• P_W

    Už druhý rok zkouší kde jaky retez, ale porad jsem na max 700 km. Mate nekdo zkusenost, popr. radu??

    Diky PW

    0 0
    • Al_Bunda  

      O nejake podobne otazce jsem taky premyslel a proto se pridam. Nekde v historii jsem cetl ze pouziti kazety PG 850 a retezu c9 se da jezdit celou sezonu bez vymeny. Je zde nekdo kdo s tim ma osobni zkusenost a podelil by se o ni?

      0 0
      • hYs  

        Tak zalezi na tom kolik za tu sezonu najezdi :D

        0 0
        • Al_Bunda  

          Děkuji za smysluplnou odpověď čekal jsem, kdo bude první.

          0 0
          • hYs  

            To jsem si nemoh odpustit ;) Ale jak definujes vydrz retezu, to ze nepraskne ? Na dalsi sezonu stejne po x tisicich na jednom retezu musis menit kazetu, tak moc nechapu o cem tahle debata vlastne je. Skoro na jakejkoliv (nesuntovej) retez se da najet x tisic km.

            0 0
            • Al_Bunda  

              To nic neres to.

              0 0
              • hYs  

                To jsem se toho zase dozvedel…

                0 0
                • Al_Bunda  

                  :-)))) tak se nezlob. Jde o to ze retezc c9 ma malinko jiny rozmer mezi clanky a je tvrdsi. Vyrobce myslim udava vymenu uz pri dosazeni rozmeru mezi 11 clanky 132,5 mm a mozna min nevim to ted presne. Jde o to pokud najedes na tento retzez 5000 km a bude zraly na vymenu, mohl by si rict tak proc nenasadit novy a jedu dal. Jde o to ze tohle kazeta uz asi nerozchodi. Teoreticky by se mela bez problemu dojet na nejakym levnym retezu Sram nebo Shimano. Me kontretne to zajima, protoze mam dlouhou pracovni dobu (vetsinou dorazim domu po 18. hod) a misto toho abych stravil nejaky cas vymenou retezu, jel jsem radeji na kolo. Nekolikrat jsem to resil tak, ze kdyz se zastavilo na vyjizdce pro doplneni tekutin v hospode ja jsem si vymenil retez, ale musel jsem vezt sebou novy retez, nytovacku a gumove rukavice takove lekarske. Jak si sam spocitas financni uspora neni zadna, jde jenom o tu praci a tim straveny cas, alespon me.

                  0 0
                  • JSt  

                    tak to by me zajimalo jak dlouho ti trva vymena retezu? dyt je to cinnost tak na 5 min…

                    0 0
                  • lubos  

                    132.6 nebo 132.8 myslim. Pricemz novy ma 132.0

                    0 0
            • Al_Bunda  

              Pokus mas zkusenosti o najeti x tisic km na nejakym jinym retezu tak se s nima podel. Zajimalo by me o kolik mm se ti po sezone natahl, jak radil a jeslti se ti nepretrhl.

              0 0
              • hYs  

                nevim, nemerim ;) Na kazdou sezonu koupim novou kazetu a tri retezy, ted zrovna kazetu PG970 a retezy PG971. Az dojde mazani, coz je cca po 80–150km (shimanacky chrastily uz po 30km, ble) tak sundam, hodim do tech. benzinu, pak to necham lezet v oleji dokud na nej neprijde rada. Nahodim dalsi a jedu dal, akorat si musim hlidat aby meli vsechny najeto +/- stejne. Zatim mi zadnej retez neprask, kdyz nepocitam prdlou spojku. Razeni vzdy v pohode, akorat kdyz jsem mel shimano kazetu a sram retez tak u starsich retezu to radilo krapet pomaleji. Pro vetsinu ale asi nic novyho ;)

                0 0
                • jecnak  

                  Menit 4× tydne retez, tomu rikam zabava.

                  0 0
                  • hYs  

                    Ne kazdej jezdi 10tis km za sezonu, mne ty 4tis klidne staci. A je to prace na max 10 minut.

                    0 0
                • Radek Broz  

                  To mi prijde, s prominutim, docela uchylny:o)

                  0 0
                  • hYs  

                    a procpak ?

                    0 0
                    • TinkTink  

                      Stravis tim prinejmensim prilis mnoho casu :)

                      0 0
                      • hYs  

                        Na druhou stranu neni slyset retez, neni zapatlanej olejem, radi to uplne bez problemu a rychle, ale to jsou jenom detaily :)

                        0 0
                        • TinkTink  

                          S timto u osmicky rozhodne problem nemam. :o) – to ani kdyz na bajku do prace je retez rezavy a je na nem milimetrova vrstva oleje a vazeliny a prachu a bahna a co to vlastne je :o)

                          0 0
                  • Marcinka  

                    jj. Mně to taky přejde divný. Nejsou na světě zajímavější věci, než se drbat pořád s přehazováním řetězu?

                    0 0
                    • hYs  

                      Jednou tejdne :D Novy 971 vydrzi 200–250km se slabym promazanim. Prvni retez kterej nevrze, divny ;)

                      0 0
      • Daf  

        Me vydrzi C9 na biku bezne neco pres 6000km.

