Prodluzuje se den - muzete jezdit dele za svetla

112 nepřečtených
  • Lance

    konecne

    0 0
    • sasafras  

      ..ešte nie až od ± 19:00, potom sa perdlžuje… …ale stale sa teším na večerné vychádzky posnehu so Sigmou po tme…

      0 0
    • Smazaný účet  

      uz bylo na case :-)

      0 0
      • miťo  

        …ja myslel, ze zima je krava, kdyz je rodu zenskeho … :)

        0 0
    • rock  

      Jo jo JOOOO, už je J A R O !!!!!

      0 0
      • McBlacky  

        típni to :)

        0 0
      • blue  

        omyl :-) Ve středu začne astronomická zima. Přesně v 19:35 totiž Slunce vstoupí do znamení Kozoroha a nastane zimní slunovrat.

        0 0
        • Lance  

          co? to uz zas bude zima?

          0 0
        • rock  

          Dlabu na to, co ve středu začíná pro astronomy. Zimu neuznávám a ignoruji, jednou se prodlužují dny, tak je to jaro a basta …

          0 0
          • Lišák  

            No jo, ale dle této dedukce začíná 21. června podzim…

            0 0
            • rock  

              Nee, to je jenom pozdní léto. Když o tom tak přemýšlím, tak se mi rok rozložil na jaro / léto / pozdní léto … mně osobně tyto tři roční období stačí …

              0 0
    • tjuren  

      Je to zvlastni ty planety, prej jiz nejkratsi den byl, a nejdelsi noc teprve bude, jeste snad nekdo rekne , ze nekterej den ma 25 hodin. No a s tim prodlouzenim dne to tak slavny neni. Prej ze na tri krale asi 6 minut :-(

      0 0
      • rhuman  

        ovsemze ma nektery den 25 hodin, nektery dokonce jenom 23 ;) at zije zmena casu (nemam rad)

        0 0
    • Kol.ista  

      Na kdy tipujete, ze zmizne snih a zacne se oteplovat? Doufam ze uz brzy :-( V zime na bajku nejezdim. Musim mit na sobe tu tlustou bundu a v nu sem imobilizovanej jak v brneni…

      0 0
      • -b-n-x-  

        pokud to bude jako minulá zima, tak dole půjde jezdit koncem března a úplně na kopcích až tak nějak v květnu.

        0 0
      • Radek Broz  

        Jak kde. Ale už aby to bylo!

        0 0
        • -b-n-x-  

          Ty bys to měl raději prochrápat. Protože mám pocit, že si ještě dlooooouuuhoo počkáš. :-)

          0 0
          • goofy  

            Jelikoz je poctivy student, tak jako ja, tak mu stejne zbyvym maximalne nejakych 6 hodin denne na spanek, tak to asi prochrapat nepujde… ;o) Nebo mozna maji v Praze flakarnu…

            0 0
            • Radek Broz  

              Hmmm, driv mi to stacilo, ale ted si cas na spanek rozhodne najdu;-) I kdyz ted zacne zkouskovy, takze budu spat asi az v unoru.

              0 0
              • goofy  

                Jo minule 3 roky sem si taky dopraval dlouhy spanek, ale letos proste neni cas… Soudruzi nam toho dali na praci tolik, ze z kazdeho predmetu bych mel co cely semestr delat, a kdyz si to clovek vynasobi 8, tak uz se misto na spanek hleda tezko…

                0 0
          • Radek Broz  

            Kdyby to slo, tak to udelam;-) Zatim to uspesne pouzivam pouze pri cestovani – v Pze zavru oci, najesnou otevru a jsem ve Varech… Na celou zimu to nefunguje.

            0 0
      • black.horse  

        kdybys byl Pražák, tak bys skoro nevěděl, že je zima… tady pořádnej sníh na Vánoce nebyl ani nepamatuju…

        0 0
    • onuce  

      Tak zhruba před hodinou ten slavnostní okamžik opět nastal. Jak to dnes oslavíte? Já tradičně cykloohýnkem někde v přírodě, špekáčky a vínem.

      0 0
      • plzakj  

        Dam si dvojitoundavku stoptussinu a acc pod jazyk.

        0 0
        • onuce  

          Na kašel jedině kodein, stoprocentní účinnost. Ale acc neznám.

          0 0
          • plzakj  

            Jo, ten je na ty zachvaty suchyho drazdivyho nejlepsi. Ale je to opiat. Mel jsem ho pred dvema rokama pri zanetu prudusek v situaci, kdy uz jsem se tri noci po sobe nevyspal. Tentokrat doufam, ze nebude potreba. Uz odkaslavam :-)

            0 0
            • onuce  

              Jako malý a mladý jsem kašlal často, několikrát za zimu, no opravdu mnohokrát za rok. Pamatuji stále hvězdičky před očima, nekonečné utrpení. Zkoušel jsem všechny možné kapky, Stoptusin, Bronch… Pak mi jednou nějaká milá magistra v lékárně poradila Ipecarin kapky, byly tehdy volně a obsahují právě kodein. Přišla okamžitá úleva, byl jsem jak v pohádce. Přístě jsem je vzal hned při prvních náznacích, ani kašnutí. Přístě zas… A tak se mi průdušky usadily, že již třicet let neznám co je kašel i bez kapek a kodeinu.

              0 0
              • iron.hide  

                U nas to uz volne predajne neni :( ale este donedavna bolo, mam doma pleumolyzin, a ten obsahuje kodein. Ale aj tak to nepomahalo, lahvicku som vyuzival, no kasel mam stale. Teraz uzivam nejaky tussin, to je este vacsi smejd.

                0 0
      • xtonda  

        Slunovrat již nastal, ale prodlužování dne začne až zítra.

        https://www.timeanddate.com/…ublic/prague

        0 0
        • novas752  

          Zajímavé je, jak se nestejně krátí a prodlužuje východ slunce a západ slunce. Západ slunce nejdříve (což je pro odpolední ježdění nejpodstatnější) byl už okolo 13.12., kdežto východ slunce nejpozději bude až okolo nového roku, kdy už bude slunce zapadat o 10 minut později.

          0 0
          • Martin  

            Lucie, noci upije :)

            0 0
          • onuce  

            To je ohromně zajímavé! Chcete opravdu říci, že slunce zapadá déle a déle již od 13.12.? Jak se to dá vysvětlit, před slunovratem? Děkuji.

            0 0
            • novas752  

              Tak slunovrat je nejkratší den = západ mínus východ slunce, nikoliv nejdřívější západ.

              0 0
            • 7021  

              Vysvetleni tkvi v rozdilu mezi slunecnim a obcanskym dnem.

              0 0
              • onuce  

                Tomu vůbec nerozumím. Což slunovrat není okamžik, kdy se země v naklánění zcela zastaví? Kdyby se to dalo zrychlit, všichni by upadli, pokud by se nedrželi tyčí.

                0 0
                • vrazdit  

                  :) vždycky se s kamarády hádám, že kdyby se země zastavila, tak já teda nespadnu… Ale to tvoje naklánění, to je ještě úplně jiná liga:)

                  0 0
                  • onuce  

                    Záleží v jakém smyslu zastavila. V oběhu kol slunce, v otáčení kolem osy, v osovém naklánění, nebo vůbec svištění se vším všudy vesmírem…

                    0 0
                    • vrazdit  

                      Osově se právě nic nenaklání, viz níže :)

                      0 0
                      • onuce  

                        A co obratníky? Do včerejška jsme se nakláněli severně, teď zas se kloníme jižně. No, jediné co jsem zatím opravdu pochopil je to, proč vidíme stále jen jednu stranu měsíce a že to tak nebylo vždy.

                        0 0
                • PENE  

                  Proc by se zastavovala? Je prece naklonena porad stejne.

                  0 0
            • Rowdy  

              Země opisuje něco jako elipsu kolem slunce. Tedy má nejbližší místo k slunci a nejvzdálenější. No a taky má osu rotace vychýlenou, tedy osa rotace není kolmá na rovinu oběhu kolem slunce. A navrch k tomu ta osa rotace nemá největší odklon zrovna ve chvíli největšího oddálení. Prostě je to bordel, dělaj si ty objekty ve vesmíru, co chtěj.

              0 0
    • Martin  

      Vítáme slunovrat, ještě přivítat letní čas a bude to žůžo.

      0 0
      • jIrI___  

        Já včera rovnou přivítal i jaro – 13°C, zelené louky, sluníčko… :)

        0 0
      • iron.hide  

        Nevis kedy sa to uz konecne zrusi? A zaviest by mohli letny cas ako default.

        0 0
        • popokatepetl  

          Nic nerušit, ti blázni jinak vyberou zimní čas a bude po krásných letních večerech.

          0 0
          • Pavel  

            Naštěstí o tomto rozhodují Němci a ti budou mít letní.. ;-)

            0 0
            • Bubaaak  

              A Turci, nebo afrikánci, chtějí jaký?

              0 0
              • Pavel  

                Těm je to jedno, ne? :)

                0 0
                • Bubaaak  

                  No pokud budou Turci chtít zimní, tak německo musí vyhovět utlačované menšině :)

                  0 0
                  • Pavel  

                    Tak to by bylo super! Turecko má UTC+3!! :-))

                    0 0
                    • Lišák  

                      Řekl bych, že Bubaaak myslel kluky turecký v Germánii.

                      0 0
                      • Bubaaak  

                        Tak prezident Turecka zas řekne, že vypustí uprchlíky a vybombarduje syrii a budeme vstávat ve dvě ráno do práce :)

                        Ale jinak máš pravdu, měl jsem na mysli němce :)

                        0 0
                      • Pavel  

                        Však já taky!

