• dvsole

    Jaký je podle vašich zkušeností lepší přední blatník, ten který se přidelá jenom na rám nebo ten „pod vidlicí“?

    0 0
    • blue  

      pod vidlici, protoze funguje i pri zataceni

      0 0
    • lOlA  

      ja teda nevim hlavne na co ho chces… ja mam treba oba…kdyz do mesta tak pod ram pac mi to bere vsechno od noh a od kola. ale kdyz do lesa nebo do nakyho blata tak ten pod vydlici…

      0 0
    • miťo  

      www.bike-forum.cz/…22200958.jpg

      ale bacha, mam na ty vidli omezeny zdvih, jinak by mi ten blatak narazel do korunky. Jde dat niz, ale omezis tim pruchod kola treba v blate ci snehu, mas-li tlustou gumu.

      0 0
    • jihra  

      Blatník („motýlek“) na rámu je jen provizorní řešení, zachytí jen malou část nečistot od předního kola. Jednoznačně jdi do blatníku s upevněním na vidlici. Je tu ale problém – podkova vidlice bude při maximálním zanoření narážet do blatníku. Jak to řešit u vidlic, které mají podkovu na zadní straně, nevím, takouvou vidlici jsem neměl. Jak to vyřešit u vidlic, kde je podkova vpředu? Blatník rozříznout před místem, kde se uchycuje zespodu do krku vidlice. Zadní část blatníku se uchytí klasickým způsobem. Přední část blatníku jsem uchytil pomoců držáku s kousku plechu přímo na podkovu (většina podkov má zezadu díru se závitem). Přední část blatníku se pak hýbe zároveň z podkovou a je to.

      0 0
      • TinkTink  

        Hele…a co klasicke blatniky primo na odpruzene vidlice ci blatnik pro Manitou odpruzene vidlice? Nemusi se to nejak, jakkoli, upravovat…

        0 0
        • dvsole  

          A jak ten vypadá?

          0 0
          • TinkTink  

            Uz tu o nem par zminek bylo :)

            www.bike-forum.cz/…foto_big.php?…

            Akorat musim dat ochranou nalepku na predni cast hlavove trubky…docela to tam klepe… :)

            0 0
            • vojta  

              Taky jsem to resil … a kouskem stare duse vyresil. Prvni blatnik jsem vozil bez te „hardcore“ gumicky a pri jednom uklouznuti na snehu zadni cast velmi lehce uletela. Tak jsem zvedav, co ten blatnik vydrzi s gumickou…

              0 0
            • dvsole  

              a nemáš na něj někde přímo link kde by se dal a za kolik koupit? ještě tu byla zmínka o reflexech misto odrazek, ty se dají sehnat kde? díkas

              0 0
              • TinkTink  

                Cena – netove obchody…samolepkyy muzes sehnat na tolika mistech…od kamenaku, pres reklamky apod…

                0 0
                • dvsole  

                  a nemáš ttřeba nějaký přesný link a kam se pak ty reflexy lepi?

                  0 0
        • jihra  

          Bohužel u klasických koupených blatníků je problém, že při velkém „zanoření“ vidlice mlátí podkova vidlice do blatníku.

          0 0
          • TinkTink  

            Myslim, ze kupujes spatny blatniky.

            0 0
            • jihra  

              No když uvážím, že vidlice se může zanořit až 100 mm, tak bych měl koupit blatník, který má výškový rozdíl mezi zadní a přední části taky cca těch 100 mm (protože v „klidu“ je vršek podkovy vidlice cca ve stejné výšce jako zadní část blatníku) – bohužel takový blatník jsem nikde v obchodě či ve velkoskladě neviděl. Je ale pravdou, že jsem neprolezl všechny nabídky na internetu.

              0 0
              • TinkTink  

                Ty jo…o jaky vidlici mluvis? Dyt ten rozdil staci 30mm…je teda fakt, ze 100mm vidli uz nemam ani jednu – mam 120, 130, 170 a 178…, ale vsude jsou blatniky v pohode…kdyz jsem mival dejme tomu Marzocchi MX Comp 2004, tak blatnik SKF a pak jeden no name pro odpruzeny vidlice byly v pohode…zadnej problem. Takze o jaky vidlici mluvis? :)

                0 0
                • jihra  

                  Mám nějakou Suntourku se zdvihem 100 mm. Je fakt, že o celých 100 mm se nikdy nezanoří, ale někdy tomu moc nechybí. Teoreticky – když jsem to měřil – tak přední část blatníku by měla být minimálně o 50 mm výše, než zadní část. Na vidli jsem měl tuším 3 typy blatníků a vždycky mi podkova vidlice při projetí nějaké pořádné škarpy mlátila o tu přední část blatníku. Když mi u toho posledního blatníku přední část uletěla, tak jsem ji přidělal přímo na tu podkovu vidlice a je klid.

