• Psychokiller

    Jaká jsou nejlepší mechanická véčka?

    0 0
    • Páník  

      jakykoliv Avidy…dle penez (mimo origo spalku…ty jsou peklo)

      0 0
    • Siddha  

      nejlepsi jsou ty, ktery brzdi, kdyz je potrebujes.

      0 0
    • miki  

      Ještě se někdo může zeptat jaké jsou nejlepší kotouče ,to tu dlouho nebylo!!!!

      0 0
    • j-c  

      Mam Avid SD7 paky, SD5 celisti, spalky BBB (vyhodil jsem avid originaly), aligator bovdeny a spokojenost…

      0 0
    • Vojtas  

      muze nekdo napsat zakladni rozdíli mezi levnejsima a drazsima veckama ? nejako mi to neni jasny, predpokladam asi hlavni rozdil kluzny loziska a nerezovy komponenty, ale co dal ?

      0 0
      • P@vel  

        Základní rozdíl je v tom,že dražší véčka BRZDÍ!

        0 0
        • Vojtas  

          no nekecej, to je teda novinka, ale ja se ptam na to co dela ten rozdil v tom ze jedny brzdej a druhy ne

          0 0
          • jecnak  

            spalky, to je to hlavni

            0 0
            • Vojtas  

              jo dobry, ale co dal,hlavne ve spalkach to prece neni, jinak by tady nikdo neradil at koupi jakykoliv avidy

              0 0
              • jecnak  

                Lepsi avidy standardne montujou spalky Coolstopy remarkovany na Avid…

                0 0
                • Daf  

                  Nepletes si to se Sramem?

                  0 0
                  • jecnak  

                    Ne, mel jsem osobne tu cest.

                    0 0
                    • Daf  

                      To uz muselo byt asi hodne davno. V soucasne produkci to neni a na SD Ti pred 5-ti lety byly taky spalky Avid. Leda na ultimate ale rek bych ze spis ne. Zato koolstopy v baleni od Sramu jsem si jiz kupoval :)

                      0 0
                  • Vilém  

                    Neplete.Akorat nevim jestli je to tak jeste dnes.

                    0 0
                • McBlacky  

                  no nebyl bych si tak jistej ty moje černý z SD7 2005 byly totální shity, docela mi zničily ráfky :( když jsem je nahradil origoš koolstopy tak ok…

                  0 0
                  • L_i  

                    jj. taky mám tu zkušenost. brzděj skvěke, ale brousej jak šmigl

                    0 0
        • Pekáček  

          Není pravda, i levné véčka od Shimana, patří myslím k řadě Altus, se dají dobře používat. Rozdíl je jen v tom, že jako nové mají o trochu větší vůle v čepech. A taky větší tolerance (když jsem koupil na zimáka celou sadu, jedno ramínko jsem musel hned vracet jak se viklalo). Pokud ti jde o cenu, kup si raději levnější véčka a lepší špalíky (KS, BBB). A Psychokiller se bude za chvíli ptát jaké jsou nejlepší lanka, pak bowdeny a nakonec páky…

          0 0
        • tomek  

          Ono záleží na technologii lití oné Alu čelisti. Např. kované za studena jsou nejlepší a taky nejdražší, tlakově lité jsou takový střed a klasicky lité jsou čínský šit!!! Taky bych volil Avidy.

          0 0
      • JSt  

        tuhost a celkove zpracovani. kdyz vedle sebe polozis treba sd7 a ty zminovany altusy, tak je to nebe a dudy. nerikam, ze altusy sou spatny, ale sd7 sou proste hezci, lip brzdi, sou dumyslneji a prakticteji navrzeny… ovsem jak jiz zde bylo nekolikrat zmineno nejvic udelaji spalky a rafky.

        0 0
    • Lone1  

      Taky jsem viděl levná véčka,která nebrzdila hlavně proto,že se ramínka ohýbala.A to nebyla plastová.Jinak bych brzdy neřešil.Brzda je největší nepřítel bikera.Tudíž je to součástka jaksi zbytečná.

      0 0
    • Maara  

      Jestli neřešíš prachy, šel bych asi do Avidů. Jinak mně dobře funguje set páky Sram 7, čelisti Deore, špalky trojbarevný Baradine, kvalitní bowdeny

      0 0
    • Mamut  

      LX s paralelogramom. V sucastnosti uz iba XT, ale za to su o 50g/par lahsie

      0 0
      • Vilém  

        Mam uz asi 5let mam na ruznych kolech jedny LX s paralelogramem a zadnej smysl v nich uz ted nevidim.Je to zbytecne tezky,ted co jsem je jezdil celou zimu se v tom chytal led a snih.Navic pri zimnim provozu musis mazat cepy paralelogramu protoze maji tendenci zatuhavat.Priste uz bych nekoupil tento system,proste cim min soucastek,tim mensi pravdepodobnost zavady a mensi servis.

        0 0
        • fousek  

          No akorat ze kdyz ojedes splaky tak ti zacnou sklouzavat z rafku, to u paralelogramu nehrozi a navic se paralelogram lip steluje

          0 0
          • Pekáček  

            Tos neviděl řádně jetý LXka, u špalíku vakl asi půl centimetru a klika že ho drží v jednom směru pružinka. Ty čepy odchází tak rychle, že stějně špalík šteluješ – jako u obyč. véčka kde tím kompenzuješ jeho opotřebení.

