• RUMcajs

    Cus,

    osazuju Cube AMS ram a premyslim co za brzdy. Zatim jsem spokojeny s 525kama na pevnaku, ale na fulla bych radeji neco peknejsiho.

    Dovedete srovna XT s jinyma v podobne cenove relaci ± par tisic?

    0 0
    • rasto  

      xt jsem nikdy nezkousel. osobne bych dal prednost opet magure, mam s nimi dobre zkusenosti.

      0 0
    • Chuck  

      přesně tak, Magur se fakt bojim. Měl jsem Luisy, a obě tekly. Ted mi doma leží v igelitce. ( nechete někdo třeba na díly? :o) ) Kup si 555, jsou mnohem hezčí, menší pořád za dobrou cenu a brzděj líp. Mám je skoro 2 roky a nebyl jedinej problém. Daj se krásně dávkovat, lehoučký chod, i v hodně drsnejch sjezdech brzdim jen ukazovákem, no prostě jedna báseň :o)

      0 0
      • Daan  

        ja si teda krome delsiho zajizdeni na Magury Luisy nemuzu stezovat, mas je v kompletu? a cehoz si za ne zadas?

        0 0
      • kesu  

        luisy tecou,ale pouze modely do roku 2001,pak uz zadny problemy nemaj.Nicmene mam ty 2001,kamarad je ma taky a vsechny 4 jsou poslupne reklamovany a maj vymeneny paky za novy se zlatejma pistkama,ty uz netecou.Me se na magure libi ze resi reklamace i po 4 letech bez problemu.Pokud by si mel k tem luisam zarucak tak je urcitw koupim..

        0 0
      • senožrout  

        Ony snad 555 jsou ještě někde k mání? Vím, že na ně proběhly dobré reference. Jenže současně jako by se kamsi vytratily z krámů…

        0 0
    • wroum  

      taky me ceka nakup novych brzd a horkym kandidatem je Hayes El camino.

      Maguru nechci (i kdyz Luise FR sou asi nejlip brzdici brzdy co sem zkousel) Shimano se mi nelibi a ani jinak me nezaujalo Hope sou zbytecne drahy Avid se mi moc nelibi (i kdyz Juicy 5 so na 2. miste)

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Ty Camina bych si jeste rozmyslel.

        0 0
      • vlk  

        bych raději oželel to ,že se mi designově jiné nelíbí, než snášet al camina. Raději si je nejdřív někde zkus, a? víš do čeho jdeš.

        0 0
        • wroum  

          muzes to rozvest? me se libej, brzdej obstojne, do ruky mi padnou a o problemech sem neslysel…

          0 0
          • vlk  

            no nemohu soudit jak moc brzdí. Zkoušel jsem je u jednoho na kole co to jezdí zatím jen krátce.Co mi ale vadí je to, že necítím na páce místo, kde se začne destička dotýkat kotouče.Neboli necítím ten mírný přechod kdy to začíná brzdit.Dost mi to připomíná ten počátek chodu mechanické avidy.Nevím proč ale mě toto vadí, u shimana je ten počátek krásně cítit.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Tak tohle mi teda u brzd vubec nevadi. Naopak to mam radsi. Podle mych zkusenosti nebrzdi s origos deskama… Hayes no :( … no a taky s nima bylo uz par problemku :/ Ale to nemusi treba nic znamenat. Ale riskni to, ze?

              0 0
              • wroum  

                ja to risknu. koneckoncu sem uz objednal kolo v radu desetitisicu, aniz bych ho videl jinde nez na monitoru a bez moznosti skusit velikost. ja proste rad riskuju :-)

                0 0
                • vlk  

                  dnes jsem na ně narazil v obchodě. Musím se ti omluvit za mystifikaci. Splet jsem si je. Myslel jsem že se mluví o hayes sole.Tak sorry. S těmito nemám žádné zkušenosti.

                  0 0
                  • wroum  

                    za Sole je chci prave vymenit (ale i ty brzdej dostatecne). je to jedna z mnoha veci, co nechci na novym bajku.

                    0 0
      • vratan  

        preco magury nie? uvazujem o Louise FR a aj podla testov a uzivatelov na mtbr.com su jedny z najlepsich…

        0 0
      • RUMcajs  

        Tak to ti budu moci dat reference. Prave jsem je objednal (EL Camino), budu prukopnikem :-)

        0 0
    • gobike  

      kup Avid Juicy 5 nebo 7!

      0 0
      • RUMcajs  

        Mno, ty Juicyny 7 vypadaj docela pekne. Bike bude bilej a nechci tam vic barev jak jednu – cervenou. Ta bude jak na nabach (DT Swiss Hugi) tak by byla i pekna na tom kolecku od Avidu.

        Ty XT maj mit ale lespsi davkovani, nebo nemaj?