                  0 0
    • Rybnik  

      Přední blatník mám nějaký no name za pár korun a pomocí staré duše a těch umělych „zip“ pásek jsem ho přidělal prímo na podkovu. Chce si s tím pohrát a funkci plní. Od toho to přeci je a né na okrasu.

      0 0
    • Tesi  

      Namontuj si blatníky co nejširší jaký seženeš, i když budou různě klepat a pod. a motýlka k tomu, vozím to tak celej rok a kašlu na ty skalní sekáče co maj bláto v ústech a poškrábaný brejle od písku. Proč to tak je je jasný, přední kolo rostřikuje bordel směrem dozadu, nahoru a částečně i směrem dopředu a to ne jenom v ose otáčení, ale zhruba i v úhlu cca 15 st. na každou stranu. Proto ten motýlek, kterej zachytí odletující „hmotu“ i při natočeným předním kolu. Jezdívám dost na mokrým písku a ten je fakt v zubech hnusnej :-) pro zadní blatník a sra.ky pronikající skrz kalhoty platí obdobný. zapomenutý kaluže jsou skoro všude

      0 0
    • pepino  

      Přidám dotaz-co za blatník se dá přidělat na Marz. Drop Off? Jak jsem zjistil, tak z mýho Topeaku se tam díky široký korunce nedá přidělat držák. Díkes.

      0 0
    • Vrabčák1  

      Rozhodně ten pod vidlicí, motýlek je spíš srandička mrkni třeba sem, mají celkem pěkný jak pro XC tak i pro DH prowww.maxcursor.cz/index.php?…

      0 0
    • pop  

      A má podle vás vůbec význam blatník u XC?

      0 0
      • TheIF  

        Taky netuším k čemu ? Vypadá to hrozně, funkci to neplní (možná ti to nelíta do xsichtu) Blatníky (normální) mám jen na kole na ježdění do práce tam to má význam.

        0 0
      • pz-km  

        no, muzu ti rict ze ma, i v te nejvetsi srajde mam spinave jen nohy a pokud du na pivo hned s kolem, tak nezaspinim zidli ;)

        ale vazne, nam overeno ze hmota bahna nachytaneho na blatniku je vyrazne mensi, nez to co nachyta kolo a jezdec / neco pro gramare :) a problemy se zanasenim blatniku nemam, ikdyz pouzivam levne obepinajici tesne kola…

        0 0
      • pz-km  

        a samozrejme pletovou masky z bahenni sracky nemusim…

        0 0
        • TheIF  

          Aspoň vypadáš jako pořádnej rider a ne nějakej leštič :-)

          0 0
          • pz-km  

            lestic, jo? no nekdy si dondi udelat brigadu na umyti kola, nejake hodne stare zaschle bahno se tam urcite nande ;)

            0 0
      • rock  

        Určitě má. Přední udrží brýle relativně čisté a zadní zase zadek v suchu :-) …

        0 0
        • Marcinka  

          Jo, zadek v suchu…a taky se nezasere spodek sedla, zámek sedlovky. Bratr má zadní blatník DaBomb, taky musím nějaký pořídit (hlavně teď na podzim, kdy jeden neví, kde ho může překvapit nečekaná přeháňka, mokrý terén). Nejvíc se mi zamlouvá tenhle ten: www.rebelbike.com/shop/sindex.php?…

          Dobrá cena, ne? Speed Stuff by měl snad něco vydržet (záruka 24 měsíců taky není zrovna málo). DaBomb v místech spojů se šroubkama napraskl, taťka to musel lepit epoxidovým lepidlem.

          0 0
          • pepino  

            No taky jsem chtěl pořídit dopředu na Drop Off blatník, ale 1100 za něj teda nedam, tak to nějak vydržim s kačerem an rámu.

            0 0
          • pepino  

            Záruka 24měsíců je snad povinná ze zákona.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.