• pepek

Vím, že tu už leccos bylo, ale přesto zkuste napsat oblíbené trasy nebo jenom úseky, které jsou výživné, jak fyzicky, technicky , nebo i jinak :-) Třeba minule mě překvapil příspěvek o modré z Adamova do Habrůvky, myslel jsem si, že to vede po cestě a přitom je to tak pěkná trasa. Třeba lidi ani neví, co tu všechno je. A hned tedy přidávám svou oblíbenou naučnou stezku po červené za Soběšicemi (asi dost známá) a dnes objevený brutální výjezd z Adamova na kopec Vyškůvka (ne po žluté, ale přímo za Adastem doleva kolmo nahoru.)

• wlk  

podívej se do threadu „kdo jezdíte kolem brněnské přehrady“ a tam se dozvíš různý trasy, jinak v historii určitě taky něco bude…

• Pivomil  

Rozhodne si vyslapni stoupani z Adamova po zelene na Alexandrovu rozhlednu. A dej vedet jestli se ti to povedlo vyjet napoprve (myslim bez stoupnuti na zem). Jedine misto kde nepocitam je jak zajizdis do lesa a jsou tam vysekane v hline schody, co driv nebyly.

• pepek  

Kdysi jsem to snad i vyjel, ale dnes jsem jel radši po modré :-) (Pak jsem dal sjezd z Babic po žluté na Adamov: 56 km/hod vpravo po tom kamení (vlevo šli turisti) Ten thread jsem založil pro všechny, aby si každý mohl najít něco nového. Tak sem s dalšími super trajlíky :-)

• davevi  

o víkendu jsem to jel a na ty schody taky narazil :-)) ale příště stačí vyjet o pět metrů výš a je tam taková vyšlapaná a vyjetá stezička – takže se vyhneš těm schodům.

• Santus  

Tak dnes jsme se tam nahodou vyskytli a s sesti lidi to dal jen jeden na celoperu, ztroskotali jsme na tom konci s kamenim. Chce to sirsi gumy s mensim tlakem, coz nebyl muj pripad, tak snad priste.

• Lišák  

Nebyli jste tam kolem 16h? Jeli jsme po zelené dolů a proti nám nahoru jela nějaká grupa asi 6ti lidí.

• Santus  

Jasny, dokonce jsme se predpisove zdravili.:) Co full LF Disidenta, drzi nebo je uz porouchanej?

• vrabcak  

Drží:-) Jenom dlouho nikde nebyl, nemám totiž ským jezdit:-((

• Santus  

To ani nerikej, pockej kolik se tady vyroji nabidek.Jinak nezoufej, solojizdy jsou nejlepsi. Jeste lepe je to ale stridat, po te vcerejsi masovce si dam tak 14dnu samotky. Ze drzi je dobre, ja jsem se do te upravy toho svyho Disidenta jeste nepustil, neni cas, tak to vypada az na zimu.

• kafac  

Tak…tak… na fullu neni problem, akorat navrchu jsem tepal 198 tepu za minutu :-)

• Krutor  

Pro Brňáky a okolí blízké Mor.Krasu Sem si při posledním návratu z vyjížďky domů (Blansko) lesním sjezdíkem z Klepačova řekl, že by to stálo za zmínku, že mě snad nikdo neukamenuje … :-) Takže popíšu: na přiložené mapce začínám raději víc nahoře – rozcestník MTZ Pokojná kousek od silnice Rudice-Olomučany (bod A). Kousek se jede po loni nově vytvořené dálnici, v zatáčce vlevo „zkratka“ lesem (aspoň kousek přírody) vás dostane na jinou dálnici staršího data vzniku od Olomučan. Tam vlastně začíná klesat CT do Klepačova.Dálnice se 1× zhoupne a při zač. druhého klesání jde do esíčka (bod B – viz. detail vpravo). Hned zkraje ale uhýbá doprava pěšinka kterou to esíčko celý překřížíte (a doufáte že někoho nesejmete). Dole hned vlevo dolů a asi po 300 m doprava do lesa další pěšina trochu stoupací (bod C) až se maličko srovná tak vlastně teprve začíná můj trejlík. Napřed mírně klesá a vlní se lesem (držet směr spíš vpravo, jsou tam matoucí odbočky) až se dostanete opět na výše popisovanou dálnici. Tu překřížíte (- za posledními baráky je krajem lesa stezka (bod D) a po asi 100 m se dát doprava do lesa. Tam už se nechat vést vyježděnou stopou.Bod E naznačuje významnou změnu směru ostřa doprava – je to tam hodně kořenitý. No a pak už vás to vede pořád dolů a vyjedete u silnice před Blanskem od Skalního mlýna.

Tak snad to není zmatečný a hlavně nůďo nebo tak něco. Já to tam mám rád – a tam vždycky uvažuju o fullu :-)

• zbartos  

Díky za další verzi mé pravidelné cesty na chatu. Pokud bys chtěl přidat pár metrů stoupání a netoužit tolik po fullovi doporučuji od závory na „staré dálnici“ před Klepačovem (BTW ta stará dálnice, co o ní píšeš, je lesní cesta Klepačovská) odbočit po široké zpevněné lesní cestě doprava o cca 135 stupňů (na sever) ke klepačovskému hřbitovu a tuto cestu sledovat nahoru a pak vlevo mírně dolů, až se podle přiloženého obrázku po pěkném levotočivém sjezdu změní v pěšinu či jakoby úplně zmizí v trávě. Po pár metrech rovně se ale objeví koleje od traktoru, cestička prudce klesne a v prvotočivé zatáčce se spojí s Tvojí popisovanou trasou. Parádní singletrail dolů k ČKD je pak již společný s Tvojí trasou. Ještě bych upozornil, že pro život milujicí soudruhy, je nejkratší variantou jízdy po veřejné silnici přejezd cca 500 m směrem na SV (na Lažánky) a pak vlevo přes silnici na pěšinu (vylepšenou schody) vedoucí poměrně strmě vzhůru k blanenskému kynologickému cvičišti a pak dále např. po ZTZ k hájence Žižlavice (viz trasa v přiloženém obrázku). Samozřejmě strmý výjezd od ČKD přímo k hájence Žižlavice je také možný, ale je nutné jet o silnici cca 1,2 km..... GPS soubor mohu na požádání poskytnout. Krutorovu verzi sjezdu k ČKD na mape programu MapSource dám do následující odpovědi a GPS soubor této verze mohu také poskytnout.

• zbartos  

Obrázek výše popisovaného Krutorova sjezdu z Klepačova od fotbalového hřiště k ČKD. Pozor – po cca 500 m od toho fotbalového hřiště je nutno nečekaně odbočit z přímého směru cca 135 stupňů doprava, jinak skončíte v prudkém svahu bez cesty… V místě, kde je nutné odbočit vpravo, je v současné době ohniště a pár špalků na sezení.....

• Krutor  

Co to je za mapu? Jinak ta tvá druhá verze – už jsem zapomněl že jsem tudy jednou stoupal směr Pokojná a „nakouknul“ kolem, toho hřbitova. Akoát sem nechtěl zase sjíždět dolů. Takže supr. S kámošem se občas trumfujem, kdo v celkem probádaném okolí najde něco novýho !! :-)

• Honzajs  

Mě celkem zaujal sjezdík od hradu Blansek do žlebu Pustýho ? nebo Suchýho ? nebo jak se to jmenuje.

• pepek  

Jo ten je dobrý, dole to na mokru pěkně klouže a byl tam strom přes cestu. Dobrý je to i od Kateřinský jeskyně nahoru, nebo naopak dolů.

• Vilém  

Ten musis davat nahoru,jde to,ale je to desny:(Nejlepsi je to kdyz me tahne pes:)

• pepek  

Pěkný kousek je taky od hřbitova v Líšni (asi konečná autobusu)po žluté dolů k vodě. Asi v polovině je odbočka doprava přes kořeny, placatou skálu a končí to kamenitým sjezdem k cestě u Říčky, kde končí taky ta žlutá

• Karaya  

Jo, ten jsem myslel v tom threadu o kopcích.. Jezdíš to?

• pepek  

Jo jezdím, ta skála je eště dobrá, drží jak asfalt, jde jenom o tu odvahu, ale ty balvany pod ní, ty mě fakt vadí :-)), tam mám trochu strach.

• Aspean  

Nemáte nekdo fotky z toho konce te zlute? Ten kamenitej sjezd sem videl jen tak letmo zespodu a rikal sem si ze jeto docela sileny. Jeste sem to nejel a nevim kdy se tam dostanu, ale mam z toho docela obavy :D

• pepek  

V tvým věku a na fullu? Bych to vůbec neřešil a šel do toho. (tedy ne, že bych tě chtěl k něčemu navádět)

• Aspean  

Fulla mam velice kratce a vpodstate se ucim jezdit. Kazdopadne nekdy tam zavitam. Jen to ve me budilo respekt ten pohled zespodu. Treba to bude vpohode.

• Baba-Ji  

kamos to jel se mnou a jel to na obstaroznim celopevnaku FORT, staci si jen vybrat dobrou stou. Pokud je teda řeč o žluté z Hád do Mariánského …můj asi nejoblíbenější sjezd tady, nebo jeden z TOP, a taky na něj navazuje výborná pasáž korytem i mimo něj :P …teď jsem tudy proved kámošku, co si koupila nového fulla a ta teď nebásní o ničem jiném! 8D

• obda  

Ty IMHO mluvíš o žluté z Horneku dolů, tu dám i já ;) Ale pepek psal jasně o sjezdu z konečné busu v Líšni u hřbitova ± k Muchově boudě (odhadem o 2km jižněji)

• Baba-Ji  

ne přímo z Horneku, ale na Hornek je po cestě slepá odbočka žluté. Protože z Horneku přímo, od vyhlídky, je taky cesta dolů, která se pak napojuje na žlutou, ale až na jejím konci, je tam i takový přescesťák na skočení

V tom případě teda nevím, oč se jedná, nebyl by odkaz do mapy? Rád bych to eventuelně taky prubnul :)

• pepek  

Tadyk. Ale pro tebe asi turistika.

