• cobra7

    Zdravím! Jsem amatér a chtěl bych se zeptat profíků. Je těžké vyměnit lanka a bowdeny? Kolik času to tak zabere a co je k tomu všechno potřeba. Pokud bude někdo ochotný,napište pls aj popis měnění. Nechce se mi totiž dávat kolo kvůli každé kravině do servisu. Díky! ! !

    0 0
    • lidumil  

      No já to dělám 1× ročně, a zabere mi to asi tak hoďku pohodlné práce i se seřízením. Potřebuješ lanka, bovdeny, koncovky a kleště a pak už jen naměřit, protáhnout, přišroubovat, nasadit koncovky a seřídit :-) Jednodušší je už jen výměna duše a pláště :-D

      0 0
    • Radek Broz  

      Je to uplne jednoduchy a mas to za chvili. Bovdeny jdou docela obtizne stipat, takze to chce nejaky poradny stipacky, nejlip nejaky prepakovany nebo specialni na bovdeny. Dylku si nameris podle tec, co mas na kole.

      0 0
    • sis  

      taky to neprovadim casto, ale da se to jeste cvaknout normalnima vetsima klestema a pak konce zarovnat flexou

      0 0
      • kolombo  

        Nejlepší je si je nechat nacvakat a opatřit koncema v nějakým cyloservisu a sám už to jen vyměníš. Kolo máš stále stejné, tak si to jednou změř a pak už to jen zopakuješ …

        0 0
    • Vojtas  

      Zrovna minulej tejden sem to dělal, flexa na bovdeny a sekáč s kladivem na lanka, namerim bovdeny, uriznu flexou, vnitrem bovdenu upravim hrotem, nasadim koncovky, kapnu trochu oleje, pak natahnu lanko, odmerim si od konce kde to skratit a tam to pak useknu, protahnu, opratrim koncovkou na lanka a je hotovo. Měl sem všechno domrte rozdělany protože sem to čistil po zime a daval na novej ram, tak že mi to po večerech trvalo dva dny, ale jinak na tom nic neni.

      0 0
      • pavelr  

        Olej-lapač bordelu kapu, až když to nebrzdí. Lanko zkracuju štípačkama až nakonec po protažení bovdeny a dotažení šroubu, protože v obráceným pořadí by se mohlo roztřepit. Lanka a bovdeny měním 1× ročně.

        0 0
    • jaski  

      ja konce letuju pajkou.

      0 0
      • Vojtas  

        nerezovy lanka dou taky pajkou ? ty pozinkovany sem tak driv delal, ale ty nerezovy mi nekdo rikal ze nejdou tak sem to nezkousel

        0 0
        • jaski  

          no nerez by asi nemel jit pajet kdyz nejde ani svarovat ale nevim nezkousel sem.pajeni se mi osvedcilo asi nejlip.zaletuju kus a pak to teprve v pulce ustipnu a nic se netrepi a protahovat se to taky da.

          0 0
          • Vojtas  

            aha, sem necekal ze este nekdo pouziva ty obyc lanka :)

            0 0
            • jaski  

              :-) za 8 korun no neber to.klidne bych tam dal lepsi ale nevim kde bych je tady shanel.tady nic nemaj.

              0 0
              • Vojtas  

                ježiši :)

                0 0
                • jaski  

                  tak mi rekni kde se daj tady u nas sehnat a klidne si je kvuli tobe koupim :-)

                  0 0
                  • Vojtas  

                    nemam tuseni, ale u nas je to vsude ve standartnim sortimentu, nebo si je objednej na netu :)

                    0 0
              • Radek Broz  

                No, ja ted mel cerny teflonovy za 150 a ze by bylo lepsi nez nerez bych nerekl. Ale to uplne obycejny bych radsi nebral.

                0 0
              • lubos  

                hmm, 8kc , jedna jizda v desti a muzu je menit. To by se mi docela prodrazilo :)

                0 0
          • fousac  

            nerez nejde svarovat?? fiha tady se clovek dozvi veci.. ;))))

            i ty nerezovy jdou pohodlne zacinovat.. staci cinovaci kapalina a zapalovac.. prace na 2 sekundy..

            0 0
            • jaski  

              no myslim jako ze by nemel jit treba nerez plech jit svarovat elektrikou.

              0 0
              • Vojtas  

                no nechci ti kazit iluze ale myslim ze de :)

                0 0
                • jaski  

                  ok tak sem si to myslel spatne.mi to nekdo rikal tak asi nevedel co mluvi :-)

                  0 0
        • Radek Broz  

          Nejdou, nechytne ti to na to. A teflonovy bych rekl, ze taky ne.

          0 0
    • Lister  

      když jsem u toho, který kompletní sady na řazení+brzdy byste doporučily, pročítám historii, alligátory vypadají zajímavě, ale bohužel jsem nidke nenašel jejich bližší popis.

      0 0
    • jecnak  

      Lanka nasekame na drovne nudlicky, dobre promichame. To pak nechame chvili odlezet v mise zalite olejem. Mezitim svleceme buzirku z bowdenu, ktery nasekame na cca 10cm dlouhe kousky a na kazdem udelame uzel. Do plechu vymasteneho vazelinou vkladame tesne vedle sebe. Nakonec vse zalijeme lanky v oleji a dame do predehrate trouby. Peceme cca 20 minut na 200 stupnu.

      0 0
    • pepek  

      Nemusíš hned měnit včechny. Když to neřadí, tak většinou stačí vyměnit bowden u přehazky. Když je lanko dobrý, většinou vydrží tak 4× déle, než tento bowden.Hlavně ho nech delší, do krátkého se lanko brzo zařízne a zamyká se v něm. Taky je dobré mít na něm nasazenou utěsněnou koncovku, nebo „Night crawler“ Brzdová lanka : ? snad jenom vyjímečně.?

      0 0
    • McBlacky  

      já sekám jak bovdeny tak lanka štípačkama a kladivem, normálně ve vzduchu v ruce. Jde to v pohodě, pokud se otřepí bovden tak sekneš ještě jednou jen ten otřep… jediná nevýhoda je, že to lítá všude možně :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.