vidla na Trance (Black vs. MX comp)

20 nepřečtených
  • black_raven

    kupujem trance 4 a chcem hned pri kupe menit vidlu. chcem jazdit pohodove xc, obcas si vyskusat maraton. zatial budem mat Vecka, mozno budu niekedy disky. kedze kupujem v kamennom obchode mam na vyber len medzi manitou a marzocchi uvazujem, citam historiu, ale neviem sa rozhodnut medzi

    Marzocchi MX comp (asi favorit) 105

    • jednoduchsia nastavitelnost tvrdosti ako black (? pokial spravne chapem)

    Manitou Black Super RTWD 90–120

    • co bude robit ram, pri zdvihu 120. nedorazi sa to privelmi na geometrii?
    • nebude privelmi makka(mam 70kg) – nebudem musiet vymenit strandardnu pruzinu?
    • odradza ma aj to, ze na mtbr.com ma pomerne zle hodnotenie, a stazovali sa tam ludia na vytekanie oleja a podobne
    • nastavitelnost zdvihu
    • trvacna vidla (? ) :)

    do ktorej by ste sli? popripade ak niekto porovna tieto dve vidly nejak komplexnejsie budem vdacny. dakujem za rady.

    0 0
    • dieegoo  

      Mam Blacka pruzinace, MXko sem nejezdil, takze nemuzu rict co je lepsi… Ale s Blackem sem spokojeny, jak pises tak olej z nej netece. Oproti MX ma zas snazsi stelovani vratneho tlumice. Mam 77kg a mekky se mi nijak prehnane nezda, pruzinu jsem nemenil.

      0 0
    • Phoebe  

      Koukni na aktuální Velo (4/2006) – je tam pár řádků o Manitou Black Super RTWD. Docela ji tam vychvalují a chválí lineární krok vidlice. Pružiny se neboj, musel bys měnit, kdybys měl pod 60kg. Marušku jsem bohužel osobně nepoznal.

      0 0
    • kafac  

      Mam Manitou Black Platinum RTWD 90–120 + Lock-Out Najeto na nem mam 8000km – a to ho nesetrim, nic netece. Se zdvihem si nedelej hlavu jde nastavit od 90 po 120mm. Ohledne tvrdosti: z vyroby je tam cervena pruzina – ktera je pro hmotnost jezdce 68–77kg Pro mekci vidle je pruzina modra – hmotnost jezdce 59–68kg pro tvrdsi vidle je pruzina zluta – hmotnost jezdce 77–86kg tezsi maji asi smulu :-)

      0 0
      • black_raven  

        este by ma zaujimalo, ako sa vidla chova pri teplotach v mraze. tuhne?

        0 0
        • dieegoo  

          ja ji namontoval az nekdy na konci listopadu, takze sem zvedavej, jak se bude chovat za tepla :)

          0 0
          • black_raven  

            listopad, to je niekedy na jesen, ze? dedukujem:) cize v zime teda vidla netuhla a chod bol ok?

            0 0
            • dieegoo  

              listopad je mesic pred Vanoci :) no nemuzu porovnat, jestli tuhla nebo ne, v lete sem ji jeste nejel.. ale zdala se ok

              0 0
        • Martyss  

          Tuhnou pouze vidle vidli mazané vazelínou. Zase vidlice s vzduchovou komorou mají v zimě tendenci měknout, pokud máš nafoukáno z léta a nepřifoukneš v provozní teplotě na svůj tlak.

          0 0
          • Pekáček  

            Mě tuhne aj Mařena, MX Comp O4. Olej Denicol 7,5.

            0 0
            • Martyss  

              Zase do dnešních vidlí se dává spíše 5W. Já ani v –11 na Duku nepozoroval tuhnutí.

              0 0
            • kovar  

              a nemáš gufera taky namazané vazelínou:-)

              0 0
              • Pekáček  

                Neměl jsem, tuhla, teď už mám a ještě jsem to na mrazu neprojel. Vazelína Manitou dělá divy, takové to SPV je zatím pryč a snad mi složení toho „medu“ nerozpustí vidlici :o)))

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.