• obda  

Jasně, píšu „žluté z Horneku“, tím je to určené IMHO dost. Pro autisty „od rozcestí Hornek, odb. vyhl. k rozcestí Říčky, koup.“ ;) A výzva je to zejména zespodu :) BTW ten sjezdík z vyhlídky už také někteří soudruzi jeli, pokud se nepletu.

• Baba-Ji  

sjezdiku je od zlute v te lokalite hodne, kdyz na to prijde, chtel jsem se jen ujistit

..já Hornek beru jen tu vyhlídku

• Polka  

Asi mysli tohle…

• RomanH  

Ostopovice – pekny sjezdik je, kdyz se zaboci kolem garazi smerem do zahradek, kde pomalu stoupas podel pole. Na kopci prvni kolmou odbockou vlevo nahoru mezi ploty zahradek, porad cesta stoupa a staci se zpet k mestu – na vrsku pak zadek za sedlo a vyslapanou cestickou pres koreny prudce dolu – vyjedes opet u garazi. Jinak v danem okoli se da najit vice lahudek (hlavne okoli pripominajici starou piskovnu), ale blbe se to popisuje.

• pepek  

Tak to neznám, tam v tom kraji znám jen sjezd z Hlíny (86 km/hod MTB s hladkýma gumama), ale už bych to nikdy nezkoušel :-)

• vili  

tak bonbonek me napada jenom kdyz dojedu ze svihu tak se stavuju na prehrade na pivo a pak kdyz se rozsedim tak jezdim ten kratouckej asi 10 metru vyjezd nahoru na hitlerovku.je to dost prudky a kdyz je jen trochu vlhko tak to nedavam,je to cely hlineny s korenama v te nejprudsi casti az u vrchu.

• pepek  

Tak to neznám, ale když jseš u té přehrady, jezdíte někdo po schodech vedle hráze dolů ?

• VA3  

Nejezdím po schodech, ale po té plošce (jak to nazvat …) vedle ;-)

• pepek  

Myslíš ty schody vlevo a po hlíně, nebo schody vpravo po betonové zídce ?

• VA3  

A ha! Na to jsem nepomyslel, že jsou tam schody po obou stranách … Jezdím po té zídce, vedle těch schodů, co jsou téměř v jednom kuse až dolů … asi vpravo :-)

• RomanH  

Ty jezdis po te plosce s kostek vedle schodu u hraze (ve smeru od pristaviste ty prvni dlouhe prudke dolu) ? Si nevazis zivota, nebo kecas :) Ne, vazne, to bych se nekdy prijel podivat. Coz o to, sjet by to nebylo tezky, ale mam strach, ze ty tri metry pred rekou mi nebudou stacit na zabrzdeni a bud zkoncim v tom zabradli s totalne rozmlacenym bikem, nebo v rece.

• VA3  

Se můžeme domluvit, ale nic zvláštního nečekej – jedu téměř nulovou rychlostí … mám přece brzdy ;-) Víc by mě zajímalo, jestli už to někdo dal nahoru, jednou to chci zkusit :-)

• RomanH  

A kolikatku kotouc ? :) Jo, nekdy se domluvime, ja si zase budu pripadat, ze neumim jezdit, ale co uz.

• Spajky  

A co schody od macochy, myslim smerem do udoli co vede na sloup, ty jezdite? Nahoru, nebo dolu? :o))

• Karaya  

Kamarád to dal, ale je to bývalý závodník…

• FunTom  

Nahoru to dal můj bratranec. Není to žádnej závodník, ale spíš dobrej technik. Spíš měl problém to vydrzet fyzicky :-D

• FunTom  

Jezdíval jsem to taky občas dolů. Jedinkrát jsem měl problém:. Bylo to v zimě. Bylo sucho bez sněhu a teplota dost pod nulou. Tak jsem si říkal, že nebude problém. Jenže z hráze se vypouštělo hodně vody a ta tvořila tříšť, takže ta plošinka, po které se jezdí byla dole namrzlá. Na tom už se brzdit nedalo, tak jsem to rychle zapíchl vedle do keře.

• Splinter  

Tak to sem jel jenom jednou. Na véčkách:) Dá se to ale je tam hnusnej ten schodek nakonec… Nemít spdčka tak sem se katapultoval až přes zábradlí:) Dám fotku do ostatní…

• chobot  

jakooo,rozsedet se na priglu na pive neni vubec nic slozityho,ja se tam kolikrat i zapomenu dlouho do noci.to pak radsi jezdim po silnici nahoru do Bastru.. :o))

• stream  

Bezva je vyšlápnout z Adamova do Vranova (podchodem pod nádražím a pak doprava nahoru do lesa), profrčet Vranovem na Babí lom a spustit se po modré do Podlesí.

• RomanH  

Jojo, ta modra je dobra i nahoru, clovek se nauci techniku. Kamos to dokonce prede mnou 1× vyjel cele, vcetne tech poslednich 20-ti metru. Vicekrat se mu to ale nepodarilo. Babi lom je vubec dobrej na vsechny strany (cervena, modra).

• pepek  

To tada nemůžu pobrat. Fakt i kolem těch kamenných schodů? Dy? to je kopec ja sviňa? Nemá náhodou to jeho kolo název Husquarna ? :-)

• RomanH  

Scott G-Zero. Ale letos jej uz hodil na hrebik a jezdi na TransAlpu :) Ono tam jde v podstate jen o vysvihnuti okolo tech balvanu – letos to vypada, ze by se to dalo jet tesne podel toho stromu vlevo, tehda to bylo lepsi zprava. Ja se vzdycky kousnu tesne pod tim smrkem.

• pepek  

Kuva, už sem takový věci nepište. Založiljsem to proto, abych poznal nové tratě, ateď se dovím, že to co jedu sotva dolů, někdo jezdí i nahoru. S takovou získám pouze komplex méněcennosti. Eště tady někdo napíše, že jede křížovou cestu nahoru na velkou placku :-)

• tjuren  

Přidávam se k obdivu. Já dojedu na techniku,kondici a mozna i starou vybavu. Vzdycky sem si říkal jestli by to někdo vyjel až nahoru a vono jo. Congratulation!!!

• rock  

Jo, ta modrá je fajn. Někdy se tam vrátím (v Brně bohužel s kolem nejsem zas až tak často) a znovu to zkusím, mělo by to jít … za extra příznivých okolností :-) …

• pepek  

Vyjel jste někdo po žluté od hájenky v Bílovicích a pak když žlutá odbočí doprava, tak ten hank přímo až nahoru ?

• Lišák  

Často, akorát jednou se mě podařilo jet po hraně mezi vymletým korytem od vody a srázem dolů tak dobře, že jsem se skutálel i s kolem dolů :-) Ocenil jsem batůžek a helmu. A ta žlutá odbočuje doleva.

• pepek  

Snad vím, kde mám pravou ruku, ne ? Žlutá jde nahoru a nahoře až se srovná, tak uhne DOPRAVA a ROVNĚ pokračuje ten kopec na který jsem se ptal. Tím pak dojedeš až na hřeben, pořád rovně nahoru.

• Karaya  

Aha, tak to jezdím jenom dolů, nahoru jsem to ještě nezkoušel..

• Lišák  

Já to pochopil tak, že jde o odbočen z asfaltu na ten první kopeček hned za barákama.

• Loner  

To Pepek; myslím, že je to nad síly AVG hobíka. Je to 32%, potřeboval bys tak 500W aspoň během středních 50m, je tam dost přeschlý podklad, včera zhruba do půlky toho hlavního hanku, 105% maximálky, žlutý balónky před očima, pokus o pokračování neúspěšný. Ale nepochybuju o tom, že kluci z první stovky maratonů na to mají.

• Splinter  

No tam bych se aji vydal:) Zkusit to vyjet:)

• Běžec  

Směle do toho, kdo ti brání? Já to nezkoušel, nechtěl jsem přijít o iluze…

• Mažar  

Všechno de když se chce… jáse dostal tak půlky a tosem pak dlouho rozdejchával. Něco podobnýho je z Mariánskýho údolí od Raka po asfaltu nahoru, pak tam uhybá doprava malá cestíčka která se pěkně zvede.

• Běžec  

Zrovna ve středu jsem tam jel. Nezdařil se mi ani výjezd po boku toho korýtka kolem té padlé větve a ten hank jsem dal…snad taky do té půlky. Aspoň jsem pak vyjel žlutou od Muchovy boudy ke hřbitovu. Jo a hledal jsem ten sjezdík, co popisuje pepek (odbočka ze zelené, placatý kameny), ale odbočil jsem asi moc brzo, jak zelená směren z Horneku odbočuje doleva do lesa, tak hned asi po 50 metrech vlevo…no a taky jsem se do toho Mariánskýho nějak dostal.

• pepek  

Ty placatý kameny jsem jel z druhé strany, ale není to nic moc, mě to jenom překvapilo, že jsem to jel poprvé a v noci. Co je to ten výjezd od Raka? nemůžu to najít na mapě, podrobnějčí popis, plízz.

• Mažar  

Znáš trať Hoška, tak jeto část toho posledního sjezdu, máš to modře zvýrazněný.

• Mažar  

pokus číslo 2 :-)

• Mažar  

jáse nato vys… ta fotka tam prostě nechce, tak jak pojedeš v protisměru (Hošek motor bike tour) a z asfaltu to uhne do lesa tak ten hank přímo nahoru, pozor, hošek ti uhne doprava do malího koryta.

• gumid  

Tohle se mě podařilo cestou dolů při vyhýbání dvěma důchodkyním, skoro až dole. Nahoru mě to teda moc nebaví :-)). Jeli jste někdy modrou na Hádech, od Šumbery kolem Obřanského hradu až dolů do Těsnohlídkova údolí? Dobrý výplaz je modrá z Ochoza na Skalku ( směr Nový Dvůr ) a zelená nad Adamovem na Alexandrovu rozhlednu.

• pepek  

Ta modrá kolem hradu je dobrá z kopca, ale nahoru asi ne :-) Dobrý sjezdík je taky z Hořic do Blanska, jak to končí těmi schody a uzkou cestou mezi domy.

• gumid  

Samo, že modrou dolů – nahoru ani pěšky, nejsem blázen :-))

• tjuren  

Je to možný že bych to sjel s desetiletým synkem? Nejsem si vědom, že by to bylo tak drsný. Asi sem si spletl misto nebo jsme sjeli z trasy? Anebo je to v tom, že sjet a sjet je rozdíl. My jsme se vlastně sesouvali.

• Lišák  

Nahoru sem to jel. Nevyjel. Dolů to šlo v pohodě.

• Běžec  

Tak tama jsem asi jel včera směrem dolů (teda jestli to je, když při jízdě shora pokračuju furt po té cestě, místo abych jel po žluté, která odbočuje vlevo, pak to vede i chvílu do kopce a úzce prudce dolů). To jezdíš nahoru?? To teda respekt! btw kudy jezdíte na té žluté ten úsek kolem toho spadlýho stromu v korýtku? Zprava nebo zleva? Nebo středem? :-)

• pepek  

Nahoru to nejezdím, kdysi jsem vyjel asi do poloviny.Jinak vždy zbaběle uhnu doprava po žluté.

• mastihuba  

Tak bych se ještě poptal na červenou TZ co vede z Krpole do Soběšic. Tam to vypadá jak?

• tjuren  

A kudy to vede? Neni to nahodou zluta co vede ze zadniho cipu zamilcu smerem k asfaltce mezi mokrou horou a sobesicema? Zacina tam, kde maji freeridi svoje rejdiste. Ale dlouho jsem tam nebyl, takze nevim jeslti jsem si neslpetl barvy :-( Pak je jedna diretisima od lachemy k lovce pod sobesicema, ale nevim jestli je to znaceny.

• mastihuba  

to já právě nevim, proto se ptám. Zítra tama mám jet tak abych věděl co mě čeká :))

• RomanH  

Barvy si presne taky nevabavuji. Dolu je tam sjizdne vsechno a na vrch se na jedne znacce musi kousek tlacit.

• mastihuba  

zitra vyjíždím ve 14:00tím směrem. :)

• RomanH  

Tak jsem se vcera dival do mapy. Z Reckovic vede do Sobesic zluta, tak jak to popisoval … Pokud myslis skutecne cervenou, tak ta je az v Sobesicich jako naucna stezka – ma tak 5km a pojedes to dobre pul hodiny – porad se tam motas doleva/doprava. Je to takove prijemne rozptyleni, doporucuji si to nekdy projet.

P.S. Co ze uz ve 14 hod. ?

• mastihuba  

jsou lidi co dělají od 6 do 14:00 tož tak. :))

• pepek  

Dnes jsem jel tu červenou naučnou stezku za Soběšicema a zase jsem byl nasraný: ty stromy na začátku sice nějaký dobrodinec rozřezal a shodil dolů, ale zase je tam další paseka s pokácenými stromy přes cestu, a ta jedna mýtina, která končí posedem je tak zarostlá, že se to musí doslova protlačit maliním. Takže další jízda až tak v listopadu.

• pepek  

Soudruzi, právě jsem se vrátil z lesa:-) Ta naučná stezka je už průjezdná až po tu odbočku doprava přes tu strouhu. Dál je to pokácené.Tak jsem jel nahoru k silnici. Ale i ta půlka trati byla v noci zajímavá. Doporučuji (po předchozím natrénování trati ve dne)

• cat  

Ty stromy me tam neskutecne nasraly. Jinak je to jedna z nejhezsich stezek takhle blizko. Tu by si mel kazdej spravnej Brnak zkusit.

• JSt  

co blbnes? dyt tam skoro nic neni…

• cat  

Mysis stromy nebo zabavu? Na endurko me to pride super. Kde mas neco takhle blizko?

• JSt  

stromy myslim, pesinku mam rad ;-). jsem tam musel prenaset 2–3 krat, to nic neni. enduro? ne, takove vesele xc to je (enduro teren bys imho nemel vpohode projet na pevnakovi). procti si toto vlakno a budes vedet, kam jezdit ;-).

• cat  

Nahodou na pevnakovi sem jezdil mista, ktery by si nekteri fullisti netroufli, taky neni pevnak jak pevnak, ze:).
                            Jo proctu, nejsem zbehlej v cestovani, znam akorat zamilec:)

• slou  

Pokud se tam nestalo něco brutal – nějaký ten týden jsem tama nejel – tak se to dá vyjet. Myslím teda ta žlutá :)

• RomanH  

Nevim, ja tudy vzdy jezdim dolu, ale kdyz jsem nahodou v tom vrstevnicovem stoupani nekoho potkal, tak tlacil. Ale mozna se mi to plete, tech cest (neznacenejch) vede ze Sobesic dolu hodne.

• pepek  

Ta žlutá je v pohodě, nesmíš jen přepálit začátek, bo se to furt zvedá a ke konci je to nejprudčí. O kus vedle je taky pěkná nahoru: ta s tou klopenou zatáčkou, která se jede dobře zhora a dole má pak malý skokánek.

• Lišák  

To bude ona. Červená tam žádná nevede.

• pepek  

Na radu nejmenovaného soudruha z B-F jsem včera po 10ti-letech dal trailík Nový Hrad-Čertův hrádek-Blansko po zelené a musím uznat, že je to nejlepší brněnské trail. (akorát , že jsem musel párkrát šlápnout :-(

• Santus  

Tak jsem to vcera projel a moc moc pekny, sice jsem dost sel, protoze bylo mokro a klouzalo to, ale kochacka byla pekna.Akorat pri konecnym sjezdu me na tom blaticku pritel Twister zklamal a ja hodil peknou drzku.
        Urcite tam zase vyrazim.

• Běžec  

Sjeli jste někdo ten sjezdík po skákavých kořenech po zelené od skal k Rudickýmu propadání? Já to radši ani nezkoušel :-)

• pepek  

Tak to sem teda.........­...taky nikdy nesjel :-)

• pepek  

Ale zato jsem objevil novou odbočku z modré značky, vedoucí podél Křtinského potoka.Těsně před druhou jeskyní se zatočí doleva a dojede se nad Býčí skálu: pěkný Monte čučo.

• Loner  

Nazdar, myslíš modrou TZ z Habrůvky směr Adamov? Ta voda dole to je u silnice Adamov – Křtiny? Dík za tip.

• pepek  

Jo, ale v tomto směru je to za první jeskyní doprava nahoru.

• Loner  

Aby mi bylo jasno přikládám mapku a prosímtě ještě jednou mi to podle ní vysvětli, musíš na mne pomalu, pořád se nechytám, jestli je ta vyhlídka na levé straně potoka nebo na pravé (ve směru po proudu). Není to náhodou ta odbočka po žluté?

• pepek  

Ne, ne ta žlutá by se blbě jela do kopce, tu jezdím jenom dolů. Ve směru od Habrůvky do Adamova, těsně za jeskyní „Kostelík“ odbočíš z modré doprava do kopce. Je tam několik vyhlídek, až dojedeš na místo kde je ohniště. Dál už by se to muselo asi nosit.Ně mapě to není vidět. Kostelík je na obrázku

• Běžec  

Jde to i z vyhlídky s ohništěm jet dál – singlík, chvílu do kopca (hodně listí), pak z kopca, podklad cesty se pomalu ztrácí, když v tom to vyústí na hnusnou dvoustopou cestu, po ní vlevo a sjede se k tomu průmyslovýmu objektu Josefov kousek od křižovatky (směry Křtiny, Rudice, Adamov), je to vidět i na mapě 1:25000. Jinak pěkný bonbónek, spojil jsem to dneska s JSt trailem do Mokrecu, ale nějak jsem netrefil ten konec, odbočení z té široké cesty.

• pepek  

Právě tam chceme zítra jet, stojí to za to pokračovat? Ten sjezd po tom asfaltu nemusím.

• Běžec  

Jestli je to na pokračování trailu z vyhlídky, tak to nic bonbónkózního není, nicméně je fajn, že to jde projet, nechtělo se mi vracet. A jestli je to na tu cestu do Mokrecu, tak tam nevím, bo jsem zbloudil – JSt trail je super, ale pak dolů jsem to asi přejel, dojel jsem po asfaltu k nějakýmu baráku, tak jsem to otočil a na první nevýrazné odbočce jel doprava a na konci jsem protlačil kolo na tu asfaltku Soběšická. Tož ta asfaltka opravdu nic moc není.

• tjuren  

no neni ten kras nadhernej?! I ta fotka se povedla.

• Splinter  

Kolikrát sem to už zkoušel:) Ale dycky zvítězí strach, že se tam smotám:)

• Vilém  

Ano,ale na skakacim kole.

• pepek  

Jezdíte někdo přes tento potůček na modré značce na Čertův hrádek? Sem to dnes po 10 minutové úpravě trasy… zase nedal:-( Jinak konec modré trasy před tím posledním „prutkym strmakem“ je totálně zatarasený větvemi a pokácenými stromy. Takhle nás ti lesáci nakonec z toho lesa vyženou.

• Běžec  

Včera jsem tama „jel“ a přemýšlel, jestli existují sebevrazi, co to jezdí. Jinak prosím vysvětlit, co znamená výraz „nejlepší brněnské trail“ – jsem na tom s technikou asi dost bídně, za tím potokem jsem vedl kolo dost. A na žluté z Býčiny k Máchovu památníku jsem se taky zasekl v rychlosi 5 km/h o kořen, achjo :-)))

• pepek  

No ale pak jsi zase pokračoval, ne?

• pepek  

Ale to vedení kola nevadí, naopak. Když jsem se někde na druhé straně Šumavy ptal důchodců na cestu a projevil obavu, že je to moc do kopca, tak mi řekli: Wer sein Fahrrad lieb, der es auch manchmal schieb. A to je gut, ne?

• jonys  

No to je super!Takže když někdy budu tlačit,tak to neznamená neschopnost něco vyjet,ale pouze projev hluboké náklonnosti k bicyklu!!! :-)

• Běžec  

Jasně, půlmetrovej kmen přes cestu je bez šance, spíš mě mrzelo, že jsem seskakoval asi 5krát už před nějakým obtížným šutrem/bočním náklonem/kořenem bez pokusu to projet, kombinace strachu a pudu sebezáchovy – pořád lepší vzdát, než sletět doleva z toho srázu. Jak tu tak pročítám B-F, mám hodně co dohánět. Nicméně dík za tip na žlutou od Babic k Býčí skále, neznal jsem, paráda. A to krédo je ubergut :-)

• Krutor  

To Běžec a „trail“ k Čertovu hrádku:

Je nás určo víc, kteří teda v tom případě maj co dohánět. Ale tahle pěšina, to fakt nemusím – čítám, že tak 10× sem slejzal, což mě dost štvalo. Ani vedení kola v topm srázu nic moc, natož představa kutálení se dolů .. Navíc od přirození neumím slejzat s kola napravo. = tudy příště už ne …

• pepek  

Jak to, slízá se jen u těch stromů (2×), u potůčku a nějaké ty skalky (1× – 3×-podle odvahy toho, kterého soudruha). Na srázu se neslízá, jen se nesmíš moc dívat dolů. Jela to i moje dcera, tak nebuď labuť.

• Krutor  

To prostě nejde – holt sem labuť. Fakt je, že kdybych jel od Č.Hrádku, bylo by to pro mě jednodušší a těch slejzání by bylo fakt míň. Vyzkoušel sem a stačilo :-)

• brantec  

jo, jednou sem tama jel ve smeru od Blanska, na wormdrivech:) a podle toho to taky dopadlo.. Na nekolika stech metrech sem hodil dve docela vydareny drzky. Prvni prave pred tim stromem pres cestu, nejak sem ho tam necekal a leknuntim sem zapomnel i vycvaknout a proste se prevratil do prava z toho svahu dolu:-D Dalsi nasledovala kousek dal, kdy to proste ustrelilo. Pres ten potucek sem prenasel, ten bylo tech padu dost:) Jinak bych taky prosil stejne jako bezec vysvetlit vyraz „nejlepší brněnské trail“. Tohle nema s Brnem nic spolecnyho, tohle je nas, blanenske trail:))

• pepek  

Jeden soudruh tady tvrdil, že kras a Brno je okolí Vyškova. Takže ten brněnské trail je eště dobrý, nebo bys radši patřil do Vyškova? :-)

• pepek  

Myslím, že se to má jezdit do Blanska, jinak přijdeš o ten závěrečný sjezd.

• brantec  

sem to jel jen jednou a zrovna to vyslo smerem od Blanska, tak sem si uzil pekne vyjezd;-) Jako sjezd si to dam priste..

• pepek  

Dnes jsem objevil zajímavý sjezdík v lese nad Obřany, který končí u hřiště před Bilovicemi. Jsou tam pěkný koryta a i když jsem závěr zcela nezvládl, naši FR soudruzi by se možná rádi pokochali.Dá se tam dostat po žluté, která vede od vrcholu těch serpentin do Bílovic. Po žluté se dojede k té tabuli (Obřanské hradisko) a pak doleva až do lesa a rovně dolů. www.mapy.cz/?…

• pepek  

Tak eště neumělé fotečky, ve skutečnosti je to lepší.

• Běžec  

Tak jsem tama dneska jel a fakt pěkný. Teda jako nedal jsem to, ale to na tom nic nemění :-) A taky jsem objevil pěknej sjezdík po pěšince kolem Bajerky k Jelenovi…

• pepek  

Co je Bajerka a kterej Jelen? je jich tady víc.

• Běžec  

Bajerova skála. V údolí Říčky – od Mokerské myslivny cestou vlevo od červené a kousek poté, co ta začne klesat, tak doleva – v lese skála jak prase, cca 20 metrů, nelze přehlédnout a po té pěšince dolů. Vyjede to na cestě kousek od U jelena. Ale nečekat nic hardcore, prostě pěkná lesní cesta z kopca…

• pepek  

Jezdím po té stezce, která končí na křižovatce tur. stezek (žlutá a modrá), ale nalevo jsem ještě nejel, musím to tam prozkoumat, dík.

• pepek  

Tak sem tam dneska jel: v 8 večer, našel jsem to hned, dík za popis,je to dobrý, dal jsem i ten sjezd, ale ty Nanoraptory fakt, ale opravdu hovno brzdí :-) Musím tam jet ještě někdy za světla.

• pepek  

Sem tam našel ještě jeden nový sjezd, který jsem neznal: odbočil jsem nechcaja doprava (nezapnutá čelovka) ze zelené značky od lomu a byl tam pěkný kamenitý sjezd, který skončil u Muchovy boudy. Potmě to bylo docela zajímavý.

• Polka  

Tak jsme to tam dneska byli skouknout. Pekny jetelny serpentinky az uplne dolu – parada, moc pekny ;-) Jako dukaz predlozime video.

• Jaroslávek  

A který považuješ za nejlepší třeba v okolí Baby, tedy takový co jsi jel ?

• Polka  

Tak okoli Baby jde mimo me :-) Moc to tam nemusim a o nakych sjezdovych lahudkach v te lokalite moc nevim. Je tam neco peknyho?

• Polka  

Btw. da nekdo tenhle „sjezdik“ po hrebeni v lomu na Hadech? Jestli je nekdo takovy, tak bych ho chtel videt na vlastni oci v akci :-)

• Jaroslávek  

To taky někdo jezdí ? Já si sebe vážím. Ale máš pravdu, na Babě jsou to akorát samý krátký trháky. Když se člověk chce „vyřídit“, ideální příležitost.

• Polka  

Prave si myslim, ze by se nakej blazen moh najit, co by to dal :-) Je to ale dost o hubu – prudky, uzky + par malych brdku, jedna mala chyba a letis z hoodne velkyho srazu.

• mastihuba  

to furt nemužu najít. Jedinej hřebínek co jsem tam viděl byl ten červeně vyznačenej.

• Splinter  

Potvrzuju… Mooc hezkej sjezdík to byl.. Akorát sem přehlíd jednu serpentinku tak byl o něco prudší :o))

• pepek  

Akorát ten dojezd dole u těch fotbalistů je trochu out (a asi se to bude zhoršovat, až tam nateče víc vody.)

• Karaya  

Tož jsem to taky dneska dal a dobrý, akorát ta kamera strašně zkresluje, je to mnohem prudší než na fotce/videu vypadá..Ovšem na ten kousek u Svitavy u Obřan to nemá :o)

• pepek  

Kerej kousek? přesněji plííz.

• Karaya  

Ve směru od Bílovic je to těsne u Obřanskýho viaduktu, taková rokle – 20m, který ovšem stojí za to… No a pak je taky pěknej sjezdík, ke kterýmu se dostaneš když po pravé straně viaduktu – směr Bílovice vyjedeš na louku nad něj..Sjezd je nadruhé straně viaduktu a začína pár schodky… Pak pár prudkejch zatáček, závěrečné schodíky a seš u trati :-)

• pepek  

Jo tak ten druhý asi znám, je to mezi těma zahrádkama, ne? Zespodu se tam dostanu z té poslední prudké kostkované ulice ? A jak se dostanu na tu rokli?

• Splinter  

Když pojedeš po asfaltu kolem řeky do Bílovic tak je to po pravé straně.. Nikam to nevede.. Jen taková rokle.. Je to tak 100m od viaduktu

• Polka  

To neni rokla, ale takovejch 10metru technickyho sjezdu mezi korenama s kopcovitym zakoncenim :-) Ale priznavam se, ze sem to az dolu nedal. Ale uz tam mivame pravidelny publikum.

• Běžec  

Když už se tu probírají takový extrémky jako „sjezdík“ v lomu na Hádech, tak mi nedá abych se nezeptal – jezdíte někdo tu skálu po cestě z Obřan do Bílovic na levým břehu? Mě by to teda nikdy nenapadlo, ale kdo ví?

• pepek  

Jestli teď někdo napíše, že jo, tak já od zítřka bika zahodím a jezdím jenom šalinó.

• Blade  

fajn, ja to jezdim :o) muzu vedet kam bajka zahazujes? ;-)

• pepek  

Napřed to musím vidět :-)

• Blade  

napred chci videt jaky kolo a kam zahazujes…pak ti to predvedu :-D

• pepek  

To Ti nemůžu říct, bo bys tam denně trénoval, až bys to dal a já neumím jezdit tó šalinó.

• Blade  

te naucim. zitra v 6:35 na semilassu na ostruvku ;-) :-D

• pepek  

Nemám rád dav a smradlavý soudruhy v šalině. Hromadné dopr. prostředky jsou proti přírodě (kromě letadla a lodě).

• Blade  

neboj, rano sou saliny jeste vyvetrany :-D a letadla nejsou proti prirode? ja bych rek ze ty nejvic:)

• Splinter  

:D

• pepek  

Jezdíte na Čebínku? kopeček je sice krátký, ale docela výživný, že?

• pepek  

A ještě pohled z rozhledny, jsem si dovolil .

