• Bruno

    Tak jsem se po dlouhe době přemohl a skusil koupit vak na vodu. Chtěl jsem to jenom skusit tak jsem koupil nejlevnější co měli – něco od autoru. Náustek funguje tak že je zavřenej a pootočením o 90° se otevře. Zdá se mi to dost nepohodlný. I ten průtok je nějaký malý , ale to se da vyřešit prostřihnutím větší díry. Chtěl bych poradit jake týpy náustku jsou nejlepší – si myslím že to na te hadici pujde nějak vyměnit. Nějak si furt nemohu zvyknout na to že to pití musím natahnout hubou – flašku jsem zmačknul a nalil do huby.

    0 0
    • Twisp  

      doporucuju ten zahnutej od kejmlu.

      0 0
    • Smazaný účet  

      No je to pekna blbost ak musis pracovat s nejakou packou. Straca to potom zmysel. Ja mam Camel – stlacis zubami a cucas. A robim to s tym uz rok a drzi t.j. nekvapka. „Natahnout hubou“ musis. To uz mas z fyziky. Jedine, ze by si vozil nadrz namontovanu na prilbe, ze by bola vyssie. :-)

      0 0
      • Vrci  

        Stačí se předklonit.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Na MTB (ale nie len tam) su chvile ked je lepsie divat sa v predpokladanom smere pohybu. Teda pokial neides ako ten Nacko dole Stiavnicou co hulakal „Neuhybajte ludia, mozno aj tade pojdem!“ :-)

          0 0
      • Lister  

        pokud mám ve vaku víc jak 1 litr tak to teče samo, žádný cucání se v téhle fázi nekoná, spíš mám občas problém ten proud upít :o)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Pridas aj nejake podrobnosti? Mas v batohu cerpadlo? Alebo vedies hadicku spodom?

          0 0
          • Lister  

            čerpadlo nemám :o)

            Jestli vedeš spodem nebo vrchen není důležitý, mám batoh pasezaný dost vysoko na zádech, nemám rád ten styl, kdy ti bágl škrtá o zadní kolo :o) no a pak je ten vak taky trochu stlačený v báglu, takže tam vzniká přetlak a to všechno v kombinaci hodí to, že mi to minimálně do poloviny náplně teče samo......tož tak :o)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Furt mam problem si to predstavit. Jedine, ze mas ramena „proklate nizko“ oproti sedu a hadicka nema skoro ziadne stupanie.

              0 0
              • Lister  

                tak to bude asi tím přetlakem :o)

                Kapsa na vak je tak tak veliká a když to ještě ohneš na zádech tak to teče samo :o)

                0 0
        • Luka  

          stejny problem. pokud je kejml plny, bez prebytecneho vzduchu, tece to samo, po upiti poloviny uz to potrebuje trochu sosat a kdyz uz tam nic nejni, tak to jenom škrundá a nic netece :) A kejml mam na zadech uplne normalne v batohu, hadicka vede pres rameno.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Prebytocny vzduch vzdy vytlacim po naliati. Na 2. strane priznavam, ze nidy som este tam tie 3l nanarval, ale nemam problemy. Mam MULE rocnik 2005 (2004?).

            0 0
            • Luka  

              on to nejni problem, zapomela jsem smajlik… jde o to, ze kdyz je plny, tece to proudem a nestiham upijet…

              jinak ja mam samostatny vak od kejmla se zahnutym zobakem a je ok (po pulrocnim handrkovani v bikeexpertu protoze tekl, nakonec to vyresil Progress, 2 minuty jim trvalo nez mi donesli novy kus a omluvili se za vadny kousek).

              0 0
              • Luka  

                ale Mulu bych si taky chtela poridit. Ma ji muj muz a tise mu ji zavidim, ja mam batuzek od axonu

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Som s nim naprosto spokojny. Uzky, dobre vetra, nie je velky ani maly, naradie, fotak (dost velky), mobil, zopar tenkych doplnkov ak by sa ochladilo alebo zaprsalo, dve tycinky a kluce. (Dufam, ze som odrecitoval vsetko.) Aha, obvaz, flaster, nozik, okuliare. Samozrejme nadrz.

                  0 0
                  • Luka  

                    no, vzhledem k tomu ze od ty doby co jsem zjistila ze se mi do kabelky nevejde obed a tak jsem Habibovi jeho Mulu zabavila ke kazdodennimu noseni do prace, myslim ze mam prehled o tom, co se tam vsechno (narozdil od meho priserneho axonu) vejde :) problem je, ze pristi tyden chce jezdit do prace na biku… hm… jak mu vnutit muj cervenoucky, blby, neskladny tezky a stale nacpane vypadajici axon? :)))))

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Tak si matne vzpominam, ze za mlada na mna dost ucinne zaberali „zenske zbrane“. :-) Tak „ukaz co umis“!

                      0 0
                      • Luka  

                        no, na tohle zenske zbrane nestacej, pan ma svuj batuzek moc rad… mozna i vic nez me :D …

                        0 0
                        • Lister  

                          tak to je jediné řešní, vzít bo´toh a vyměnit pána :o)))

                          Jinak jeden se mi válí ve skříni doma, ale nedám, aspoň to dé doby než ho vyzkouším, pak se uvídí. Letošní model se mi ale už tak nelíbí, loňský mi přišel líp vyřešený, tak jsem rád, že jsem ho sehnal :o)

                          0 0
                        • Smazaný účet  

                          Az pojdes okolo zastav sa. Ja sa zlutujem a poziciam ti ho na chvilku.

                          0 0
    • ota  

      taky camel,rok a bez problému.

      0 0
    • speedy gonzales  

      orig kejml..

      0 0
    • kovar  

      taky jsem měl tu čest s Author cumlem – je hodně namáhavé s ním pít, no a též se přikláním k varientě ho vyhodit a nahradit Camelbak dudlíkem.

      0 0
      • fireball  

        Já bych to vyhodil i s váčkem a koupil nový rezervoár kejml i s náustkem. Autoráckej jsem měl taky a po roce mi praskl ve svaru a hnedle jsem se „víc potil“. A to jsem si asi měsíc před tím koupil náustek na kejmla.

        0 0
    • PIWNIK PONURY  

      jedine Camel. max. jeste Hydrapak;-)

      0 0
    • Lister  

      hydrapak taky nemá špatný naústky, Camel Mule mi leží asi 1/2 roku doma, ale ještě jsem ho nevytáhl, takže nemůžu posoudit rozdíl :o)

      0 0
      • VencaV1  

        Ja je porovnat muzu a rek bych ze z camelu se pije lip, nez hydrapaku.

        0 0
        • Lister  

          Hydrapack má zase lepší vak, tak si vyber :o)

          0 0
          • VencaV1  

            To jo, u hydrapaku je rozhodne snadnejsi cisteni.

            0 0
            • ZuzicK  

              Je pravda, že se líp čistí, ale ten náustek se mi moc nelíbí.. jednou jsem víc kousla a ono se to záhadně ulomilo =) a už předtím stejně nějak tekl.. to v camel náustku nemáš co zlomit ani překousnout..

              0 0
        • Lister  

          tak dnes jsem absolvoval konečně první jízdu s Camelem a musím říct že náústek je fakt lepší než Hydrapack, ale čištění toho fakt nic moc – ten otvor není tak velký jak jsem mylsel, navíc to má dost ostrý hrany, takže jsem si o ně rozřezal ruce, stěny se k sobě děsně lepí, takže se to musí buť porádně vysušit nebo nečím vyplnit – použil jsem zohnuté kovové ramínko. Pokud jde o batoh, tak se mi líbí Camel Mule víc, je rozhodně vymakanější než Hydrapack Owerflow (asi ročník 03), co mám doma, ale ten vak je naopak mnohem horší, asi koupím nějakou úzkou hadici, silou ji narvu na Hydrapak vak a na konec dám náústek z kejmlu a celý to budu vozit v Mulovi :o) – všechny výhody a žádný nedostatek :o)

          0 0
    • Komi  

      Já mám Hydrapak … musím celkem dost sát, ale od toho jsem savec .. jinak v poho. Jinou zkušenost nemám ;-)

      0 0
    • ada  

      mam reservoar od Deuter (=Source), stlaci sa to zubami a saje. Camelbak ani hydrapack som neskusla a nemozem porovnavat, ale som spokojna. Cistenie vaku je enonuno.

      www.deuter.com/…_content.php?…

      0 0
    • grafik  

      mam hydrapak delta, taky musim celkem dost sat, za dobu co ho vozim se mi nikdy nestalo to co pise lister, ze by pretlakem voda tekla sama. Naustek bych ale nejradeji vymenil za ‚zahnutej‘ – rovnej se sice da asi lip cistit, ale piti z nej neni uplne ideal, ale da se to – clovek si zvykne :) Nicmene prutok se mi zda vetsi nez crcka z bidonu. www.biketunel.cz/img/delta.jpg

      0 0
    • Maara  

      Mám Hydrapak a přítelkyně vozí Camelbak. Můj názor je ten, že lepší je náústek od Camelu. Má mnohem lepší pojistku – u Hydrapaku jde ztuha, tak jí nepoužívám (občas se mi to i vymstí, když se například obouvám a předkloním se už jsem si párkrát omylem zmáčknul cucák a nalil vodu do bot), a Hydrapak mi čas od času ukápne. Naopak vak mi vyhovuje víc od Hydrapaku kvůli snazšímu plnění, a sušení – jde otočit naruby.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.