• Elwing

    Nazdárek, chtěla bych se zeptat, jestli náhodou někdo neví, zdali v Praze existují nějaké sportovní kluby, ve kterých by se dalo trénovat na duatlon (né triatlon, neumím plavat, nenávidím plavání, ihned se topím). Potřebuji nějaké vedení a myslím, že trénink není jen o tom běhat a jezdit na kole (nebo jo?). Už 6 let dělám závodně atletiku (běhy), jenže tento rok jsem poprvé sedla na kolo a pobíhat po dráze mě už jaksi nebaví. Právě z atletiky vím, že naše tréninky nejsou ani z poloviny jen o běhání. Nechci v tom být profík (nato už jsem asi stará), ale prostě ráda bych závodila v takovém sportu, který by mě bavil. Tak co, poradíte mi něco?

    0 0
    • Meesha  

      6 lete zavodne atletiku, tak to uz asi vis co mas delat, tak k tomu pridej este trenink na kolo a je to, ne? Treba Karla Martinka…

      0 0
      • Elwing  

        jaká Karla Martinka? O kole právě nevím nic moc

        0 0
        • Meesha  

          to je pan doktor z Casri, kterej ti udela laktat a podle toho se sestavuje trenink. Fajn clanky o tom psal Beeda – najdes je na http://www.mountainbike.cz nebo jestli se hodne nudis, tak www.kpo.cz tam je snad vsechno, ale nekdy i dost slozity.

          0 0
          • Elwing  

            jo mám se učit, takže se nudím a vymýšlím blbiny :) ale dík

            0 0
        • Meesha  

          tenhle odkaz bude asi nejpresnejsi… :-) http://www.cyklotrenink.com/

          0 0
          • zac  

            jj, pan Martinek Rulezz!!! :)

            0 0
          • Elwing  

            to je nechutný vždy? se furt jezdí na kole! a co nějaká posilovna, technika, regenerace… co já vim

            0 0
            • Meesha  

              rikam… k tomu si pricti svuj trenink z atletiky, obcas to zkus rychle vystridat a mozna to bude ono! :-) Ale priznavam, ze o duatlonu nevim vubec nic, takze nejsem vubec vhodna osoba… :-))

              0 0
              • Elwing  

                to se totiž hlavně musí natrénovat to, že když sesedneš z kola, tak nemůžeš ani chodit, natož běhat :-D

                0 0
                • jecnak  

                  Jestli to myslis vazne, tak zkus napsat vyse jmenovanym. BTW trening a hlavne nastaveni biku by melo byt stejne jako na triatlon. Celkove je to dost orisek , ale to ti jeste reknou hodnekrat.

                  0 0
                  • Elwing  

                    Myslím, že myslím :) Ale na druhou stranu asi se nedokážu dřít sama, když už dělat si individuálně trénink, tak alespoň mít nějakého sparing partnera…

                    0 0
            • zirecek  

              Jestli Ti nejde o profi úroveň (stejně nevím o nějakém poháru duathlonu), tak trénuj dle svých dosavadních zkušeností, kterých máš na rozdávání. Hodně důležité jsou přechody kolo-běh, běh-kolo, to chce přímo trénovat. Záleží jak to chceš pojmout, jestli spíš aby Tě to bavilo nebo dřít jak kůň. Těchle závodů nebývá až tolik. Naposled jsem jel běh-kolo-běh a netrénovanost přechodů je alfa/omega.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.