• Blade  

wow..tam sem v zivote nebyl a to bydlim kousek odtud :) nu nic..zitra ;-)

• pepek  

Rozhledna je otevřená jenom v sobotu a neděli. Ale i bez ní to stojí zato (žlutá značka od toho parkoviště v Čebíně, zpět se dá kolem toho lomu a pak kolem té úpravny, vrátný údajně nemá psa, vlastně jsem neviděl ani vrátného.)

• Běžec  

Taks mě nalákal…ale chyba lávky, pamatoval jsem si akorát, že „po žluté“ a jel jsem nahoru po žluté tou lesní cestičkou. Brutál, ale vyjet by asi šla, KDYBYCH při přejíždění kořene nepřehlédl zatáčku a nevjel do lesa, pak jsem byl nucen tlačit, neboť se mi i přes opakované pokusy v tom krpálu nepodařilo rozjet. Nahoře pak vyšlo najevo, že žlutá vede i po široké šotolinové cestě – ale i ta vypadala docela prudce. Takže výživný, souhlas. Tou žlutou nahoru teda byla míněna šotolina, nebo ten prudký lesní výplaz?

• Blade  

tam byl nejakej vyplaz? ja jel po te sotolce v domneni ze jde o zlutou :-D

• Běžec  

Ona totiž žlutá vede nahoru z jedné strany a na druhé přes vrchol dolů. Jedno z toho je ta šotolina, druhý ze silniční odbočky směr Drásov za asi 300 metrů doprava. Spodek je jenom prudkej, vršek prudkej a sem tam kořen…

• Blade  

jo takhleee. no nahoru sem jel po sotolce z cebina a dolu tou druhou stranou po te uzke cesticce..sjel sem do nejakyho staryho sadu a pak asi 150m pres pole na silnici k vapence

• Běžec  

Tak a to jsem jel přesně naopak :-) Jo a aby zůstalo u tématu bonbónků – cestou tam žlutá Technické muzeum – Kuřim. Už Medlánecký kopec na rozjetí je dobrej, ale pak to vede na Babu kolem zahrádek a je tam krpál jaxviňa, maturita totál. Prudký a po sypkým povrchu, musí se jet úplně vpravo, tam je asi 10 cm široký kraj, na kterým to nepodkluzuje, ale má boční náklon. Samozřejmě jsem tam sebou flákl, chatař se po mně díval docela nerudně, když jsem se chytil plotu, abych nesklouzl zpátky dolů, takže jsem rychle odtlačil pryč :-)

• Blade  

ze zlute na babu mam ale uplne stejnej zazitek :-D

• pepek  

Oni ti chataři tam snad sypou ten štěrk, dříve to nebylo tak těžký, teď musíč mít štěstí, aby to neproklouzlo.

• Blade  

a kdyz uz se ti jednou podari, ze ses na nejlepsi ceste to vyjet, tak se z protismeru vyriti silenou rychlosti dalsi bajk a to je potom sranda se tam mijet :-)

• jonys  

Díky tomu je to takřka nevyjetelný.E­legantnější je objet to po té zelené-spodem pod takovým tím „hradem“ doleva,chvíli rozbitá asfaltka a pak šup doleva kolem pramínku…Tam to jet jde.

• pepek  

Ale je to jetelný, chce to mít trochu měkší gumy, udržet to na kraji a mít štěstí. Zase si pak můžeš udělat čárku:-)

• jonys  

Tak tu už v tomto případě mám,i vícenásob­nou.Ale právě proto už tam moc nejezdím-zdolaný to mám,ale nebaví mě to tama.

• RUR  

To souhlas, funět kolem plotu za přihlížení nístního Mičurinstva není nic moc. Nějaké problémy s adhezí jsem u Bulldogů nepociťoval. Na babu vedou určitě hezčí cesty. Dejte vědět, až někdo vyjedete žlutou z Kuřimi:-))

• Loner  

Po ŽTZ Kuřim nahoru i dolů za seníkem – nic moc přes maliny. Daleko výžibnější je zkratka zdola od červené značky nad sídlištěm Kuřim přímo na hřeben do nejvyššího místa Kuřimské hory (ne po trase B52!) – doporučuju oba směry, stejně jako sjet si a vyjet si od Ivanovické hospody Pod Babou přímo nahoru na rozcestí Pod Babou (kolem rybníčku nad hospodou, ne kolem studánky a ne po MTZ). Pro kameru to není, jen pro vlastní potěení a meziroční porovnání.

• pz-km  

jj, cervena je dobra – malem sem to tam neubrzdil (prejet cestu a sletet az do kurimy bych teda nechtel, pokud bych to nejakym zazrakem prezil…)

• jonys  

Já nikdy nezvládnu finále-trefit po značce až do Kuřimi.Vždycky v tom sjezdu po široký cestě někde minu,kde značka odbočuje.Ale už mám naučenou alternativní cestu,tak mi to ani moc neva…

• JSt  

tedka se pro me stala nejetelna cesta s.k. neumanna smer z babic do bilovic, jak se sjede ze silnice. tam je vymlety od vody tak hluboky koryto, ze proste ne-e.

• pepek  

Myslíš tu červenou? Ta jestě před měsícem šla, teď nevím. Ono i ta žlutá od policajtů do Bílovic k hájovně není taková prdel, jaká to bývala. Ty deště nám to vylepšují, i nahoru je to už docela technický výjezd (teda pro mně) .

• MartinXC  

Pěkný kousek je z Babího lomu-rozhledny po červené dolů (v jednom místě ještě straší strom přes pěšinu) a v přechodu na cestu z červené cca 2 metry vlevo a zase dolů. Vyjede se na dolním konci asfaltky, u závory. A XC-kousek je to dát opačně do kopce ;-) (já to jezdím z druhé strany po modré na posledním úseku směr odbočení na rozhlednu)

• Jaroslávek  

Myslel jsem, že k rozhledně nejde vyjet (dle kámoše).

• Blade  

no je to docela kopec ale aspon predloni to slo

• pepek  

Úplně k rozhledně ne, ale pod ní odbočuje ta pěšinka doleva, přejede se hřeben, dolů, trochu po cestě doprava a pak doleva po modré do Podlesí.

• RUR  

Pěkný kousek je netrefit tam psa, pěšáka, nebo oba.

• MartinXC  

Proto když už tam jsem, dávám to 2× nebo 3×. Občas se zadaří, že pěšáci uskakují a psi tam nejsou (na červené).

• Jaroslávek  

Mě se líbí ta cesta od lelekovadla dolů směr Lelekovice, po cca 5o m odbočka doprava a sjede na kraj lesa u Lelekovic, přičemž na konci jsou v lese dost kořeny. Ještě jsem to nezkoušel nahoru. Dáváte to někdo ?

• pepek  

No ty kořeny to je začátek té červené, co jiného bysme tady mohli dávat, když ne toto.

• pepek  

To jedeš 2× až 3× až nahoru? To pak už nemusíš nikam jezdit, mě to stačí jednou a pak už radši jenom po rovině. Myslím, že jsem to dal jenom jedenkrát z obou stran: napřed po zeleno-modré od silnice a po sjezdu do Podlesí pak červenou nahoru.

• Jaroslávek  

Nevím co myslí Martin XC, ale tam jsem psa ještě nepotkal.

• MartinXC  

(To Maňas taky:) 2× – 3× nahoru to jedu, ale buď po modré na rozhlednu nebo po silničce (moc nemusím). Od leklovadla dolů co popisuje Maňas to naváže na druhý konec, který popisuju, že jej jezdím po červené od rozhledny. A pejskaři se pohybují na úseku po červené.

• Jaroslávek  

Včera jsem jel žlutou shora do Bílovic k hájence. Pro mě to byl dost adrenalin, bo je tam uprostřed hluboký a úzký koryto a musí se dávat setsakra bacha, aby se do něho nesklouzlo. To jezdíš i nahoru ? A jak padá listí bacha na šutry !!

• Jaroslávek  

Sakra, to zase mělo být na Pepka. Nějak mě dělá potíže řazení příspěvků.

• Polka  

Dyk to bylo na Pepka ;-)

• Jaroslávek  

Já to vidí za Martinem XC. A propos, to jste netočili ? Je pravda, že je tam dost tma.

• Splinter  

Netočili, není tam nic zajímavýho:o) Ale je škoda, že chybí ty Hořice-Blansko…

Jo včera jsme sjíždeli kolem té skály k Jelenovi a celkem fajn sjezd…

• Polka  

Tu zlutou do Bilovic? Netocili, je to nuda :-D

• pepek  

Jo nahoru taky, nesmí být ale blato, to pak moje oježděný RR neskousnou. Je to teď docela technický výjezd, myslím, že jsem minule musel zastavit. Dříve to byla větší pohoda,nahoru i dolů

• Běžec  

Eště jsem si vzpomněl na výživný uphill z Rakoveckého údolí (z Bukovinky po trase Meridy, čili kdo někdy jel Meridu, patrně ho důvěrně zná).

• rock  

Jetelné (pro mne ale bohužel jen mimo závod. Alespoň na dlouhé jsem se ani nenamáhal). A když už jsme na tomto kopci a na trase Meridy … trať se pak chvilku motá na hřebeni a vrací se zpátky do údolí, závěr je úzká rozbitá stezka mezi křovím. Tak tenhle úsek stojí za vyzkoušení v protisměru, nahoru. Zkoušel jsem to od cesty v údolí až nahoru, jde to …

• Blade  

v tom protismeru sem to taky zkousel..ale jak si psal vyse, ani sem se nenamahal :-D

• GF  

Nemám teď u sebe mapu a už jsem tu trasu jel dávno, takže vám nenapíšu barvu turistické cesty. Skvělý XC sjezd jsem našel z Hořic do Blanska (myslím, že je to po zelené :-)). Rozhodně jej nejezděte v obráceném pořadí.