        0 0
    • Wilhelm  

      Doporučuji Magura Luisa FR. Zkoušel jsem většinu brzd na trhu a tyto Magury se mi zdály nejlepší. Jezdím je tuto sezonu a jsou vynikající, problémy žádné.

      0 0
    • cosmo  

      Ja mam zkusenosti s LX 05 na dualech a musim rict, ze proste parada, brzdy vypadaji perfektne (az na shimanacke kotouce, dal jsem tam hayesy), brzdi skvele, neztraceji na ucinku, nezavzdusnujou se…a kdyz ti nejaky chytrak zmackne paku a ty tam nemas kola, tak jednoduse sroubovakem roztahnes desticky od sebe a po nekolikerem zmacknuti si sednou a brzdi jak zastara, jo a neskrtaji. Zkusenosti 2 lete mam s formula B4SL, hodne spatna volba, a hlavne pristup dovozce Bartonicka byl opravdu na zabiti…Mozna ty LX by ti stacily a za rozdil penez mezi XT bys poridil neco jineho…

      0 0
    • Hnoj  

      XTR třmeny + LX hydra páky…

      0 0
    • Bleda tvar  

      Jednoznacne saint. Vaha par gramikov viac cena super, a brzdny efekt este lepsi.

      0 0
    • George25  

      Ja bych mel jen dotaz na kotoucovky shimano BR-M555. Našel jsme je na trinnity.cz za 3500(obe), slusna investice nebo by bylo lepsi koupit jine, puvodne jsem chtel kolem 5tis.(obe)?

      0 0
      • enjoy  

        bez kotoucu?

        0 0
        • George25  

          Shimano BR-M555

          přední:

          kód SH: KM555ALFS075 kotouč 160 mm, páka s hadičkou pro přední brzdu včetně oleje, třmen pro klasické uchycení, vymezovací podložky, barva stříbrná,

          délka hadičky 75 cm

          zadní

          kód SH: KM555RRS130 kotouč 160 mm, páka s hadičkou pro zadní brzdu včetně oleje, třmen pro klasické uchycení, vymezovací podložky, barva stříbrná,

          délka hadičky 130 cm

          0 0
          • George25  

            Tak asi jo…:-)

            0 0
          • Vilém  

            Jo ale v tom uvodnim okne je psany „predni nebo zadni“ a ne predni a zadni:(tak nevim.

            0 0
            • Vilém  

              a navic jeste potom vybiras P nebo Z.

              0 0
              • George25  

                Když jsem se podíval je tam –40% a na kupkolo, nebo někde mají každou zvláš? za těch 6000 takže 6000–40%=3600.

                0 0
                • George25  

                  Al to je jedno, jen mi reknete prosim, jestli tyto brzdy at uz za 3500 nebo 6000 jsou dobre, nebo mate nekdo lepsi doporuceni…:-)

                  0 0
                  • Vilém  

                    Spatny urco nebudou,ale za ty penize bych radsi koupil LX + vetsi kotouc,nebo nejakou kombinaci vyse doporucovanou, tj.LX(Deore)paky + trmen XTR nebo Saint.

                    0 0
                  • vlk  

                    koukni se po nových deore-jsou dost podobné LX a kdesi jsem je viděl za 2,4 tis za kus-komplet.

                    0 0
                    • George25  

                      Ok, diky podivam se.

                      0 0
                    • George25  

                      Jeste mam dotaz, zase tolik tomu nerozumim: k cemu je dobry ten centrlock na kotoucich, jestli to jde normalne na vsechny naboje(ktere jsou pro kotoucovky)?

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        Nevim k cemu je dobry, ale jde to jen na centrlock kompatibilni naboje (tj. napr. Shimano).

                        0 0
                        • George25  

                          Protoze jsem koupil kolo, ktere melo veckove brzdy, naboje, ram, vidlice tam uz jsou na kotoucovky a ted je chci poridit, takze kdyz se zeptam konkretne: naboje SHIMANO DEORE DISC? Kdyz rikas(pises) tj. Shimano, tak bych rekl, ze jo…

                          0 0
                          • George25  

                            Omlouvam se prvnich dvou vet si nevsimejte.

                            0 0
                          • Vilém  

                            Pokud tam mas naby jen na vecka,tak musis koupit i naby na kotouce.Pokud se chces omezit ciste na Shimano,kup Shimano na centrlock.Podle me je lepsi koupit naby na 6 der a patricne 6ti derove kotouce.To je vsak nutne uvest pri objednavce brzd,jestli chces kotouce na 6 der nebo centrlock.Na 6der je vetsi vyber kotoucu,nemusis brat jen Shimano.Na centrlock nabu se da koupit i adapter na 6 der,ale jsou to prachy navic.Snad si to preberes:)

                            0 0
                          • McBlacky  

                            kdybys chtěl nový nikdy nejetý přední kolo na kotouče (deore nába na 6 děr, zac2000 ráfek, černé 2,0 dráty) tak mi napiš na maila.

                            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.