• kurýr na bajku

    Posledních 14 dní sem skutečně zabral a jezdil poctivě od rána do večera. Začalo se mi trochu ozývat koleno a tak sem si doskotačil do lékárny pro PROENZI Forte (to nejdražší) s opravdovou vírou že to po tejdnu přejde jako vždy. No a dneska už nemůžu sejít ani schody a o tom že bych ohnul nohu si můžu nechat jen zdát :-( Nemáte někdo zkušenosti s různými typy PROENZI ? Všimnul sem si totiž že ačkoliv je Forte našlapaný ostatníma chondroitinama apd. chybí v něm MSM , které je v levnějších PROENZI 3 a PROENZI MSM obsaženo. Je možný že právě kvůli nedostatku této látky mi to nezabralo ?

    0 0
    • JancA  

      je možný, že existujou ortopedi?

      0 0
    • petebike  

      kemo, dej se dohromady at s tebou muzem v pondeli pocitat, vypada to na dalsi narocny tyden – to pocasi je fakt pes :-((

      0 0
      • kurýr na bajku  

        Tak to moc nevypadá, to ti řikám rovnou ! Ani nevíš, jak mě to sejří, měl sem nádherně rozjetej měsíc. Až se na kolo vrátim, tak budu stejnak jezdit jako Ivan, protože žádnej těžkej převod na tom asi nedám :-(

        0 0
        • hanz  

          nechci tě nijak strašit ale zajdi si k ortopedovi…mě to začlo stejně a na kolo jsem si sedl až po roce…1/2 roku mi to zkoušel všelijak polečit ale nakonec stejně operace a pak rekonvalescence, rehabka…byla to chrupavka. dodneška(3 roky) koleno cítím pořád a musím na něj dost opatrně, hlavně z jara.

          0 0
        • hanz  

          jo a při rehabce mi hodně pomohla akupunktura…borec říkal že kdybych došel včas tak jsem možná ani nemusel na tu operaci..nevím co si myslet ale při rehabce udělal fakt velkej kus práce

          0 0
    • blue  

      mam takovou zkusenost, ze sem si kolena zlikvidoval fotbalkem v telocvicne a pak sem mel problemy jako ty, nebyl sem schopnej ohnout nohu v koleni, jak to bolelo, chuze do schodu bylo nepredstavitelny peklo… kdyz se to mesic nelepsilo, dostal sem se do stresovic k nejakymu doktorovi, kterej mi rekl, ze to je nejakej zanet nebo co a ze s tim nic moc delat nejde, ze nikdy uz to nebude jako novy a ze mi muze primo do kolena neco pichnout, ale ze to nerad dela, ze s tim muzou bejt zas pak jiny problemy :-) takze mi dal nejaky prasky s chondrosulfem (mozna se to primo chondrosulf 400 jmenovalo, uz nevim) na 3 mesice a nedoporucil fotbal a podobny druhy sportu na tvrdym podkladu… dneska uz docela pohoda, ale jeste tak pul roku po tech praskach jsem obcas kolena cejtil pri chuzi do schodu nebo do kopce… hodne stesti a hlavne teplo na kolena :-)

      0 0
    • juli  

      Jestli mohu radit, tak bych si se samolecbou moc nezahraval. Koleno je slozity kloub a problem by mel resit odbornik. Jestli se z toho chces vylizat tak, abys nemel pozdeji problemy, tak to chce to ortopeda. Skutecne.

      0 0
    • petebike  

      no me zacly poprve bolet kolena a klouby pred 3 lety,taky v zime, tenkrat mi rekl doktor at zeru MEDVIDKY – docela se to dari, medviky sem si zamiloval, a kolena me nebolej :-))

      0 0
      • kurýr na bajku  

        A to sem si zrovna ulovil krásnou novou stálou, za hotový :-(

        0 0
        • petebike  

          myslim to vazne, kup si dneska nejaky medvidky – od Hariba ty toho maj v sobe nejvic, fakt to pomuze ! a zejtra at si od 7sedmi na nohou – no totiz na kole !

          0 0
          • dafe  

            Vypada to jako sranda, ale me zelatinovi medvidci taky pomohli, kolena jsem mel bolave z volejbalu.

            0 0
            • Medunka  

              Panove, lepsi nez medvidci jsou ty chrupavky z kosti z kurat ;-)

              0 0
              • Páník  

                no ono je to slozenim vcelku „prast jako uhod“…a korat to jinak vypada a jinak to chutna

                0 0
                • petebike  

                  asi tak, medvidek je medvidek, bavi me jim ukusovat hlavicky :-))

                  0 0
                  • Medunka  

                    Hlavicka, nozicka, rucicka.. koukam, ze jim provadis to co ja.. Tak na nas poslat ochrance zvirat

                    0 0
                    • MartinXC  

                      :-) Hele, a taky si je skládáte podle barev do čtveřic a likvidujete první ty, co nevytvoří 4ku ?

                      0 0
                      • petebike  

                        kdyz neni cas : tak je jim hromadne, do dlane a na srot :-) kdyz je cas : tak postupne, stridam barvy :-)

                        0 0
                        • MartinXC  

                          Tak tak, je potřeba držet si styl … i při žraní medvídků :-) Ale hromadně je nelikviduju, jednou mi tak vytáhli 2 plomby ze stoliček.

                          0 0
                          • Medunka  

                            Nejlepsi je je naskladat do hada, barevne na stridacku a pak je uzdibovat. Nebo s nima hrat valku… cerveny likviduje zeleneho, tak zeleny pujde do pusinky a tak ;)

                            0 0
                      • Smazaný účet  

                        barevně do čtveřic? já sem je skládal barevně… ale jako že jsem jim ukousal hlavičky a povyměňoval. žlutýmu zelenou a tak… :o)

                        0 0
                        • petebike  

                          to jsem delaval driv, ted na to neni cas :-((( mozna se k tomu nekdy vratim :-)

                          0 0
                        • MartinXC  

                          A nejvíc mě vytočí manželka, když si jen tak přijde a nesystémově zlikviduje pracně budované šiky medvídků od prostředka :-)

                          0 0
                  • chupas  

                    ja dva ruznobarevny rozkousnu vertikalne a pak ty pulky spojuju. vznikaji nove neotrele zmutovane kombinace. a tem potom kousu hlavicku. nebo je slepit krkama k sobe. 4 nohy 4 ruce. :))

                    0 0
              • Medunka  

                jinak medove vedou ;-)

                0 0
              • Luka  

                Nerikej ze si taky „chřupavková“ a „šlejšková“ … nam tatinek dycky rikal, kdyz sme byly maly holky, ze nam pak porostou vlasy a nehty a ze nam je budou vsechny ostatni holky zavidet a zustalo nam to dodneska, křupavky a flaxy, o ty se vzdycky se segrama porveme :)))

                0 0
              • Radek Broz  

                No jestli „lepsi“ to nevim, ale minimalne chutove jsou MNOHEM horsi;-)

                0 0
            • MartinXC  

              Pokud sis vybrousil chrupavky, je to dočasná pomoc. Za 10 let to nepomůže, ani když si medvědama zkazíš žaludek. U ex-volejbalistů (často s vyšší hmotností) to chce zásadní změnu: váhu dolů, žádné hluboké dřepy (nazouvací boty :-), nezvedat a netahat těžké veci a před zátěží typu bike (nejlíp každé ráno) kolena dobře rozhýbat a zahřát. na palubovku a Mikasa zapomenout. Mám vizi, že takto mi umělé klouby budou hrozit někdy k šedesátce.

              0 0
            • kolombo  

              A jaké je dávkování u medvídků?

              Mimochodem, na akutní potíže je spíše Movalis a podobná léčiva, ale to je, přirozeně, na předpis.

              0 0
              • petebike  

                me tenkrat rekli balicek denne, samozrejme to se neda, ale tak pul kila tejdne si klidne dam :-)

                0 0
          • Vojtas  

            hele a jako kdyz me obcas bolivaj kolena tak mi ty medvidci pomuzou ?

            0 0
            • JJ  

              Pomuze. Jestli se nepletu, tak to ale musi byt haribo, ty jsou z kosti, ale ty cesky sou naky umelohmotny nebo co

              0 0
            • petebike  

              presne tak, tak mi to i rekli u lekaru, hariba maji neco jineho nez cesky „gumy“ a me od ty doby kolena nebolej :-) ale Haribo leze tedy do penez…

              0 0
              • Vojtas  

                nj, jenze abych zas nezacal pribirat, uz tedka mam skoro 90 kg :( to zas ty vanoce no, a to bude mozna taky duvod proc me obcas bolej, a kolik ty hariba stojej ?

                0 0
                • petebike  

                  nj tak to ti neporadim, od nejmensiho baleni stoji asi 10 kc ale tam je toho malo, a tak za 25 maz normalni bezdnou davku medvedu :-)

                  0 0
                  • Vojtas  

                    no tak jednou za tejden holt nepudu na obed ;)

                    0 0
                  • JJ  

                    Ja sem nasel nejmensi baleni za 3,50 Kč ale byly tam jenom 4 medvedi:)

                    0 0
              • Vojtas  

                Tak sem byl dneska v samošce pro chleba koukal sem po těch medvědech a u nas maj jenom hodne druhu těchle povtor, jako ruzny delfiny a takovy zviratka, ale je to jenom od JOJO, medvedi stojej nakejch 12 kacek, ale po haribu ani stopy :(

                0 0
    • KArlos1  

      Osobně mi nejvíc dalo GS Condro Forte ,ale doktor je doktor je to divné že to říkám já který nemá doktory rád a chdí k nim až za 5 min 12 ale není to sranda tak tam zajdi Raději

      0 0
    • Radek Broz  

      Podle me neni sance, aby se vysledek Proenzi dostavil po tydnu – jestli se ti to tak driv stalo, tak to byla spis nahoda, nez ze by to tak pusobilo. Kdyz to jim dlouhodobe, tak to asi nejakej ucinek ma, ale takhle to asi fakt nefunguje (bohuzel).

      0 0
      • KArlos1  

        Jo to máš pavdu osobně mě po začátku praní těchto léků začaly klouby bolet ještě více cca 14 dní a pak to bylo lepší a lepší ,ale na každého to může působit jinak třeba gela drink (nebo jak se to píše ) mi moc nepomohl , ale někdo s tím může být spokojený

        0 0
        • Radek Broz  

          Po Geladrinku jsem pozoroval jenom znacne rychlesji rust nehtu/vlasu/vousu (nezadouci, musi se to casteji zkracovat;-) ), na klouby to podle me vliv nemelo.

          0 0
      • kurýr na bajku  

        Do 14 dnů sem měl většinou pokoj. Jak to vidíš ty ?

