FOX a jeho chudší bráška SUNTOUR

57 nepřečtených
  • kurýr na bajku

    Vidlice FOX jedou ze stejné fabriky a ze stejného materiálu co SR/Suntour. Co vy na to, je to tak ?

    0 0
    • goofy  

      No ja nevim, ale tady se rika ze Suntoury jsou ze stejne fabriky jak OEM Marzocchi…

      0 0
    • LUKAS  

      jak to dokazes? odkaz?

      0 0
    • blue  

      nic zvlastniho, v cechach se zas delaj v jedny fabrice rafky pro shimano a campu

      0 0
    • rich  

      tiez by ma to neprekvapilo a celkom by potvrdilo moju teoriu o zvyseni odbytu, presunu vyroby a prechodu na velkoseriovost a s tym spojeny zvyseny vyskyt chybovych vyrobkov FOX. aspon mam ram a vidlu (a ktovie co este) z jednej krajiny :-))

      0 0
    • Pekáček  

      Nevím co by měl mít Fox společnýho se slitinou nejlevnějších Suntourů. Stejně tak zlatý lak na vnitřních nohách a plastová pouzdra, že? Nevím jak si rozpouštíš vidlici ty, moje je v poho, ale nejlevnější SR to není. Magnezium se kamarádí jaksi s kdečím a když poškodíš lak, můžeš mít problém u jakékoliv magneziové vidlice. Aspoň tak mi to říkal Véna Hornych a ten studuje strojárnu, tak do toho asi vidí trochu víc. Mimochodem se zmínil o tom, že po 3 letech z důvodu opotřebení provozem by se vidle jako taková (spodní nohy) měla měnit, co vy na to?

      0 0
      • jecnak  

        A co na to Jan Tleskac?

        0 0
      • rarášek1  

        A co trpaslíci! Ti taky vlezou úplně všude.....

        0 0
      • Peslezedirou  

        Každopádně chápu, že koření musí proudit…!

        0 0
      • va-bo  

        Magnezium je podobný jako dural, jen místo křemíku je tam trochu hořčíku (řádově procenta). Dříve to byl výhradně leteckej materiál, tak proč by měl bejt nějakej problém na biku ? Když s tím projedeš v solný břečce, tak se to rozpadne jako každej jinej materiál, kromě nerezu. Ten je zas kapku těžší. :=) VB.

        0 0
        • Zdyn  

          No az na to, ze dural (a ostatni slitiny hliniku) ma hlavni prvek hlinik (Al) a magnesiovy slitiny maji jako hlavni prvek Horčik (Mg), tak ze mezi tema dvema je dost rozdil. A to v pevnosti, hustote , modulu pruznosti a dalsich drobnostech.

          0 0
      • enjoy  

        kterej rocnik?ja jenom ze bych si udelal obrazek o jeho teoretickych znalostech:-)

        0 0
      • Misiak  

        vies kolko stoji magneziovy monoblok na foxy? dufam ze tie 3 roky su len nepodareny zart…

        0 0
      • Vilém  

        Ta koroze magneziovych nohou je opravdu stejna,nezalezi na znacce.Uplne stejne se mi rozpadaly nohy na Suntouru i Bomberu,kdyz jezdim v zime.Tato koroze jde vsak znacne do hloubky,behem jedne zimy tak 3mm hlubohy diry:(

        0 0
        • kurýr na bajku  

          To by mne právě zajímalo. A ty kolo nemeješ ?

          0 0
          • Vilém  

            Abych pravdu rek,tak pres zimu moc ne.A navic se vsechny atacky koroze vyskytly v nepristupnych mistech,na patkach a kolem sroubu kotoucovky.Ona ta sul neni moc videt a taky jsem si toho nevsim.Akorat mi prislo divny,ze musim co chvile dotahovat upinak pr. kola.Pak najednou uz nebylo kam dotahovat a kolo se furt vyklalo ve vidli.Vyndal jsem ho a neveril vlastnim ocim,dosedaci plochy naby se prohlodaly do vidle:(Ocistil jsem to,vytmelit dvouslozkovym,ko­vovym lepidlem a od te doby je klid a zatim to drzi.Stejne si myslim,ze pokud jezdis v zime ve srackach tak se tomu nevyhnes. Nejlip vymysleny to maji vidle Rond,ty maji na patkach nerezove dostedaci plochy.

            0 0
            • Misiak  

              nepomohlo by vysprchovanie a vyutieranie po kazdom vylete?

              0 0
              • Manas  

                Jiste. Hlavne loziskum :-) Ba ne, na tohle asi pravdepodobne ano. Plus pokazde osetrit silikonovym olejem nebo necim podobnym.

                0 0
                • enjoy  

                  osetrit hlavne v okoli sroubu kotouce a pak nezapomenout rztocit kola aby se ten olej pekne dostal vsude:-))

                  0 0
                • Misiak  

                  no do vane sa mi s prednym kolesom nezmesti, takze s tymi loziskami ma to moc netrapi ;)

                  0 0
              • Vilém  

                Kdyz na tom jezdi clovek kazdej den do prace,tak jsem kolikrat v zime vecer rad,ze bike odlozim,natoz ho umyvat:)

                0 0
              • fousek  

                Sem si kupoval kolo aby slouzilo me a ne ja jemu, takze mu musi stacit kdyz ho jednou za pul roku ostrikam hadici

                0 0
                • Misiak  

                  ked chces aby ti bajk sluzil musis pre to nieco urobit. bajk bez udrzby=nefunkcny bajk. ja ho tiez neumyvam aj par mesiacov (ked je sucho) ale ked clovek jazdi v zime v tych breckach musi pocitat s tym ze stravi nejaky cas aj starostlivostou o funkcnost bajku. okrem toho bavime sa o vonkajsich magneziovych nohach vidlice a to je fakt strasny problem po vylete ostriekat vodou a utriet ;)

                  0 0
                  • Vilém  

                    Odpovidam za nekoho jineho,ale nevadi.Problem to je.Umyvat kazdej den je trochu psycho.Umyvat to jde pokud jedes jednou 2× za tyden na vyjizdku,a ne jako dopravni prostredek.Ted uz to stejne neresim,do prace jezdim na singlespeedu s pevnou vidlici a blatnikama.

                    0 0
                  • fousek  

                    Taky je to problem protoze by voda zamrzla na kole a kdyz ne na kole tak v hadici

                    0 0
                    • Vilém  

                      Taky jsem zapomnel ze kolo parkuju v nevytapenem prostoru,holt 5 mych a 3 dalsi kola se spatne parkuji doma:)

                      0 0
    • pos3k  

      Co na to Dr. Zelenka? :-)

      0 0
      • rarášek1  

        tady Chocholoušek!

        0 0
      • ota  

        a co Eva a Vašek?

        0 0
      • BorisFR  

        Dr. Zelenka by asi odvětil tímto:„Doprdele, to je nahovno todleto! Kdo to vymyslel, že budeme pod vodou tentokrát…“ ;-)

        0 0
        • pos3k  

          ta neni spatna u ty jsem se rechtal dlouho :-) stejne jako u // Ty vole, sej haj tu d kids from mi, ja ti dam ty, ty ses takovej vul// 2×13 48 vterina

          0 0
          • BorisFR  

            Jj, ta je taky dobrá. Hlavně jsem se smál tomu jeho „mamča“ úboru. :-D

            0 0
      • Radek Broz  

        Dr. Zelenka je nejlepsi!;-)

        0 0
    • RUMcajs  

      To bude nejakej levobocek nedomrdlej ten suntour.

      0 0
    • kurýr na bajku  

      Dobrý, ale furt nevim nic.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.