• dvsole

    Uvažuji o tom, že bych si koupil nějaký lepší tachometr a nebo pulsmetr, abych si mohl vést důkladně cyklistický deník a záznamy o tréníních a mohl pozorovat své výkony. Je lepší si koupit zvlášť pulsmetr a nebo dohromady v kombinaci s tachometrem? A jaký je nejlepší zhruba v cenové relaci do 2000,–? A co všechno měří? Díky za rady a náměty.

    0 0
    • orca  

      Myslím že na tvoji otázku asi nejlépe odpoví web výrobců jak pulsmetrů tak tachometrů – cena + parametry

      0 0
      • dvsole  

        To vím také, ale přeci jen jsou lepší zkušenosti z praxe uživatelů, než návody napsané výrobci, proto se ptám.

        0 0
        • orca  

          jsi se ptal co fšechno měří a to z hlavy asi málo kdo ví co mu to fšechno měří.
          Ale jinak mám jako tachometr Sigmu BC 800 změří mi km čas na kole aktuální rychlost , hodiny jsou tam a sečte celkovej čas i celkové KM , mě to bohatě stačí.. A pulsmetr máme doma jak od Sigmy tak noname Lidl rozdíl i funkce shodné jen rozdíl skorem 1000kč. A dohromady pulsmetr+tachometr asi budes muset mnohem vic přitlačit 2000 je žalostně málo…

          0 0
          • dvsole  

            Já mam Sigmu BC 1200 a ted bych chtel koupit pulsmetr a chtěl jsem poradit jestli je lepší koupit zvlášť pulsmetr a nechat tacháč, nebo s novým tacháčem zároveň. V novým velu jsem viděl třeba upoutávku od CicloSportu tacháč, který měl snad vše i s teplotou a stojí 1800,–

            0 0
            • Orbis  

              já bych na tvém místě nechal sigmu jako tacháč a koupil nějakej levnej Polar:-) protože za 2 KKč je fakt na komplet málo:-) já sám mám sice vše v Polaru, je to bezva, ale je to trochu vyšší investice.-)

              0 0
            • orca  

              na co potřebuješ teploměr na kole ??? nejsou to drobet vyhozené prachy ??

              0 0
              • dvsole  

                Konstatoval jsem to, co mel ten ve Velu od CicloSportu…

                0 0
                • Orbis  

                  to su musíš hold vybrat:) jesli chceš kvalitní pulsmetr a nebo tacháč…

                  0 0
                  • dvsole  

                    Právě jsem nevěděl, jestli nemá někdo zkušesnoti ať už s kombi nebo single – tachák zvlášť a pulsmetr zvlášť, který by mohl doporučit..

                    0 0
                    • orca  

                      Spíš uvažuj takhle :
                      tachometr ano ale jaké funkce OPRAVDU potřebuji .
                      pulsmetr ??? opravdu ho na biku využiji ?? není to jen módní záležitost ?? Jezdíš i na silničce ??

                      0 0
                      • dvsole  

                        Na silničce nejezdím, ale pulsmetr myslím, že se využít dá.. to je můj názor, třeba máš jiný..

                        0 0
                        • orca  

                          No já ho sice mám – nadšení bylo velké ale postupně opadalo. Tolik info od někoho kdo to opravdu má … To víš že se to dá využít ale …

                          0 0
                        • Orbis  

                          pokud chceš trénovat, nebo si zlepšit kondičku, tak je to dobrý pomocník, ale jinak bych ho asi nekoupil:-)

                          0 0
    • pepek  

      Zkus Cykloservis č:5, je toho tam tolik, že si uršitě nevybereš.

      0 0
    • Matts.  

      Z praktického hľadiska je lepšie ma osobitne Computer a zvlášť Pulsmeter. Prečo? lebo keď ideš si napr. zabehať, tak pre meranie ti stačí Pulsmeter.Ja ho nosím na bežky, na behanie, na bike, na cesťák.

      0 0
    • McBlacky  

      mám vdo 12,6 tachometr + pulsmetr. Mám to na závoďáku a je to dobrá mašinka, jediný co mě vadí že neumí je TF max, ale to je spíš zajímavost bez toho se dá žít. za cenu zhruba 2300 ideální jenže :) na tréninkovém kole mám obyč autor tacháč + cranesport pulsmetr (ekvivalent lidl, tchibo) a na fullu mám jen sigmu 1300 tepák, kterej si teda beru i na lyže a běh :)

      nijak systematicky netrénuju takže grafy atd mě nezajímají, do budoucna počítám že vezmu i něco s výškoměrem.

      tepák se hodí vždycky když se ho naučíš používat budeš jezdit ze švihů mnohem mín prošitej, leda že bych chtěl se zrubat, pak je tepák pes a dá ti jasně najevo že to flákáš :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.