        0 0
        • KArlos1  

          no min 2 balení 60 tablet to je 2× denně měsíc bereš 2 ne a pak 1× denně a bylo to v poho ,ale je to asi jak kdo já na kole ted moc nejezdím ,ale zato hraji fotbálek a taky lyže a to je větší népor na kolena než kolo

          0 0
        • JancA  

          hele,nepolemizuj a netahej rozumy a zajdi si k tomu doktorovi hned v pondeli rano…jak pises, do prace stejne nemuzes

          0 0
          • KArlos1  

            Jo to je pravda ,ale já bych nešel jednou mi kolega přejep prst na bruslích byla s toho 2 měsíce nemocenská rahabka a tak a za 2 měsíce my nešli vředy na dvanácterníku .Jak na tabe doktor šáhne tak tě zčne zlobit i to co nemáš :-)

            0 0
            • KArlos1  

              Koštoval jsem vínečko tak tam mám trochu překlepy tak sorry

              0 0
              • kurýr na bajku  

                Koštoval sem Voltaren a tak to už moc nebolí, ale je mi jasný, že to zejtra zase začne. K doktorovi nejdu. Jediný kvůli čemu sem tam po 8i letech fakt musel byla borelióza. Přisvištěl sem na odběr na kole a sestřička mě vodtamtuď nechtěla pustit, že prej sem spocenej a že sebou někde fláknu a na kolo ať v žádnym případě nelezu. …no hrůza

                BTW: vim že pokud nebudu jezdit tak to přejde a po návštěvě doktora bych taky druhej den zdravej nebyl :-P

                0 0
                • juli  

                  Svoje jsem si z kolenem prodelal, proto radim lekare, ale komu neni rady… Tak ti alespon popreju brzke uzdraveni.

                  0 0
                • SavaH  

                  Hele a vis o tom, ze voltaren je na zanety a ze se muze uzivat jen 5 dni??? Jen ze ho mam zrovna predepsanej na zanet slach v zapesti ;o)

                  0 0
                • zirecek  

                  Běž k doktorovi! Případně Fastum GEL.

                  0 0
        • Radek Broz  

          No, podle me se to dost tezko posuzuje – to by to musel stejnej clovek nejakou dobu brat za jinak uplne stejnejch podminek, jako kdyz to nebral (a to by musel brat placebo a nevedet o tom) – tim myslim, ze kdyz to treba beru po sezone, muzu mit pocit, ze se to zlepsilo, ale pritom by se to mozna stalo stejne jenom diky nizsi zatezi.

          Da se tezko nejak objektivne zmerit, jestli to vubec funguje.

          Ja letos jedl temer behem cely sezony Gelactiv (jelikoz davali vzorky na zavodech;-)) a potize zadny nebyly.

          2 sezony predtim jsem jedl Proenzi Forte vzdycky ke konci sezony, kdyz me uz dost bolely kolena a zapesti a po snezeni celyho velkyho baleni jsem zlepseni pocitoval, ale po 14 dnech to asi fakt znat nejde. Ale chapu te – kdyz jsem nemohl jezdit kvuli zlomenymu kloubu v palci, zral jsem 5 proenzi denne, cpal do sebe vsechno, co obsahuje vapnik a chodil denne na hodku na magnetickou rezonanci a biolampu, cemuz jinak vubec neverim, ale co kdyby.

          0 0
    • Siddha  

      di k dochtorovi, vole, zadna prdel, vis na kolik by prisla Ratha takova pitoma titanova nahrada? a pak proc uz nedelaj Moratky, je tuha zima a cyklisti sou voli ;) (ber s nadsazkou)

      0 0
      • Radek Broz  

        Za dRatha by se dala titanova nahrada imho uplne klidne pouzit, fungovala by lip;-)

        0 0
        • Siddha  

          ja bych byl pro, at ho kuryr kuchne, a vymeni si kolena, von je to ***** (minimalne Rath jak pozoruju:), a zatim chodi, ale jestli tam bude dyl tak mu nekdo da nakladacku a uz nebudou ty kolena pouzitelny, takze bych pracoval rychle. btw jen cena takovyho titanovyho smejda muze myslim vyjit tak na minimalne 70 tisic…

          0 0
    • Hnoj  

      To chce jít k doktorovi a nepatlat si na to nějakej shit…

      0 0
    • gadzo  

      Dej si oraz, a běž k ortopedovi. Bolest kolen může být klidně zbůsobena i zkrácenýma šlachama (můj případú a pak ti nezbyde něž cvičita cvičit. Každopádně učinnost jednotlivých přípravků s kolagenem, MSM … je velmi diskutabilní. Mám za to, že pouze 1 výrobek byl SUKLem zařazen jako lék ostatní pouze jako suplementy (tzn není prokázán vztah mezi účinnou látkou a účinkem). Ty reklamy v televizi jsou jenom PR, aby měly farmaceitické firmy větší obraty.

      0 0
    • Alex  

      Dovolim si napisat svoju skusenost. Moju priatelku zacalo z nevysvetlitelnych pricin boliet koleno, bolest bola az taka, ze nedokazala chodit, museli sme na pohotovost-ortopediu, po dvoch tyzdnoch neuspesneho liecenia ortopedmi (rozne tabletky, masticky, spreje) jej navrhovali operaciu, samozrejme som jej to zakazal, nasledovala babickina medicina: kostihojova mast, svedcke kvapky, wobenzin. Za 4 dni dievca na bajku spravilo 50km za jeden den, bolest zmyzla a je to dobre (klop, klop, klop). Odvtedy ortopedov berem s rezervou…

      0 0
    • Thomas  

      Me to zaclo pred 10 lety pak jsme byl na artroskopii a tam zjistili prervanej prdni vaz. Navrhli mi at koleno setrim jinak ze bych musel na plastiku :-( Prasky jen ulevovaly od bolesti. A jedine co pomaha kdyz zacne koleno bolet je jezdit lehci prevody a cpat se sulcem, tlacenkou a medvidky (ty ale nemusim)

      0 0
      • MF  

        Presne. Aj Cvach bol ortoped. Ten ale zas mozno o tom cital v zahranicnom casopise.

        0 0
    • SavaH  

      Bez k doktorovi, ale ne na Vltavskou, ten ti rekne, ze mas zhubnout, jako me, kdyz jsem si polozila riditka babety na koleno a 14 jsem nechodila (vazila jsem v 17ti 50 kg)… Jinak Voltaren je dora vec, ale zkus treba heparoid, je to mensi svinsvo a zabira to lip. Co tyce tech prasku, tak ja uzivam Geladrink forte cca 600kc/3mesicni kuru. Pak mam jeste elastickou ortezu cca 100 kc, a tu si beru na behani, lyze a tak, na kole me koleno netrapi.

      0 0
    • arcco  

      no, říka se tomu artroskopie a tuhle zkušenost už mám za sebou, po třech týdnech bylo koleno v plném zatížení. A to jsem snad půl roku před zákrokem do sebe ládoval všelijaký gelatiny (dr. Hübner)akorát vyhozený prachy. Když jsem se následně primáře ptal "a co ty gelatiny"jen suše konstatoval, "když mi někdo zaplati půl milionu, budu to propagovat taky........

      0 0
      • Martinkaa  

        No delam fyzioterapii a ve skole nam rikali, ze takove ty geladrinky a podobne… nemaji u mladeho zdraveho cloveka vubec smysl. Chondroitinsulfaty a podobne veci, ktere napomahaji vyzivovat chrupavku, jsou obsazeny v bezne strave a jejich mnozstvi staci. Navic podavani tadyktech pripravku, nema vubec prokazany efekt. Maly efekt pry to ma akorat u starych lidi, kteri maji horsi vstrebavani techto latek ze streva a tim, ze si nejaky Chondrosulf nebo Geladrink slehnou, zvetsi mnozstvi latky ve streve a tim zvetsi i sanci, ze se ta latka vstreba tak jak ma. A jinak chrupavka, kdyz uz je jednou poskozena, tak uz ji zadny Geladrink nespravi.Maximalne zpomali jeji degeneraci. Takze podle me je lepsi si raci odpocinout a vysadit treba na tyden bajka, nebo delat treba neco jineho treba plafco a tak, nez se cpat nejakyma pripravkama a praskama proti bolesti a rvat to za kazdou cenu.

        0 0
        • kurýr na bajku  

          Na týden bajka sem vysadil a Voltaren už neužívám, bylo to jen na překonání počátečních bolestí. Teď budu tejden hajat a nakoleno si přikládám takovej ten polštářek ve tvaru domečku co generuje teplo (mám ho ze sportlifu). Příští pondělí zkusim vyjet.

          0 0
          • JancA  

            nemyslim si, že děláš dobře..až Ti bude 40, vzpomeneš si…navíc když už platíš zdravotní pojištění, proč ho jednou za čas nevyužít:))))

            0 0
            • kurýr na bajku  

              No s tim placením to nebude tak horký. Sice to dycky vyrovnám, ale pravidelně neplatím.

              0 0
              • JancA  

                a co kdybys měl vážnej úraz?tak se nedoplatíš cash:(

                0 0
                • terák  

                  Ono to nebude tak žhavý. Dokud chodí složenky, tak je člověk pojištěnej.

                  0 0
          • Martinkaa  

            Nejhorsi je, ze nevis, co ti je. Pokud by slo o zanet tak bych nerekla, ze teply polstarek bude tim nejlepsim… Ale sam vis, jak moc te to boli a jestli to stoji za to, abys to ukazal nejakemu doktorovi… Taky mam tendence vsecko prervat a s nicim se neparat, ale chce to zvazit, jestli ti stoji za to dupat tedka kilaky v mrazu se zatlyma zubama, abys mel najeto a nebo jestli se das napred do poradku a pak si uzijes jarni bajkovacku bez bolesti ;-)

            0 0
            • arcco  

              ehm, já myslim, že to je jeho pracovní nástroj

              0 0
              • navikin  

                ty vago – dneska jsem viděl sqelou reklamu na superpřípravek KOSMODISK. Ty lidi měli fakt potíže a po nasazení tý věci byli hned v pohodě. Medvídky zásadně, ale zásadně nejím – dyk na to nejsou žádný seriózní reklamy v telce a pak dyť stojej tak málo proti těm perfektním výrobkům z lékáren – prostě nemůžou účinkovat! Já jsem pro kosmodisk v kombinaci s GS kolenogelem, apmerenem a pofienzy. Když si k tomu pustím do sluchátek Bílou Orchidej – všechno mě přestane bolet. A když mě něco bolí tak du k doktorovi o kterém předpokládám, že o tom mém problému bude něco vědět a nebude mě léčit podle toho, jaká reklama mu zrovna straší v hlavě,......

                0 0
                • kolombo  

                  A když mě něco bolí tak du k doktorovi o kterém předpokládám, že o tom mém problému bude něco vědět a nebude mě léčit podle toho, jaká reklama mu zrovna straší v hlavě,......

                  Doktor Tě bude léčit podle toho, jakej mu na to dovolí rozpočet :-) a jeho znalosti … A podle toho, od jakého prodjce léčiv dostane jakou provizi …

                  0 0
              • Martinkaa  

                No jo, kuryr na bajku. Sem to nejak prehlidla :-P

                0 0
                • petebike  

                  sem taky kuryr – sedmou zimu, od ty doby co zeru haribo tak v pohode :-) takze jedine „MEDVIDKY,MED­VIDKY,MEDVIDKY“

                  0 0
                • kurýr na bajku  

                  Já ti dám kurýr na bajku… Ty to řikáš jako by to byla nějaká urážka ;-) BTW: jak je teda živená chrupavka ?

