Odpružená vidlice-neuzamykatelná

24 nepřečtených
  • z.s.007

    Prosím Vás o názor na tento typ vidlice.Nejsem nijak zvlášť zdatný cyklista, ale chci vozit svého syna na přírodní vyjížďky a slyšel jsem,že neuzamykatelná vidlice (chod 40mm)může dělat problémy při jízdě do kopce.Při záběru se zvedá a potom klesá.Je to tak hrozný nebo když nejezdím tak často tak mi to nebude tolik vadit. Díky za Váš názor.

    0 0
    • lOlA  

      ja bych rekl ze je rozdilny jak pro koho.komu co vyhovuje.ja treba vetsinou jeszdim z cela odemknutou vidlici-i do kopce.(jen kdyz jedu na rychlost a ten kopec je dlouhej tak to priskrtim nebo zamknu)ale pouzil jsem to jen parkrat.zas kamos ma taky zamikaci a vidim ho na ten zamek hrabat porad.furt to zamika a odemika.tak nevim.spis jak pro koho.uvidis co ti tady napisou mistri ve svem oboru :o)

      0 0
    • vlk  

      myslím si, že pokud se jedná jen o vyjížďky a neuvažuje o zvávodění, že mu bude klidně stačit bez uzamykání.

      Ono zase z druhé stránky když se jede do kopce po kamení a po kořenech, tak ztráta síly způsobená nerovností povrchů může být i větší než ztráta při propružování.Já například uzamykání nesnesu.Navíc dnešní typy vidlic mají už většinou tlumení na slušné úrovni, takže pohupování není nijak markantní.

      Pro sportovní nasazení osobně do dlouhých velkých kopců doporučuji si pořídit vidlici kde jde dočasně snížit zdvih-toto vidím jako mnohem větší přínos než samotné zamykání.

      0 0
      • lOlA  

        no jo ale tak to jsou uz ty drazsi vidle ne?to jsem chtel taky ale aby za neco stala tak tak kolem osmi.i kdyz mam teda bez a nejak mi to nechybi

        0 0
      • Martyss  

        Jsem si myslel, že pouhopování je vlastnost citlivé vidlice.

        0 0
    • BB  

      za 4 roky, co jsem mel uzamykatelne vidle jsem lock out nepouzil, kdyz opominu prvni pokusy ze zvedavosti.

      0 0
    • z.s.007  

      Tak díky. Už mám v tom jasno.Zkrátka jdu do toho.

      0 0
    • Pá-dlista1  

      Maminkoooóóó´… ja tomu nerozumim. To jako bude dite vzadu na sedacce a tazatel ma obavy, ze pod jeho mohutnymi zabery se bude „houpat“ vidlice s mocnym zdvihem 40mm ? Me to fakt neni jasny. A to delaji taky vidlice se zdvihem 40mm a zamykanim? Asi nejaky silnicni… mozna treking. S dost velkou pravdepodobnosti to bude vidlice na bazi elastomeru a chtel bych videt ten mechanismus zamykani… asi by se dirou skrz vnitrni i vnejsi nohy prostrkoval kolicek :)

      0 0
      • CZiko  

        no hele tak jednoduché to není… na ten kolíček musíš dát závlačku, aby nevypadl :-)

        0 0
    • kovar  

      no u vidlice, která má zdvih 120mm sice takové jakoby uzamykání mám (ETA), ale použil jsem ho párkrát kdysi dávno, jako BB, ze zvědavosti, od té doby jsem na to nešáhl

      0 0
    • McBlacky  

      40mm tak to bych neřešil, protože do kopce když půjde hodně tak 2cm, ale to jí dost fandím a z kopce by byla pořád na dorazu :)

      0 0
    • Martyss  

      U citlivé vidlice je příjemné mít možnost jí na asfaltu zamknout, ale pokud nezávodíš, tak se dá jezdit i bez locku.

      0 0
    • Martyss  

      U citlivé vidlice je příjemné mít možnost jí na asfaltu zamknout, ale pokud nezávodíš, tak se dá jezdit i bez locku.

      0 0
      • fousac  

        to vime, i uz si jednou psal.. ;)))

        0 0
        • CZiko  

          ale to bylo ještě kdysi dávno před deseti vteřinami:-)

          0 0
          • Martyss  

            Nemohu za to, že díky politice naší vlády nemám v místě bydliště rozumné připojení a jsem nucen se připojovat přes GPRS

            0 0
            • CZiko  

              správně… za všechno můžou! :-)

              0 0
              • Martyss  

                Mozna kdybys sledoval, jak to posledních pár let vypadá s připojením mimo velká města, tak bys tolik nevtipkoval. Teprve začíná být stav aspoň únosný. Dříve byl katastrofální..

                0 0
                • fousac  

                  hele jak taky jedu pres GPRS z domova.. az z prahy, tak z hlediska konektivity bydlim vlastne v uplny prdeli..

                  P.S. na ADSL me nikdo neukeca..

                  0 0
                  • fousac  

                    *ac z prahy

                    0 0
                    • Martyss  

                      Takže nemáš možnosti jako kabel,wi-fi,3G sítě od eurotelu a t-mobu?

                      0 0
                      • fousac  

                        no po pravde wifi tu sou snad dve, kabel na baraku pres ulici, UMTS od T-mo urcite, ADSL uz na podzim taky zavedli.. takze vlastne duvod je ten, ze se mi nechce platit za dve lajny, ale chci 100pro unlimited data v mobilu..

                        noooo.. ;)))

                        0 0
                    • Martyss  

                      Navíc přeci ve velkých měste je možnost ADSL i od jiných firem než od terorcomu

                      0 0
                • CZiko  

                  já vím jaké to je… až donedávna jsem jel přes modem… ale díky jedné nejmenované firmě, která si k nám na barák dala anténku aby se mohla sama připojit mám tenhle problém luxusně vyřešen:-)

                  0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce