• RUMcajs

    Ahoj, mam par naskudlenejch drobaku, tak jsem se rozhodl si XC plecce prikoupit FR/DH bika.

    Mam favorita Kona stinky http://www.kona.cz/2k5_kolo.php

    a Giant fait 3 http://www.progresscycle.cz/detail.asp?… 2&det=faith2.jpg&rok=2005

    Stinkyna je 150×150, Faith 150×200 s trochu horsim vybavenim. Vidlice stejna.

    Do ceho by jste sli? Jezdili jste je a co s vidlici? Moc pochval na ni nepadlo…

    0 0
    • Manas  

      Ja osobne bych si vzal Faith. Me se totiz moc libi :-)

      0 0
    • black.horse  

      já bych šel do Stinky, prověřená kvalita:-)

      0 0
    • pepino  

      U tý vidle píšou 170mm.

      0 0
    • Dijck  

      Kona je 170 / 178, asi by som bral konu:) Ak chces na tom jazdit aj dh, tak skor giant. Na FR je ta Kona OK. D.

      0 0
    • hanz  

      ber gianta, maestro šlape super, myslím že na tom pojezdíš minimálně stejně slušně jak na koně. jednočep v dnešní době je sice prověřená kvalita ale nesnese srovnání co se týče vlastností.

      0 0
    • blue  

      ty si beznadejnej pripad :-))) moje volba by byl faith, ale ty se za mesic stejne budes zase rozhodovat mezi necim uplne jinym :-)

      0 0
      • RUMcajs  

        Za to nemuzu. Rozhoduju se dle penez a tech porad vic a vic… :-)

        0 0
        • fousek  

          To mas blby, ja mam penez min a min a vetsinou se tak dlouho rozhoduju ze mam nakonec ho…, me se vic libi Kona

          0 0
    •  

      faith 3 nemá vidli, ma sice peknej ram, ale mam pocit ze modely 05 byly hned pric, jelikoz se bud vubec neprivezly :)) a nebo jich bylo opravdu par, bral bych stinkynu, navic stinkyna je 170/175…

      0 0
    • Tomcat  

      No je to tu opet je rozdíl DH bajk a FR bajk. Ikdyž se to nezdá tak jo. Stynky je jednočep s přepákování. Giant je VP (virtual pivot) systém. Osobně bych bral Gianta nebo Norco (Atomic).

      Pokud ti ,ale nesedí ta vidlice, možná by bylo vhodný to kolo sestavit celý. Ušetříš na něčem a někde přidáš.

      0 0
      • Gatier  

        No mne osobne sa ten Giant Faith moc nepaci (nepytajte sa preco :) A co takto Giant DH comp?

        0 0
        • Tomcat  

          Giant DH comp je už starej systém a je dost drahej

          0 0
          • Gatier  

            Starej= nefunkcny? Pripada mi to jednoduchsie, lahsie, funkcnejsie. To potom musi byt drahsie :)

            0 0
            • Tomcat  

              Je to závodní DH rám, né FR/DH umniverzál střední třídy . Připadá mi to rovnat Porshe 911 proti Fabia RS. Nefunkční ne, ale nebude mít tak dobrou kinematiku.

              Jednoduší to není, protože je tam přepákování, potřebuje to lepší tlumič a jeto naráně vůči bahnu. Nehldě na to, že tam nejde dát přesmykač a ten se na některé FR dává ;-)

              0 0
              • visby  

                podla teba virtual pivot o tolko lepsi ako stary system na giantoch? nemame rovnaky nazor:-) faith je FR bike, podla mna je kopec lepsich za podobnu cenu…

                ad tema: ja by som bral aline alebo bigShit, pripadne monstera…

                0 0
                • Gatier  

                  :) Dik ze si sa ma zastal. To vies, tu uz tomu prestavam rozumiet a riadim sa dizajnom :)

                  0 0
                • Tomcat  

                  Neni lepší ani horší, nestavíš proti sobě rovnocený rámy. Giant DH comp je konkurentem Stabu. DH Comp je rám ,kterej není na FR , ale závodní DH, dá se čekat že tedy pružící sestava bude chtít více udžby( častější výměna ložisek a tlumiče) a počítá s drahým tlumičem atd…

                  VP systém je letší, že reaguje i na rány ze přebu , brzdění ho tolik neblokuje , je tužší , jdou použít často větší odolnější ložiska .

                  Fait je podle mne taky velice dobrej FR rám a kolo ,ale není to na závodní DH. Ten bude tepve v kolekci 2006.

                  BigHit , A-Line, RB Monster je sice pěktej výběr , ale je to o pár desítek tisíc dražší než byla otázka nahoře.

                  0 0
    • vojtechposmourny  

      Víc se mi líbí stinky. Popravdě, vůbec se mi nelíbí giant.

      0 0
    • wroum  

      Faitha sem nikdy ani nevidel jinak nez na obrazku. Na stinkyne sem se projel, sedel sem i na stinky 06 a nechtel bych ji. Mozna bych si radsi koupil Specialized Big Hit 06, ma byt za slusnou cenu.

      0 0
      • Mox  

        Faitha jsem jen tak lehce projel a Stinky mám doma. Takže zatím jediný rozdíl, ve funkci je že u Faith při šlapání nepruží zadní stavba, Stinky se při normalní jízdě (ze sedla) houpe jak divá. Jinak jsem se bál že Faith bude vysoký, ale je to v pohodě. Kdyby byli dostupní už na začátku roku, tak bych o tom možná i uvažoval, tahle smůla. Ale že mám Stinky tak toho nelituji…

        0 0
    • Pá-dlista1  

      Taky bych pridal tip. Norco Atomik a Specialized BigHit. Rozhodne bych si pockal na modely 06.

      0 0
      • Gatier  

        No, no, Norco :)

        0 0
      • Tomcat  

        Norco je bezdebat, ale ten Spešl? Komponenety hrozný, bohužel včele s vidlicí a hlumičem. // Frame: BigHit FSR, 6061 ORE TT/DT, full cartridge bearing Shock: Fox Vanilla R coil, 8.75×2.5", 190mm travel Fork: Marzocchi Drop-Off IV SL, 150mm travel, alloy stanchions Stem: Truvativ Hussefelt, forged/CNC, 5 ˚ x 40mm, 31.8 clamp Brakes: Hayes Sole, hydraulic disc, 8" V cut rotor Rear derailleur: SRAM X-7, mid cage Shifters: SRAM SX4 Trigger, 8-speed Cranks / guide: Truvativ Ruktion, 170mm with Truvativ chain guide BB: Truvativ Howitzer XR, OS sealed/cartridge bearing, 73mm Pedals: Alloy platform, 3mm pressed pins, 9/16" Cr-Mo axle Rims: Sun Single Track SL-1, 36 hole, 26" F/R, Hubs: Specialized disc, 36 hole, 20mm thru axle, 36 hole bolt on axle, 135mm spacing Tires: Specialized Chunder 26" x 2.3", 60TPI, 2 ply Seatpost: Alloy micro-adjust, 30.9×300mm//

        Předběžná cena 1500€ cca 45000,– Kč

        Takže si počítej kolik by vyšla výměna komponent taky za FR použitelné (brzdy, pneumatiky ,pedály .....) myslím že to za nápis Specialized nestojí.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          No trojka se mi zda uz docela slusne pouzitelna.

          0 0
          • Tomcat  

            Použitelný je i RAvo :-/. Spíš jestli ti stojí za ty prachy kolo, který mu nedrží pneumatiky, nebrzdí , kloužou pedály atd… Pokud to vymění je normální ceně. A to furt má blbou vidlici , pokud by vyměnil i jí, je na cenně jako Kona a Norko

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Kamo ty jses zase mimo jako vzdycky. Mluvim o trojce. Si nemyslim, ze by 888 byla uplne spatna vidlice. To bych ji druhou sezonu nejezdil :)

              0 0
              • Tomcat  

                Ne mluvím o jedničce, protože to furt vztahuju na to nahoře a né kolo za 80000,– Těch 20000,– nebo i 10000,– pro některý lidy neprřekovnatelnej rozdíl.