                  0 0
                  • Páník  

                    z perichondria a klobni tekutinou

                    0 0
                    • Luka  

                      Takze medvidky nezrat ale prikladat na bolava mista, nejlepe je roztavene vtirat do postizenych oblasti :D

                      0 0
                      • Martinkaa  

                        Ocituju doktora, ktery mi na prednasce odpovedel na muj dotaz, jak to s tema Geladrinkama a ruznyma kloubnima vyzivama vlastne je: „Si to zer, kdyz veris, ze ti to pomuze“ :-))

                        0 0
                      • Páník  

                        100% ucinnost je zajistena pouze po rozzvykani,naplneni do injekcni strikacky spolu s vyvarem s hovezich kosti a nasledne aplikaci (pokud mozno nejvetsi jehlou – aby prosli medvedi hlavicky a rucicky) do kloubniho prostoru.Aplikovat 3× denne po dobu 4 mesicu. Vedlejsim ucinkem je ponekud palciva az nesnesitelna bolest,ale vedle totalniho (anti)destrukcniho ucinnku je to pouha drobna kanka na velkem bilem papire:)

                        0 0
                  • Martinkaa  

                    Promin, tak jsem to nemyslela ;-)

                    0 0
    • Beeda  

      se nediv za 14 dni se strhat, navic v ty kose mohlo dojit k prochladnuti uponu, to bych videl jako pricinu. Naky prostredky k opotrebeni kloubu asi nezaberou, klid a nohy v teple.B.

      0 0
    • Martinkaa  

      Ja jsem mela neco podobneho pred nekolika lety v zime. Taky jsem to docela hrotila – kolo, behani, bezky… No a z niceho nic me zacaly bolet kolena a doslo to az tak daleko, ze jsem je nemohla vubec ohnout. Poskozeneho jsem nic nemela, ale pry to byl zanet. Tak jsem jedla nejake prasky a v podstate jsem nesmela nic delat (ono to dlouho ani neslo…). Zacalo me to bolet v prosinci a jeste na jare jsem kolena citila… Na nejake masticky bych se vykaslala. Tema odstranis bolest, ale pricinu vetsinou ne. Na ortopedii te vysetri, poslou te na odber krve a muzou zjistit, co ti je…

      0 0
      • Luka  

        ja myslim, ze to je hodne tema mrazama… mam problemy s kolenama taky, sice po slusnym otluceni v prvnim lednovym tydnu, ale porad se to nehoji a boli to porad a Habib si natloukl loket a taky si stezuje ze ho to porad boli.

        Jinak k mastickam atd… me zabral ibuhepa.. mam to od doktora z chiry co mi rovnal ruku loni… pomaha proti zanetum a tlumi bolest. Ne jako treba ty ruzny sajrajty gely atd co jen oblbnou ale nepomuzou.

        0 0
        • libi  

          jj mrazy za to muzou, ja musim mit klouby v teple, ale i tak mi to je obcas prd platny. a kdyz nejsem dostatecne oblecenej a klouby mi trochu prochladnou au au, to se pak ozvou kolena, ramena, zapesti a obcas lokty a samozrejme zada

          0 0
    • Lance  

      nedelej to na kolenach,lehni si na zada a te sve rekni at si nakyve kolik chce

      0 0
    • Daník  

      Není nad fundované rady na správném webu – maj recht, vyprdni se na ortopeda, žer medvídky a za pár let to spraví endoprotéza. Stejně ti 10 z 9 doktorů řekne, že je nesmysl, aby se nějaká látka vstřebala přes žaludeční stěnu, cíleně napochodovala do bolavého místa (notabene difuzí, protože chrupavka není cévně vyživovaná tkáň) a tam se uložila a regenerovala případně rozmašírovanou chrupavku nebo vazy.Prostě neznají medvídky!! Jó zima na kolena…

      0 0
      • kurýr na bajku  

        Tak potom nechápu proč lidi s řídnoucíma kostma pijou rozpustnej vápník, když kost přece taky není cévně vyživovaná ?

        0 0
        • Smazaný účet  

          Aby si zadělali žaludek, nemohli jíst, zhubli a nenamáhali kosti, to dá rozum.

          0 0
        • Daník  

          Ty máš i řídnutí kostí? Hele, jenom jsem ti zhruba nastínil, co jsem se dověděl po operaci kolene, když jsem se domáhal různých Proenzi ap.Řekl mi, že pokud chci sponzorovat výrobce pilulek, tak klidně, ale žádný skutečný účinek ať nečekám.Je to především byznys.Pro jistotu jsem to ještě konzultoval s více doktory.Najdi si mail na nějakého ortopeda,dostaneš kvalitní informaci.Bolest kolene vůbec nemusí znamenat nedostatek výživných látek, ale zpravidla nějaké poškození. Ortoped posoudí, jestli je třeba odstranit příčinu, nebo postačí klid. Na začátku bývá většinou nějaké fyziologické porušení vnitřních tkání (úraz), kterého sis dříve nemusel všimnout, může to souviset i s chladem, zánětem, přílišnou námahou. Pokud se na to vyprdneš, dost možná to po čase odezní, ale problém se může ozvat znovu a koleno bude v horším stavu.Ve světě zkoušeli implantáty (štěpy) chrupavek a menisků, ale prý se po čase vstřebají. Pokud ti např. kousek natrženého menisku dře chrupavku,nikdo ti ji už nenahradí.Tak hodně zdaru.

          0 0
        • Martinkaa  

          Prave, ze kost je cevne zasobena docela dobre. Dokonce je uvnitr kosti krvetvorna kostni dren… Atroza a osteoporoza jsou 2 ruzne veci. Artroza – deformace chrupavek. Osteoporoza – ridnuti kosti.

          0 0
    • Pekáček  

      Poté co jsem vzdal v půlce loňský Sudety mě rozbolelo pravé koleno, později se přidalo levé. Téměř vždy po cca hodině jízdy když jsem jel vestoje mě to chytlo. Častěji a pak pobolívaly i v klidu. Ortoped mi zjistil displazii čéšky 2. stupně a chonropatii – obě kolena. Dostal jsem ortézy, nebylo mi doporučeno kolo a Condrosulf 400 na 2 měsíce. Teď po dobrání prášků se opatrně zkusím projet na kole a uvidím na čem jsem, ale nevím nevím jestli to nebude stejné.

      0 0
      • Pekáček  

        Překlep – chodropatii. Předtím Fastum, nějaký prášky proti zánětu – bez efektu. Revmatoidní faktory v krvi nemám.

        0 0
        • kurýr na bajku  

          Ty máš ortézu ? Tak to je taky vostrý. Co řikáš na produkty McDavid na phenix.cz ? V ortéze tě to přestalo bolet ?

          0 0
          • Pekáček  

            Jde o to, že čéška se mi pohybuje blbě a zřejmě se obrušuje (?) a navíc to působí bolest – asi jak namáhá vazy. Ortéza vypadá jako velmi silný návlek na koleno a dírou na čéšku, má ji fixovat ve správné pozici. Na kole se s tím jezdit prakticky nedá, chůže a běžky v pohodě.

            0 0
            • kurýr na bajku  

              Já vim co je ortéza. Proto sem ti řikal ať jukneš na ten phenix – maj tam krásný ortézy i rúzný jiný fixační věci s gelem a bez gelu. Jinak mi neřikej že máš celej život nakřivo čéšku a přišlo se na to až teď :-o Jestli je to tak, tak sis musel to koleno úplně vybrousit, nebo chápu to dobře ?

              0 0
              • Pekáček  

                Sám nevím, doktor říká že se to spraví :o/ Ale ta dysplazie je vrozená. To je divný že to brácha nemá, dvojče a jezdí skoro ještě jednou tolik co já. Hm?

                0 0
    • pos3k  

      1.vitej do klubu :-( 2.zkus ortopeda (nejlepe 2 a vice) 3.bez na kref (hodne pomuze jestli v sobe neco nemas, sedimentace, revmafaktory atd vypovi o mnohem) 4. neprechodils nejakou nemoc? neprofoukl si? nenatlkoukl sis koleno? 5.ruzne tablety a supergely nemaji velkeho vlivu na bolest v kolenou (aspon u me), pro dobry pocit jsem na radu lekare (nedoporucil nic, jen aby to aspon melo MSM) sel do proenzi s MSM 6. masticku na bolest: nedoporucuju namazat a jezdit (necitis ze to boli, ale kurvis to vic), doporucil bych Diclofenac duo atd :-/ kdybys mel velkou potrebu mazat a nebyl alergicky na vcel jed tak doporucim: Episarthron od Esparmy

      chronicky mam v kelu leve koleno (moje odrazova), vsechny vysetreni nic neprokazala, kdyz uz jsem se pripravoval na durku v koleni tak bolesti predrokem vymizely (strachem?) , ted se zase vratily, podezreni na znacne pretizeni leve, kdyz jsem marodil s druhym kolenem (dlouha historie v jinem vlakne)- ted mam obe kolena tak napul v cajku, po rehabce, klid, lehke procvicovani a hlavne MEDVIDCI (cca 400g tydne, cerveny sezeru jako prvni, stylem nejdriv hlavicka pak zbytek:)

      v historii je o kolenech a preparatech atd neco napsano :-)

      0 0
      • kurýr na bajku  

        Nejezdim a koleno už nemažu, MSM dostanu za pár minut a eště zjednám ten fixační nesmysl. Za tejden uvidíme, v nejhoršim mi nic jinýho nezbyde než doktor.

        0 0
        • PePu  

          Pokud jsi ještě nevybral/nedostal fixační nesmysl, tak mně na kole pomáhají infrapatelární pásky (něco podobného 414R na phenix.cz, jen za méně než poloviční cenu nebo na předpis v prodejnách zdravotních potřeb). Mám chondropatii (tuším že je v názvu ještě něco jako Wiberg III).

          0 0
          • kurýr na bajku  

            Já sem spíš přemejšlel o tý velký fixaci na sucháč, protože je tam univerzální velikost. Jinak se mi nejvíc líbila ta s gelem, ale obávám se že velikost M přes svoje obrovsky namakané lejtko opravdu nepřetáhnu a přes hlavu asi taky ne ;-)

            0 0
    • pened  

      no, chodil jsem doted na rehabilitace a ta kocka mi tam doporucovala Proenzi 3. Obsahuje prej vse potrebne, doporucuje to i doma.

      0 0
    • Bohumyl  

      Je to Offtopic v offtopicu ale mam tady relativne velkou sanci, ze mi KURYR NA BIKU odpovi: hledam vidli 29" a o co mi jde: navarky na Vcka, dlouhej krk (alespon jako ROCK SHOX, 265mm, radsi ocelovej), zdvih 80. Myslel jsem na TORU ale podle toho co mam k dispozici nema navarky na Vcka. Takze sumasumarum: ma Tora navarky na Vcka, a jestli ne – jakou teda kurna vidlici??

      0 0
      • kurýr na bajku  

        V první řadě bych napsal mejla Žitnýmu protože vyhrožoval, že je bude mít. No a jestli má navářky to nevím, ale GF a SUPERIOR používaj verze bez navářek, což ale podle mne nic neznamená. Vidle této cenové kategorie by je měla mít. Jinak bohužel nevím ani o žádným německým e-shopu, ale tam nejsem moc zběhlej. Jako náhrada se dá použít Manitou South co maj koloshop.cz -taky se ji chystám koupit.

