• fakt hobík

    Nemáte dojem, že dnes vyráběné fuly jsou o něco težší než před několika lety? Trochu jsem trpěl ( jen psychicky ) tím, že moje kolo váží 14,7 kilo ( scott g-zero fx ), ale zjišťuju, že v této cenové hladině je to skoro norma viz. test dostupných fulů v letošním Velu. Můj starej stroj byl sice jen plovoucí střed, ale vážil 13,5 kg. Možná to je následek častých reklamací, nebo vyšší zdvihy vyžadují pevnější konstrukci – nevím. Funkce se nedá srovnávat, ale přece.

    0 0
    • McBlacky  

      spíš dnes vyrábí fulla kdekdo a dělá i low cost modely a ty jsou na to s váhou fakt bídně. váha FS rámů začíná na 2kg a pak už je to o ceně a určení :)

      0 0
    • Výběr z produktů

      GHOST NIRVANA Base 29 kolo, šedé Skladem > 2 ks

      Akce týdne GHOST NIRVANA Base 29 kolo, šedé

      28 299 Kč MOC 35 999 Kč

      Marin San Quentin 2 27,5 kolo, modrá/černá Skladem > 2 ks

      Akce Marin San Quentin 2 27,5 kolo, modrá/černá

      od 25 999 Kč -22% MOC 38 199 Kč

      Přejít do shopu (Kola / Horská)
    • ddd - andy  

      Sam sis i odpovedel.. :-)

      0 0
    • Pá-dlista1  

      Taky se jezdeni malinko posunulo. Kdo by si pred lety predstavil XC vidlici s 32mm nohama, ze?

      0 0
    • RUMcajs  

      Mno, těžko říct. Stoupl prodej odpružených kol, takže i počet reklamací. Možná že úměrně, možná že ne. Každopádně můj full Cube je lehčí než pevňák co jsem měl předtím.

      0 0
    • kesu  

      tezko rict,pokud beres fully pod rok 2000 tak byly temer vsechny dost tezky(okolo tech 15KG),podle meho je to hlavne o komponentech a o tlumici,samos­tatnej ram bez tlumice ma malokdy pres 3kg coz zase tak moc neni kdyz vezmete v potaz ze obycejnej HT ram (artur modus treba),vazi 2kg..Nicmene ony i dnesni FS biky v cene okolo tech 40tis nejsou nijak extra lehky,mam pocit ze nejlevnejsi fuel mel 14kg,nebo treba transmission comp ma temer 15…Takze si zt otoh nic nedelej:)

      0 0
    • Jenda  

      hlavne jak pises narust vahy pocitujes spis psychicky nez fyzicky takze asi je lepsi mit fula o kilo tezsi ale dvakrat trvanlivejsiho nez naopak (pri reklamacich trpim psychicky daleko vic:-) Mimochodem kdesi byl popis kola Miguela Martineze a udavana vaha byla 11.5 kg s dodatkem, ze jak je videt dulezitejsi je perfektni funkce nez extra nizka hmotnost:-)

      0 0
      • lubos  

        No ono se spis posere tlumic, nez ram u beznych fullu. Preci jenom ten ram pri normalnem jezdeni zas tolik netrpi. Kdyz tak loziska jeste. Ale funkce je dulezita, proto je potreba vybirat lehounke a funkcni komponenty … :)

        0 0
    • Kol.ista  

      MUj full vazi tech 15Kg, ale mam tam pruzinovou vidlu a pruzinovej tlumic, takze…

      0 0
    • Meesha  

      Mam to na cca 12,5 kg. Odlehcit bych byl schopnej skoro kilo, ale uz do toho nechci. Odlehcim o tlumic :-) Preci jen kolo o dve kila lehci je znat. Muj sen je mit fulla tak nejak na tech 10 – 10,5 kg (Scalpel nebo Epic)

      0 0
      • cabbage  

        tak chces fulla nebo scalpela?:o)

        0 0
        • Meesha  

          cekal sem, kterej kibic to zase bude rozjebavat! Scalpel neni pevnej a ma docela zdvih, takze pro me je to full a hotovo! :-P

          0 0
          • cabbage  

            pevnej neni-docela zdvih myslis zdvih do stany?:) to uz bych radsi mediumtail od pellsu- to aspon nema tlumic. tlumic si musi zaslouzit to ze ho prevazis takze na tech 6.5cm se ho proste nevyplati vozit;) je to softtail typu „snob only“:-P

            0 0
            • Meesha  

              o tomhle se s tebou fakt nema cenu bavit :-) Tomuhle totiz fakt nerozumis! :-D

              0 0
        • enjoy  

          ty vole:-),clovek kterymu jeho „full“ pruzi jenom na asfaltu prosim..:-))

          0 0
      • fousac  

        to kdybych trochu zagramaril, tak se s marinem dostanu tak na 11kg… ale kaslu na to.. na jare vymenim plaste, tam usetrim kilo, a budu tesne pod 14kg..

        0 0
      • Peslezedirou  

        Svezl jsem se na Scalpelu s Lefty a můžu říc, že je to full. Na chrcení nebude vůbec špatnný a jízdu ti hodně zpříjemní. Na Epicu jsem jel a připadalo mi to jako těžké HT s velkým počtem čepů…

        0 0
    • Dijck  

      Nemam ten dojem, so zdvihom ide hore aj vaha – priama umera. A ak mas zdvih 15cm vaha je cca 15kg;) Mam 16,8cm zdvihu a vaha je 16,2…som na tom teda dobre 8) Spokojnost…tym lahkym enduram sa neda verit:P

      0 0
      • Siddha  

        8cm = 8kg?

        0 0
      • pepino  

        A kolo s pevnou?:-)

        0 0
        • McBlacky  

          podle tý teorie i HT s 200 by mělo 0kg

          0 0
          • JSt  

            kdybys to bral do detailu, tak nejaky gramy by vazilo. i to ht obcas propruzi… :)

            0 0
      • Pá-dlista1  

        To je pravda. Mam 23cm 23kg. To vychazi.

        0 0
      • Dijck  

        Doplnam, nepriama umera tiez plati: cim vyssia cena, tym nizsia vaha…a cim nizsia cena tym vyssia vaha. Tato striktne vedecka teoria sa da aplikovat jedine na fully a to od zdvihu 10cm a vyssie:))) Ak mate full ktory ma 9kg a 10cm zdvihu, tak neexistuje! Samozrejme fully 10kg/10zdvih su top kategoria a ich cena sa pohybuje v x nasobku spriemerovanej minimalnej mzdy v krajinach V4…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.