• emarco

    Rád bych se letos zkusil nějaký lehčí triatlon popřípadě duatlon. Nejlépe v okolí Brna. Ale nejsem členem žádného klubu ani asociace, takže jsem více než amatér. Prosím tedy o nějaký ten typ na závod nebo i přímo nějaké rady do závodu… Předem díky za všechny odpovědi k věci!

    0 0
      • emarco  

        To vypadá jako hardcore ne jako amatérský triatlon…

        0 0
      • Martinkaa  

        Akorat vloni poradatel Tonda rikal, ze uz je to asi posledni rocnik :-(. Buuu smrk :'-(. Byla to fakt pekna akce :-)

        0 0
    • Pinocio  

      www.xterra.cz aby ses zúčastnil tohodle, tak nemusíš být v žádném klubu. Je teda fakt, že je to terení triatlon, ale z vlastní zkušenosti vím, že mě baví víc:-)

      0 0
      • emarco  

        A co máš za výstroj? já zatím ani netuším v jakým kostýmu bych to absolvoval;-)

        0 0
        • Pinocio  

          Tak první triatlon jsem jel v cyklo kompletu, ale s tou vložkou se to fakt nedalo:-) na další závody jsem si pořídil triatlonový dres www.newline.cz/…t_jl_05.html a myslím, že to dělá ještě Sugoi.

          0 0
          • Mamutt  

            Je to víc na běh nebo kolo? Mně mate ten popisek froté vložka v rozkroku, jak moc tam toho je?

            0 0
            • Pinocio  

              Zcela minimálně takže spíš na ten běh, ale je fakt, že když vylezu z vody, tak než doběhnu do depa ke kolu, tak je ta vložka sucha.

              0 0
              • Mamutt  

                Jo takže se v tom dá i plavat? No paráda, já se bál, že než ta kombinézka oschne, tak akorát chytím vlka… :o/

                0 0
                • Advid  

                  Jo, i plavat. Dělá to hodně firem, z levnějších třeba český Atex. Ale že by vložka oschla, než doběhnu ke kolu, to se mi nezdá. Leda by bylo dlouhé depo a velké vedro. :) Jinak je dobré se namazat mezi nohama vazelínou, abys toho vlka nechytl.

                  0 0
    • Bjerndi  

      Já přihodím konkrétní dotaz. Letos jsem si poprvé jeden amatérský kratší vyzkoušel a nemile mě překvapila jedna věc.

      Očekával jsem peklo ve vodě a to i přes účast po nemoci šlo, stějně tak kolo a celkem jsem se těšil jak pár lidí ještě předběhnu, ale ouvej…nohy mohly, ale nezačlo ani píchání v boku, ale nastal pocit jak kdyby se mi nafouklo břicho a píchalo to až úplně nahoře.

      Tuším, že to je asi způsobený přechodem ze šlapání na běh, nebo že by mě to jen blbě sedlo ? Ale to si nemyslím, takový pocity prostě neznám a tak se ptám, jestli se tomu dá nějak předejít. Mám v plánu letos ještě jeden duatlon a tohle by bylo na závěrečnou pasáž nemilé :D

      0 0
      • Smazaný účet  

        archeolog :-)

        přechody to prostě chce párkrát zkusit a rozhodně se nesnažit to po kole přeprat hlavou a běžet hned naplno, spíš se vyklusat, rozhejbat, zvyknout tělo na jinej pohyb…

        0 0
        • Bjerndi  

          tak já našel krátký vlákno z minulosti a použil ho :)

          To je asi dobrá rada, já se rozběhl do normálního tempa a asi to nevyšlo. Nejhorší bylo, že když mě někdo předbíhal, tak běžel celkem pomalu a vyloženě mě to nutilo ho předběhnout, ale radši jsem to ani nedělal, protože bych musel po 200 metrech zas jít chůzí …

          0 0
      • vlasto  

        Asi by pomohlo, kdybys řekl, co si jedl před závodem. Tohle vypadá na reflux. Rozrušení před startem, žaludek všechno nespracoval a začalo se to vracet zpět v podobě plynu. Možností může být více. Přece jen strava na triathlonu je jiná než na bajkeřině.

        0 0
        • Bjerndi  

          měl jsem myslím jedno pivko, trochu těstovin s kuřecím masem a asi čtvrt ( 2 kousnutí ) klobásy.

          Rozrušenej jsem nebyl tedy po psychické stránce, ale žaludek mohl mít jinej názor.

          Za tu stravu čekám slušnej kartáč :))

          0 0
          • Advid  

            Tak tady je. :)

            0 0
          • Smazaný účet  

            sice to neni závodní strava, ale rozhodně bych nečekal, že ti z toho bude blbě :-) i když je pravda, že při mém tempu se dá závodit i na bůček, ale když chceš bejt rychlej, tak by tam před závodem to maso bejt nemělo a uzenina už vůbec ne…

            0 0
            • Bjerndi  

              jako nejsem žádnej ultra rychlík, ale připadalo mi to divný, že půlmaraton uběhnu bez žádnýho tréninku relativně v pohodě ( 1:52 ) a 4 km po kole běžím výrazně pomaleji, nebo spíš půlku jdu chůzí.

              0 0
              • Smazaný účet  

                jo, to by tak odpovídalo :-) to je triatlon…v podání nás, amatérů :-D

                0 0
                • Bjerndi  

                  to je fakt bomba, za 2 dny jsem tady a na běhej nasbíral tolik informací, teď to ještě aplikovat :)

                  Hned se na ten duatlon těším víc

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    jdeš teď Příbram?

                    0 0
                    • Bjerndi  

                      nene, za měsíc jdu myslím Moravské Budějovice, nebo tak něco 5+25+5. Ted jsem chtěl na štafetu pro 4, ale rozpadl se nám tým :)

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        tak držím palce do těch Budějovic – je to krátký, tak to bude děsná palba :-)

                        já duatlon zkoušel jen jednou, ale to bylo 20–100–10 v Krušnejch horách…masakr, vzdal jsem to na kole :-)

                        0 0
                        • Bjerndi  

                          Dík. Já pojedu normálně na biku a v plánu mám porazit hlavně kamarády, jinak žádný ambice nejsou a vlastně ani nikdy už nebudou…užít si to a strávit fajn čas s pohodovejma lidma při věcech co člověka baví

                          0 0
          • vlasto  

            jedno pivko pred startem? Ja nejsem zadny abstinent, ale tohle bych pred triathlonem nedelal. bubliny ti udelaly utok na rameno.

            0 0
            • Bjerndi  

              měl jsem špatnej podpůrnej tým, nechal jsem se na jedno zlákat :(

              0 0
    • PetrBl  

      Můžeš zkusit https://3atlet.cz/…ova-listina/ nebo https://3atlet.cz/events/ Docela přehledná triatlonová termínová listina

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.