        0 0
    • petebike  

      covece, taky ti povim ze jsem tohle cekal driv od „Pumpicky“ a nebo od „Sandala“ ale od tebe…dej se dohoromady, tohle je mazec, snehu dost a prace jeste vic…

      0 0
      • pos3k  

        nemate vic zakazek po tom co byla reportaz na nove :-)

        0 0
        • petebike  

          to ani ne, je to stejny, ted toho tedy zas talik neni – myslim ze jsou prazdniny :-(

          0 0
      • Medunka  

        Sandal – neni to clovek, co i v tomto pocasi jezdi v sandalech?

        0 0
      • kurýr na bajku  

        Tak já budu v pondělí v pohodě, ale bojim se že po 80km to bude zas to samý :-o

        0 0
        • 7LK  

          Rad tu padlo plno, medvídci, chrupavky, tak zkusím taky jednu – léčí se tím koně, ale já to baštím, děda třikrát tolik a ještě ani neřehtáme – jmenuje se to STRIDE, kupuji to na veterinární ošetřovně a cenově to vyjde tak na čtvrtinu toho co PROENZI a jiné věci a účinnost by měla být mnohem větší. Doktor to vysvětloval tak, že to vymysleli pro arabské koně šejků a když někdo dá za koně kopu ženskejch tak ho přeci nebude krmit ničím špatným. Pak z toho odvařili ředěním něco pro lidi, draze to zabalili a vzniklo něco na čem se vydělává. No jo, jsem mslný a radši libové a v medvěděch je moc cukru a tohle je bez chuti tak to jde pít. A občas mažu Šalvějovou mastí a dám neopren bandáž – s tou se sice nedá moc jezdit, ale v chůzi nevadí – jen zánět chce spíš chlad než teplo a tak vyšetření je jistě vhodné… ale já operace odmítl taky a jezdím, sice ne vrcholově, ale s láskou stejnou jako ostatní :-) Přeji hodně zdraví a brzký návrat do pedálů.

          0 0
          • kurýr na bajku  

            Nazdááár :-) ty taky žiješ ? Chceš mi teda říct, zě dlabeš přípravek pro koně ?

            0 0
            • enjoy  

              :-DDD

              0 0
            • 7LK  

              Zdárek, Ty sis vzpomněl? To mě moc těší. Zimu nejezdím, tak mám absťák jako sviňa a jen závistivě čtu o jiných. Ano baštím koňské léčivo – ale beze strachu. 98% veterinárních léčiv je stejná jako pro lidi a doktor by mi před celou skupinou ostatních doktorů a dalšího personálu neprodával něco co by mohlo mít negativní dopad. Klidně to zkus – nakonec je nejlepší placebo efekt :-) Tak s chutí do toho! A jak vypadá aktuální sutuace? Mám tu pěknou špacírku, tři týdny jsem belhal tak, že jsem fakt chodil o holi.

              0 0
              • kurýr na bajku  

                Dobrý, no a kolik to stojí a na jak dlouho to vydrží ? Současná situace je taková, že obtíže sou skoro pryč a dlabu dva druhy PROENZI, medvídky a sulc, ale bojím se že až nalezu na kolo tak to bude zas totéž, takže eště shánim ňákou tu fixaci !

                0 0
                • gadzo  

                  I když jim nevěřím, taxe u všech kloubních doplňků uvádí, že se musí tlačit aspoň tři metry aby se projevil nějaký účinek. Jestli si myslíš, že to po týdnu bude OK, taxi na omylu. Spíše tady zapůsobil klid a možná placebo.

                  0 0
                  • kurýr na bajku  

                    No já vim, ale beru už to 3tejdny a po měsíci by se měl projevit účinek a kůra trvá 3 měsíce. Jinak je mi samozřejmě jasný, že se to sklidnilo protože sem doma.

                    0 0
          • pos3k  

            ha uz jsem zavaril i google, muzes dat neje blizsi info? :-) tablety, kolik to ho je, davkovani, cena, dostupnost atd :-) nejen medvidci lezou do penez :o)

            (jo medvidci JOJO nebrat, jsou tvrdy a moc preslazeny :)

            0 0
    • pos3k  

      srovnani slozeni produktu proenzi pro budouci hledace v tabulce viz priloha

      0 0
      • pos3k  

        ted jsem nasel testik americanu na par pripravku (zde asi nedostupnych), no nejake mg ucinnych latek tam jsou www.consumerlab.com/…ts/gluco.asp

        0 0
        • kurýr na bajku  

          V podstatě je jedno zda-li sou dotyčný přípravky k sehnání i u nás, protože se jedná stále o stejný látky: MSM Chondroitin Glukosamin. Jinak z toho nejsem moc chytrej. Cos z toho vyčet ty ?

          0 0
          • pos3k  

            no ze obsahy, resp doporucene denni davky jsou temer identicke co se tyce glukosaminu tak jsme nasel toto (mozna je uz vyzkum mnohem dal?) :

            Z prospektivní studie zaměřené na účinnost a využitelnost glukosaminu vyplynulo, že podporuje inzulinovou rezistenci, která je prekursorem diabetu a je charakterizována dislipidémií, zvýšeným krevním tlakem, androidním způsobem ukládání tuku a glukózovou intolerancí. Navíc se zdá, že glukosamin zvyšuje oxidační poškození a stres pankreatických beta-buněk (buňky zodpovědné za produkci inzulinu) a může mít vliv na jejich degeneraci a dysfunkci, a dále na omezení funkce mobilizovat glykogen (zásobní zdroj glukózy) z jater, což přispívá k hepatické steatóze a „nealkoholickému“ ztučnění jater. Možný negativní účinek glukosaminu je v současnosti předmětem studií. Výsledek nedávné 90denní studie s 22 diabetiky (střední hodnota věku 68,6 r.) ukázal, že 1500 mg glukosaminu významně nezhoršuje hodnoty hemoglobinu A 1c (indikátor glykémie). Otázkou však je, zda hemoglobin A1c je optimálním indikátorem negativního vlivu glukosaminu. Sice bezpečně vyhodnotí stabilitu glukózy v séru, ale jako indikátor inzulinové rezistence není ani dostatečně citlivý, ani specifický. Zpráva Národního výzkumného výboru (National Research Council, NRCV, 2004) uvádí, že existuje mnoho neřešených otázek týkajících se glukosaminu, které mohou být předmětem budoucího výzkumu. Glukosamin na jedné straně může být výhodou z hlediska kostí, ale může znamenat riziko z hlediska obezity, diabetu a chorob jater, pokud jde o příjem farmakologických dá­vek.

            zdroj:Food Technol., 58, 2004, č. 8, s. 24

            → takze u konskeho pripravku znat obsahy a trosku to zhumanizovat

            0 0
            • pos3k  

              nejen pro chrupavkozrouty

              himbajs ja snad budu spat, kdyz neco hledam tak najdu sama negativa :-/ abych postrasil jeste vic tak: Chondroitin je drahý preparát, a tak je předmětem zájmu jeho kvalita i množství obsažené v doplňcích stravy. Vzhledem k tomu, že zdrojem chondroitinu je chrupavka, existuje obava, zda nemůže být příčinou onemocnění BSE (bovinní spongiformní encefolopatie). Zdá se však, že riziko je minimální, neboť prion, který se považuje za příčinu tohoto onemocnění, existuje ve chrupavkce pouze ve velmi nízkých koncentracích. Nejvíce je rozšířen v nervových a glandulárních (žlázových) tkáních. Někteří výrobci uvádějí, že proces, kterým se doplňky stravy na bázi chondroitinu vyrábějí, inaktivují příslušný prion. Toto však nelze zcela prokázat. Neexistuje žádný jednoduchý postup na testování kontaminace doplňků stravy BSE prionem.

              0 0
            • kurýr na bajku  

              No tak to je děs, i když myslím že pro každého kdo má potíže s kolenama sou to rizika přijatelná. Spíš by mě zajímalo zda-li sou ty pozitivní účinky prokázaný ? BTW: pokud nejsem úplně na kaši, taxe gumovým méďou nejspíš neudusim ;-)

              0 0
        • pos3k  

          to dulezite v cestine : Kvalita doplňků stravy s prospěchem pro klouby V organismu se přirozeně vyskytují glukosamin, chondroitin sulfát a MSM (metylsulfonyl­metan). Glukosamin používaný v doplňcích stravy se běžně získává z ulit krabů, ačkoliv k dispozici je také rostlinný zdroj (kukuřice). Glukosamin existuje v různých chemických formách (např. chlorid glukosaminu a síran glukosaminu). Stejná hmotnost každé z těchto forem tak dodává organismu ve skutečnosti různé množství aktivní složky. Chondroitin sulfát se obecně získává z chrupavky krav, přičemž dalšími zdroji jsou chrupavka vepřů a kuřat, popř. mořské řasy. MSM se vyrábí synteticky.

          Doplňky stravy na bázi glukosaminu a chondroitinsulfátu se používají ke zpomalení progrese osteoartritidy (poškození kloubní chrupavky) a ke zmírnění bolesti, která ji doprovází. O glukosaminu se uvádí, že podporuje tvorbu a nápravu chrupavky. U chondroitinu se předpokládá, že podporuje retenci vody a pružnost chrupavky a inhibuje enzymy, které chrupavku odbourávají. Ve veterinární medicíně se glukosamin a chondroitin často používají společně k léčbě degenerativního onemocnění kloubů – běžně u starších psů a koček, ale i koní. MSM se používá především při bolestech, které jsou spojeny s osteoartritidou. Aplikuje se rovněž i při jiných obtížích, např. revmatické artritidě, zánětech močového měchýře (intersticiální cystitidě), svalových křečích a rakovině. Účinnost MSM při těchto obtížích nebyla zcela potvrzena a používání této sloučeniny je založeno na omezeném výzkumu. Na výrobcích s MSM se objevuje řada dalších tvrzení, např. pozitivní vliv na zvláčnění pokožky a posílení nehtů, avšak žádné z těchto tvrzení není zcela jednoznačně vědecky podloženo. Ve veterinární medicíně se MSM používá při bolestech a zánětech svalů a šlach u koní. Mechanismus, kterým MSM působí, není dostatečně objasněn, ačkoliv je známo, že dodává organismu síru, která se následně využívá k syntéze určitých aminokyselin (stavebních jednotek bílkovin) a může působit také jako antioxidant.

          (opakovani matka moudrosti:) Chondroitin je drahý preparát, a tak je předmětem zájmu jeho kvalita i množství obsažené v doplňcích stravy. Vzhledem k tomu, že zdrojem chondroitinu je chrupavka, existuje obava, zda nemůže být příčinou onemocnění BSE (bovinní spongiformní encefolopatie). Zdá se však, že riziko je minimální, neboť prion, který se považuje za příčinu tohoto onemocnění, existuje ve chrupavkce pouze ve velmi nízkých koncentracích. Nejvíce je rozšířen v nervových a glandulárních (žlázových) tkáních. Někteří výrobci uvádějí, že proces, kterým se doplňky stravy na bázi chondroitinu vyrábějí, inaktivují příslušný prion. Toto však nelze zcela prokázat. Neexistuje žádný jednoduchý postup na testování kontaminace doplňků stravy BSE prionem.

          MSM se chemicky podobá DMSO (dimetylsulfoxidu), který se používá podobně jako MSM. Na rozdíl od MSM je však DMSO chemické rozpouštědlo. Zjistilo se, že DMSO způsobuje řadu nežádoucích reakcí, a proto není povoleno ho dále používat jako potravní doplněk. Stále se však ještě používá v některých prostředcích, které se aplikují pod lékařských dohledem.

          0 0
          • gadzo  

            … se uvádí, …se předpokládá, …nebyla potvrzena, není jednoznačně podloženo… Ale hlavně že vám to všem pomáhá :-)

            0 0
    • pos3k  

      pro medvidkozrouty o „zelatine“ //Želatina se obecně považuje za prospěšnou pro klouby. Cukrovinky však nelze považovat za prospěšné pro děti a to ze dvou důvodů: 1. pravidelná častá konzumace cukrovinek může vést ke špatným stravovacím návykům; 2. i když výrobky na trhu nejsou závadné, pravidelnou denní konzumací se zvyšuje v těle obsah některých aditiv obsažených ve výrobcích (např. barviv, umělých sladidel), aromatizujících látek, cukrů atd. Výrobců gumových cukrovinek je celá řada a rovněž tak dodavatelů jednotlivých složek pro jejich výrobku. Výsledná kvalita bonbonů tak může být velmi rozdílná. Občasná konzumace cukrovinky zcela jistě nepovede k akutním problémům, častá konzumace se může projevit až v dlouhodobém horizontu (zubní kazy, obezita, intolerance některých složek, alergie aj.). V souvislosti s gumovými cukrovinkami malých rozměrů se v poslední době hodně diskutovalo o riziku udušení, neboť k několika tragickým případům došlo. Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) posuzoval některá aditiva obsažená v gumových cukrovinkách typu “mini cups jelly” z hlediska vlivu na udušení dítěte. O této problematice jsme informovali na stránkách Agronavigatoru např. v příspěvku “Názor EFSA na aditiva v gumových cukrovinkách ” (). Některé zdroje želatiny mohou dále vyvolávat alergickou odezvu (např. rybí želatina). Informace týkající se vlivu potravinářských aditiv na zdraví hledejte v databázi zodpovězených dotazů Infopultu, popřípadě na stránkách Agronavigatoru. Tam naleznete v sekci “Potravinářství” rovněž legislativní požadavky na aditiva i výrobky, do kterých se smějí přidávat. Ing. Alexandra Kvasničková, ÚZPI // () Vědecký panel EFSA zabývající se potravinářskými aditivy, aromatizujícími látkami, pomocnými prostředky a materiály v kontaktu s potravinami (AFC) vydal názor na riziko udušení z přítomnosti následujících aditiv v mini-cups jelly: E 400 kyselina alginová E 401 alginát sodný E 402 alginát draselný E 403 alginát amonný E 404 alginát vápenatý E 405 1,2-propandiolalginát E 406 agar E 407 karagenan E 407a zpracovaná mořská řasa euchema E 410 karubin, guma ze semen rohovníku (svatojánského chleba) E 412 guarová guma E 413 tragakant E 414 akaciová guma E 415 xantanová guma E 417 guma tara E 418 gellanová guma

      Panel došel k závěru, že hlavní nebezpečí pro organismus spočívá ve tvaru, velikosti a způsobu trávení cukrovinky mini-cups jelly. Ačkoliv cukrovinky mini-cups jelly s konjakem byly shledány jako poněkud méně rozpustné než mini-cups jelly s ostatními hydrokoloidy, panel došel k závěru, že jakékoliv aditivum vytvářející gel, které se používá k výrobě podobných cukrovinek, by zvýšilo riziko udušení, přičemž toto riziko se netýká pouze dětí.

      zdroj:www.agronavigator.cz/default.asp

      0 0
      • Gatier  

        no skoro vsetko tu uz bolo.. mam dobre skusenosti s Fastumgel, jazdit s pridavnou vrstvou na kolenach a hlavne na lahkych prevodoch, no a hlavne nie cely den..

        0 0
        • kurýr na bajku  

          …nejezdit celej den? Děláš jako bys to neznal… ;-)

          0 0
          • Gatier  

            Ja uz mam celkom slovo vo firme, takze nemusim.. nemam chut sa znicit pocas tyzdna, hlavne ked je na chuja pocasie, tak sa vykrucam ako mozem. A snazim sa pracovnu dobu zpestrit, ako trening :) No a ked tak nieco podniknut cez vikend.

            0 0
            • kurýr na bajku  

              Já sem měl taky celkem slovo ve firmě :-) Jenže dneska vim že ti lidé co maj celkem slovo ve firmě, tak na špičku prostě nemaj. Ať se na mně PETEBIKE nezlobí.

              0 0
              • Gatier  

                nestras, ze ma caka podobny osud

                0 0
              • petebike  

                taky bych chtel mit slovo ve firme, ale jak vis tak asi chapes ze ho nemam…

                0 0
                • kurýr na bajku  

                  No chtěl sem spíš říct, že každýho couche na bajku potká výkonostní útlum. Myslim, že o tom víme oba svoje :-(

                  0 0
                  • petebike  

                    vykonostne – jestli myslis pracovne tak to mas pravdu, uz to neni tak jako driv, a pokud jde o fyzicku tak jsem na tom o hodne lip, je to videt na testech a i na zavodech :-)

                    0 0
                    • kurýr na bajku  

                      Myslim pracovně.

                      0 0
                      • Gatier  

                        tak to uz mam za sebou :) bol tu isty cas utlm, ze som stym chcel practit, ale uz je to rutina. proste jazdit 8hod nie je problem :) –15 stupnov tiez nie.. hranice sa posuvaju

                        0 0
                        • kurýr na bajku  

                          No, ale v tomhle případě byla krize způsobena systémem – tejden na kole a tejden operátor. To tě úplně rozhodí. Nejlepší je prostě jezdit třeba i 12 hod. denně, ničim se nezdržovat, nechodit na oběd a furt jenom frčet. Má to spoustu výhod: líp spíš, víc vyděláš, ušetříš za chlast a za jídlo, máš lepší fyzičku a lepší náladu. Nevýhody sou častější kolize s řidičema a zničený klouby.

                          0 0
                          • Gatier  

                            tak s vodicmi zatial ok. s tym jedlom trochu nesuhlasim. miniem za jedlo celkom dost, asi ako autari za benzin. uz mam plne zuby pizze, kebabov a pod. asi tak.

                            0 0
    • vasek  

      Asi se budu opakovat, projel jsem všechny jen zběžně, takže:

      • ortoped
      • oddech – žádný zatěžování (pak lehký převody atd.)
      • použít nějakou mast- je jich fůra, já mazal i kostivalovou
      • medvídky nežer jsou plný éček

      to už tu nějak bylo, ale

      nekupuj si drahý proenzi, ale zeptej se na ORTOPRIM – stojí kolem 2stovek a obsahuje stejný množství látek na 100g jako proenzi. Jinak klouby se vyživujou krví a je to tedy dlouhodobá záležitost – já každoročně dodržuju preventivně 3 měsíční kůru pro klouby.

      • jo, ještě bych to koleno měl pěkně v teple
      0 0
      • kurýr na bajku  

        Až se dovim něco vo tom přípravku pro koně, taxe rozhodnu ;-)

        0 0
        • 7LK  

          Tak opisuji co je na sáčku: sáček má obsah 50g: MSM 10000mg GlucosamineHy­drochloride 3600mg Chondroitin 2375mg Jeden sáček jsem platil asi 120Kč, kupuji tak tři dvakrát do roka – jedna kávová lžička do deci vody – neřeknu jak dlouho mi sáček vydrží… Jinak tláču taky děsně rád, chrupavky z kuřete nemusím a Olomoucké syrečky jsou taky skvělé – jo na Přebuzu je dělaj obalovaný jako řízek, ty jsou nejlepší… protože za nima jedu 25Km furt jen kopec nahoru :-) a příslušný ionťák, balzám na celé tělo. A ten vzduch tady, přijeď na jaře na rekonvalescenci – to pražský povětří Ti prostě nesvědčí ;-)

          0 0
          • Radek Broz  

            Hmmm, hospoda na Prebuzi;-) Spolu se Schwarzem v Hamrech jediny duvody, ktery me vytahnou na XC vyjizdku;-)

            0 0
        • MessePhilip  

          Nazdar ty zevlaku! koukej makat dneska bylo prace jak na kostele. Mel jsem 3 extremy a 9 expressu celkem pak 23 kusu. Kolena kolena…za prve bys mel trochu shodit co se tyce proenzi myslim ze zabere ale chce to aspon tech 14 dni…

          0 0
    • MessePhilip  

      Tak jsem dukladne prostudoval net tabulky vsech se mi tu vyrabet nechce ale pomer cena-vykon mi nejlepe vychazi tyto dva vyrobky:

      ORTOPRIM CENA: cca 180,– Kč Složení jedné tablety: mg/tbl
      Glukosamin sulfát 500
      Chondroitin sulfát 250
      MSM 200
      Křemík (jako SiO2) 10

      JML Kloub 3000+ CENA: cca 310,– Kč Složení jedné tablety: mg/tbl
      MSM 1000
      glukosamin sulfátu 1500
      chondoitin sulfátu 500

      0 0
      • kurýr na bajku  

        Koukám že komunita kurýrů na B-F neobyčejně nabírá na síle. Ten ortoprim nevypadá zle, ale je otázka jakou má vstřebatelnost. To už ale nezjistíme ;-)

        0 0
        • Janes  

          Záněty v kloubech pomáhá zklidňovat kostivalová mast.Je lepší ji vyzkoušet od více výrobců,mají rozdílnou účinnost.Mázni si to po šichtě a na noc.Uvidíš.

          0 0
          • Janes  

            Jo,teď jsem si vzpomněl,že mi nejlépe zabíral kostivalový gel,vyráběný snad v Pardubicích v tubě jak od zubní pasty.Negativa-nevoní a zase..si od něj hadry,ale mě pomohl.

            0 0
            • kurýr na bajku  

              Dik za radu, už mi to doporučovalo víc lidí. Podívám se po tom.

              0 0
              • Páník  

                ale bacha…kostival by se nemel uzivat dlouhodobe

                0 0
                • Janes  

                  Dlouhodobě se nemají používat skoro žádné bylinky,když,tak v nějakých doporučených cyklech,ale to už je na poradu s odborníkem.Tohle může pomoct jako podpora při akutních problémech,jako třeba zánět např. po přetížení,při dlouhodobých nebo vážných problémech<lékař!> Zdar,Ben.

