• gobike

    Zdravím všechny, sháním novej computer a zatím je můj favorit VDO C2 bezdrá?ák a taky sem se čučel na Sigmu 1600 + RDS. Ceny jsou přibližně stejné, ale u VDO mne zaujal lepší display. Nemám s něma zkušenosti, tak se vás ptám jestli jsou v pohodě a jestli jste měli nějaké komplikace u těchto computerů s bezdrátovým přenosem… V historii jsem něco našel o té Sigmě ale o VDO C2 nic… Budu vděčný za všechny postřehy a zkušenosti či rady. Kdyžtak se ještě mrknu na Sportlife v Brně, snad je tam budou mít levnější.

    0 0
    • gobike  

      Jo a ještě, kdyby někdo chtěl rok starej computer Sigma Targa(Uchycení na představec) se zesílenou kabeláží, nech? se ozve na mail, za nějakou rozumnou cenu bych ho střelil…

      0 0
      • MaPa  

        A proč se jí zbavuješ? Stačí si koupit RCS systém a nemusíš jí ani měnit. Udělal jsem to takhle a rušení jsem ještě nikdy nezaznamenal. Kupoval jsem to o dohodě na Bikestore.

        0 0
    • Kol.ista  

      Bral bych Sigma BC1200+RDS. Je to prej nejspolehlivejsi tachas te nove rady od sigmy. O tom VDO nic nevim :-)

      0 0
    • dieegoo  

      Si nemuzu pomoct, ale ty VDO me prijdou trosku neprehledne kuli spouste textu na displeji. Proste by me asi trvalo vzdycky o chvili dyl nez bych se zorientoval. Jinak ja vozim tenhle http://www.jmctrading.cz/shop.php?…

      a nestezuju si… taky bezdrat a funkce ma pro me vsechny potrebne

      0 0
    • Pebe  

      Měl jsem Sigmu 1200+RDS, nejenom, že mi vypadly tlačítka, ještě to rušilo podél tramvaje a vedení VN, problémy s kontaktem k přijímači. Teď používám CatEye Micro Wireless a jsem mnohem spokojenější. Neruší prakticky vůbec, funkčně v pořádku, výběr montáže na řidítka nebo představec, podsvícení, přijímač je v počítadle=žádné kontakty.

      0 0
      • gobike  

        Aha, takže Sigmu vylučuju… Teď řeším další dilema jestli CatEyeMicro Wirelles, nebo VDO C2

        0 0
        • marapara  

          Mám VDO MC 1.0 asi 2,5 roku a nemám problém s rušením. Vedle tramvají sice nejezdím, ale přes koleje elektrovlaků nebo pod VN semtam projedu a rušení žádný problém. A to mám ještě analogovou verzi, která by mohla rušit, ale taky nerušila. Teď tuším už používají digitální přenos dat, tak tam je naprosto bez problémů. Jinak měl jsem také sigmu targu a koupil jsem bezdátovou kabeláž. Asi rok a půl to chodilo bez problémů a pak to začalo. Vyměnil jsem baterky v kabeláži za nové a stejně to pořád blblo. Chvíli ukazovalo dobřem chvíli špatně. Tak jsem dal zpátky drát. A pak jsem si koupil VDO a vozím jej dodnes.

          0 0
          • MattsSpeed  

            tak ja som VDO MC 1.0+ kupil v lete s spokojnost nic moc, vyskomer dost labilni, ovladanie trosicku nelogicke a drzak na prd …

            0 0
            • marapara  

              Výškoměr labilní? To je tím, že založený na barometrickém principu. Nemůžeš od něj čekat, že bude vždy absolutně přesný, když klesá nebo stoupá tlak. To ti bude dělat ale jakýkoliv cyklocomputer s výškoměrem, který je založený na výpočtu nadmořské výšky v závislosti na tlaku vzduchu. Když je tlak stálý, což není až zas tak často, tak mi jde celkem přesně. Jinak jde spíš o orientační údaj a pokud dojedu na výškový bod, kde je správný údaj o výšce, tak jej musíš přestavit. Jinak před každou vyjížďkou samozřejmě musíš zkalibrovat podle domovské nadmořské výšky k aktuálnímu tlaku. Potom se nediv, že ti bude ukazovat jinou výšku. Pokud čekáš naprosto přesný přístroj, tak sis měl koupit GPS, která je řízena družicí a ne v závislosti na tlaku. S držákem nemám problém, spíš mi přišel proti VDO držák na sigmě na prd, i když teď už využívá stejný princip – bajonetu jako VDO. Ovládání je pro mě docela logické, a to jsem přešel ze sigmy. Ale chvíli mi trvalo, než jsem 100% zvykl – asi týden.

              0 0
              • náčelník  

                To je omyl – (a už to tady jednou bylo) – měření nadmořské výšky metodou GPS je narozdíl od barometrické metody velmi nepřesné, proto jsou lepší GPS doplněny o barometrický výškoměr.

                0 0
              • MattsSpeed  

                …no este my vysvetli na akom princpie ukazuje rychlost a zacnem sa chcechtat… ide o to ze jazdim s dvoma kamosmy, a jeden ma vyskovku sigmu adruhy nejaky cyclosport, a ked spolu jazdime, jediny ktoremu ukazuje hovadsky vysku a kto musi pravidelne prekalibrovavat a kto k tomu potrebuje zlozite kombinacie a variacie tlacitdiel aby to nastavil, je faudeo… ze je drziak na prd.. v pripevku nizsie uvadzam ze som ho od leta niekolko krat urval, prvy krat mi odpadol sam pri zjazde… …nebermem ti tvoj nazor,ale mam skusenosti po ktorych mozem skonstatovat, ze to bola vylozene zla kupa a druhy krat by som do toho nesiel…

                0 0
                • MattsSpeed  

                  …no a aby som sa este doplnil, tak pri jednom neskorom navrate z vyjzdu, som pouzil metro a co sa nestalo, faudeo ukazalo maximalku 164km/h…

                  0 0
                • Paja  

                  Sigma vyrabi neco s vyskomerem?

                  0 0
    • Myska  

      Jezdím VDO C3 asi rok, sice káblovej, ale max. spokojenost, bez výhrad.

      0 0
    • enjoy  

      no sice to neni bezdrat,ale co se tyce displaye(njn,furt na nej cumim) tak jsem nevidel nic uzasnejsiho nez cateye OS.1.0 nebo 1.1. ostatni „digitalni hodinky“ jsou smesny:-). mam ho moc rad:-)

      0 0
      • fousek  

        No OSko sem mel asi 3 mesice a zrovna display dost blbnul, ukazovaly se na nem svisly pruhy a taky obcas nahodil max. speed treba na 170 km/h, takze sem ho s uspechem vyreklamoval, kdyby nebylo tech chyb tak ho mam do ted, designove a funkcema byl dost na urovni. Mel sem asi jeden z prvni serie a v ty serii rikal prodejce ze to delaly vsechny. Takze asi pozdejsi serie to mely vyreseny, ale to uz sem nejak ztratil zajem o tacho za 2 litry

        0 0
        • enjoy  

          myslim ze u takovyho sterby ho maj jeste porad za 2500,– ale ja ho uz pred par rokama koupil na bistore za 1000,– jinak uz mi taky ukazoval temer nadzvukovy rychlosti,ale to byl takovej slejvak ze na nem nebyl kousek suchej.

          0 0
    • Beeda  

      mam VDO DS3 bezdrat a kodovanej. Bezdrat i kadence, akorat nemaj porad jeste cidlo sakra!! jinak max spokojenost…B

      0 0
    • black.horse  

      Takže taky přidm nějakej ten názor, mám Sigmu BC 1600 a absolutně bez jakých koliv potíží… Sigmu (asi 800 nebo tak něco) sem měl i kdysi předtím a dokud sem ji nezrušil pádem o zem, tak šlapala v pohodě… ale vyvaroval bych se bez drátu u čehokoliv, za prvé je tam občas rušení… ale hlavně další věc, co žere baterii…

      0 0
      • Frankie  

        Co bych VDO vytknul, je zpusob uchycovani kompu do drzaku na riditkach – vzheldem k tomu, ze jeden komp casto prehazuju z kola na kolo a vycvaknuti/zac­vaknuti vyzadujete to dost sily, tak cekam, kdy se ten drzak odlepi od objimky…

        Nestalo se vam to uz nekomu?

        Jeden uz jsem teda z objimky utrhl, ale to bylo po ladnem letu pres riditka na Kokorinsku… Vterinak to vyresil, snad to chvili vydrzi…

        FV

        0 0
        • gobike  

          jj, de to ztuha! Kdyz to tam davam, tak mam strach, ze to urvu a to uchyceni na riditkach (ten pasek z plastu) neni podle me taky zrovna to nejlepsi reseni, ale compl funguje dobre.

          0 0
          • Frankie  

            Jj, taky jsem hned strhnul tu drazku na sroubovak v tom plastovym sroubku na dotahovani pasky kolem riditek… Presne – komp dobrej, ale drzak k nemu nic velkyho…

            FV

            0 0
        • MattsSpeed  

          kupoval som faudeo v lete a uz som ten debilny drziak 5× urval a nebavi ma to furt lepit, dratovat… uz som zmenil aj polohu z riditek na predstavec ale ten drziak je proste na prd!

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.