• jecnak

    Vymenoval jste nekdo samotny strojni loziska na Hollowtech II ose? Napiste mi kdyztak rozmer (vnitrni a vnejsi prumer a sirka).

    Btw s keramickymi lozisky nekdo zkusenost nemate?

    0 0
    • MARIN  

      Jak mam chapat ty keramicky loziska?

      0 0
    • zirecek  

      Co mi bylo řečeno, je nejlepší koupit origoš Shimana, moc to nestoji.

      0 0
      • Vilém  

        A prodavaji je samostatne?ja vsude videl jen s miskama a spol.

        0 0
        • zirecek  

          To nevím, i tak ta cena není velká.

          0 0
          • Vilém  

            Neni moc velka?Prijde mi trochu hajzlovsky,prodavat loziska vcetne domecku a ostatniho balastu,kterej stejne nepotrebujes,za cenu co stoji Octalink osa,ktera je mnohem vyrobne narocnejsi.Pokud by prodavaly loziska samostatne,tak by to bylo dobry tak do 300,– za par.

            0 0
    • jecnak  

      Tak d=25, D=37, B=6?(7). Zitra jestli je sezenu, tak poreferuju jak jsem dopad s celou operaci. Do uvahy priapdaji treba utesnena loziska INA 61805 2RS nebo 61805 2ZS.

      0 0
      • jecnak  

        Tak jeden kousek stoji 463 s dani. Koupil jsem ted jen leve, ktere odeslo. Uz od pohledu ale vypada, ze je utesnete podstatne lepe a snad vydrzi dele nez orginal.

        0 0
        • lidumil  

          Jak dlouho Ti to původní ložisko vydrželo? A jaks to měnuil, nemůžeš mi poslat na mail, nebo napsat sem, nějaké podrobnosti? pls? Abysem věděl, co mě čeká.

          0 0
          • jecnak  

            Hodim sem pak link s fotkama a postupem. Puvodni lozisko vydrzelo presne rok.

            0 0
            • Frankie  

              Kolik jsi na tom najezdil? Nedavno jsem to mel asi po 4k sundany a nevypadalo ani jedno na nejaky problemy…

              FV

              0 0
              • jecnak  

                Tak 8–10k. Spis jde ale o to, ze casto v marastu, takze se tam asi dostala voda a bordel.

                0 0
                • Frankie  

                  Tak to mam nadeji, ze budu mit jeste sezonu pokoj :)… Ani bych se nedivil, kdyby se tam pres ty okrouzky nejaky bordel sem tam dostal…

                  Ja v bahne nejezdim, to uz me musim prepadnout chcavec cestou, coz se stalo za tech 4k km parkrat, takze vnitrek klik byl prakticky netknuty, jen troska umazaneho maziva tesne u klik.

                  FV

                  0 0
            • lidumil  

              Tak fajn! Já je mám od léta a na nich cca 1kkm, tak uvidím.

              0 0
        • foxhound  

          Já za jedno ložisko dal asi 90 Kč. Je to nějáké japonské, firmu už nevím. Příjde mi to celkem dost dávat 450 korun za jedno ložisko…

          0 0
      • jecnak  

        Tak se podarilo. Akorat nove loyisko je tak o 0.5mm sirsi, takye nedoleha plastove „tesneni“. Uvidime jak se to bude chovat.

        0 0
    • kudlanka32  

      sice motorkar ale dobrej: www.peterverdonedesigns.com/…brackets.htm

      0 0
      • vysmátej bajker  

        Mně zajímá jak org. ložisko vypadá když ho vyndám.Někde jsem četl že je utěsněné jen z jedné strany což by umožňovalo vyčistění a namazání.Když zněj prachovku sundám tak už ji nenadám tak aby těsnila.

        0 0
    • Excel  

      Tak jsem rozebral střed FSA, ložisko orig je oboustranně utěsněný 6805–2RS, bohužel, jak to tak bývá při rozebírání se mi povedlo odlomit kousínek části krytky co je pak mezi osou a ložiskem, takže naprd. Tudíž bude nová komplet osa. Bude mi pasovat střed HOLLOWTEC II, resp. má to takhle někdo na neShimano klikách?

      0 0
    • JIRA  

      Pokud nechci kupovat ložiska s jiným než originálním rozměrem (ten „čouhající“ milimetr) nebo opakovaně celé nové misky www.kupkolo.cz/…760_131.html lze koupit i misky od jiného výrobce než SHIMANO (které ale budou fungovat bez problémů s XT 05' klikami) do kterých už by pak ložiska byla bez problémů sehnatelná?

      0 0
      • JIRA  

        Nahradit by to tedy šlo třeba tímhle www.raceface.com/…xtype-bb.htm ale o rozměrech ložisek tam nic není a tak může být situace nakonec stejná. :(

        0 0
        • JIRA  

          Nikdo neví? Dneska si chci něco objednávat a tak nevím jestli ho mám přihodit za těch 38 USD do košíku nebo ne.

          Na jiný fotce je vidět nápis NEROZEBÍRAT na obou miskách. :(

          0 0
      • JIRA  

        Tak mi odpověděli:

        Dobrý den,

        ve vámi požadovaných zástavbových rozměrech vám můžeme nabídnou kuličkové ložisko 61805–2RS1 (d = 25 mm, D = 37 mm, B = 7 mm). Toto ložisko je utěsněno kontaktním těsněním. Dále bych vás rád upozornil že toto ložisko může mít sice lepší zatěsnění než původní ložisko (není to jisté, nevím jaké těsnění má původní ložisko), ale vzhledem k tomu že je u tohoto ložiska použito kontaktní těsnění tak toto ložisko bude mít větší třecí moment (nebude se tak volně otáčet).

        S pozdravem

        Jiří Š. Aplikační inženýr

        SKF Ložiska, a.s.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.