            0 0
            • fousek  

              U LX nevim, ty sem jezdil jen chvilinku, ale XT mam asi 2 roky a zadnej vakl v nich neni, teda aspon myslim, uz sem na ne dlouho nekoukal, za to prehazovacku uz mam druhou a je na odpis

              0 0
            • Siddha  

              voni to kuci v Shimanu poresili, to byl jen jeden blbej model. ja muzu za sebe rict ze moje LXa s Jagwirama brzdi jak blby a na nejostreji nastaveny LXovy paky s cistejma rafkama musis fakt hodne vopatrne…

              0 0
      • Páník  

        kdyz uz paralelogram,tak Avid arch rival

        0 0
      • quiq  

        Prekvapuje me, ze zde paralelogram vice mene jen chvalite…Vozim ho 3 roky (LX) a letos me zacal dost zlobit. Spalik ma urcitou vertikalni vuli, coz je asi normalni, protoze podobna vule ji na kamaradovych novych XT. Letos se mi ale spaliky na obou kolech pri zabrzdeni zacaly posouvat po rafku smerem k plasti…jeden plast jsem tak uz roztrhl. Abych tomu zabranil, musim spaliky stelovat z casti pod rafek aby pri zabrzdeni pak skoncily cele na rafku bez kontaktu s plastem… Kamaradova XT (a mne drive asi taky) se to chova tak, ze se spaliky spise tlaci opacnym smerem (dolu, od plaste).. Nevite cim by ta zmena chovani mohla byt zpusobena? Je pravda, ze zadni rafek byl jiz dost probrzdeny, ale ani vymena za novy nepomohla a predni rafek je v pohode.

        0 0
        • quiq  

          zkusim tenhle thread jeste jednou vytahnout, pokud by se prece jen nasel nekdo, kdo by mi poradil, co s tim…jinak ty LX vecka asi vyhodim a koupim nejake bez paralelogramu…

          0 0
          • Gorgov  

            to bych udelal hned, horsi brzdy snad nejsou

            0 0
            • Vilém  

              Ted cekam zurive reakce,ze neni nic lepsi nez paralelogram:)Ma zkusenost je vsak stejna jako tvoje.Jsou tezky,casem chyti vakl,narocnejsi na udrzbu.Kdyz uz vecka,tak klasicky.

              0 0
              • Gorgov  

                jo, ikdyz ted co mam kotouce uz vecka ne zadny. Ale paralelogram neni dobra vec u vecek. Dobra, jednou za zivotnost spalku je seridis, stalo mi to za to, ze to nevydavalo hrozny zvuky a nevazilo to pul kila.

                0 0
              • smallbrother  

                jezdil jsem oboje SRAM 9.0 a XTR, podle mě je paralelogram úplně k ničemu, ale nevadí mi a nemám s ním žádný problém. :)

                0 0
    • gobike  

      Jezdim Deore vecka+Baradine, LX paraloegramy s Baradine a Bowdeny Alligator LY-186 80kc/m a az na castejsi serizovani si nemuzu stezovat, brzdi paradne…

      0 0
    • lubos  

      Solidni jsou Avidy, a taky docela hezky. Akorat drazsi. Ale stejnou sluzbu odvedou treba i levne SRAMy. Akorat se mi zda, ze maji horsi stelovani.

      0 0
    • zirecek  

      XTR, v bazaru za „pár“ kaček… . Více jde o špalky, ráfky, páky, pak čelisti.

      0 0
    • Peslezedirou  

      Solidní jsou HOPE.....brzdí slušně.

      0 0
    • nadrazak 2  

      mám dobré zkušenosti s avid sd mag,lehoučké 330g pár a brzdí luxusně,dávkování brzdné síly parádní.s orig­.špalíky to nemělo chybu.na zimáku mám nějaký starý avid taky bez připomínek.špalky hrají určitě velkou roli.vozím koolstop dual compound.kdybych kupoval nové brzdy beru avid sd 7,cena na e-shopech kolem 1100,– za pár.

      0 0
    • wroum  

      uprime receno mi prijde vybirat nejlepsi vecka asi tak nastejno jako v domove duchodcu vybirat nejmensiho mrzaka. zlaty brzdy (nemechanicky a nerafkovy) :-)

      0 0
      • fousek  

        Takze bubnovy, souhlas na Trabantu brzdej vyborne:-)

        0 0
        • wroum  

          kdyby byl vyresenej problem s vahou a chlazenim, tak proc ne – porad lepsi nez soupat kus gumy o rafek…

          0 0
    • MartinXC  

      Avid Ultimate s pákama Avid Ultimate a bowdenem Nokon.

      0 0
      • moratii  

        No za ty prachy to neni az tak extra…to pak muze jit treba do Cane Creeku…

        0 0
        • MartinXC  

          Chce nejlepší, tak tu má nejlepší. Jinak si za ty peníze může koupit třeba Juicy7 nebo XT hydry a ještě zbude.

          0 0
          • moratii  

            Jo jasny…ne kazdymu se chce dat 10tis.Kc za vecka s pakama…)

            0 0
        • Myska  

          Hele, co ty víš o Cane Creeku, máš nějakou osobní zkušenost?

          0 0
    • MARIN  

      XTR

      0 0
    • vlk  

      no z těch co brzděj jsem zkoušel avidy myslím, že 7 nebo něco takového, pak xtr a tektro 825.Všechny tyto 3 brzdí velice obstojně. Já preferuji Tektro 825 kvůli ceně. Ale nevím, zda se ještě vyrábí.

      0 0
    • Meesha  

      REBA…

      0 0
    • Gun22  

      Určitě Avid SD 7 případně Avid Arch rival. ;)

      0 0
    • tomixx  

      Tak tak.Avid arch rival 4,0 jsem jezdil 4 roky.3palky Kool stop nebo Fibrax a fakt super.Když jsem přešel na kotouče,moc velký rozdíl nebyl.Jen s véčkama tak každých 7000 km nový ráfky :(( Páky jsem měl Tektra.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.