• Mike22

    Hodí se toto řazení na enduro a freeride? Přijde mi to na novém kole s šaltrem Sh. Saint, a nevím zda to nemám hned vyměnit, třeba za Sram , který jsem doteď jezdil?? Jezdí to tu někdo??

    0 0
    • pegal  

      vymen!! .. pac to razeni je uplne na hovno ..

      0 0
    • Caryfuk  

      Vymen, stejne na nic jako inverzni saltr.

      0 0
      • ddd - andy  

        Hohou.. S tim bych tak uplne nesouhlasil.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Ty bys pouzil tvrdsi slovo :)

          0 0
          • ddd - andy  

            Jsem v dobrem rozmaru lenochu.. :-)

            0 0
            • kOmE  

              jely jste teda vcera tu nocni jizdu?

              0 0
              • ddd - andy  

                Spoustu schodu vzduchem, betonovy rantly a lavicky jak lavky na NS, par vydesenejch lidi jdoucich pozde z prace, pejskari co netusili, ze se da na kole jezdit i po tme a chut do vseho zakazanyho… Jooo libilo se mi to… samotnymu.. :-)

                0 0
                • kOmE  

                  sel bych do neceho takovýho treba ted v nedeli ,ale muselo by nas bejt vic ,aby nebyl tak videt ten rozdil v nasem jezdeckym umeni :-))

                  0 0
    • black.horse  

      pryč s tím… i kdyby to někomu sedělo na XC, tak na FR je to blbost… ono i na XC je to blbost… ono je to na všechno blbost… pryč, pryč, pryč:-) a dej si tam ten Sram, ten je super;-)

      0 0
      • cabbage  

        i na silnicku je to blbost?;)

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Je, ale v silnickach je to zatim to nejlepsi vymysleny/povo­leny :)

          0 0
        • lubos  

          tam ne, tam je to zas dle meho nazoru spis prinos, ale silnicka ma taky i jine riditka.

          0 0
          • Venda  

            S tím souhlasím. Radit na rámu je nic moc, ale u mtb kde je řazení hned vedle gripu mi to přijde jako nesmysl.

            0 0
    • fousmen  

      dualy bych nebral na xc natoz na fr.. urcite vymen

      0 0
    • Tomcat  

      Saltr Saint prosim , brzdy taky když je seženeš za gut cenu , ale starý páčky myslím sou lepší v tom, že pokud střelíč páku nemusíš měnit odoje.

      Mně osobně stím připadalo žadit na kořenové pasáži jako dobrej pokus o sebevraždu. Jak by se stím řadilo u děsným bahnu neschci zažít.

      0 0
    • Mike22  

      Díky všem za rady!!! Zase práce a peníze navíc…proč to na takové kolo ti koko… dávají???

      0 0
    • hermes  

      Na FR nevím, ale na XC jsou dauly dost v pohodě (s inverzní přehazovačkou), mám dualy Deor a nemůžu si stěžovat, řadím i brzdím jedním prstem a teď mi přijdou přirozenější než RF. Z mého pohledu jim může konkurovat jedině otočné řazení Sramu. O odolnost bych se nebál, vtip j v tom, že brzdová páka je pohyblivá a při nárazu energii absorbuje daleko lépe než klasika. Tip: Na brzdové páčky jsem dal návleky Setlaz, páka nestudí, je příjemnější na omak a díky měkkému povrchu je síla nutná k řazení na pocit menší.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Tak s tim bych souhlasil. Dualum muze konkurovat jedine otocne razeni. Oboje stejna verbež :)

        0 0
        • hermes  

          Tvůj názor. Mám zkušenost se všemi uvedenými systémy a za svým si stojím. Zkouel jsi dualy s inverzní přehazovačkou? Na XC je to (alespoň pro mě) naprosto geniální, nejde o to že bych zároveň řadil i brzdil, ale celkový pocit a ergonomii, navíc můžu řadit i z rohů.

          0 0
          • Radek Broz  

            Na FR (a tak znel dotaz) je uz inverzni prahazovacka sama o sobe naprosto nevhodna nehlede na dualy. Nastesti uz i management Shimana pochopil, ze je pomerne velka skupina uzivatelu, ktery uprednostnuji RF a ze inverzni prehazovacka je omyl;-)

            0 0
      • pegal  

        .. to ze u dualu muzes brzdit a radit zaroven je pekna blbost .. vubec to nejde a kdyz se to naucis tak hodne blbe ..

        .. to uz jde lepe u RF a samostatnych pak ..

        0 0
      • goofy  

        Uz vidim, jak si budu davat Nolie (nebo jak se menuje ta jizda po prednim) a pritom si podrazovat. Ja vim je to extrem, ale myslim, ze zrovna v tomto pripade by mi to podrazovalo samo a ja sel na hubu… :o)

        0 0
    • wroum  

      jasne ze hodi, asi tak nastejno jako treba galusky…

      0 0
      • hermes  

        Vidím, že jsem píchl do vosího hnízda:)) S freeridem zkušenost nemám a uznávám, že dualy na něj nemusejí být vhodné, ale rozhodně si stojím za svým u XC. Mimochodem, kolik kritiků dualů má s nimi osobní zkušenost???

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Myslis pozitivni? :)

          0 0
          • hermes  

            Ha ha , a o Ty? Zkoušel jsi je?? Nebo planě teoretizuješ.

            Ještě jednou podotýkám, že dualy vozím na XC!! Do freeridu opravdu fušovat nebudu, ale chtěl jsem, aby zde zazněly i opačné názory . Všechny moje příspěvky jsou podloženy osobní zkušeností!

            0 0
            • pegal  

              .. ano ja jsem je zkousel a docela dlouhou dobu .. panecku jak pak leteli ..

              0 0
            • Pá-dlista1  

              Ano. Krom jineho mi opravdu neprijde snazsi radit nahoru ukazovackem nez na RF palcem.

              0 0
            • ddd - andy  

              Ano. Zkousel na XC – nechci to!

              0 0
            • pegal  

              .. me tak napada .. jestli je vubec jezdis ty .. pac kdyby jsi si je vyzkousel urcite by jsi je nevychvaloval .. :)

              0 0
        • wroum  

          pri pouhem vyzkouseni na miste mam problem radit na prevodnicich. pocit z paky hybajici se nahoru a dolu je mizernej. par km stacilo a mam jasno – radsi alivio packy nez XTR dualy. a to stale mluvim o XC, nikoliv FR…

          0 0
        • kovar  

          no a na turistiku dualy a otočné řazení taky nejsou vhodné.

          0 0
        • Manas  

          Jel jsem na tom kratsi vylet – 40km a po deseti uz jsem chtel kolo zahodit. Je sice fajn podrazovat pri brzdeni ale to zvladnu palcem, nehlede na to ze to pro me pri XC ztraci smysl.

          0 0
    •  

      Jen počkej, Zající!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.