                  0 0
                  • Páník  

                    jj…zrovna u kostivalu je to, tusim ze, karcinogenita…do­porucovana doba uzivani je 14 dni a pak pauza

                    0 0
      • pos3k  

        diky za tipy, ted jeste najit nekde lekarny kde to maj, z netu to objednavat nechci :-)

        jinak Ortoprim vychazi mnohem lepe nez STRIDE (napr. www.ehorse.cz/ baleni maji ale po 30 saccich, co jsem volal min neprodavaji) info o stride: 7LK nebo google www.trm-ireland.com/…h/stride.htm

        pri prepocitani denich davek atd je lepsi ortoprim

        kdyztak upresneni

        ORTOPRIM: denni davka 3 tablety, tj. G=1000 mg ,CH= 750 mg, MSM= 600 mg, Si= 30 mg, baleni po 90tabletach = cca 180,– ⇒ na mesic jedno baleni 180 kc

        JML kloub 3000+ denni davka 2 tablety, tj. G= 1500 mg, CH= 500 mg, MSM= 1000 mg, Brutnak= 50 mg , baleni po 30+1 tabl.= cca 160,–

        > na mesic dve baleni 310 kc
        0 0
        • pos3k  

          tak prubnu ortpoprim (fa Naturvita Slusovice), objeven v pate lekarne (praha-dejvice), 182,–

          0 0
          • kurýr na bajku  

            Myslim, že po tomdle threadu už bude ORTOPRIM nejprodávanější mazání v čechách ;-) Ale ty nemáš akutní problemy, ne ?

            0 0
            • pos3k  

              moje akutni problemy jsem daval do jineho threadu, jestli budes mit silu to precist, dopsal jsem novinky: pred 2 roky: zacaly me bolet strasne kolena, prave vic pri jizde na kole (v te dobe uz jediny sport, beze zmeny posedu), vic nez 50 km neslo dat abych druhy den mohl vyjet, vecer infralampa a namazat (najel jsem tak za prazdniny cca 1800 km), na podzim ortopedie-posun nikam (kdyz jsem prisel a byl tam tak koleno nebolelo, pouze pri zatezi, kroutil hlavou, rikal neco o nejakem vyrustku-rase nebo co), doporucil MSM a prijit kdyz to bude bolet, rikal ze by pak pomohla artroskopie-to jsem zamitl ja (zeptal jsem se na nmr-to zamitl on), dostal jsem se na rehabku-laser (bolelo me to pak vic i v normalu, pres zimu jsem papkal gelmodel atd a pravidelne zatezoval nozky (aby to v lete nebyl zahul), na jare-lete prvni vyjezd na kole- bolest nejvetsi jako v rijnu, koleno bolelo i pri normalni chuzi po meste cca mesic tak zase ortoped, ze chci artroskopii, poslal me na NMR (nalez negativni), pak pichnul nejakej sajrat do kolena (nejakej spespl olejicek :-) a odjezdil jsem cele leto jako minule,jen svihy mohli byt intenzivnejsi. Pak jsem si na konci sezony pohral s posedem, dal jsem sedlo hodne dozadu, byl jsem mimo optimalni posed, horsi jizd av terenu) zybtek a dalsi sezonu jsem mel pokoj. Prelom prisel letos, v rijnu jsem menil sedlo, posed sel jinak, soupnuti do zadu bylo na nic, neslo moc „manevrovat“ v terenu, tak jsem dal sedlo dopredu, bolest kolena se vratila, dalsi laborovani s posedem, jeste vic dopredu a kolena po svihu nebolela, pak prisel osudny den (cca 4 tydny po upravach posedu na novem sedle) jsem se nechal ockovat proti chripce vice nize (prevzato z mych zprav znamych po icq (omluvte skrabopis)

              14.10.05 jsem byl naposledy na bike, vikend doma v klidu, celou dobu kolena nebolela, chodil jsem normalne,v pondeli prijezd, pravidelne ockovani proti gripce kolem treti hodiny odpoledne, vecer kolem pulnoci tlak v koleni, pichani pri kazdem pohybu, namazal jsem masti a dal puncochu na koleno, rano jsem ani vstat z postele nemohl, napsal jsem par sms a po pul hodine jsem sedel u pc, v utery byla moje kolejni MUDr od 13:00, volam tam, kolem druhe me navstivili na pokoji osobne, pichli epiduralku a koleno namazali sajrajtem a stahli (s doporucenim n aklid, nohu nahore a navstevu u meho ortopeda), na pokoji ani vedle zatim nikdo, takze muj pohyb byl omezen na bolestne vstavani, hopsanii (zachod, doplneni sklenice s pitim, lednice) a zpetne usazeni do bolestive pozice. Koleno musi byt natazene, pokrcit nende (obvaz, voda v koleni..). Muze se jednat:
              1. koleno jsem si nejak pokurvil a "inkubacni doba " byla 3 dny 2. koleno je zdanlive dobre a vakcina mohla vyvolat prudkou zanetlivou reakci
              3. koleno je v poradku a vakcina si vybrala moje silnejsi koleno (tj se kterym jsem nebyl u felcara-nebolelo)
              4. byl jsem unesen UFO a delali na me pokusy…(priznejte se potvory!)

              pokracovani: ve stredu jsem byl v horeckach jen v posteli, ve ctvrtek „sasakrna“ volal jsem dolu MUDr. at mi zavolaj sanitu, sanita prijela do hodiny, pak nevedeli na kerou internu me soupnout, z prvni nas vyhodily , tak do druhy, tam si me prozkoumali, a poslali na chirurgii, tak jsem tam pul hodiny skucel v kresle jezdicim, v pruvanu, pak do ordinace se svalovyn tresem a zimnici, no vzali si ze me 80 ml sajrajtu, ja tam kricel jak pri porodu, sestry tam delali hovno a furt jen kybicovali ze jsem nejvetsi rvoun, ze to pan doktor umi…(doktor ani nerekl co bude delat, jak atd. sestry jen komandovali natahnout povolit, nekousat se do ruky…, pak jsem nafasoval listky na leky, transportku na patek do spitalu, ortezu a berle…no pak lezel pulhodiny na chodbe na prijmu, v pruvanu a bez prikryti (kratasy dole, obycejny ponozky, nahore teplo z moiry duo a ultralight), pak to zacalo zase brat a prijela sanita, tam uz 2 pacienti, ukecani at mi vyzvednout veci v lekarne (maji to zakazane) nehlede ze ani doktor nerekl ze budu doplacet (mel jsem u sebe poslednich 50 kc, zdrzeni cca 15 minut, pak transport na kolej s 3 korunama v kapse, v patek kontrola,milion lidi v cekarne, po hodine aspon sezeni na radu, koleno zase natekly, al enejak nechteli znova drazdit koleno, tak namatlali nejakou octovou mast a vyhodili me, objednal jsem si odvoz a cekal pres dve hodiny na odvoz (tentokrat s 2 trekovejma ponozkama na nohou, teplakach, zabalenej do moiry), po hodine na tech pricnach jsem se vysoukal na lezak a lezel nez prijela sanita… zitra zase do spitalu, voda bude asi pryc, prozatim me zacina zlobit i druhe koleno (s nim jsem mel par vetsich bezskodnych restu v minulosti, ale nesnasi soucasnou zatez), teplota se mnou hraje divnou hru (37–39) cely tyden, kdyz vidim to pocasicko :-( aspon ze mam bajka prykryteho prehozem (smutne na nej koukam) jsem zvedav jestli jeste letos vyjedu

              cesta zpatky v sanite byla docela … bylo mi blivno, jeden starik cekal na sanitu pres 3 hodiny, furt skucel v cekarne ze chce pryc a pak na zachod, no a nakonec se tam i ve voziku pocural, jeste ze me vyhodili ze sanity jako prvniho, ta pani co lezela a jen chrcela mi taky na dlouho utkvi v pameti …jo jinak cest sanitou bylo vic, ta zminena byla nejsilnejsi, i kdyz ta pani co mela nohy natekla ze mela jednu nohu jak ja trup, a celou cestu delala aaaach, aaaaach, aaaach a to ji vezli domu

              po dalsi navsteve (celkem 3 vycucy kolena za 2 tydny) na chirurgii jsem byl odkopnut jinam sem volal na tu revmatologiil a objednaci doba je tak mesic! jsem se doprosoval ze nejsem zdejsi a ze tam mam pres 14 dni furt vodu tak se smilovali a mam tam zitra mezi 10–12 delat obliceje do cekarny aby me vzali, nemam moc radost

              no zajimave, se tem doktorum delat punkce moc nechce, jenom chirurgove jsou reznici a jdou do toho za kazdou cenu, no vodu mi tam nechali, vcera se mi udelala na druhe noze na stehne nad kolenem takova boulicka (jsem myslel ze nejaka praskla cefka z toho jak dupu po jedne noze), se toho uplne zhrozil, ze to vypada eane, ze to asi nejak infekce, namazali mastickou smradlavou, koleno prosmatlal, poslal na rtg (obou kolen), zitra rano kref a moc, neco mumlal o streoidech a kortikoidech, napsal prasky oblbovaky (aspon se muzu vyspat, aaach)

              tak uz jsem ze spitalu, neco se jim nelibi na krvi, dostal jsem zase antibiotika, vodu mi uz z kolena vzali (musim rict ze doktor byl hodne moc sikovnej, ne jak ten reznik chirurg), vodu poslali do laborky (prej neveri vysledkum z chirurgie), mam lezet nebo sedet, papat prasky a ledovat jo a o jeste me poslal znovu na rentgen, tentokrat na SI skloubeni (kycle), prej ze kdyz se neco posere v tele (zanety atd) tak prvni co to odnese je tohle, takze se z toho da leccos vycist, …
              uz mam sundat ortezu a zahodit berle…to bude zuuuzo, nemuzu koleno vubec ohnout (proc mi doktori lamou koleno, kdyz vi ze jsem ho mel skoro 3 tydny zafixovany?, a to jim rikam ze nohu uz ani nezvednu) hura pokroky, kolenu se moc nechce ale kdyz to rika pan doktor, tak ohejbam jak bender

              …po 14 dnech…jinak koleno mi uz napichli 5× , naposledy minuly utery (14 dni noha bolela, ja pajdal, ale voda nikde), proste bum a voda, zase testy vody, krve voda spatna, zase zvysena zanetlisvost, kref spatna-sedimentace atd. takze po preleceni antibiotikama, uz tyden papkam kortikoidy, chodim na odbery a zkoumaj vsechno uz (borelie, moninukleozy atd), chodit aspon muzu, ve skole jsem ale na svy praci nebyl, chodim jen prozaicky kdyz vedu laborky jako asistent), vesmes doktori nevi co to je, cim to je → berou to ted jako reaktivni artritidu v cekarne u revmatologa je to taky vesele, clovek si „pokeca“ (nechci bejt starej), prumerny vek osazenstva je v rozmezi mezi 20 let v duchodu a tesne pred smrti :-( vsichni belhaji a narikaji vic nez ja,

              navic: po 14 dnech lezeni me vzali zada, preiserne, krcni pater je muj dloholety kamarad, 2 mista utoku- krk-lopatka a pak kriz, jestli si mel nekdy narazena zebra, tak vez ze to je to same, na posteli jen lezet jak drevo, prevalit se na bok nebylo mozne, ma to zajimave tendence 3 dny boli z toho jeden jsem total kripl, pak 2 dny se muzu hejbat tak dokola

              ..hura..dneska 1.12.05 mi pan primar zakroutil krkem a vyrval pater z tela :-) , takze bloky jsou vcudu a muzu aspon zacit posilovat nejak zada

              hm tak bolest zad neustoupila at cvicim jak cvicim, furt jsem jak krypl, kteryho kopnou do zeber

              14.12.05 hura… vsechny testy negativni (kliste, zloutenky atd), po tom co mi vzali snad uz pullitru krve behem 14 dnu se necitim ve forme ani pri me posledni zalibe – studovani stropu nad posteli a tapety na zdi (zacina mi hrabat)

              uz hledam vsechno co me kdy pichlo, i pres ty oblbovaky citim z eme boli papule-zuby, kdyz jsem vynechal, takmi huba natekla jak po uspesnem ataku boxerem, papkam tedy dal a nezapominam, neda mi to spat, koukam do huby zrcatkem, rikam ze ta 8 roste nejak dlouho, pocitam zuby-ejhle, tam kde to boli je osmicka od 18, co to tam boli? Po kontrole dalsi den nachazim vyrezlou osmicku na druhe strane papule! vzpominam ze me totam taky kdsi zabolelo, no pri kontrole u doktora uvadim nove skutecnosti… ziskavam doporuceni na stomatologa

              sveho zubare mam rad, chodim k nemu od malicka, ma vzdycky natriskano, ale nikdy me u nej zakrok nebolel (a tech plomb a vtrani a tahani), pravidelnou prohlidku v rijnu jsem musel stornovat kvuli konferenci, dalsi termin 11.11.05 (po telefonatu ze am nejaky trabla, zanet atd, preobjednan na 6.1.06 :-( , tak ted to bude bojovka, zkusit jest epred svatky vtesnat se do cekarny, nafouknout papulu a knucet a cekat na slitovani (no musi to nejak takhle fungovat, jak by bylo jinak mozne prijit na radu 3 hodiny po dohodnutem-objednanem case,ze)…uz mam taktiku…reknu ze mi roste devitka, tomu zadny zubar neodola.....

              jeste dodatek: za 14 dni jsem zhubl ze 75 kg na 70 kg, tuhle vahu uz drzim vic nez mesic (vsichni rikaji ze po tech kortikoidech priberu, chute na jidlo mam v normalu ale)

              tak co v lednu noveho:
              u zubare jsem „nepochodil“, musel jsem si pockat na radny termin. Po rtg cele papule, nezjisten zadny zanet, pouze jeden novy kaz a vyhubovani ze jsem tam dlouho nebyl. Blombicka za 14 dni. Belejsi nez moje zuby, mi pan doktor rika jak mam krasne bile zuby, divne, bryle nenosi a zuby podle me bile nejsou. Nikdy mi pred vrtanim nedali injekci, mel jsem premieru. Po obrne pulky obliceje se dal do prace, za chvili bylo po vsem. Sestricka si makla vic nez pan doktor, protoze po „prikazu vyplachnete si prosim“ jsem capl kelime, nasosl a zvykem zacal v papuli trepat. Nic me neomlouva, ze kdyz jsem mel pul huby kaput, ze jsem cely obsah papule vybryndal mezi kreslo a odtok. Po malem faux paux, jsem se jako nezkusenec zeptal kdy konecne ucitim papuli. Po ubezpeci ze maximalne do tri hodin uz nebudu vedet kde jsem byl, jsem po 10 hodinach s polohubou tezce usinal. Ze tri hodin se vyklubalo 10 hodin bez citu (pak spanek), druhy den uz jsem citil, bohuzel i bolest horni celisti. Dasli den uz bylo i po teto bolistce. Zacinam mit obavu o reakci sveho tela na injekce s „ulehcujici“ naplni.

              zbytek tela si dopraval rehabilitaci. Na koleno jsem vyfasl koupani v pseudovirivce a ultrazvuk a na zada telocvik u fyzioterapeuta. Postavanani ve vane a machani nohou? Hm diskutabilni. Diky tomu se mi opet obnovily (resp tam zacaly) bolesti leve nohy (dlouhodobejsi potize) takze bolely obe. Ultrazvuk jsem mel rad, clovek dostal k dispozici cely pristroj, na hlavici mi kydli gela nastavili pristroj. „Jezdil“ jsem si na koleni jak " o zavod", po tydnu kdy me bolelo i druhe koleno, jsem si ho zacal ultrazvukovat taky. Mam rad jednoduche pristroje a u tohoto soudruzi s NDR chybu neudelali. 4–5 minutek navic, ale pssst. Po ultrazvuku zlepseni. Ted mi v koleni jenom necekane pichne az jdu do kolen (schody v metru-spousta lidi-mnamka). Stale bastim medrol. Na telocviku bylo veselo. Ohledne meho neustaleho piskani v usich (z patere) se zacalo u krcni. Po hmatech chvatech, bodovych tlacich atd jsem druhy den nevstal z postele, dalsi uz musel na dalsi dil muceni. Vyhoda virivky po ranu je ze si umyjete nohy :-) V druhe etape rehabilitace jsme se dopracovali k lopatce.Vyklubalo se z toho blokle zebro. Fyzioterapeut se snazil sebevic ale nic mi nepomohlo (samozrejme jsem druhy den nevstal). Pp skonceni RHB, kontrola a porada s lekarem. Rysovala se navsteva u „zadare“. Navsteva specialisty byla nejaka rychla. Pan doktor lital z ordinace do cekarny (stale okupovana radou duchodcu a mnou), sestricky mu nezavisle napsaly 2 pacienty na stejny cas (chybka v systemu). Pri prekorceni prahu jsem mel videni-bude to bolet. Svlikani nebolelo,oblekani ano. Kouknul a prosmatal me vsude, pak me vyslechl (zacinam mit tendenci zkracovat svuj pribeh :-), tu picha ,to nemuzu, pak doktor zavre pusu a pracuje na me), behem lezeni na stole obslouzil jeste jednoho pacienta vedle v ordinaci u kolegy, vyridil 2 telefonaty a me zlamal celou pater. Odblokoval mi opet krcni p. tak i hrudni a kostr. Pan primar (jiny ustav) v prosinci udelal neco spatne, tohle bolelo a po 3 tydnech zvykani patere na to jak ma co byt se dostavilo zlepseni o cirka devadesat procent. Ceka me zitra kontrola s pripadnou rehabilitaci. Musim jeste nastinit to piskani, vypada to ze jehlickam se nevyhnu (to bude vitr v penezence).

              0 0
          • sun7dots  

            Trochu thread ozivim – posledni dobou mi boli dost koleno. Dokonce jsem, ac to delam nerad, vyrazil k doktorovi. Tam mi bylo receno, ze to mam nechat v klidu a ze mi zacina artroza (coz mi na muj vek prijde krapinek brzo:) Rikal jsem si, ze bych moh vyzkouset nejaky doplnek (ja vim, mozna placebo, ale rad bych zase jezdil).

            Jak jsem si to tady tak prochazel tak pomer cena/vykon vypada dobre u Ortoprimu. Ti z Vas kdo jste ho zkouseli – zaznamenali jste nejaky zlepseni? Kde se da sehnat?

            0 0
            • kurýr na bajku  

              Já vim, že na můj názor v tomhle směru asi nebudeš zvědavej, ale nemyslim, že tohle je ta správná chvíle pro hledání nejlepšího poměru cena/výkon. Obsah účinných látek, vypsaný na krabičce není vše…

              0 0
              • sun7dots  

                NO to verim, proto se ptam jak to dopadlo. Zase tezko se u tohodle podle neceho ridit – cet jsem ze ti zabral ten bazmek co si bastil ty, ale kamosovi zase prave extra ne… Tak zjistuju co komu;) Nakonec to stejne budu muset asi prozkouset sam:((

                0 0
                • kurýr na bajku  

                  Zabral, ale až v kombinaci obou léků, respektive, všech tří látek ve zvýšeném množství. Kámoš je na tom trošku hůř a teď přišel s ňákým objevem, kde dostaneš několik injekcí přímo do kolena. Stojí to 30 litrů a měl bys mít na pár let klid.

                  0 0
                  • sun7dots  

                    Injekcím do kolene bych se rád vyhnul, nejsem na tom zas tak špatně. Spíš mi šlo o to najít něco co mi teď uklidní to koleno a jednou za čas to pak vezmu preventvně.

                    0 0
              • sun7dots  

                Jeste mi napadlo – obsah ucinnych latek na krabicce sice neni vse, na druhou stranu muze pomoci rozlisit podil toho co v cene je na reklamu a co na ty ucinne latky. Napr rozdil ceny paralenu a panadolu je celkem zabavny.

                0 0
            • pos3k  

              ad ortoprim: mel jsem za sebou tri baleni :-) vysledek nevim, pac kolena stale nejsou ok, bral jsem to jako doplnek a ne proti bolesti. Vzhledem k tomu ze me boli koleno od rijna a nepomahaji kortikoidy ani sulfasalazin tak bych ortoprim nezavrhoval. ted davam ortoprimu pohov. Jestli mas strach ze vstrebatelnost slozek neni dostatecna (coz nas informuji jini vyrobci) tak bych sahl do osvedcene rodiny Barneys ci proenzi (mel jsem od nich taky mnamky :-) ja si pro ortoprim (k sehnani asi v kazde pate lekarne :) chodil na hradcanskou ulice Dejvicka kousek od hospy Bruska, mozna se tak i jmenuje ta lekarna, nazev nevim, kdyz se kuknu na mapu tak je to asi 40 metru od metra hradcanska smerem dejvice, na mape pod tim barakem je metro)

              Aby toho nebylo na kolena malo tak jsem si natahl kolenni vazy pri sedani (resim to v jinech threadech), takze zase infralampa, klid 14 dni, masticku a rehabka. u masticky se zastavim pac mam dobre zkusenosti s APISARTHRON em (obsahuje vceli jed, a je to fakt sila rikam , a smrad rikaji druzi :) nobel.sk/?what=dr­ug&code=67256 je tam vsechno, je na predpis a je hned vyplacana (mas pocit ze shoris :) Abych si ulevil tak jsem zkusil (uz toho mam dost najezeno :-/ ) CELADRIN, od barneys, koupil jsem „vyhodne baleni“ i s kloubni vyzivou MAX GL entro na mesic (toto baleni: www.barnys.cz/…s/detail.asp?… info o celadrinu na www.celadrin.cz/…celadrin.htm

              0 0
              • sun7dots  

                Dik za odpoved. Nakonec jsem to vyresil tak, ze jsem si rekl ze za pokus nic nedam a ortoprim koupil. Resp tak uplne nekoupil, protoze v lekarne naproti memu domu to nemeli:) Pani lekarnice ale byla hodna (a dobra obchodnice;) a slibila ze objedna a zitra uz to tam bude. Takze od zitra to na sobe zacnu testovat:) Jsem sam zvedavej.

                0 0
    • kurýr na bajku  

      Lezu na kolo :-o

      0 0
    • pos3k  

      pro kuryra: zda jim uveris :-) www.barnys.cz/…s/detail.asp?…

      0 0
      • kurýr na bajku  

        No popravdě nevim co si mám myslet, i když kanadský výrobky sou většinou super, ale pídil sem se po tom proč je PROENZI tak drahý a zjistil sem, že se jedná o tzv. rapid release, což je rychlá vstřebatelnost, kterou např. ortoprim nemá a může se tudíž stát, že polovičku účiných látek jaxi „vykakáte“. Neověřoval sem to na sobě, takže ne že mně ukamenujete jak je to úplně jinak.

        0 0
      • kurýr na bajku  

        BTW: Od pondělka drandím a i když se snažim kolena šetřit a příliš netahat, tak vám všem řeknu jednu věc a to: PROENZI FOREVER !!! Zajednak sem po téměř měsíční kůře jak rybička, jako by se to nikdy nestalo a zadruhak u nás jezdí jistej „pumpička“ ,kterej za mlada hrál BUNDESLIGU a dneska jezdí přes sto kiláků denně, je mu 40 a bez PROENZI by ani nevyjel. Na kloubních preparátech nehodlám šetřit!

        0 0
      • kurýr na bajku  

        Nechci slyšet nic o placebu, páč placebo neodstraní to křupání v koleni.

        0 0
    • stařík  

      Na kolena sportovců je v Praze specialista MUDr. Josef Maurer na Budějárně. www.amb-mudrmaurer.cz nebo tel. 261 006 284. Poz­námka : nebere kreditky pojišťoven.

      Pokud je to namožené nebo zánět místo fastum gelu je totéž Prontoket ( mechanický spray ), takže tak nelepí.

      0 0
    • pos3k  

      tady tabulka 2 (ceny)

      0 0
    • pos3k  

      tak jsem si dal trosku prace a udelal vylepsenou tabulku, vznikly tabulky dve :-) tady tabulka 1 (prehled produktu)

      0 0
      • pos3k  

        existuje rada produktu na nasem trhu, ktere tu nejsou uvedeny, bud jsem je nenasel, nebo je nasel, ale nebylo uvedeno slozeni atd. Timto prosim o tip na dalsi mnamky… pro budouci rev. 2 :o)

        prozatim takhle (nez se sejde dost produktu ne rev. 2): walmark- ArthroStop PLUS 500 1500 – – – – +extrakt z Boswellie serrata 24,9 mg)

        ArthroStop RAPID 533 1600 – – 200 1600 +Boswellin 150 mg, vitamin C 30 mg, mangan 4,5 mg

        ArthroStop PLUS 100 360 360 ArthroStop RAPID 90 400 400

        ***oprava u Super kloubní regenerace 30 280 560

        0 0
    • Verte  

      Ještě tady asi nezazněla rada od známého starýho ortopeda praktika – vařte ZASE kroupy. Zní to jako blbost, ale on tvrdí že se kroupy úplně přestaly baštit a že na klouby jsou prospěšné. Tak si to přeberte jak chcete.
      Ještě se chci podělit o zkušenost s Proenzi3. Koupil jsem si celé balení s tím, že to budu užívat 1 tabletu deně jako prventivní kůru. Žádné vážné problémy nemám, pouze lehká bolest v oblasti levé kyčle (spíše je to upevnení té kosti do které zapadá kyčel k pátěři – prý je tam něco jako suchý zip) pak pobolívá pravé zápeští v oblasti lokte kde jsem si v létě trošku natrhl asi vaziva při povolování šroubu ve štěpkovači který ne a nešel povolit.Proč to píšu? Protože po polknutí druhé tablety Proenzi to úplně přestalo. Nic se jinak nezměnilo, chodím 3× týdně do fitka, 1× na spining a 1× plavat (1500m).A bolest je úplně pryč! Takže mám velké podezření, že je tam v tom preparátu i něco co není na etiketě a co má vylepšit obraz Proenzi a co je proti bolesti. Možná je to jenom občas v nějakým balení a možná dokonce i jenom v pár tabletách, nevím ale to podezření je obrovksý protože ty věci mě bolely dlouhodobě a teď nic! Asi chtějí aby občas někdo přece jenom tvrdil mě to pomohlo!Co si o tom myslíte?

      0 0
    • SavaH  

      Nechce ze mi zahladat novej thread, tak to pisu sem.

      Kolik dnu jste letos promarodili? Ja tak 15, k tomu mam porad nedolecenej zanet zapestnich slach a aby toho nebylo malo, tak jsem total mrtva, ocicka se mi zaviraj a chce se mi spat ;o( venku jsem nebyla od soboty…

      0 0
      • Smazaný účet  

        asi 5. klepklepklep.

        0 0
      • fousac  

        letos 0 loni 0 predloni 0 predpredloni 23 – nabourany zapesti..

        0 0
      • Manas  

        Jestli myslis 2005 tak total bida. 1× chripka, 4 dny migrena, tak tyden pohmozdene rameno :-/ Letos strevni chripka a ted normal chripka i skrz ockovani. Vopruz.

        0 0
      • zac  

        me se to vyhybalo dokud jsem jezdil venku, pak jsem slozil trenazer, to bylo jeste v pohode, ale pak jsem postavil vetrak a druhy den rano me silene bolelo v krku… :( takze uz tyden s tim bojuju…

        0 0
        • MartinXC  

          Že by ten trenažér ? – to by mě mrzelo :-(

          0 0
          • zac  

            jj, presne, ale jezdim i presto akorat min. Uz vim ze ten vetrak nemuze mirit primo proti mne na maximalni vykon… :)

            0 0
      • rasto  

        ad jsem total mrtva, ocicka se mi zaviraj a chce se mi spat: nejsi tehotna? :-) jinak nemusis litovat, od zacatku roku se pri –15° stejne jezdit nedalo :-( drzim palcek uzdraveni ;-)

        0 0
        • SavaH  

          ne nejsem… Jen jsem toho moc nenaspala. No dneska jsem to dohnala, ale 13hod spanku me z bolesti hlavy a celyho telyho tela – chjo. A s tim pocasim mluv za CR a ne za Francii ;o) tady je krasne

          0 0
          • MartinXC  

            Mám vyzkoušené – při dohánění spánkového dluhu – přes spaním prcka dobrého koňaku nebo ještě líp 2deci portského (po tom usnu i u oběda :-)

            0 0
            • SavaH  

              Jsou tu 2 rozdilne veci

              1. kdyz nemuzes usnout
              2. kdyz nesmis usnout

              minulej tejden jsem trpela nespavosti cislo jedna a tento tyden nespavosti cislo 2 ;o)

              Nejaky vino si ale dam az nebudu moct priste spat, treba to zabere

              0 0
              • MartinXC  

                Ad 1) je řešitelné různě ad 2) už pár let prostě neprovozuju. Za mlada jsem takhle blbnul, teď prostě když už to dál nejde tak zasavím a usnu.

                0 0
                • SavaH  

                  ad 2) jak to delas, kdyz je ditko nemocne a ty se musis pravidelne budit? Nebo to se budi manzelka?

                  0 0
                  • MartinXC  

                    Když jde o nemoci a noční můry vlastních děti – to je adrenalin, který mě (ani ženu) spát nenechá. Vzhůru jsme oba a domlouváme se – co a kdo si vezme na starost. (zatím to nikdy netrvalo víc jak 2–3 dny)

                    0 0
                    • SavaH  

                      Od pondelka… a jeste to neni u konce :o( Jo a kdyz neni spatne prckum, tak je blbe me. Jsem od nich si tu strevni chripku chytla…

                      0 0
                      • MartinXC  

                        Střevní chřipka = nedostatečná preventivní dezinfekce (alkoholem). Ale opakovaná má zase pozitivní dopad na hubnutí ;-) Drž se, Fénix na tom byl ještě hůř.

                        0 0
                      • MartinXC  

                        Jo a já tu první reakce k ad 2) bral spíš pracovně a zájmově(jako ex-workoholik).

                        0 0
      • cabbage  

        skoro 1,5 mesice v kuse…:/

        0 0
        • cabbage  

          a safra, sem se překouk(prostě pro mě rok končí ±1.července až 31.srpna a Silvesrtr trvá asi 2 měsíce), letos samozdřejmě nic- jezdim venku.....

          0 0
      • pos3k  

        od 17.10.05 do ..... viz muj prispevek vyse (ten dlouhej :-( ted navic 3 tydny chytam s uspechem bolesti v krku od sve pritelkyne (clovek prijede na vikend … navrhnout ze kdyz je nemocna tak nic nebud= sebevrazda jeji rukou)

        0 0
      • kurýr na bajku  

        BTW: Teďka du do tajictoho: www.greens.cz/…s/detail.asp?… Dobrá cena za krém + tablety.

        0 0
      • pos3k  

        no kdyz se podivas na ty tabulk yco jsem delal, tak je videt ze jejich produkty se hodne kryjou (slozeni stejnych slozek), uz kdyz jsem to tvoril tak jsem si rikal ze je to tosamy jen jina nalepka a krabicka

        btw: ja ted beru chondosulf 400 od ortopeda (aspon castecne placeno vzp) :-)

        0 0
        • kurýr na bajku  

          Kryjou se absolutně. Místo Proenzi je tu Barny (Barny vlastní Proenzi obchod). BTW:dneska mi tam dali při útratě 1500,– 2 kila slevu.

          0 0
    • Rychlej turista  

      Obpověděl sis v podstatě sám. Tělo ti začalo dávat signály, tys je ovšem ignoroval<{b> a šel místo toho utrácet do lékárny. Kdysi jsem to dělal taky tak a byla z toho sezóna v háji. Pokud mě nyní (je to velmi zřídka a zpravidla na jaře, když začnu jezdit více) začne koleno pobolívat nebo v něm třeba jen více loupat, stačí mi dva tři dny vysadit a pak velmi opatrně sednout na kolo. Koleno pohyb potřebuje, ale nesmí to bolet. Ideální na to jsou válce, dám hodně lehký převod a točím frekvenci tak 105 ot./min. Ale jen do doby, než se ozve bolest. Zpočátku to je třeba jen 10 min., ale druhý den už je to déle. No a ven jdu teprve, až mě to nebolí ani po hodině. Jinak na válcích dneska nejezdím už ani v zimě a raději jedu ven drtit mráz. Pak taky to chce mít kolena v teple, ale podle teploměru za oknem se moc řídit nedá. Záleží jestli je vítr, jestli jedu na silničce nebo na bajku do lesa. A největší zabiják na kolena je voda. Mi se taky osvědčil priessnitzův obklad www.priessnitzovo.cz/…t_clanek.asp?…

      0 0
      • Rychlej turista  

        Tak jsem zmršil to tučné písmo, místo lomítka jsem dal tu závorku, za což se omlouvám.

        0 0
    • pz-km  

      ja mam problemy s rameny a ikdyz znam dusledek, tedy diagnozu, tak neznam pricinu – napred leve a ted to vypada i na prave…

      nejlepsi na klouby jsou dle dlouhovekych japonciku ploutve ze zraloka (vedecky i dokazano) a navic pusobi jkao afrodiziakum – bohuzel, u nas docela nedostatkove zbozi, navic vetsina paryb je chranena… takze kloubni viagra asi nehrozi… proto jezte spek, bucek, krupky, ovary, tlacenku – zdechnete sice o to driv, ale nebudou vas bolet klouby (pokud nebude enormni nadvaha)… ;)

      ale to hlavni – mam overeno, ze na bolest kloubu je nejlepsi sauna + ikdyz jsem otuzilec a zima mi nevadi, posledni dobou se radeji oblekam vice nez bych se oblekal normalne…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.