                        0 0
          • Pán z Dubu  

            Mohl by se čas posouvat po částech – to by nebyl pro vnímavé fyziologicky nepříznivý skok, v létě by slunce nebudilo tak předčasně a lépe to koresponduje s rychlostí změny světelné periody:

            Leden +5 min

            Únor + 15 min

            Březen +30 min

            Duben +15 min

            Květen + 5 min

            Červen 0

            …. :-)

            0 0
            • figur  

              Nebo říznout ten hodinovej posun napůl a to nechat celoročně.

              0 0
              • Martin  

                Nehrát si na půlhodiny a nechat UTC+2

                0 0
                • embi  

                  Ano, já bych bojoval však za UTC+3 a následně udělal kompromis na UTC+2

                  0 0
    • Lance  

      Letos to je jiz 14.let, leti to, leti

      0 0
      • onuce  

        Ale slunovraty zůstávají. Vždy úplně vnímám, jak zeměkoule se zaskřípěním zastaví ve svém naklápění a pohne se zpětným směrem.

        0 0
    • Romancero  

      no konečně! mám ho delšího a tvrdšího, můžu déle souložit :-)

      PS: to je stejná argumentace! Nic o biorytmech , nic o životní energii, nic o specifickém metabolismu a povaze, kterou máme každý jinou..

      Někdo si naivně myslí, že si v zimě nahoní fyzičku na sezónu, jenom tím , že bude sedět na prdeli na kole a šlapat , jak magor :-)

      0 0
      • Barak  

        Devět z deseti trenérů potvrdí, že je to lepsi, nez sedět doma na prdeli na gauči a cpát se klobasama.

        0 0
        • Romancero  

          jasně…akorát v padesáti pocítíš následky obou přístupů a to dost výrazně!

          Když vidím vrcholové sportovce v 50 letech ..dost smutný pohled! aneb taky jsem trénoval ve sněhu a v mrazech!..a teď si říkám , jaký jsem to byl hlupák!

          0 0
          • Smazaný účet  

            Nesmis jezdit cely rok v jednech hadrech ..

            0 0
          • Barak  

            Profesionální cyklisté opravdu v zimě netrénují ve sněhu a v mrazu. Pokud máš na mysli jiné sporty, třeba běžecké nebo sjezdové lyžování, ke kterým už sníh a mráz už pasuje, tak bych opravdu neřekl, že jsou to v padesáti letech trosky. A pokud ano, tak to asi nemají ze sněhu a mrazu, ale prostě z toho, že dělali vrcholový sport.

            0 0
            • novas752  

              Né vůbec né, cyklokros se vůbec nejezdí za sněhu a mrazu.

              0 0
              • Jáchym 1  

                Viz.včerejší SP.To jim výrazně vylepšilo zdraví.

                0 0
                •  

                  To byl jeden z nejlepsich zavodu za buhvijak dlouho.

                  0 0
                  • Jáchym 1  

                    Všichni,kdo se do těch sr…k vydali,mají mů absolutní respekt.

                    To si musí člověk umět tu hlavu naprogramovat,aby se s tím popasoval.

                    0 0
                    • RomanH  

                      Cece, mit mechanika a nemuset si platit matros, pocasi bych mel tak nejak na haku. Beru to z pohledu hobika.

                      0 0
                • jIrI___  

                  +1, ten vítěz po dokončení cestou do stanu a i přímo ve stanu nevypadal jak zrovna v nejlepším stavu.

                  0 0
                • l-e-t-o  

                  Ví někdo jak se vlastně zrodil cyklokros? To si silničáři řekli, že přes zimu budou jezdit ve sračkach namísto toho, aby jezdili po asfaltu?

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Urcite ne, vis prece jak jsou posedli cistotou kola. Je to umela disciplina, kterou zalozilo par zoufalcu, kteri nemohli konkurovat zbytku a byli schopni ibetovat cistotu kola za bednu…

                    0 0
                  • Pán z Dubu  

                    Cyklokros vymyslely ženský, ne? Chlapa by nenapadlo vybíhat z nezastavené­ho kola.

                    0 0
              • Barak  

                Máš recht. Cyklokros někdy ano. Ale asi jsi pochopil,co jsem tím chtěl říct, že jo?

                0 0
          •  

            Na mne je porad radostny pohled ;). Pohybovy aparat je v poradku, jenom trochu chronicky průdušky a snaz pribiram. Samozrejme se zhorsila intenzita a regenerace. Jezdim na kole celorocne a kdyz je snih tak beru bezky na skejt nebo sneznice. Chce to nebejt ubulunej a hlidat si co a kolik polykam ;).

            0 0
    • osobne  

      Už aby bylo jaro.

      0 0
    • Pavel  

      Dnes super! Vyjel jsem za světla, přijel jsem za světla..

      njn, když hospody jsou zavřené..

      :-)

      0 0
      • osobne  

        Bych teď v zimním období to studené pivo stejně nepil. A kdybych tam objednal teplý čaj, tak se budou koukat divně.

        0 0
        • Pavel  

          Jak studené pivo?! Vždyť je teplejší než venkovní teplota! :-)

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.