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Tak potom uz vubec nechapu proc mu cpes kolo co na slovensku stoji polovic nez to co pozaduje a jeste mu tvrdis, jakej je to shit.

                  0 0
                  • Tomcat  

                    jenže já mu ho necpu, S BigHitem začal někdo jinej

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Aha. Tak to jsem asi blbej ja.

                      0 0
                      • Tomcat  

                        S bighiltem začal Visby. Já se snažil držet modelů od 50 do 60. Ne ňájakýho brutálu pod 50 ani top.

                        To, že to v SR stojí 35 je dobrý ,ale nekoupil bych to ani za 25.

                        0 0
                        • nakata  

                          Mozes mi napisat co je take hrozne zle na Bighite II?? Cena okolo 50 – 60 Kc, cize kriteria splna..

                          0 0
                    • nakata  

                      No jo, ale porovnavat BigHit 1 & 3 asi nebude uplne fit, kezde 3 stoji viac ako dva krat tolko co 1..

                      0 0
                    • visby  

                      ja len ze neni bighit ako bighit…

                      0 0
        • nakata  

          Chalan, cena na Slovensku je 46k Sk, cize asi 35k Kc.. Netvrdim ze je to nejaky bozsky bike, ale aky iny bike ti ponuka podobny komfort a vybavu za taku cenu? Atomik, Stinky, Faith??? Asi nie..

          0 0
    • nakata  

      Tiez rozmyslam preist na FR full a mojim kandidatom cislo jedna je 2006 BigHit 1. A este aj usetris..

      0 0
    • Shamick  

      Přidávám se k pádlistovi…Osobně na atomiku jezdim…

      0 0
    • Mr.Duck  

      Trochu vykopu tohle vlákno. Konečně se poslední dobou dostanu i někam mimo prahu, a zjišťuju že HT neni zas až tak boží ultimátní zlostroj jak se může třeba na Točný zdát ;) Tak koukám po kolech, co jezdí ostatní, a sice nemám love ani moc jasno v tom, co bych vlastně chtěl, ale jak sem tak zkusil se trochu projet na pár Giantech, tak mi přišly k chuti.

      Tudíž, kdybych měl neomezenej rozpočet, tak myslim že bych se rozhodoval mezi Giantem a Lapierre, ale proč píšu sem – vozí vůbec někdo Faith? Potkávám celkem dost Reignů X, a zhruba stejně Glory, ale eště sem nikdy neviděl Faith ;( Z toho co sem dokázal dohledat mi to přijde jako něco akorát mezi, a možná by to mohlo bejt přesně to co hledám. Prostě by to bylo kolo, na kterym by se nechal skočit klidně i nějakej ten dirt (já vim, je to o tom kdo na tom sedí, když vidim jak to lítaj na glóry…), ale taky bych možná chtěl jednou zkusit nějaký to 3DH.

      Je to jenom taková utopie, teď zrovna hledám práci takže bych nedal dokupy ani na fulla z Globusu, a dost možná stejně skončim u nějakýho Big Hita nebo Stinky, ale Giant se mi hrozně líbí, a zajímalo by mě, jestli někdo Faith jezdí, a když ne tak proč ) (vim že tu zas tolik sjezdařů neni, ale třeba známí, nebo tak..;))

      0 0
      • Burizon  

        Mně klidně Faitha můžeš v profilu ohodnotit :-)

        0 0
        • Mr.Duck  

          A ejhle, boží! Až se trochu proberu, napíšu ti na icq, jestli teda nebudu rušit s pár votázkama ) zatim sem eště v zionu ze sebeubližování na HT, tak pak ;)

          0 0
      • fousek  

        On totiz Faith je ted novinka, teda vyrabel se do roku 2006, pak prestali a ted ho delaj znova, proto jich je min nez Reignu a Glory.

        Bejt tebou tak bych nasetril tak cca 40t. a vyrazil bych do Lesgets nebo jinyho bike strediska v evrope a tam koupil nejakej lehce olitanej stroj za pulku ceny nebo min a jeste si zajezdis.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.