0 0
    • RUMcajs  

      Kdybi fsihbni bzali spisovne a prezne, cimbi jsi vinikal :-)

      0 0
      • pop  

        O.B., wudu bzát taki dag :)) AzBoÑ pude legraze :)

        0 0
    • rasto  

      hele, je mi fuk ajk zde kdo pise. kdybych se v tom chtel pitvat, jdu na pravopisny forum ;-) je fakt, ze mi vcera taky ulitla jedna hrubka – neni to mym zvykem :-)

      0 0
    • mawerick  

      no já to teda po sobě taky nečtu:) ale pořád si myslím se informace který jsme chtěli jsme sdělili a když tomu někdo nerozumí tak se zeptá ne?;) a pravopis? ale no tak;) nejsme přece ve škole že?;) :D

      0 0
      • Vrci  

        Že po sobě nečteš je vidět je.

        0 0
        • Luka  

          me ti co napsal nepripada chybny… zadny slova navic tam nema… jen mu chybi carky…

          0 0
          • Luka  

            ha, uz to vidim… melo tam byt misto „se“ → „ze“ a da to smysl.. muj mozek uz preklepy sam odfiltrovava :)

            0 0
    • OCG  

      mne prijde, ze by se trochu melo dbat na kulturu projevu… myslim, ze to, jak se clovek vyjadruje, o nem neco vypovida. Je mi jasny, ze spousta lidi bojuje s klavesnici vic nez s jazykem, ale to, co tu obcas ctu, je trochu k placi. Ale ja tu cestinu studoval, takze jsem na ni trochu haklivejsi :o)

      0 0
      • rock  

        Já češtinu nestudoval a stejně bych z některých místních výkonů plakal. Někdy se mi zdá, jako kdyby k bontonu cyklistů patřila mimo oholených nohou a přilby i úmyslná ignorace nejzákladnějších pravidel češtiny …

        0 0
    • Lister  

      Mám blbý zlozvyk, že si to po sobě čtu až když to odešlu a pak se nestačím divit, vzhledem k tomu, že píšu opravdu hodně dlouhá souvětí, tak to u mě občas hapruje hlavně v čárkách, ale myslím, že většina lidí tohle tady vůbec neřeší, protože interpunkce je to poslední, co je tady zajímá, a vzhledem k tomu, že se nedívám na monitor, když píšu, tak mimo zapomínání čárek, mi jdou taky moc hezky překlepy a moje specialita – přesmyčky, píšu je naprosto neúmyslně, prostě se mi občas zapletou prsty a nevím, který tlačítko jsem zmačkl dřív.

      Toto mé vyjádření nechž je ukázkou, jaká šílená souvětí dokážu vytvořit. Jestli to nědko umí, tak může udělat rozbor věty :o))))))))

      0 0
      • OCG  

        Davas moc myslenek dohromady. Co kdyby to vypadalo takhle? :o)))

        Mám blbý zlozvyk, že si to po sobě čtu, až když to odešlu a pak se nestačím divit. Vzhledem k tomu, že píšu opravdu hodně dlouhá souvětí, tak to u mě občas hapruje hlavně v čárkách. Ale myslim, že většina lidí tohle tady vůbec neřeší, protože interpunkce je to poslední, co je tady zajímá. A vzhledem k tomu, že se nedívám na monitor, když píšu, tak mimo zapomínání čárek mi jdou taky moc hezky překlepy a moje specialita – přesmyčky – píšu je naprosto neúmyslně, prostě se mi občas zapletou prsty a nevím, který tlačítko jsem zmačkl dřív.

        Neni to lepsi? Tohle rozebirat by bylo peklo! :o))))

        0 0
        • Lister  

          není :o))) můj styl je nezaměnitelný, i když češtinářka z toho šílela, nebyl problém napsat slohovku ve třech větách :o))))))

          0 0
          • OCG  

            cestinarce se vubec nedivim :o))) ode mne bys dostal basu :o) Zrovna ted jsem delal korektury jednoho ekonomickyho clanku a pan psal obdobne jako ty. Zhusteny co nejvic to slo. Nevedel jsem, jestli se mam smat nebo ronit krokodyli slzy… Malem jsem mu to cely prepsal :o)))

            0 0
            • Lister  

              no vidíš a dotáhl jsem to až do okresního kola na olympiádě v CJ, to je co, můj největší životní úspěch :o)))))))))))

              0 0
            • kurýr na bajku  

              Tak dyš teda děláš korektora, tak mi řekni jak to děláš s autorama odborný literatury, kterým pošleš korekturu a oni tě sjedou, žes jim to podělal a že v jiným vydavatelství jim vydali to cos jim ty opravil, a že tomu nerozumíš, i když víš že máš pravdu ?