• brantec  

Jo, je to po turisticke zelene a cervene soucasne. A klidne si to dejte i nahoru.. Krome spodni pasaze tesne po vjezdu do lesa to davam, tak treba to nekdo zmakne cely:-P

• brantec  

Pekne trail je po zelene ze Senetarova do Jedovnic. Korenova pesinka, par stromu pres, jeden se podjizdi, ale je to tak tak:) Nic tezkyho jako Novy hrad – Certuv hradek, ale vic jak 20km/h tam nikde nejedu.

• Splinter  

Ten certuv hradek je co? Já pořád nevím kde to je.. Vím že na zelené z Nhradu směrem na Blansko.. Ale kde?

• pepek  

Kup si mapu! Jiná zelená tam přece není. Začíná dole u studánky za Adamovem (před podjezdem pod tratí) ,pokračuje brutálním kopcem kolem N. Hradu a na křižovatce pokračuje směrem k Čertovu hrádku a končí pěkným sjezdíkem k silnici do Blanska.

• pepek  

Čertův hrádek je jen hromada kamení, jde o tu cestu ne? (CESTA JE CÍL !)

• JSt  

cestou z „treningu“ :) na muldu se mi nechtelo po asfaltu sobesickou lesni cestou do mokecu a rozhodl jsem se objevit novou cestu lesem a docela se to povedlo ;o). kdyz objedete zavoru [0], jedte kus po asfaltu, minete jednu odbocku do prava (docela siroka cesta) a pak nasleduje druha odbocka vpravo na uzkou pesinku [1]. tou se date. hned se rozdvojuje v Y, tak se dejte pravou vetvi (ted je pres ni hozena klada). a vcil uz si jen uzivat jizdu po opravdovem singliku (tak 20–30cm siroka pesinka), ktery vyusti takovym prudsim vysvihem na sirokou lesackou cestu [2]. po te lesacke ceste to nakulit, minout sirsi odbocku doprava [5] a doprava odbocit az u [3]. je to takova trosku vracecka. pak uz se jen sjede do mokre hory ke garazim [4]. zaverecny sjezdik je trosku prudsi, ale nemel by byt problem. cisilka v zavorkach korespondujou s obrazkem. cestu mezi body 1 a 2 jsem jen tak nacmaral (ve skutecnosti je klikatejsi). cesta vypada jako ne moc pouzivana. enjoy…

• Blade  

vypada to hodne zajimave. tu 1 odbocku sem videl kolikrat ale neodvazil sem se po ni dat :)

• Polka  

Tak sem tam dneska jel, sice opacne smerem nahoru, ale v tom pralese se tam clovek nevyzna :-) Ta cast vod lesni cesty po garaze by byla ok, tu sem nasel, ale pak sem tu dalsi odbocku z tydle lesni cesty nemoh za boha najit – je to tam zarostly jak svina. Ale tesim se na druhej pokus, tentokrat uz z vrchu.

• jardvo46  

..jo kdyby ses zas někdy projel pomaleji se starcema (úterky, čtvrtky), tak´s to mohl dát od horní závory už se dvěma variantama..

• Polka  

Malo volnyho casu, plno prace :-) Ale az se treba budu nudit, tak se pridam.

• Jaroslávek  

Tak to dneska snad zkusím.

• Jaroslávek  

Sem navrchu zřejmě brzy odbočil doprava a dostal jsem se záhy až dolů do takovýho širokýho koryta, (cestou jsem třikrát přelízal stromky) dojel jsem na modrou a po ní do Mokré hory. Tak zase jindy.

• pepek  

Dnes jsem našel takový turistický trail, ale pěkný: zelená z Bořitova (pozor na odbočení doprava) končí pod Malým chlumem.Na mapě kupodivu nebyl.

• pepek  

A ještě jeden.

• Lišák  

Tam jedeme ztr :-)

• hony007  

Máš to nějak prozkoumaný i okolo? Já jsem tam jel včera a vypadalo to na pěkný odbočky i mimo, ale nechtěl jsem to rozrýt (je to součást nedělního závodu a už tam mají značení…).

• pepek  

No chtěl jsem to dnes prozkoumat, ale soudruzi mně nenechali ani sežrat tatranku, natož nějaký průzkum :-(

• hony007  

Já sem se byl dneska podívat na zelené Nový Hrad – Blansko a jetelný je to teda jen od Čertova hrádku dolů, jinak předtím utrhaný části cesty, v jednom místě i 3 stromy o průměrech cca 40 cm, takže tudy ne, ale na červené z Rudice byly pěkný úseky. Navíc, ještě než se na tu červenou najede, tak od Lažánek je pěkná cesta s množstvím zajímavých odboček, na který jsem však dneska neměl čas.

• Baba-Ji  

kurňa to je moc pěkné, jen škoda, že ten Bořitov je už na delší vyjížďku

• OCG  

A co takhle z Bílovic kolem reslova památníku nahoru nad Hády (dá se to buď po cestě nebo takovým trailem po zelené) a pak po žluté kolem silnice směrem na Ochoz (příjemný trail mezi kameny), pak přejet silnici a dolů na Muchovy boudy a jakýsi mlýn? Ten sjezd po žluté směrem k rozcestníku v údolí Říčky je tam docela fajnovej :o)

• Běžec  

Ten sjezd po žluté je velice známý…z Bílovic jsem taky předevčírem jel od studánky po zelené (začátek technickej), ale pak jsem se držel té hlavnější cesty a zelená asi odbočovala vlevo, páč zleva se před Resslem napojila. A od Ressla nahoru po těch šutrech je to taky dobrý, když se přidá ještě trochu blata :-). Dobrý zpestření místo té cesty. Jsem byl pyšnej, že jsem celou zelenou Bílovice-Kopaniny dal bez vycvyknutí

• Splinter  

No já nevím, ale zdá se mi, že to tu už JE :o)

• OCG  

No ať se dívám, jak se dívám, já to tu nevidím. Je tu žlutá od hájenky navrch, počítám, že to je směrem na resslovku, ale za hájenkou to uhýbá doleva navrch do lesa…

• Jaroslávek  

No tak tahle se mi líbí jen dolů.

• Polka  

Splinter si spletl trejd a ja vlastne taky, kdyz sem mu o tom rikal :-) Tahleta zluta je uz proflaknuta, to zna kazdej.

• Jaroslávek  

Porád nevím, kde je ta Alexandrovka. Popiš mě to jak pro blbýho, nebo odkaz na podrobnou mapu. Ď.

• OCG  

no já ji jel poprvé… a dám si ji znova.

• Jaroslávek  

32 let jsem v Brně, ale tohle jsem neznal. A ještě v takovým počasí jaký bylo, super rozhled. Ta červená z Babic je v jednom místě asi 2o m pro mě nesjízdná, jsou tam z kořenů úplný schody. Jo a po zelený k Alexandrovce to je teda záhul. Chvíli jsem šetřil kolo, nebo kochal se (jako).

• OCG  

Myslíš po červené Babice-Bílovice? Po cestě S. K. Neumanna? Tam sem to málem zapíchl do plotu, někde za arboretem je sjezd do takového žlebu kolem plotu, mezi drobnejma stromkama. No moc hezky se mi to nejelo, měl sem strach abych neškrábl rohama do plotu. A nahoru se to snad ani tlačit nedalo. Pro kamzika zahul. Sjel to někdo? (na vyjíždění se ptát ani nebudu…)

• Jaroslávek  

Já jsem v tom lese dost bloudil ostatně já všude bloudím. Když odbočí červená ze silnice do lesa kousek pod Babicema tak to začíná slibně, ale pak je již zmiňovaný úsek kde jsem kolo vláčel dolů, nebo spíše kolo mne a dostal jsem se na štěrkovou cestu. Po ní jsem valil tak nějak furt dolů, bo mě tlačil čas a zřejmě značka zahýbala někam jinam a dojel jsem k silnici, kde byla cedule „někoho“ lesní cesta, to jméno jsem si nezapmatoval. Jo a byla tam závora a do Bílovic to bylo ještě tak 1,5 km po silnici.

• OCG  

Jo, nejspíš mluvíme o tom samým. Já to šel opačným směrem… závory sou tady všude (bydlím 4 měsíce v Bílovicích)

• OCG  

jeětě mě napadá jeden libový sjezd. možná to už tady je, pokud ano, tak se omlouvám. Z vranova po červené (tuším) směrem na Nový hrad, jede se po lesní cestě a pak se dá odbočit doleva do žlebu; myslím dál po značce (ta lesácká cesta vede dál rovno po vrstevnici, klesá lehce). Ze začátku fajn sjezd, no končí v korytě potoka a pak vyj(e)de na silnici pár zatáček pod Novým hradem. Je to tam docela zarostlý, samej kámen. Zná to někdo?

• Blade  

tak ja to jel jak si psal po te odbocce doleva do zlebu…no je tam asi 200m usek, prudkej jak krava a uprostred dobre 1,5m hlubokej a 2 m sirokej rygol od vody :-) mel sem co delat abych to jen sesel :)

• pepek  

Já taky, připadal jsem si tam jak blbec. Šel jsem to snad 10 min. a pořád mě klouzaly nohy.

• Polka  

Takze to nemame ani zkouset jo? :-)

• Blade  

prave naopak.. kamerku na helmu, video podbarvit rammsteinama.. uz se tesim :-P

• Polka  

Ja ted zas vubec nevim o kterej zleb jde – teda mam jen takovy tuseni :-) Ja mam na ty cesty blbou pamet. Da se to jet primo tim korytem treba klidne po sutrech nebo jedine po tech sikmejch stenach?

