• tutite

    Jaký máte názor na tyhlety výplety? Jezdíte je někdo? Díky za postřehy. zdar.

    0 0
    • hanz  

      tuhé, rychlé, špatně řešenej ořech a vůbec utěsnění ložisek dle mě vůbec neodpovídá ceně. Jestli si je chceš testnout, napiš mi mail, mam takovou myšlenku.

      0 0
      • Daf  

        Co mas za problem s orechem?

        0 0
        • hanz  

          Trošku vybruje ve vysokých rychlostech na volnoběch a přitom nikde žádná vůle, ložiska taky ok. a když srovnám třeba dt náboje za odpovídající cenu nábojů cmaxů (cca) tak se musím fakt smát.

          o schopnostech kastaru se už ani nezminuji

          0 0
          • Daf  

            Musis to rozebrat a domazat kluzny lozisko. Rozebrat to jde jednoduse imbudem ani nemusis sundavat kazetu. Podle me je ten orech naprosto paradne udelanej, ale kvuli tomu kluznymu lozizku se netoci tak zlehka jako jine. Vyhoda je ze se na nem nema co pokazit.

            0 0
            • hanz  

              rozebraný a namazaný to mám a nic

              viděls někdy ořech v DT, HADLEY, CHRIS KING? i blbej POINT má podle mě líp řešenej ořech…

              0 0
              • enjoy  

                koukam ze je to tady samej konstrukter..:-) zasmal bych se i vic,ale koukam ze jsem si prave koupil kola uplne na hovno:-)).no vidis,uz se tlemim.

                0 0
                • JMT  

                  ty kola sou super, u vseho se obcas najde zmetek, akorat u toho nejlepsiho si to kazdej pamatuje… je pravda ze je nutny obcas domazat to kluzny lozisko…

                  0 0
                • Pá-dlista1  

                  To by nebyla tvoje prvni spatna investice, ze? ;)

                  0 0
                  • tutite  

                    to padlista. Moje nebo koho? A pokud moje, tak uveď příklad, co jako, nic mě nenapadá.. Všechny investice do něčeho, co podléhá amortizaci, jsou špatné.. zdar.

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Investovat do vzdelani se vyplati! :) Jinak existuje urcita souvislost v tom kde se prispevek objevi a komu je urcen. O vypletenych kolech nic, ja porad hraju na cenu a prijde mi, ze za stejny penize se daji slozit lepsi kola. Vzhledove by se mi aj nejaky pleteny libily.

                      0 0
                      • tutite  

                        Jo, jo. Původně jsem chtěl výplety na nábách DT SWISS FR + DT Super Comp dráty + Mavic 819. Náby sou téměř za desítku, ráfky za trojku a drát vyjde na 13,– Kč/kus. Takže šulnul. V nějakým starým německým BIKE jsem viděl test výpletů, ale už jsem to nenašel, a jedině tomuhle se dá věřit. zdar.

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Kdyz vemes v uvahu co pise hanz o orechu, servisovatelnost atd. no ja nevim.

                          0 0
                      • TinkTink  

                        :o)))

                        0 0
                  • enjoy  

                    investice bych to nenazval:-),ja si jenom delam radost:-)

                    0 0
              • Daf  

                Ja tenhle problem znam a domazani vzdycky pomohlo. Melo by se to mazat ridkym olejem. Vazelina se na kluzne lozisko moc nehodi. Casem zatuhne a pak nekdy ve sjezdech drnci.

                0 0
    • kesu  

      slysel sem kritiku na vyse popisovanej orech,mam levnejsi crossroky a jsou v pohode a orech maj temer identickej,co se tyka tuhosti nemuzu tomu nic vytykat..a dalsi vyhoda je ze krosmax muze na pevnou osu..Ps co bude za ram jestli se muzu zeptat: :)

      0 0
      • tutite  

        to kesu.. Taky možnost vybrat si u předního kola, zda rychloupínák nebo pevnou osu, není k zahození. Vidli jsem ještě nevyřešil, zřejmě to bude opzději. A rám – ještě nejsem rozhodnutý. U Ransoma jsem sice slintal, ale kdoví, kdy bude. A nerad bych poté, co jsi jej objednám, někdy v březnu slyšel, že bohužel nedošel, zatímco se na něm bude prohánět nějaký známý českého dealera Scotta, kterému se zalíbil.. Ale jedno vím téměř jistě – bude to nějaký 4-čep. McPherson, VPP, ještě uvidíme.. zdar.

        0 0
        • kesu  

          ransom je nadhernej,ale českej dovozce scottu neuznava temer zadnou reklamaci a jejich pristup je dost mizernej,nicmene ten ransom zvlast v karbonu je temer dokonalej ram,jediny co by mi trosku vadilo je prilis polozena vidle ale ostatne neni to urceny na xc.ahoj

          0 0
    • Pekáček  

      Gersa měl trochu problém s vaklem v přední nábě u nějakých Maviků, čekal jsem kvalitnější provedení.

      0 0
      • Daf  

        Vule se da u Mavicu stelovat.

        0 0
        • Pekáček  

          A jak se dá efektivně štělovat vůle u radiálních strojních ložisek? To se mi nelíbí. Měly by se točit bez vaklu nebo vyměnit, ne? A když je konstrukce taková že může vzniknout vůle mezi ložiskem a osou, prostým utažením koncových matic to nevyřešíš (náboje ČZ).

          0 0
          • Vilém  

            A co kdyz bude celo matky, narozdil od CZ, kónické a dotazenim se to vymezi?

            0 0
          • Daf  

            Mas pravdu jsou tam klasicka loziska. Vule se dostelovava vyosenim drahy loziska na tom spodnim prstenci loziska pomoci matice. Kazdopadne to funguje velice dobre. Je zbytecne loziska menit. Me se toci krasne i po 35kkm. A kdyby mi mezatuhlo nekolik dratu v rafku, tak za 2.5 roku provozu jsem do tech kol neinvestoval ani korunu. Jeden drat s niplem stoji 65kc.

            0 0
      • Vilém  

        Staci dotahnout prilozenym klicem.Nekdy to maji spatne serizeny,ale to nejem Crossmax,mam 2 crossridy a jeden byl OK druhej s vaklem.

        0 0
    • jecnak  

      Mam sice na Vcka, ale par veci bych si dovolil i tak napsat. Nejsou uplne skvele utesneny loziska – hlavne predni. Obcas se tam dotava bordel a pak piska. Jinak jsem zatim zadny problemy nemel (teda az na jeden vyrvany drat a naslednou opravu rafku). Bez problemu se daji i doma dotahovat draty a centrovat rafky, pohoda (kdyz jsem vymenoval drat a daval vlozku do rafku, povoloval jsem uplne celou pravou stranu dratu). Vydrzi opravdu hodne a centrovat jsem jeste kvuli nejaky prasarne nemusel.

      0 0
      • Daf  

        Jo predni nabu jsem dotesnoval silikonen, ale u diskove verze by kolem dratu nemelo do naby zatejkat je resena podobne jako zadni.

        0 0
    • MartinS  

      Se zájmen čtu tuto debatu a mám stejné dilema. Chtěl bych trochu vylepšit kolo a uvažuji o koupi právě Crossmaxů XL. Druhou možností je nechat si zaplíst kola na nabojích HOPE (vzhledem k výbavě kola bych chtěl Hope nebo ChrisKing) Cenově to bude podobné, ChrisK bude asi dražší. Jsou mi jasné všechny pro a proti jako servis, design, hmotnost… Co by ste mi radili?

      0 0
      • jecnak  

        Jestli ti jsou jasny pro a proti, tak se uz musis rozhodnout sam.

        0 0
        • MartinS  

          To já vím, jsem ale narozen ve znamení VÁHY, tak váhám.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Musis se vschopit, postavit se a s naprazenou pazi rict sve rozhodné… možná :)

            0 0
      • enjoy  

        jestli uvazujes HOPE ze jsou dobry podle ceny,tak drahy jsou pouze u nas:-).treba na jensonovi nestoji moc a jsou i celkem tezky. ale taky jsem je chtel:-)

        0 0
        • rich  

          komplet zapletene HOPE XC (rychloupinaky v cene)-717-DT Comp stali v UK cez chainreactioncycles s prepravou cca 8.000Kc

          0 0
        • MartinS  

          Je to pravda jsou trochu težší (200, 340 g-ti ořech), další možnost jsou DT náby, a pak ChrisKing. Ty by byli asi nejlepší, ale cenove asi nejvýš. Vzhledem k tomu kolik stálo hlavové složení, tipoval bych cca 10 t. Kč

          0 0
      • hanz  

        jestli chceš trochu šetřit bež do hope, pěknej zvuk ořechu, hodně dobré ložiska, váha trochu horší. Jestli chceš fakt šupu tak chris king, nejlepší utěsnění jaké znám a nejfantastičtější zvuk ořechu jakej jsem slyšel, polohuje strašně jemně a zadní vozí aj trialisti. DT je klasika co nezklame jezdil jsem všechny

        0 0
        • MartinS  

          Dík za radu, ještě jsem našel http:////www.cha­inreactioncycles­.com/Models.as­px?ModelID=7566 váhově jsou lepší, cena je taky celkem dobrá. Na webu Hope nejsou, asi se jedná o nový model. Chris king jsou už mimo cenou.

          0 0
        • lubos  

          DT Hugina ma (aneb mela) ale spatne utesnenou cast v zadnim naboji, jak zacina orech, lehce do toho vnikne voda

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.