        0 0
        • Al_Bunda  

          Jeste bych se zeptal jakou jezdis kazetu? V historii jsem nasel pouze dva prispevky a jeden udaval asi 5000 km a druhy dokonce 9000 km. Bohuzel prispevky jsou uz starsiho data. Chtel bych to zkusit protoze me nebavi kazdych 1000 km menit retez, cenove to vyjde asi stejne ale jde o to, ze bych nemusel hlidat km a neustale merit retez. Rocne najedu 5000 km tak by mi to vyhovovalo. Dekuji.

          0 0
          • Daf  

            Kazeta XT. Zkousel jsem to i se Sram PG970 ale ta jiz pri druhem retezu strilela. Na XT cku mam treti Campu a ta posledni uz taky trochu strilela, ale sedla si rychle. Dalsi Campu uz nezvladne ale zkusim Srama toho jeste mozna jo :) Chce to ty retezy menit driv nez bezne treba sram i tak mi to vydrzi tech 6000km. Campu davej jen na nove, nebo skoro nove prevody. Jestli mas vic sjete pily na klikach tak tam muze Campa preskakovat. Je pohoda menit retez 2× do roka a ne kazde dva mesice :)

            0 0
            • Al_Bunda  

              Ja mam 8mi kolecko tak to vyzkousim na kazete PG850 budu spokojeny jestli vydri sezonu tedy tech 5000 km. Alespon mi ubyde jedna starost. Dekuji, ze jsi se podelil se svyma zkusenostma.

              0 0
              • Marcinka  

                Mám taky kazetu PG850, řetěz SRAM PC-48…myslím, že 6000 na tom ujedu taky.

                0 0
            • vili  

              meris merkou nebo suplerou?pri kolika to teda menis?dik

              0 0
              • Daf  

                Menim kdyz zapadne merka na druhy zoubek. Kdyz jsem ji jednou vymenil tak jako bezne na predposlednim, tak uz kazeta novou campu nepobrala.

                0 0
      • MARIN  

        potvrzuju C9 loni cca 7000km z toho asi 4000km v terenu. Nasazoval jsem ji zaroven s novou kazetou XT na ktere ted mam zase retez SRAM PC58 a kazdou chvili se chystam nasadit zase novy C9 tak uvidime co to udela ale pocitam ze to bude chtit i novou kazetu a nebo dalsi PC58.

        0 0
        • Al_Bunda  

          Take jsem slysel, ze se da kazeta dojizdet levnejsimi retezy. Asi do toho pujdu vypada to zajimave. A kdyby vydrzela jeste jednu c9 bylo by to jeste lepsi, ale to bych chtel asi moc.

          0 0
          • MARIN  

            No podle me to ta kazeta zvladne ale retez by se musel vymenit o chvili driv nez se dostane na 3 zoubek merky. Tusim ze uz to taky nekdo zkousel. Ja jsem ho tam mel asi po 5000km takze i to je parada.

            0 0
      • tomek  

        řetěz C9 je ale na 9+3…!

        0 0
    • djano  

      Dobru skusenost mam s retazami Rohloff. Ten na 8-kolo neviem kolko vydrzi, stale sa nechce vytahat. Pred rokmi som mal aj na 7-pastorkovej kazete a kym zacal skakat mal >11kkm. Tam bola kazeta LX.

      0 0
    • TinkTink  

      Uz jsem se na toto reseni vykaslal – od ted budu vozit sroty IG51 a budu je casto menit :)

      Moji jsem dal IG90…taky pohoda :)

      0 0
      • kovar  

        vozím šrot IG 51 a měním ho stejně často jako 2 až 3 dražší SRAMy a Connexy.

        0 0
        • kubrt  

          Delam to taky tak, nechapu proc bych mel za spotrebni material valit takovy prachy. jednou za cas me to sice chytne a koupim jeden lepsi, ale to jen proto abych se ujistil ze je vytazenej stejne rychle jako ty nejlevnejsi.

          0 0
          • Quake 9.0  

            Někdo si to prostě dovolit nemůže. Já takovej řetěz vytahal tak, že po 300km jsem musel měnit kazetu i převodníky. Levný řetěz se mi docela nevyplatil.

            0 0
        • Martinson  

          Sram PC 58 za 300,– se mi nezdá zas takovej luxus. Kupuju po 5 v jednom i-shopu. Celkem spokojenost 1200 – 1500 km.

          0 0
        • pepek  

          Tož, já taky tak, dokonce PC48 používám na na devítku. Při dobrém mazání dá: 1500 km, se Sh.93 jsem dal max 1800 km

          0 0
    • Pekáček  

      Jak už tady někdo napsal, více řetězů. Mám čtyři, nejdřív najedu na každým cca 500km, tak nasadím vždy ten nejkratší (stačí si je pověsit a vidíš). Sundávání není díky rychlospojkám problém. Řetězy stárnou tak nějak s převodníky a kazetou. Celé to jezdím tak dva roky a pak to jde na další dva roky na zimáka/bahníka. Jediný co mi stárlo rychleji byly XT placky.

      0 0
    • P_W  

      Vyzkousel jsem tentokrat retez SRAM PC 68. Vydrž 300 km. Asi zmenim sport, rezie jsou vyssi nez pri golfu :-((

      0 0
    • Marcinka  

      Mám obyčejný SRAM PC-48 za 226 korun z Kupkola a v pohodě. Najeto asi 700 kilometrů a perfekt.

      0 0
    • Tomcat  

      hmmm a může za těch 700 opravdu nekvalita řetězu a nebo to rves kryzem, jezdim jen par prevodu a tahas to na vojetých pastorkách?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.