• Blade  

v koryte nejsou sutry, ale misty i pulmetrovy schody vymlety od vody. to koryto ma prurez jak trychtyr, uprostred je hoodne zuzeny, takze se tam zasprcnes za pedaly. ale jinak pro sjeti mas mou plnou podporu :-D

• Polka  

Sice to zavani pruserem, ale presne todle je pripad na prozkoumani pro A.C.Clarka :-D Takze se na to mrknu :-) Ted cucim do mapy, takze je to ta cervena jak tam vede Hranicni potok a vyjede to u toho mostu u Svitavy? Proste furt po cerveny?

• Blade  

no ja mam turistickou a cyklomapu a v kazde to je jinak, ale mela by to cervena tim potokem

• Splinter  

No umřem společně.. to si nenechám ujít:)

• pepek  

Jestli myslíme stejné místo, tak je to pokus o sebevraždu. Kdo nám tu bude natáčet to video. Je to po červené kolem hájovny, pak se to protlačí takovým mlázím na mýtinu a pak doleva skopce, nevím, jestli je to tam ještě červená, ale dole to už zase červená je. Ta co vede korytem potoka je proti tomu hladká rovina.

• Polka  

No kdyz to nepude, tak to nepude :-) Ja pojedu takto viz obr.

• Blade  

no ja z te cervene mam pocit sjel na tu fialovou prerusovanou…

• Běžec  

To je hranice okresu, imho :-)

• Blade  

jasne..ale zhruba v te pravotocive zatacce z cervene uhyba doleva cesta a po te sem jel…tu hranici vicemene kopiruje.

• JSt  

letos sem to parkrat dal. ale ted sem tama dyl nejel, tak netusim jak to vypada… treba ta s.k. nojmana z babic je zmenena k nepoznani a nesjedu ji :(. a navic, ted je sucho, nebude to tolik klouzat. drzim palce ;)

• JSt  

dnes jsem to zahrnul do sveho vyletu a nedal jsem to :o(. jsou tam dva stromy, ktere se nejspis lze prejet, ale ja na to kaslal. pak jsem si parkrat slapl a ve spodni casti mi to sjelo na vlhkym klacku, ze jsem malem lehl. ten spodek je docela mokry (muj predpoklad o suchu nebyl spravny). vy jste sikovnejsi, tak to treba zvladnete ;-).

• Polka  

A jels po ty cerveny nebo uhls tam jak psal Blade?

• JSt  

cely po cerveny. zadny koryto ani usek prudky jak krava jsem nezaznamenal. na ponekolikate bych to snad zvladl cely. chce to misty dobre volit stopu…

• Polka  

No zkusime pripadne sjet obe varianty :-)

• pepek  

Ta vražda je totiž mimo tu červenou, někde na hřebeni se z ní uhne doprava, protlačí se to školkou a na kraji mýtiny se zahne doleva. Ten příkop je celý na mýtině, a je hrozně hluboký. Boční stěny jsou tak příkré, že ti ujíždí nohy při chůzi. Pak se to spojí s červenou až v lese a tam už je (bylo) to celkem jetelný.

• pepek  

Vlastně už ani nevím, jestli to byla červená, ale určo to není ta, co vede tím potúčkem.

• pepek  

Dnes jsem tam zabloudil a zdá se, že se adheze trochu zlepšila (šlo to už i sejít pěšky :-). Kdyby to trochu zamrzlo, nasadily se nějaké drapáky (ne Nanoraptor, co mám já), vzala se polní lopatka na drobnou upravu trati (to se může, ne?)a ten rigol se v jenom místě zasypal, aby se dalo pžejet na druhou stranu, tak by to mohlo eventuelně už být jetelné.

• pepek  

A malá inspirace:

• Loner  

Nezapomeňte se kluci na tomto místě pomodlit než to koryto „pojedete“. Nechme to zaledovat sněhem a pak to bude pohoda.

• Loner  

..kde jste všichni Brňáci, já tady na vás čekal 30.12. s kořalkou a kamerou.., těšil se i na Jane, abych konečně mohl pokecat s odborníkem o qalitě šaltrů, tuhosti klik, hegativním a pozitivním sklonu forbesů, citlivosti vidlí.. a nic.., tak snad někdy v r. 2007. Všem kolistům pěkný Nový rok a hodně délkových kkm spojených s radostí s nastoupané výšky a nabušených tepů, to vše při pevném zdraví. Jo a kdybyste někde u vranovské hájovny ještě před závorou našli komp Ciclosport s výškoměrem, tak se ozvěte – jsem tam už potmě hapal v mlze na zmrazku a teprve doma zjistil, ráno tam zajedu.

• pepek  

Já jsem tam dneska jel, comp jsem neviděl (byl jsem tam asi dříve, tma mě nedostala.) Příště méně nahusti gumy, ať nespadneš :-) Já jsem jel na 1,8 a 2,0 barů a měl jsem pocit jistoty, jak s křídélky. Dyž už byls u toho sjezdu, tak jsi to dal, ne? :-) Nepotkal jsem ani nohu (bikera, turistů bylo dost) Přeju taky mnoho km a další plodné diskuse na B-F v roce 2007.

• Běžec  

Taky s přáním pěkného roku 2007, zdraví, hodně km, hezkýho počasí a pohody. Do roku 2007 mi tento thread obstaral řadu předsevzetí – vyjet bílovickej krpál, závěr modré na Babí lom, závěr Alexandrovky, sjet v Rudicích k propadání, korýtko na cestě S.K. Neumanna,… :-)

• brantec  

jako preju ti, at ti ty predsevzeti vyjdou, ale sjet k tomu rudickymu propadani..hodne stesti chlape:-D

• Martula  

Skládáme kola…momentálně mám jen cestovku ;)

• Blade  

Tak fajn, udělej si brigádku, už se těším až to bude jetelný ;-)

• Splinter  

Počkej ti vykope 4m díru :)

• pepek  

To bylo myšleno hlavně na hochy a dámu z brněnské pobočky Warner Brothers, kteří jak víme, to prokazatelně nedali,že? :-) Pokud bych si tu trať byl býval dneska upravil a případně to býval sjel, jako už skorodůchodce, tak by to byla nezmazatelná hanba pro tyto špičkové ridery, že? Proto jim nabízím ještě jednu šanci :-)

• Splinter  

:o)))

• Blade  

Jo tak to sedlo! :-DDD

• pepek  

Tak jsem to dneska dal. Pro soudruhy, s horším orientačním smyslem přikládám ještě mapku. Důležité je najít tu kapličku (malá motlitba možná neuškodí) Po malé upravě už to bylo jetelné. Potřetí se mně to zdálo už kinderleicht, že sem tam pěkně lehnul.(ten Nano vpředu a RR vzadu asi fakt není dobrá sjezdová kombinace :-)

Tímto prohlašuji tento sjezd za : Pepkův sjezd č: 4

• Jaroslávek  

Nechtěl by jsi mě to nějak polopatě popsat? Z mapky jsem tumpach. A vůbec jsem z tebe tumpach.-)

• pepek  

Soudruzi, někdy si připadám jak ve školce:

1. Otevřít mapu na straně, kde se vyskytuje Vranov (u Brna, ne nad Dyjí)
                        2. Najít tu asfaltku „Z Vranova do Vranova“
                        3. Vyjet z horního konce Vranova (to je ten u motokrosové tra­ti)
                        4. Projedu kolem závory a po 200 metrech je pravá zatáčka
                        5. V této zatáčce vyjedu rovně z asfaltu a jedu furt dolů (poznávací znamení : stromy přes cestu) na mojí mapce znančeno modře, v reálu neznačeno vubec.
                        6. Jedu furt s kopca, dokud nevidím kapličku. Za kapličkou je to trochu zarostlé, po 50 metrech se otevře krásný výhled do krajiny s Novým hradem na obzoru a po mírné zatáčce doleva strašný pohled na sjezd dolů.
                        7. Neváhám a jedu.
                        8. Dole se zastavím a podívám se zpět.
                        9. Ohledám končetiny a bika, po pozitivním výsledku je možno zopakovat
                        10. Jediná možnost prvenství je už pouze diretissima rovně dolů, vpravo, nebo vlevo. (Ale tam Vám to hoši bude ku----ky

klouzat :-))

• Jaroslávek  

A vezmeš školku zase něgdy ssebou ? Třeba v sobotu ?

• pepek  

Eště nevím, co bude v sobotu, ale teď už to musí přece každý soudruh najít sám, že? Já už tam mám svůj zářez udělaný :-) Je to možno sjet následujícím způsobem: nejprve vlevo, pak hups do rigolu, 10m rigolem, pak hups ven doleva a hned zalomit uplně doprava, brzdit, povolit a hups do rigolu, moc nebrzdit a plynule vyjet. Celkem snadné.

• Blade  

Už od soboty se držim, ani sem nepíp, ale teď to musím řéct, něco tady smrdí… samochvála? ;-)

• Jaroslávek  

A fest ))

• pepek  

Co, co? Gde? Dyť tady nepíšu žádné super AVG a průměrné tepy pod 100 :-)

• pepek  

To je nějaký vděk soudruzi? Ochotně vám vyhledávám různé krásné trailíky a sjezdíky a soudružsky s vámi dělím o zkušenosti. I mapu jsem quli tomu skenoval . A vy takhle? Odcházím do ilegality. :-)

• Jaroslávek  

Ale hups do rigolu, hups vlevo, hups vpravo, to jsem taky zkoušel a jak to dopadlo.

• Splinter  

Já bych měl taky radost:-)

• pepek  

Že jo ? A přes nevděk nekterých soudruhů jsem vám dnes zase přinesl něco ze zahrádky. Lysá hora je překvapivě technická a myslím, že i zdatní soudruzi to nedají napoprvé bez šlapání. Na tom vrcholu je to taková kozí stezka s ostrými kameny a eště hodně s kopca. Jo p. Splinter, objevil jsem uplně nový sjezd v Říčkách, končí to u takové díry, menuje se to : Mlíkárna....., nebo… tak nějak :-) Tentokrát jsem to našel a sjel bez škod na materiálu.

