• bajkr

    máte taky problém s tim, že když pořádně brzdíte z kopce tak de hroznej zvuk vod špalků jako by tam byl kámen nebo tak něco čim to je? dá se to nějak odstranit? (myslim že to muže dělat prach nachytanej na ráfku, ale jistejne si nejsem)

    0 0
    • jaski  

      a vis jak piska mokra hydra?takhle-píííííííííííí­íííísk :D

      0 0
    • Daf  

      Tohle delaj tvrde spalky treba od shimana. Nepr. Kool stop jsou v pohode.

      0 0
    • JFB  

      a neco zaseklyho ve spalku fakt nemas? jinak souhlasim s tim, ze to delauj tvrdy Shitmano spalky…

      0 0
      • bajkr  

        určitě nemám pomáha parkrát promáčknout páku a pak to přestane nachvilku :-/

        0 0
    • pos3k  

      kdyz poradne brzdim z kopce tak kupodivu ty spalky slysim, jestli to nebude ze ten spalek dre o rafek, tj. brzdi :-))) jinak vetsi lomoz delavaji tvrdsi spalky (u me napr. LX, u cervenych koolstopu to nepozoruji)

      zdar bajk

      0 0
    • kurýr na bajku  

      No některý ráfky jako např. Rigida nebo Mach si nerozuměj s některýma špalkama, jako např Tektro (netvrdím, že tato kombinace nemůže fungovat). Nastává pak situace, kdy se drobné částečky ráfku zakusují do špalků a na ty se nabalují další což způsobuje ten zvuk. Zpočátku není na špalcích nic poznat, ale pozdějc už se v nich lesknou malý kuličky hliníku.

      0 0
    • bajkr  

      mám tam rafky mavic 719 a XT véčka s origoš špalkama :-(

      0 0
      • kurýr na bajku  

        Zkus teda kouknout na ty špalky, když v nich žádný kousky bordelu nebudou, tak se nic neničí a neřešil bych to.

        0 0
        • bajkr  

          špalky sou v pohodě, ale je mi divný, že stačí párkrát uvolnit páky a zvuk na chvilku zmizí ale dělá to i pří jízdě po čisté cestě tak je skoro vyloučeno, že se tam dostane prach natož kamínek

          0 0
          • bajkr  

            když ten zvuk budou dělat tvrdý špalky tak to budou dělat jen občas nebo pořád?

            0 0
            • pavelr  

              Když jsem koupil kolo, tak jsem musel špalky z véčkových LX brzd vyhodit, protože bych byl za chvíli bez ráfků.

              0 0
              • bajkr  

                čoveče ledeč tam sem chodil na základku :o)

                0 0
                • pavelr  

                  Svět je malý a Ledeč je veliká. Spousta Ledečáků skončila v Praze. Já bych v Praze žít nemoh, cejtil bych se jak indián v rezervaci. Nebo spíš jak opice v kleci. To je přesnější. Nebo jak mravenec v mraveništi. To je nejpřesnější.

                  0 0
      • TinkTink  

        Vymen spalky. Jednoduchy a je to jistota.

        0 0
        • bajkr  

          ou kej a jaký špalky :o) zkušenosti dík

          0 0
          • enjoy  

            prej trojbarevny BBB.mel jsem modry BBB a taky bez stiznosti.ale nejsem na spalky nijak narocnej.hlavne kdyz to nedela kraval.

            0 0
          • TinkTink  

            KoolStop…

            0 0
            • kurýr na bajku  

              Ty kool stopy by mohli bejt v klidu, ale nejekonomičtější variantou sou Kvasničkovy NO NAME, který vyjdou asi na 130,– a sou to jedny z nejlepších špalků, jaký sem kdy jezdil. Bohužel víc vo nich nevim, tak jedině se zastavit za nim v Michli (zn. má jich tam plnej pytel nijak nezabalených).

              0 0
          • pos3k  

            neuskodis si cervenzmi koolstopy nebo levnejsimi trojbarevnymi Baradieny (resp. stejne spalky maji i jini vyrobci, jen se lisi logem vyrobce – viz historie)

            0 0
      • lidumil  

        Mě to dělá taky, mám origoš XTR špalky a ráfky Shi WH-M-535. A jak píšeš, stačí několikrát promáčknout páky a zmizí to (na chvíli). Asi když se špalky zahřejou, tak se mění hustota gumy? A pískání? To mi dělalo na starejch vidlích – Nějaká CrMo pevná a RS Jett, teď na MZ MX Comp už ne. Třeba se rozvibrovaly nohy :-(

        0 0
        • bajkr  

          a nepozoruješ jestli to drhnutí má nějakej vliv na rávky?

          0 0
    •  

      Džez nade vše!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.