Destičky pro čtyřpístkové Shimano XT BR-M8020

31 nepřečtených
  • 01010

    Dobrý den, jaké sintrované neoriginální destičky jsou vhodné pro brzdy čtyřpístkové Shimano XT BR-M8020.

    Je vhodné osadit přední brzdu sintrovanýma a zadní organickými brzdami nebo vždy stejné.

    Děkuji Vám za odpověď

    0 0
    • Kouba_2005  

      Proti originalnim mas co?

      0 0
    • lubosalbi  

      Je to jedno jaký typ dáš kam a tvar destiček je shodný se Saint a Zee. Pokud vezmeš desky bez chladiče, tak jsou všechny u Shimano 4píst třmenů stejné.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Za mě jsou tedy metaliky lepší vzadu.

        0 0
      • romachain  

        A pasujou navzájem desky s chladičem mezi ZEE/Saint a těma novýma řadama?

        0 0
        • Slavik  

          Prozradím Ti takovou hrozně tajnou stránku

          Pšššt, hlavně to nikomu neříkej nebo se to všichni dozvědí :-)

          0 0
          • romachain  

            Stránka dobrá, ale stejně jsem se to nedozvěděl. ZEE, tedy M640 tam nejsou, ale aspoň jsou tam Saint M820, který jsou asi stejný co se desek týče a podle toho do nich smí jen desky s chladičem pro ně určený a přitom do nich pasují i desky bez chladiče. Takže stále nevím a su línej hledat, uznávám…

            0 0
            • Smazaný účet  

              Pochybuju, že by u některýho typu zakazovali rybáři desky bez chladiče…

              0 0
              • lubosalbi  

                Přesně tak, tady už se hledá problém, který není.

                Stačí zapojit trochu hlavu

                0 0
              • romachain  

                Tož reagoval jsem jen na údaje v té tabulce, tam to takto prostě je. Je to samozžejmě nesmysl, jen jsem na to poukazoval v souvislosti s odkazem na „tajnou stráncu co ví všechno“. Co mě stále zajímá je kompatibilita novějších a starších desek s chladičem, no asi to budu muset testnout…

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Např. do M9100 chladič bez pilování nepasuje, ale to je ti k hounu :)

                  0 0
                  • romachain  

                    I to je pro mě zajímavá informace, i když fakt jen ze zvědavosti. Každopádně je to v souladu s tou tabulkou, podle ní tam pasují opravdu jen destičky bez chladiče.

                    0 0
                • Mr.Duck  

                  U M?120 jdou použít starší desky s chladičem bez problémů. U M520 jsem taky používal Saint desky bez jakýchkoliv úprav. Nové desky s chladičem do starých brzd ale nedostaneš.

                  0 0
                  • romachain  

                    Super, todle jsem přesně chtěl vědět. Takže když budu mít ve flotile mix brzd ZEE a nějakých novějších Shimano čtyřpístků tak budu kupovat desky do ZEE a budou pasovat i do těch novějších, super, o to mi šlo, jestli lze mít na skladu jen jeden typ desek, to je super.

                    0 0
                    • scoty  

                      No, a ještě jsi se ptal, jaké desky (resin, sintr) je vhodné vozit ve předu a jaké vzadu a pokud se to kombinuje tak proč?

                      Na to nikdo neodpověděl.

                      :)

                      0 0
                      • Mr.Duck  

                        Sintr a sintr. A jestli ti to prijde moc, tak zacni jezdit na vetsi kopec, na co jinyho sou kola :D

                        0 0
                        • scoty  

                          ..a sintr/sintr brzdí víc než resin/resin? Nebo je lepší do mokra a méně vadne v dlouhém sjezdu? Či je lépe dávkovatelný?

                          O to mu asi šlo.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Tys začátečník?

                            0 0
                            • scoty  

                              Tys netys, zajímalo mně, jak s tím laborují ostatní, a zakladatele taky:)

                              0 0
                              • kubad  

                                Teoretický. Sintr má pomalejší nástup. Ale jak se zahřeje je silnější a déle trvá než se prehreje.

                                Desky jsou tvrdší a víc žerou kotouče. Hlucnejsi

                                V praxi funguje obojí. Na xc vozím organiku pro mě lepší. Na vyšší zdvihu většinou sintr.

                                0 0
                              • kubad  

                                .

                                0 0
                          • Mr.Duck  

                            Sintr brzdi, Resin lesti kotouce. Uplne jednoduchy :)

                            0 0
                      • romachain  

                        To jsem nebyl já, jen jsem se přisr@l do tématu :-)

                        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.