• Polka  

To sem se zas jednou nachytal. Vcera Melatin, dneska Lysa Hora. Pepku, Pepku. Asi me budete mit za permanentniho negativistu a na Buku me date deku :-)), ale:

1. cesta je do mapky zas blbe zakreslena :D
                                    2. sem tam hledal nakou odbocku z modre nakejch 50m od vyjezdu z lesa smerem na ochoz a ani hovno, tak jsem to nakonec vzal takovou cestickou na kraji lesa (skoro kolem tech koni) – vedla porad kamsi nahoru. Pak sem nak zatocil doleva a nahoru, pak byla cedula s chranenou oblasti nebo co a tak sem tam nak obkrouzil jakysi kolecko pro maly decka a prd z toho :-( Ale uklidil sem par vetvi na cesticce aspon.
                                    3. jinak ten vyhled v jednom miste do udoli je supr, ale vlastne vubec nevim, jestli sem byl na spravnym miste. Spicaty sutry tam byly, ale nic extra prudkyho. Mohli bysme to skouknout s ostatnima soudruhama v sobotu, co rikas?
                                    4. nastesti me naladu spravilo to chrceni lesem z Ochoza na Klajdu – nikde nikdo, zadni lidi, zadni psi, zadni bezkari, no proste paraaaada ;-)
                                    • pepek  

Ses měl zeptat na cestu :-) 1.Stezka nahoru, rovnoběžně s tou polní cestou ke koním je správně. Byla docela prudká a kamenitá=technická, ne? 2. U tabule jsi měl zahnout doprava, někomu jsem to psal. Na mapě je to naznačeno jako takový T-éčko 3. Jestli jsi zahnul, jel po té stezce mezi těmi špičatými šutry a nešlápl, tak jseš king of biking. 4 Jestli jsi nezahnul a jel rovně , tak to zkus zítra znovu :-)

• Polka  

No, tak to sem jel jinak – takovy mensi kolecko to bylo, ale u te cedule sem doprava jel, tak nevim…

A mels tam teda vetve pres cestu kousek za tou odbockou doprava za ceduli? Jinak king nejsu, protoze sem si parkrat slapl, ale byl sem nasranej kudma ze to jedu a vubec me to nebavilo, takze se neni cemu divit :-))

• pepek  

Si myslím, že to bylo nějak asi …tákhle, …možná .. :-)

• pepek  

Eště jeden pokus. Dyť je to tam tak malý, žes to mohl prošťourat celý a našel bys to. Když dojedeš za ten kravín, tak pod tím vedením se rozdvojují dvě cesty, jako Y. Jede se po té levé a po asi 300 m je tabule a tam doprava. Obkroužíš kopec a vrátíš se pod to vedení z druhé strany.

• Polka  

Tam to bylo zarostly jak svina a hafo mini cesticek a ja nechtel skoncit zase v udoli :-D

• zbartos  

Když jsem viděl Tvoji mapku, tak jsem Ti prvosjezd přiznal, ale jak popisuješ kudy jsi ve skutečnosti jel, tak musím prohlásit, že to prvosjezd není. Na Tvé mapce máš, nevím proč, nakreslen sjezd vlevo od kapličky lesem k potoku, popisuješ ale sjezd po vodou vymleté písčité přibližovací cestě, která prudce klesá po hřebeni na SV tam, kde je na mapce nakreslena černá čárkovaná čára. Cca 100 m před silnicí se dělí na pravou a levou odbočku, které se pak obě napojují dole na silnici (to už na mapce nakresleno není). Po této cestě podél kapličky vedla ještě před cca 10-ti lety normální TZ KČT a já jsem tudy běžně jezdil a pořád jezdím (a jistě i jiní lidé). Nepamatuji si sice, zda jsem to někdy sjel bez šlápnutí na zem, ale to by snad pro určení prvosjezdu nemělo být podstatné......

• OCG  

muhehe ;o)

• pepek  

No jel jsem v tom vymletém korytě, které je tady dostatečně zvěčněno fotkami i videem z prosince. Pokud jsi to sjel v tom stavu, jak to je, dříve, než já, rád ti prvrnství přenechám :-)

• zbartos  

Tak to pardon a vše beru zpět. Myslel jsem, že výraz Pepkův sjezd používáš k prvnímu průjezdu nějakým místem na kole. Ve stavu v jakém to je teď to rozhodně nesjedu.....

• pepek  

Uf, to se mi ulevilo. Už sem myslel, že se ozve nějaká babka, že tam jezdí už 30 let na mšu. :-) Člověk si někde zapíchne svůj kolík a už aby ho musel bránit. To ja jak na Aljašce před 100 lety

• Loner  

No Zdeňku, tak se tam jeď teď po letech podívat. Ta ČTZ tam je ještě na dvou stromech zapomenutá (na jednom skoro zamáznutá), ale koryto pod kapličkou protivanovských poutníků je turisticky nejetelné. Vlevo od koryta se v mladých stromkách tvoří nová cesta po klouzavé trávě. Ta spodní spojka k silnici je za ideálního stavu sjízdná, v lednu jsem se tam válel nekontrolovaně bahnitě

• brantec  

jo tak tam sem se taky nahodu objevil a nikdo uz me tam nedostane. Jak rikas, problem to byl i sejit=>co tam, ze?

• OCG  

Přesně to je ono. Když sem asi potřetí málem hodil tlamu, tak sem se na to vyprdl a tlačil (teda spíš brzdil). A i tak jsem měl problémy… Kdo to sjede a zdokumentuje to, má u mě flašku ruma!

• Blade  

uvedomujes si kolik, tam ted bude kvuli blbymu chlastu mrtvejch? :-D

• pepek  

Kua, kde je ta flaška? :-)

• Polka  

Nedodals zadnou dokumentacu! Bez relevantnich dukaznych materialu to nepujde ;-)

• Blade  

Na druhou stranu, to jeho nadšení bezprostředně po dojezdu bylo skutečně ryzí, to by se nafilmovat nedalo, zase tak dobrej herec to není :-D

• pepek  

Mám svědka! Soudruhu Jst, co můžete dosvědčit k dané události?

• JSt  

ja nic nevidel. tys mi hned nahore praskl do bot a ja to pomalu zesouval :-).

pepek mi dal instrukce, jak to sjet. on se jimi ridil a predvedl uspesny sjezd. ja nemel dostatek odvahy se onemi instrukcemi ridit :-)). ale neni vsem dnum konec ]:->

• pepek  

No tos mě moc nepomohl :-( To by u soudu nestačilo. Nemůžeš to říct ještě jednou trochu jinak? Třeba: Ano, dosvědčuji, že jsem viděl pepka, jak to celý sjel.

• Jane  

Hm nebo z Vranova po červené dojet k místu U Jelínka a pak se dát po zelené doleva (směr Horka). Ze začátku je ta zelená na pohodu, vede pěkně lesem, ale pak se to stočí do lesa a následuje docela prudký sešup k silnici – ten úsek se, myslím, jmenuje Krosovka a tam dole to prostě nedávám…:-((

• pepek  

Tam se to dává dolu i nahoru. Nahoru to byl první kopec, který jsem chtěl dát na biku.

• Loner  

To Jane: není to krosovka, je to normální ZTZ, končící dole u silnice a přes potok bez lávky na silnici. Krosovka vede samostatně odshora odbočkou před seismickou stanicí, obě dvě cesty jsou s trochou znalostí sjízdné nahoru i dolů, ta ZTZ od silnice je základním stupínkem mezi polomrtvým začátečníkem a průměrě vyježděným důchodcem. Vác trénuj a míň nakupuj.

• Jane  

Uf… Ještě štěstí, že nechodím na závody (ale moc dobře vím, proč). Bych si tam připadala jak děsný pako…:-))

• pepek  

Tak tos trochu přehnal, buď trochu džentlmen, ne? Myslíš snad, že dobře barevné a komponentové sladění kola v tom sjezdu a výjezdu nemá svůj význam?

• Jaroslávek  

Kruci, červenou jsem jel včera z Babic a v tom lese je 2o m úsek, o kterým si myslím že sjet nejde. Tak jsem magor nebo ne ?

• pepek  

To sem si myslel asi deset let a letos jsem to poprvé sjel. Nevím, jestli se to zase zhoršilo, ale před 2 měsíci to šlo celkem dobře.

• Jaroslávek  

Hm, tak tady je to samej kadet.

• JSt  

ted to podle me sjede malokdo. driv to bylo relativne ok. ale jak se vybrzdilo koryto podobne jako na muldackem hadovi, tak to voda pekne rozvrasnila.

• Loner  

Ještě doplňuju o „krosovce“ – ve spodní části začíná zarůstat listnáči – nikdo tam moc nejezdí a asi toho využívají divoká prasata, tak bacha, když jsou v podvečer v přesile.

• brantec  

kdyz uz zminujete ten Vranov..spatna neni zelena z Vranova do Kateriny. Je tam dobre korenove sjezdik.. Ale dneska sem objevil pekne sjezd! Kazi ho jen moc stromu pres cestu:-(( Jde o cestu z Techova po zelene do zlebu ke Sklanimu Mlynu. Komu nevadi, ze bude muset na kilometru 10× slezt, tak to muze zkusit. Sem se dneska skrabal nahoru asi 10 min..po svejch:-/

• Běžec  

Vrstevnice vypadají hustě…kořenový sjezdík po zelené se nachází též od skal k Rudickýmu propadání, ale ten jsem si zatím pokaždé (2krát, více už by mé ego asi neuneslo :-)) snesl…

• brantec  

u rudickyho propadani taky nosim, to z Vranova je v poho jetelny, ale dobry:)

• pepek  

Ten byl dobrý dříve (asi 10 let), to tam ještě ty stromy nebyly. Pak když to zapadalo, tak už jsem tam nejezdil.