• lucia

    Ahojte, potřebovala bych poradit někajé cyklotrasy v okolí Brna (Moravský kras,…). Mám sice podrobnou mapu se spoustou vyznačených cyklostezek, ale když to tam neznám, nevím co si vybrat, abych viděla zajímavé věci. Může to vést po silničce i terénem. Díky za radu!

    L.

    0 0
    • pepek  

      Potřebuješ turistickou mapu, ne cyklomapu. Všechny turistický trasy jsou tu dobrý, jenom je potřeba někdy spočítat vrstevnice, aby to nebyla nosička. Doporučuji: Lesná, Soběšice (červená značka za posledním barákem doprava: 7 km naučné stezky-naučí tě techniku jízdy:-), pak Utěchov, sjezd do Ořešína, doprava směrem k Babímu lomu, výjezd Babí lom, sjezd do Podlesí, v případě „potřeby“ ještě jednou nahoru po červené, jinak směr Svinošice, nahoru na Bukovec, Hořice, sjezd do Blanska, na druhou stranu na Těchov,Nové Dvory, sjezd po zelené pod Macochu, po silnici zpět k Kateřinské jeskyni, po žluté nahoru na Macochu, pak zpaátky přes Vilémovice a nějak do Brna :-)

      0 0
    • tomas.m  

      nazdarek, neni to sice v okoli Moravskeko krasu ale treba to pomuze. www.prygl.net/php/oblasti.php

      0 0
    • Krutor  

      Čau, protože sem z Moravského krasu, můžu nabídnou haldu tras. Ale je potřeba specifikovat – např. limit km na vyjížďku, jestli vadí hodně kopců nebo ne apod. (je taky něco jinýho je dojet z Brna vlakem nebo autem a nebo dojet po vlastní ose …). Jinak jestli chceš, pár ti jich pošlu.

      0 0
      • lucia  

        ahoj, délka tak od 20–70 km, některé trasy lehčí, některé náročné. Výjezd z Brna, Kuřimi, Blanska. Zatím díky

        0 0
        • Krutor  

          OK. Tak něco dám dohromady a pošlu ti jich pár. Dej mi na to den dva jo?

          0 0
          • MartinXC  

            Když už budeš v tom tvůrčím úsilí, co kdybys to plácnul do sekce trasy ? (Ať se poučíme i ostatní)

            0 0
            • Lišák  

              Sekce „Trasy“ už není ta bývalá sekce „Trasy“.

              0 0
              • MartinXC  

                Nojo, to mi nějak v těch inovacích ušlo … To krutor: Beru zpět !

                0 0
            • Krutor  

              Popíchnutí na správným místě :-). Dám pár tras dohromady, akorát nemám výškoměr, takže to bude jen slovní popis. Dávím si na to týden, max. dva :-))).

              0 0
            • Krutor  

              Tak mě napadá – až teď sem zjistil, že žádná sekce trasy tady není ?! … Nechcete mi někdo poradit, když už sem se rozhodl dát do kupy pár tras kolem M.Krasu, kam to vrazit ?

              0 0
          • lucia  

            jo, to bude fajn, díky. Stačí tak 4 po tom nejzajímavějším v M. krase

            0 0
      • j-c  

        Hoya.. nekdy dame vylet po MK.. treba az pofrcim od nasich z Letovic.)

        0 0
      • pavelr  

        Když už budeš v tom posílání, budu rád, když mi to taky pošleš. Letos se chystám jet z Brna hl. nádraží do Olomouce přes Moravský kras převážně po tur. znač. cestách a nerad bych někde zadřel. Díky moc.

        0 0
    • Komi  

      MK RULEZZZ … The Best of Morava ;-)

      0 0
      • lucia  

        Ještě jeden dotaz: (trasa Náměšť n. Osl. – Ivančice) z Náměště ke Skřipskému Mlýnu by se to mělo po červené dát sjet. A od S. Mlýna kudy to je nejlepší do Ivančic?

        0 0
        • Lišák  

          Je teda fakt, že jsem tam byl naposledy asi před 12ti lety (pěšky), ale co si pamatuju, tak za Náměští po červené se docela lezlo po skalách nad řekou, tak nevim, jestli je to zrovna vhodný terén na bajkování. Ale třeba už vede červená jinudy. Třeba se ozve někdo, kdo tam byl nedávno.

          0 0
          • lucia  

            no červená asi jinudy nevede, spíš budu mít špatný informace…

            0 0
            • Lišák  

              Co to zkusit po druhým břehu-po zelené?

              0 0
              • lucia  

                jo, to bych mohla zkusit. jde tam někdě přejít řeka? Jsou tam zříceniny hradů

                0 0
                • Lišák  

                  V Náměšti vedou červená a zelená spolu. Zelená pak uhne doprava přes koleje a jde kousek podél řeky, pak do vesnice Zňátky a za další asi 2km zase k řece. Je tam zřícenina Sedleckého hradu (přes řeku je Lamberk),pak Vlčí kopec, tam je lovecký zámeček a dál po modré je rozhledna Babylón a nebo po zelené Skřipský mlýn.

                  0 0
        • gadzo  

          Přímo po červené to není nic moc, ale dá se to to přejet po lesních cestách ve svazích kolem oslavy, které se pak na červenou napojují. Stejnou trasou vede náměšťský cyklomaraton, mapky byly myslím na stránkách www.sokolisti.org kteří to pořádají. Jak od skřipiny do ivančic nevím, určitě by to šlo po zelené (pokud mě pamět neklame) do oslavan a pak už je to přes kopec coby kamenem dohodil.

          0 0
    • KubaBajk  

      Naperu to sem.

      V srpnu mám dovolenou od 8mého až do 28tého.

      Kdyby kdokoliv měl zájem někam sjet zabikovat, můžeme se domluvit.

      Napadly mě třeba Rychleby, ale může se jet kamkoliv jinam, o čem víte, ře je paráda. ČR nemám vlastně projetou, takže pokud by někdo chtěl někam jet, písněte.

      Ideální by bylo, kdyby byl bikekolega po cestě z Uherského Ostrohu do oné destinace k vyzvednutí, tzn. např. jede se do Rychleb a kolega je třeba ze Vsetína.

      Zajišťuju odvoz dvou a pokud najdu střešní nosiče a příčníky, tak max. tří kol. Spotřeba naloženého vozu 8 až 9 litrů, benzín se rozpočítá.

      Jediná podmínka – kolega nesmí být žádný sprinterský honibrk, pěkně napohodu, pokud možno s horší fyzičkou. Ideálně žena či dvě :-)

      0 0
      • KubaBajk  

        Jo, piště na mail.

        Jak říkám, není, myslím, problém jet kamkoliv po ČR.

        0 0
        • KubaBajk  

          Nejedete někdo, samozřejmě nezávisle na mně a mém vozu či cestě, prostě s někým, v srpnu do Rychleb?

          0 0
      • BFG  

        A na jak dlouho?

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.