              0 0
              • OCG  

                pozor, ja nerikal, ze jsem korektor, ja jen delal korekturu, svoji prvni :o) Ale melo by se to rozjet, doufam… jde o working papers, Narodohospodarsky obzor a ostatní veci pro CVKČE ESF MU. Problematicky pasaze vyznacim a nabidnu reseni, ty pak projde jeden pan profesor, ktery tomu vsemu sefuje a rozhodne, ktera ta moznost je spravna. On se vyzna v ekonomice, ja ve slovech :o) se situaci, kterou ty popisujes, jsem se jeste nesetkal, nastesti :o)

                0 0
                • kurýr na bajku  

                  Autoři sou obrovsky arogantní, tomu se nevyhneš :) Aspoň víš co tě čeká.

                  0 0
                  • wroum  

                    delame knizky a korektury jdou samozrejme k autorovi a zkusenosti mam uplne jiny- a to udelame tak 3 knizky mesicne pro jedno hodne velky nakladatelstvi.

                    0 0
          • OCG  

            jasne, je to aplikace mluveneho projevu v pismu :o)))

            0 0
            • krokus  

              OCG: Dovol mi udělat korekturu tvé korektury: „Mám blbý zlozvyk, že si to po sobě čtu, až když to odešlu, a pak se nestačím divit.“; „tak mimo zapomínání čárek mi jdou taky moc hezky překlepy a moje specialita – přesmyčky; píšu je naprosto neúmyslně“. Když už tedy chceš být důsledný… Jinak si ale myslím, že ať si každý píše, jak umí…

              0 0
              • OCG  

                :o))) ja nedelal korekturu, ja mu to jenom rozhazel do vet behem jedne minuty, nijak jsem nad tim nepremyslel. Vsiml sis? Neni to prace… :o)))

                0 0
      • Radek Broz  

        Ja bych zase rekl, ze interpunkce je z cely gramatiky jedna z nejdulezitejsich veci, protoze s chybnou interpunkci apk ty souveti moc nedavaji smysl a je nad tim treba zbytecne dumat.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Mas tam dve carky, coz bych rekl je tak akorat a presto nekterym slovum vubec nerozumim apk (prvni a posledni pismeno musis nechat ;)

          0 0
    • yoggi  

      za pravopis nadavali za zakladke a na strednej. teraz na vyske si len povzdychnu. takze stat sa moze a preto nerieste tu pravopis. nech sy kazdy pyse ako chce, nezaujyma ma to :)))))))))

      0 0
      • posvi  

        já si taky občas připadam jak z jiný planety bo sem schopnej udělat strašný chyby…jestli je to tím jak se snažím psát rychle ..nevím…ale každopadně se sám sebe občas ptám co to píšu za s.....

        0 0
      • Lister  

        bych řekl, že nám čehuňům to bude připadat, že píšeš správně, slovenský pravopis nebyl povinej předmět :o))))))

        0 0
    • Andrysska  

      No, řekla bych na to asi tolik: Je to každého vizitka jak píše, s tím ty nic nenaděláš… Většině lidí ani hrubky nevadí. Ale je to ostuda!!!

      0 0
      • kurýr na bajku  

        No tak to potěš… Co si ty lidi vo mně musej myslet ???

        0 0
        • rock  

          Jseš si opravdu jistý tím, že to chceš vědet ? :-)))

          0 0
          • kurýr na bajku  

            risknu to… :-o

            0 0
            • rock  

              Nee, to byla jen řečnická otázka. Já na základě pravopisu psychologický profil sestavit neumím :-). O autorovi si nemyslím vůbec nic, ale samotný text na mne působí … k čemu to přirovnat … třeba jako když uvidíš bike se současnou vidlicí od Manitou otočenou můstkem dopředu. Tluče to do očí :-) …

              0 0
        • wroum  

          ze si tupej bezhelmovej ignorant co jezdi na Vinohradsky po chodniku a ani si nevsimne ze na nej wroum mluvi :-)

          0 0
          • kurýr na bajku  

            kecy… fakt ?

            0 0
            • wroum  

              jj. ve stredu asi tak za 10 minut pul 7, prejizdels chodnik u Pavilonu a vjela ti tam cerna Omega…no a tesne pred tim si projel asi 30 cm vedle me. docela sem se divil – vypadas normalne :-D

              0 0
              • kurýr na bajku  

                Tak zajednak nevim, co je pro tebe normální a zadruhak si celkem malej, taxem tě nemoch vidět. ;-) BTW: nejsem jedinej messík na "29 a na kalbě si myslim nebyl, nebo jo ?

                0 0
    • parischr  

      Tak občas se povede…

      0 0
      • Pavel  

        Si hraješ na archeologa? :-D

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.