• -b-n-x-

    Dneska se mi poprve stalo, ze mi prehazka prezila vylet do vypletu. Nejel jsem sice zrovna nijak rychle, nicmene se tomu velice divim. Takze + body pro sram x7 :-)

    0 0
    • kovar  

      A to jsou jako + body pro sram, že lítá do výpletu ? :-)

      0 0
    • Pekáček  

      Loni v létě po namotání kusu drátu mezi kazetu a výplet http://www.bike-forum.cz/…05010242.jpg

      0 0
    • goofy  

      Mne prehazka (Alivko) vylet do vypletu taky prezila, ale nerozchodila to patka…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Oživím tohle vlákno, není tu toho ještě moc.

      Jedná se mi o Sram X7 řazení, pokud by vyšel upgrade kola, tak doposud mám LX rapidfire a jsem zvyklý řadit i odřazovat výhradně palcem (odřazovat jde i ukazováčkem ale to moc nepoužívám), nikdy jsem na sramu nejel, proto se ptám jestli jde taky řadit a odřazovat pouze palcem.

      0 0
      • jIrI___  

        Jde, pokud bys chtěl X.7 vyzkoušet, mám ho na kole v Brně.

        0 0
      • Hnoj  

        Naopak, ono to nejde jinak než palcem. Ukazováčkem by to bylo dost nepohodlné…

        0 0
        • Marskatin  

          Ano je to přesně tak, řádí i odřazuje se palcem.

          Já bych sáhl spíše po řazení x.9, x.7 momentálně jezdím, řazení přehazovačkou celkem OK, ale na přesmykači se mi zdá ten pohyb palcem hrozně dlouhý. řazení x.9 má chod podstatně kratší ( to bude zřejmě to Zero Lost Travell:)). X.7 má zase oproti x.9 ukazatel převodu.Teď se dívám, že x.7 2010 už ukazatel taky nemá…Tak si vyber.

          0 0
          • rbcrx9  

            Mám sice GS, ale x.9 má ukazatele převodu, díval jsem se na něj v pátek

            0 0
          • Lister  

            Teď se dívám, že x.7 2010 už ukazatel taky nemá…

            hmm, tak to jsem taky nevěděl, to myslím nedělají úplně dobře, spoustě lidí to bude vadit.

            Zase na druhou stranu X-5 2010 vypadá úplně stejně jako X-7 2009, takže možnost mít ukazatel tady pořád je.

            0 0
            • Marccoo  

              ukazatel je velmi důležitý,kolo bez něj jede míň!

              0 0
              • Lister  

                To máš 100% pravdu, spousta lidí bez něj bude blbě řadit a kolo jim tak vydrží míň!!!

                0 0
              • jIrI___  

                Bez ukazatele bych asi nebyl ve své kůži :). Ale člověk si zvykne na všechno.

                0 0
                • Marccoo  

                  Moje manželka je jasný důkaz,bez ukazatele nemůže ani tlačit kolo!

                  0 0
          • Smazaný účet  

            a X7 odpovídá čemu u shimana? SLX nebo XT?

            0 0
            • Lister  

              Je to třetí nejvyšší sada, tak co myslíš :-)

              0 0
              • Smazaný účet  

                no ono se taky říká, že napřed je X.0 pak chvili nic a pak XTR:)

                0 0
                • Marccoo  

                  souhlas,takže x-7 je jako XT!

                  0 0
                  • JakeF  

                    Saint a Yumeyu do toho snad počítat nebudeme, že ne? Jinak bych souhlasil ještě s tím SLXkem a XXko brát jako vyšší, než XTR, váhově to odpovídá určitě.

                    0 0
            • StuntJ  

              SRAM není SHIMANO, tak to pořád neporovnávejte … Jsou to dvě rozdílné značky s rozdílnou technologií a filosofií pojetí problémů. Každý ať si vybere ten systém co mu nejvíce vyhovuje a jezdí, neokecává to tu. Kdo chce osvědčenou sériovku, která je na skoro kadém kole, ať bere SHIMANO, kdo má rád něco nevšedního, prostě jiného ať si veme SRAM. Oboje funguje výborně a oboje splní svůj účel.

              HOWG :o)

              To je jak srovnat hrušky s jabky, nebo PDP s LCD, naftu a benzín … Jde to srovnat, ale je to něco jiného …

              0 0
              • Wojtek  

                zitra by mi měo dojít řazení X.0 gripshift, a hazka X.9, tak porovnám s řazením XTR a kazkou XT, a ještě hydry XT:-)

                0 0
                • jIrI___  

                  Tys to rozjel ve velkém stylu ;-)

                  0 0
                • StuntJ  

                  X.9 je dobrá, akorát co mi trošku vadí, její vaklovitost. Když ji člověk chytne za napínák, tak se vcelku dost hýbe, ale řadí 100%, tak co, třeba to prospívá k lepšímu chodu :o)

                  0 0
                  • jIrI___  

                    Vaklovitost je úmyslná, hned od výroby.

                    0 0
                    • StuntJ  

                      Asi jo, u nového si toho nějak nevzpomínám a jak jsem pozoroval, nemá to žádný vliv na řazení …

                      0 0
              • DaSnail  

                a kto má rád niečo osvedčené a zároveň nevšedné, môže si dať radenie shimano a prehazku sram…

                8o)

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.