24 kolo - pevná vidlice? - 3x7?

4 nepřečtené
 • dor

  dobrý večer, vybíráme kola pro kluky, velikost 24. Představa je taková, že by kolo mělo být lehké a mělo by mít už určitě 3×7 nebo 3×8. Kvůli nižší hmotnosti jsme nakonec rezignovali na odpruženou vidlici. Naše děti váží momentálně 20 a 25 kg a myslím si, že prioritou je váha kola, ne vidlice… dosud měli pevnou a nijak jim to nevadí. Jezdíme převážně silnice, polní cesty. Trávu a lesní terén zřídka. Ještě snad upřesním, že nás čeká nákup dvou kol (pro dvě stejně staré děti), takže limit na jedno kolo nemáme vysoký – cca 8 tisíc Kč.

  Chci se poradit:

  • zda je naše cesta – pevná vidlice – správná, zda je odpružená vidlice opravdu v tomto věku dětí ještě pořád zbytečnost
  • případně poradit konkrétní model kola, který by výše uvedené splňoval (nízká hmotnost – přesmykač – pevná vidlice). Přijde mi, že pokud má kolo pevnou vidlici, pak nemá přesmykač a naopak. Zatím vím jen o modelech Core a Pells, které by výše uvedené splňovaly.

  Díky!

  • zderes  

   Dotaz jsi napsal hezky, ale nemusel jsi zakládat nové vlákno. Nahoře ve vyhledávání si zadej něco jako dětské kolo 24 a minimálně dvě docela živá vlákna se Ti objeví. Jinak Nové kolo za 8 s důrazem na váhu je celkem utopie. K tomu trváš celkem zbytečně na přesmykači.

  • Soreno  

   V tom případě Nipper Core.

  • oddie  

   3×7 nebo 8, lehké a do 8tis je několikanásobný nesmysl.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse