• dvsole

    Nevíte kde by se dal koupit nějaký speciální klíč na demontáž a následnou montáž šlapek? Klasickým to jde hodně špatně a z tuha, v cyklo shopu mi řekli, že se delají nějaký speciální – delší a s hlubším zářezem.

    0 0
    • Mamutt  

      Zbytečně vyhozené peníze. Je to tučím stranová čtrnáctka, jestli se pamatuji správně, použij obyčejný klíč a páku prodluž trubkou. Jo a jsou to pedály, šlapy přešlapují v pohraničí :o)

      0 0
    • mawerick  

      na to se vykašli… jde to normální 15kou…

      0 0
    • Radek Broz  

      terba tady: http://www.trinnity.cz/DetailPage.asp?… V podtstate to maj v kazdym slusnym bikeshopu. Mam fakt snad vsechno mozny naradi, ale na tohle staci normalni klic a nasadit na nej trubku. Pokud zavit dostatecne namazes a nenechas to tam deset let, jde to sundat uplne snadno.

      0 0
      • dvsole  

        Ok díky, vykašlu se na to a prdloužím to trubkou! ;)

        0 0
        • mawerick  

          ale bacha ať to nepřetáhneš;) taky se mi to jednou povedlo;)a to pak naštve…

          0 0
          • dvsole  

            Já když jsem si teď kupoval nový kolo, tak jsem si nechal přímo v tom krámu odmontovat ty pedály co na tom byly a nechal jsem si tam dát svoje nášlapy, ale přidělal je tam docela na fest, tak jsem za to doma pak moc nechtěl brát, abych to nevobrousil, protože si teď chci koupit spíš SPD s větší plochou než ty klasický „silniční“ co tam mám..

            0 0
            • mawerick  

              to jsem přesně myslel:) podle mě tda to stačí dotáhnout normálním klíčem:) ještě se mi nestalo abych je musel dotahovat…

              0 0
        • Radek Broz  

          Dulezita rada (mozna to vis, ale neskodi na to upozornit;-) ) Na pravy je opacnej zavit (tj. povolovat proti smeru rucicek)

          0 0
      • enjoy  

        ty vole 500,–!uf:-).

        0 0
        • Radek Broz  

          Jsem jinej rychle nenasel

          0 0
          • mawerick  

            by mě teda fkat zajímalo na co speciální klíč i na takovouhle blbinu?;)

            0 0
            • Radek Broz  

              No, ono kdyz to tam poradne zaroste… Uvidis, ze jestli do tohohle threadu zavita nekdo ze servisu, ze ti potvrdi, ze se mu to hodi.

              0 0
              • mawerick  

                jo to nenpopírám:)ú (taky jsem v servisu chvílí dělal a nebyl to žádnej vyhlášenej bikeshop, tkaže nám rukama prošly pěkný plečky;)) ale na normální domácí užití je to podle mě fakt mzbytečný… (kolikrát měníš pedály?;))

                0 0
                • Radek Broz  

                  No ja treba relativne casto;-) Ale taky jsem mu psal, ze je to zbytecny.

                  0 0
                  • mawerick  

                    a proč?;) to je tak ničíš?;)

                    0 0
                    • Radek Broz  

                      Ja jezdim vetsinou na SPD a na plackach jen prez zimu, ale ted bych to chtel vic kombinovat – pokud platformam neodvyknu celorocnim jezdenim na SPD, tak se na tom docela da jezdit a na lavky atd. je to lepsi. SPD jsem mel zase v takovym stavu, ze jsem je musel casto rozebrat a dotahnout sroubek s pruzinkou zvnejsku drzici klec.

                      Spousta lidi jezdici FR/DH/4X discipliny to ale kombinuje mnohem vic nez ja – treba na MTB na BMX draze SPD, hned po zavode na dirtjump platformy, na 4X jsou treba v nekterejch kategorii SPD zakazany, spousta sjezdaru voli pedaly podle trati nebo stavu mokro/sucho (ja na DH preferuju SPD porad).

                      Proste v tehle disciplinach se to meni dost.

                      0 0
                      • mawerick  

                        hmmm:) tak to já neznám:) koupím, nasadím, jezdím:) a měním většinou až s novým kolem:) teď to je vyjímka:ú páč kolo bylo bez pedálů:) tak tam zatím mám jen starý než budou prachy na nový:)

                        0 0
                        • Radek Broz  

                          Zase diky tomu mi to tam nema moc sanci zarust, takze ten klic taky nepotrebuju;-)

                          0 0
                          • mawerick  

                            taky fakt… i když mě teda nezarostly ani po skoro dvou letech… ale asi to dost záleží na matroši těch závitů v klice i na pedálu…

                            0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Tak ja treba menim pres leto (kdyz jezdim castejc) i dvakrat denne. Vickrat jen vyjmecne. No a treba i na kole pritelky atd. No proste investice za tohle http://www.parktool.com/…s/detail.asp?… nelituju. Ted delaji i levnejsi domaci http://www.coowa.net/…big/pw-5.jpg , ale je i o neco horsi no :(

                          0 0
                          • Andrzej  

                            a co na to zavit v klikach? (hlinikovych)

                            0 0
                            • Pá-dlista1  

                              pohoda. Je ocelovej. Ale ani u hliniku nerikal nic. Mel by?

                              0 0
                              • Andrzej  

                                no ja nevim, mam takovy blby pocit, kdyz vidim ten sedivy sajrajt(vazelinu s hlinikem a nevim cim jeste) pokazde, kdyz pedaly prehazuju. treba se opotrebi a zbytecne brzo znici. ale tak snad ne, kdyz to tak dela hodne lidi…

                                0 0
                          • JSt  

                            to je sice prima, ale treba sh 540 sou jen na imbus…

                            0 0
    • cabbage  

      kde se na to da sehnat ta trubka?;)

      0 0
      • enjoy  

        trubko!:-D

        0 0
      • Radek Broz  

        parktool.com urcite mit nejakou vhonou modrou rouru;-) Kamos ma v shopu urizlou vrchni trubku z ramu.

        0 0
        • poiko  

          Já jsem například nikdy nepochopil, co je to to Park Tool za firmu. To má být nějaká legenda v odvětví nářadí na kolo?

          0 0
        • Vašur  

          A hlavně, když to nejde ani s trubou ani se speciálním klíčem, tak je potřeba se zamyslet nad tím jaký je tam závit. Tím se nechci dotknout nikoho tady na fóru, tady to určitě všichni vědí:-)

          0 0
    • blue  

      http://www.kovys.cz/index.php?…

      45059 Klíč pedál 15–15 220.00 Kč

      0 0
      • bolekkrutor  

        pásovina5×20×300+f­lexa a pilník…cca40Kč

        0 0
        • blue  

          jasne, to ma doma kazdej spravnej pionyr :-)

          0 0
        • CZiko  

          hehe:-) ty jsi fakt krutor:-D Třeba u nás doma se nenajde ani pilník který by byl ještě vcelku a ty tady na nás s flexkou:-D

          0 0
        • VS  

          Tak s tím plocháčem bych nebyl tak optimistický. Měl jsem stejnou představu a originál klíč jsem donesl údržbářům k vyrobení. Když změřili tvrdost, protočily se jim panenky, to se jen tak nevidí. Tak takový materiál se jen tak nesežene, plocháč určitě ne, ten je z plastelíny :). Nakonec jsme se domluvili na vykování z kulatiny, vybroušení a tepelném zpracování. No uvidím, jak to dopadne. A proč ne běžný 15 klíč? Pokud je šlapka zaseklá, tak se s ní nehne, po prodloužení se ulomí ta packa na klíči, je moc slabá.

          0 0
          • jizby  

            Proč tak složitě? Já si nechal vybrousit patnáctku z obyč. čtrnáctky. Těch se všude válí plno. Doporučuju změřit si ty pedály šuplerou. Ono to nebývá přesně ptnáct a i klíče se dělaj trochu s vůlí. Když se to špatně sejde, hrozí protočení. Je lepší nechat si to vybrousit natěsno.

            0 0
            • goofy  

              Tak tak… taky sem si to nechal vybrousit ze 14. A nechal sem si to i stencit, bo sem tam mnel na tom pedalu celkem tenke plochy na ten klic…

              0 0
    • Lance  

      nejlepsim klicem na slapky jsou penize:)

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Bez penez ji taky vytocis! Ale asi nezasroubujes :(

        0 0
        • Lance  

          no nejdriv musis zasroubovat a pak teprve rict,ze jsi bez penez:), ale to uz Ti taky muze jit na „pomoc“ jeji tym „mechaniku“

          0 0
      • pepino  

        On asi myslí montpákou do hlavy?:-)

        0 0
    • jihra  

      Klič 15, ale hodně placatý, některé šlapátka s klasickým klíčem nepovolíš, protože tam ten klíč nedostaneš.

      0 0
    • Rybnik  

      Podle mě vyhozeny peníz. Zatím jsem neměl problém povolit a dotáhnout obyč. nevymačkanou patnáctkou. Případně dle potřeby zbroušenou víc na plocho. A místo trubky třeba maso k obědu:-) Trubka je ale klasika.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.