Jaké brzdové čelisti do 500,-Kč?

28 nepřečtených
  • HonzaV

    Potrebuju na pevnyho bika, kteryho mam na jezdeni spis po silnici koupit nejaky celisti. Mam na nem Hardware, ktery jsem sundal kdysi z kola, protoze nebrzdily, jsou tragicky, hrozne mekky…opravdu se s nima neda jezdit ani po meste. Premyslim o Sram 5.0 nebo Promax?

    0 0
    • michal  

      mám vyzkoušené oboje lépe brzdí ty sram,promaxy maj zas výměnný botky(ten nejlepší model cca 700,–komplet p+z)

      0 0
    • Žanek  

      Volil bych Deoréčka. To je taky jedinej komponent z týhle sady, drerej ti můžu s klidným svědomím doporučit.

      0 0
      • fousac  

        ja bych bral radsi alivka… jsou mnohem hezci a brzdi taky dost dobre…

        0 0
        • McBlacky  

          ten hnusnej velkej nápis deore ty brzdy hrozně kazí, vypadá to hlavně vzadu příšerně (černé provedení)

          0 0
          • Pekáček  

            Tak si vem barvičku a z „Deore“ udělej „core“ a hotovo, viděl jsem to loni na Meridě (maratonu). Jinak můžu z vlastní zkušenosti doporučit levný Shimana co se dávaj od Tourneye po Altus, krom špalíků dobrý. Sram 5 má lepší špalky a smyky.

            0 0
            • fousac  

              kdyz to beres takhle, tak na krosu sem mel LEE CHI MTV-115 + rafky alex adventurer + modry BBB spalky a to byly dost husty kotvy, kam se hrabou shimana a tektra (co znam, vcetne enjoyovych LX)…

              0 0
              • enjoy  

                hele hele:-).ja to tak mam protoze mi to tak vyhovuje,mam to na jemnejsi chod a tvrdej konec.kdyz budu chtit tak to posteluju a zabijes se:-)

                0 0
                • fousac  

                  ja tvy brzdy nepomlouvam, pouze konstautju, ze sem si sahnul i na LX… a to na tom krosu, to je fakt vrazda, super lehkej a perfektni chod…

                  0 0
                  • enjoy  

                    no jo,jasne.zjistil jsem ze je to hlavne o vedeni lanka a tuhosti ramu(me taky brzdy trochu propruzujou,ale vim cim to je a s tim nic delat jentak nejde).nejaka tuhost celisti nebo pak uz je vedlejsi(o nejaky absolutni nemoznosti nastaveni ted nemluvim),samoz­rejme a z na uplny sity.

                    0 0
            • slavekRM  

              Hm, tak to nevím ty Altus, děsně pruží. Je to vidět okem jak se prohnou o 5mm. A při stisku páky je to nepříjemné cítit… nedává to moc jistoty.

              0 0
              • Pekáček  

                Snad jsem se nespletl, Jsou stříbrný nebo černý, napis jen Shimano. Já byl s nima fakt spokojenej, teď mám Avidy pantograf na 3 čepy, tuším Arch Rival a to je páni měkota! Ale nemusím pořád štelovat špalíky. Na tvrdosti chodu mi teda zrovna nepřidala nová Marcoka MX Comp ETA, se starým Suntourem byla brzda tužší.

                0 0
                • McBlacky  

                  Rival ti přijde měkkej? Ono to jen vypadá díky tomu „paralelogramu“ kterej je slabej, ale čelisti jsou tuhý dost.

                  0 0
      • ravo  

        Souhlasím, v týhle ceně Deorka…

        0 0
      • kovar  

        take bych volil Deore – brzdi velmi dobre ( napriklad lepe nez LX a XT), ale spalky by putovaly hned do kose a dal tam jine.

        0 0
        • Honza z H  

          Dá se nějak logicky zdůvodnit, proč některé čelisti brzdí líp a jiné úplně špatně? Podle mě je důležitý špalek, brzdná plocha na ráfku a chod páky. Tvar čelisti je jen o image. Sám mám páky Hardware a protože jsou delší než deore, tak mi sedí víc. Osobně nevidím důvod měnit Hardware čelisti, když tak jen špalky a případně páky.

          0 0
          • kovar  

            ona velkou roli hraje tuhost kompletu, co se tyka pocitu pri brzdeni. Dale na pocit dost hraje , ze nektere celisti maji priserne vule. Vule je vzdy, ale nekdy co je moc, to je moc.

            0 0
            • vlty  

              A co brzdový páky k těm deoréčkám, obyč nebo LX nebo XT?

              0 0
          • HonzaV  

            Nevim jak starej model tech celisti Hardvare mas, ja mam z bika koupenyho v r.2000 a jsou to naprosty plechovy shity. Paky Hardware jsou Tektra, kdyz je rozeberes, maji dokonce zevnitr vylisovany logo. Alespon ty moje. Nebrzdi to ani se slavnyma Koolstopama, resp.to zacne brzdit az se dostatecne zdeformujou a prestanou pruzit.

            0 0
    • Maara  

      Já měl Promaxy, jsou hrozný, pruží, nejhorší je, že čelisti nejdou vůbec vyladit. Šly do koše, teď mám páky Sram 7 a čelisti Deore a spokojenost. Deorka stojí 400,–, což je super cena, na to jak to brzdí.

      0 0
      • dawa  

        A co říkáte na Avid SD3 , taky planuju nový brzdy a tyhle se mi docela zamlouvají .

        0 0
        • Snoopy  

          Hodne dobry jak vecka, tak i paky. Kdyztak mrkni na moji recenzi. Vis o nekom, kdo je prodava >500Kc? Bral bych je vsema deseti…

          0 0
    • vlk  

      mě se osvědčily Tektro.Opravdu supr.Ty levné za 500.Davali se na první Giant NRS.Zajímavé ale je, že tento typ nemají na svých www.A přitom se normálně prodává

      0 0
    • dawa  

      V Olomouci jsem je viděl v Onroadu za 700 . Na netu tušim na bikestore je maji za 750 .

      0 0
      • dawa  

        To patřřilo Snoopimu nezařadil jsem to za jeho odpověď , sorry .

        0 0
        • Snoopy  

          To je hodne. Paky tam nemeli? Ja kupoval (kousek od Zlina) SD10 za 500Kc/ks + 300Kc za paky. OnRoad znam, ale to tam chce dobre podchytit, aby byla cena slusna. Ted jsem je videl za 600Kc v Brne. Kde, to nereknu :o) budu je mozna kupovat…

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.