Jak nastavit tlumič Swinger Air SPV 3 way?

49 nepřečtených
  • RUMcajs

    Ahoj,

    otázka je už v nadpisu, takže jen krátce.

    mám tenhle tlumič: http://www.answerproducts.com/items.asp?…

    a nemám manuál. Zajímá mě, k čemu je komora s černým ventilkem a k čemu ta s červeným.

    Původní hodnota byla 100psi v černé a 50psi v červené.

    Ubral jsem z obou 1/3 a tlumič měl hned větší SAG a byl citlivější.

    Jaký má význam poměr mezi komorami a kolik je v nich maximální tlak, popř. tlak pro 75kg jezdce?

    Dík

    0 0
    • blue  

      a proc si tam ten manual nestahnes?

      0 0
    • TinkTink  

      Dam Ti quiz – vis jaka je nejnizsi hodnota tlaku v SPV komore? :)

      0 0
    • palkac  

      cernej ventilek – hlavni komora- tam to dej priblizne lehce pod dvojnasobek svy vahy v psi – a pak doladuj. v spv komore – tedy cerveny ventilek by nemelo byt u 4-way min nez 75 psi. Takze u 3-way asi stejne. Tam dej tlak, mno je tam takovej vzorec. Takze si kazdopadne stahni manual. Jinak tlemic to je asi ok. Jestli ho mas novej, tak bych ho mozna vymenil za ten 4.way… najeto asi 300km…

      0 0
      • RUMcajs  

        Přemýšlel jsem nad tím, k čemu ten poměr tlaků je a napadlo mě asi tak to, že černá komora určuje jak moc se tlumič hne a červená až po jakém nárazu.

        Znáš maximální tlak pro ty komory?

        0 0
        • palkac  

          Tak podle novyho manualu SPV komora 40–175psi a hl komora max 300psi

          0 0
        • palkac  

          talk v spv. preved si svoji vahu na libry. a pak 50–70% vahy nafoukas v psi…

          0 0
      • TinkTink  

        Je to silne orientacni…ja mam v 3-Way v hlavni komore 250psi a vazim 83kg + obleceni :)…

        0 0
        • palkac  

          je fakt, ze to dost zalezi na systemu. na 80mm mam o 30 psi min nez na 100mm

          0 0
      • lubos  

        50

        0 0
    • Mike22  

      moc se s tím neser… Já sem to udělal tak …nafoukal hlavní komoru tak, aby se po nasednutí na kolo zasunul tlumič 1 až 1,5 cm (gumička) a potom nafoukal SPV (červený ventilek) tak, aby se mi to moc nehopalo, a nebo aby to bylo citlivější na malé nerovnosti…tam zvol nějaký kompromis. zabere to cca 15 minut vyladit…a je to!

      0 0
    • Peslezedirou  

      Na jednočepovém rámu a se swingerem4 jsem fučel do hlavní komory 90Psi a do spv komory jsem dával 75 Psi. Prostě si to nastavat na sag cca 10% a spv dolad podle potřeby stejně jako tlumení......

      0 0
    • Smazaný účet  

      tak to to uz mash postaveny ? :-)) a kdy se pojedesh projet ? ;-))))))))) bych se pridal ;-)

      0 0
      • RUMcajs  

        Mno, koukám, že máš Bombera. Tak to si budeme rozumět.

        Jsem na dovolený, takže můžu kdykoliv někde v UL.

        0 0
        • Smazaný účet  

          ctvrtek 14:00 mam volno :-) neco jako do milbohova/dubi­cek/zalezlu/va­nova… nebo strekov/novaves/nem­ci/cereniste/ry­tina… ? to se dak akorat pri mojim tempu zvladnout do tmy :-)))

          0 0
          • Smazaný účet  

            wow, ten cas vlozeni prispevku je hustej :-)) 11:44:44 ;-)))))

            0 0
            • RUMcajs  

              Mno, tak yo.

              Nemčí bych viděl rád. Kde si dáme sraz?

              0 0
              • Smazaný účet  

                dyz nemci… tak nekde na stezce ? nez se odboci ke strekovkymu hradu ?

                0 0
                • RUMcajs  

                  Mno, třeba na zdymadlech v 14:00 tam jak jsou ty kovové schody.

                  Najdeš tam ležet týpka se stříbrným CUBE a rozsekanou hlavou :-)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    tak pekne to bylo :-))) akorat su krapet zasraty :-))))))))))))

                    0 0
                  • RUMcajs  

                    Mno, to víš, když přední blatník SKS svoji práci odvedl dobře a ostatní vyřešila koupel jak bika tak moji maličkosti :-)

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      myslis teda ze ten predni cajk dokaze usmernit sajrajt tak aby se dostizena kapka vyskytovala ve vysce mimo muj xicht ? :-))))))))))) to bych asi taky poridil, kue :-)

                      0 0
                      • RUMcajs  

                        Mno, viděl jsi kudy jsem jel a jeslti jsem byl postříkanej nebo ne.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          tomu porad nejak nemuzu uverit :-)) a taky nevim jestli by mojemu kolu slusel predni blatnik… obvam se ze ne :(

                          0 0
      • scret  

        Cus,jo tak to jses ty,kdo tu jezdi na tom kolecku…Jednou jsi stal u „fotaka“ na Lidickym a ja jsem ti pochvalil kolecko:) Je to hezky endurko!:)Od koho jsou ty kotouce co mas?pekny.

        0 0
        • Smazaný účet  

          kotouce uz nemam, ty zubaty :-) ale byli od a2z → cykloprofi.cz

          0 0
          • Smazaný účet  

            dyzbys po nich touzil tak levne odprodam :-)))))

            0 0
            • scret  

              hehe:) a to byli 180? nebo jaky?a za kolik?a proc se jich chces zbavit??:))

              0 0
              • Smazaný účet  
                1. jo 180 nebo 185.. to uz ti presne nereknu :-)
                2. 500 za voba…
                3. zerou peeerka f 525 shimano brzdach :-))) pak to netlaci desky spatky na prasata a cinkash jako vanocni stromek, no a taky je pravda bohuzel ze to nebrzi tak dobre jako normalni kulataky :(
                0 0
                • scret  

                  :(((( tak toho jsem se presne bal:( Designove jsou nadherny,ale stejne bych je chtel na moje Haro a tam uprednostnuju na 100% ucel a prakticnost pred estetikou

                  0 0
                • McBlacky  

                  žerou protože o ně škrtaj? jestli jo tak stačí dát mezi adaptér a třmen podložky :)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    ne, dyz uz sou sjety, tak ty perka co tlacej desticky back, tak sou mezi kotoucem a deskama… a tim jak je zubatej tak vone zavadi… a umele je… ;-)) voni dyz si nedash bacha tak je upalish i normalne… ale to uz musis jet desky uplne nadoraz…

                    0 0
                    • McBlacky  

                      takže to škrtá tím nejvyšším bodem kotouče o tu část perka který je mezi destičkama (jakoby je spojuje) no tak právě podložkou pod třmen se ti posune pozice tak že už to v tomhle místě šktat nebude. Měl jsem ten samej problém díky nízké navářce/adaptéru

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        nene :-)))) myslim normalne plochu bzdnych desticek… ty perka sou mezi, v tom prostoru, podle me je to debilni reseni, hayes todle nema… napriklad :-) ale tak to je, a stemadle brzdama ty perka vodejdou behem chvile :-)

                        0 0
    • Darkson  

      jelikož jsem čerstvým majitelem stejného kousku(2004), podělím se o zkušenost. hledal jsem na netu manuál a k překvapení zjistil, že různé rámy s tímto tlumičem se foukají na různé hodnoty. já podle návodu foukám hlavní váhu na cca svou váhu v librách(190 psů) a SPV asi na 90 psů. vyhovuje mi to tak:-)

      0 0
      • RUMcajs  

        Jsem to nakonec vyřešil tak, že jsem to fouknul moc, dal 1m schody a když to nešlo na 90% tak jsem ufoknul a tak si párkrát skočil a bylo to :-)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.