• dr:ess

    O vidlicích tu bylo napsáno hodně, ale… potřebuji vyměnit krk vidlice, byla ježděna jen rekre mou ženou a jelikož na novou nemám :-(( , jedná se o Roch Shox Judy TT a mám na ni úzký krk a ještě k tomu úplně stržený závit, mám rám s širokým hlavovým složením, ve vyhledávači jsem mašel pouze „kutilskou“ úpravu s masazením trubky přímo na krk vidle, ale mám se moc rád na tuto úpravu. Chci se zeptat jestli jde vyměnit celý krk i s nástavcem pro uchycení noh kompatibilní s RS Judy TT?? Pokud máte někdo nepoužitelnou vidlici RS a krk zůstal v poho, odkoupil bych ji jestli to půjde vyměnit.

    Dík.

    0 0
    • Martyss  

      A to ti opravdu nestačí finance ani na axela?

      0 0
    • CZiko  

      spíš by mě zajímalo jestli taková úprava bude finančně výhodná… si myslím že ne…

      0 0
    • dr:ess  

      překlep jak sviňa Rock né Roch sorrrry

      0 0
    • Santus  

      Jeden cas jsem taky mel tu „kutilskou“ upravu s tou nasazenou trubkou, nevidim tam zadnej problem, nevim co by tam mohlo prasknout.

      0 0
      • dr:ess  

        měl jsi to navařené nebo slepené nebo obojí

        0 0
        • Santus  

          Ani jedno, mel jsem to udelany natesno (vsuvne), podrobnosti si uz nepamatuju. Myslim ze tu vidlu i s tou trubkou mam nekde na pude, zitra se na to muzu podivat.

          0 0
      • Vrci  

        Taky jsem měl tu kutilskou úpravu asi rok na silnčce a tam jsou všechny rány přímo do spoje, žádný tlumení podhuštěnýma kolama nebo vidlicí.

        0 0
      • cabbage  

        „kutilska uprava“- asi pred rokem tu byl thread o jednom bikerovi zo Slovenska ktery mel nejakou kutilskou upravu krku vidle a v jednom banalnim sjezdu nu rup krk a zahynul…:/

        0 0
        • Santus  

          Jasny o tom vim, neni uprava ale jako uprava, ten slovak to mel opacne. Potreboval sloupek 28.6 strcit do diry 25.4 , tak si nechal stocit sloupek kde zustala stena asi jen par desetin, ktera potom pochopitelne praskla…blazen.TOTO NIKDO NEDELEJTE!!!
          Tady je problem opacnej, aspon tak to chapu, ze ma uzkej krk od vidlice kterej mu klajda v hlavovce. Ja jsem to resil tak, ze jsem ten fuk vyplnil duralovou tubkou.
          Jsem v techto vecech dost opatrnej a osobne bych ani nesel do prelisovanyho krku nekde v cykloservisu, bych tomu neveril, to jen tak.

          0 0
    • wroum  

      judy TT je tezka a mizerna vidlice za relativne malo penez a myslim si ze uprava na jinou hlavu nestoji za to. stejne „funkcni“ vidli s vhodnym krkem koupis za par stovek a nemusis nic riskovat. pripadne se da po bazarech koupit velmi levne klasicka Judy mazana a tlumena olejem a i kdyz je to v dnesni dobe uz dost oldschool, tak bude o 100% lepsi nez TT.

      0 0
      • TinkTink  

        No pokud bude v dobrym stavu, tak bych to neresil – Judyny fungovaly dobre…

        0 0
    • Fidoo  

      souhlas s předchjozími – myslim že to nemá valnej smysl. Kdybys chtěl tak mám doma JUDY XC z 2002 se zdravým krkem. Za ňákou rozumnou cenu může bejt tvoje.

      0 0
      • dr:ess  

        díky za nabídku, jaká by byla cena, uvidím jestli trhnu rozpočet.

        0 0
        • Fidoo  

          myslim že takových 800 by to spravilo

          0 0
    • Vrci  

      dělaj se i ahead hlavy do rámu pro 1 1/8 na krk vidlice 1", ale jen pro a-head. Tam by byla nutnost použití prodloužení krku pomocí prodloužení který dělá acor, bbb a další.

      0 0
    • Mamut  

      Zda sa mi spravne, ze mas doteraz 1" krk na vidlici, takze chces vymenit krk aj s korunkou? A do novej korunky zasunut stare vnutorne nohy?

      Ak som ta pochopil spravne, tak sa na to rovno vykasli a kup nejaku sucanu vidlicu pruzinu elastomer (TT je aj tak rovnaka) a cenovo to v porovnni s pracou vyjde asi podobne. Alebo kup nieco jazdnene a zmier sa s miernym vaklom.

      0 0
      • Fidoo  

        na to jak někdo bude měnit korunku bych si s chutí počkal …

        0 0
    • dr:ess  

      děkuji za názory, jsem z toho vola aký zmetěný, asi to prubnu nasadit a pojezdim něco v zimě to se padá do měkčího :-))

      good bike

      0 0
    • JirkaT  

      V nasazené trubce na užší krk (pokud se to dobře udělá) rovněž nevidím problém. Stočit(zeslabit) širší krk – se mi ani nechce věřit, že to někdo mohl udělat. Do úpravy korunky bych se raději nepouštěl. Přeci jen na vidlici závisí i můj život.

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce