• timi

    Dobrý den. Koupil sem minulý rok kolo v Bikeranch. O kolech sem toho tenkrát moc nevěděl. Prodávající mi přišli v poho, vyzkoušel sem si ho a taky dobrý, byla na něj sleva jako na letošní model, tak sem si řekl proč ne. S kolem sem vcelku spokojen, vlastně byl. Má to kotoučový brzdy. Musím podotknout, že do tý doby sem byl odpůrcem kotoučových brzd u „levných“ kol. Kdybych se nedočet, že ty mechanický Avid celkem fungujou, nešel bych do toho. Přijde mi že brzděj dobře, takže spokojenost. Problém je, že od zadní brzdy se do celého kola začínly přenášet jakýsi vibrace. Je to strašně nepříjemný! Vědět že to ale začne takhle „vibrovat“, kolo koupim jiný. No četl sem tady na to nějakou diskusi, že je to problém více značek. Mimochodem mě strašně dostalo, jak se tu psalo že to Trek řešil tím že spojil ty čepy mezi V a kot. Dost dobře nechápu, jak může taková firma udělat kolo který zlobí a pak to po někom chtít aby to vozil. Kolo má málo najeto (necelých 500km) a je v záruce. Tak sem si chtěl nechat poradit od odborníků z Bikeranch a poprosil je, jestli mi poradí jak na to mohu uplatnit reklamaci. Napsal sem email s prosbou o radu a už je to skoro týden a zatím sem jim nestál ani za to aby odepsali. Než tam budu volat nebo půjdu, chci se zeptat Vás, jestli s tím máte nějaký zkušenosti. Nerad bych jim křivdil, že na mě kašlou. Nebo sou to vážně takový „šmejdi“ a nezabývají se tím? Jestli máte někdo nějakou zkušenost, hoďte sem pls. zprávičku a? vím, co mě čeká… Jo jedná se o kolo Fuji Tahoe 2003. Začínám na sebe bejt naštvanej, že sem se z nevědomosti nechal napálit na výhodnou koupi. U mého stařičkého Mongoose nikdy nebyl problém který by mě trápil a nešel lehce vyřešit a tohle je kolo „nové“. Prosím poraďte jakou koliv zkušenost jak s reklamacema, tak jak byste tohle pořešili. Už z toho začínám bejt neštastnej:-( Předem dík. Zdravím. Tomáš

    0 0
    • timi  

      Aha, blbej nápad s těma uvozovkama. Sorry…

      0 0
    • Meesha  

      Mam Treka a delal to samy. Pak sem ale lakoval kyvku a vsechno sem sundal a nechal ofrezovat dosedaci plochy. V Programcyclu mi nabidli ty adaptery na spojei s cepama na Vcka, ale nechtel sem je (ikdyz byly zadarmo) a ted uz to nedela…

      0 0
      • timi  

        Docela zajimavy s tim odfgrezovanim dosedacich ploch. Zajimalo by me, co to stoji a kde sou to schopni udelat?

        0 0
    • blue  

      no mozna by bylo dobry nespolehat na email, kterej se muze nekde zatoulat, nebo treba nemusi dorazit vubec… radsi bych zvednul telefon a zavolal tam…

      0 0
      • timi  

        Jasne, mas pravdu. Vzdycky vsechno nejdriv resim pres net a pak teprv osobne. Asi uz sem takovej. Urcite se jich zeptam jestli nevedi co s tim.

        0 0
    • Jenda  

      drzim ti palce. v bikeranchi moc ochotny pri reklamacich nebejvaj:-( aspon zkusenosti vice lidi ze staryho BF

      0 0
      • Twisp  

        Kdyz sem byl ted naposledy v praze tak sem schanel desticky od bbb na doporuceni kamarada sem sel do bikeranche (pal. nam.)…ten obchod na me pusobil jak vetesnictvi. Ja nevim hrozne neusporadany…proste divny. Desticky tam nemeli tak me poslali do 69tky. Tenhle kseft mi prisel docela gut, ale ty ceny. Nejni to tam trosku predrazeny, aspon teda komponenty? Jinak desticky sem tam sehnal ale o 100vku draz nez meli bbbckovy desticky v bikeranchi (ale ne na hayes-bohuzel)

        0 0
      • timi  

        Diky, snad uprednostnujou spokojeny zakazniky:-)

        0 0
    • lubos  

      Tohle myslim delali Meridy , modely 2002, menili pak ramy kvuli tomu.

      0 0
      • Žanek  

        jj. A ještě Kleiny a Treky, ale Bretton se s tím moc nemazlí, posílá kus duralový pásoviny, která to sice vyřeší, ale s lakem na kamarádově Kleinu Attitude comp už moc neladí… Jinak jak dopadne ta reklamace závisí hlavně na dovozci Fuji.

        0 0
        • timi  

          Hmmm, tak to neni moc povzbudiva informace:-( Ale obracet se rovnou na Fuji mi prislo jako nesmysl, tam by se se mnou urcite nikdo nebavil…

          0 0
          • homat  

            neboj, fuji = imexpo = bikeranch, jsi přímo u zdroje :-)

            0 0
    • Frankk  

      Taky jsem si koupil v BikeRanchi kolo Fuji Tahoe s mecha kotoucema. Take probehla reklamace (asi 3×), brzdy na tom kole byly formule MD1, když mi to kolo prodávali, neuměli to ani seřídit. Pak se ta kotoučovka utrhla u třmenu. Trvalo jim to měsíc, ale vyreklamovali to. Jinak kolo asi za 34.000, po slevě 25.000. po 2 měsících tomu popraskaly bowdeny (když jsem je chtěl po nich vyměnit, záruka se na ně nevztahovala), brzdy skřípou jako prase dodneška (když jsem to kolo kupoval, chtěl jsem kotouče protože neměly skřípat, ale v té době jsem byl amatér…). Nakonec mi řekli že Formule jsou brzdy s větším nárokem na údržbu a že je třeba je každé dva měsíce čistit a mazat. O tom, že ušetřili 50CZK za pásku mezi duši a ráfek a na první vyjíždce jsem měl defekt od ráfku ani nemluvím. Pokud se budeš s někým hádat, asi se nakonec dostaneš k panu Zvěřinovi – pak si vem rovnou s sebou advokáta. Zákazník u nich rozhodně není na prvním místě… Vem si půl dne volna, advokáta a zajeď tam osobně, s nima se dohdoni a sepiš o tom papír!!! Pokud tam maj mechaniky jaký maj, stejně tě budou čekat další návštěvy. Dneska se jejich servisu vyhýbám, vyjde mě levnějc koupit si nářadí a nemuset si brát volno v práci pokaždé, když to jejich mechanik nezvládne…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.