Poraďte mi, pls (vytahanej řetěz)

39 nepřečtených
  • Radeq

    Další ze série mých blbých dotazů: Podle nějakýho návodu na netu sem se pokusil změřit, jak moc mam vytahanej řetěz. Na 11 článcích byl delší o 1,4cm, což je teda sakra hodně… (asi rok sem neměnil řetěz – stydim se za to ;] ) mno, a teď vás chci poprosit o radu, jestli s takhle prodlouženym řetězem budu muset vyměnit i pastorky, kladky u měniče a převodníky… co myslíte? Dík

    0 0
    • dieegoo  

      O 1,4 cm? To si ale měřil tak od oka ne? :) protože na 11ti článcích mít skoro o 1,5 cm navíc… to se mě fakt nezdá

      0 0
    • sfinga  

      to sou fakt blbé otázky, ale pokud to je tak hodně, asi budeš muset. Zkus dát nový řetěz, a pokud to bude střílet, tak nová kazeta tě určitě nemine. Pokud převodníky mají sjeté zuby, je to jasné, jsou na vyhození. A co se týče kladek, tak nevím, ale pokud si na to rok nešáhnul, vyměň to taky. Jak si mohl zapomenout měnit řetěz? Tohle fakt nechápu???????????

      0 0
    • Smazaný účet  

      to je fakt divný!nespletl ses o 1 článek,to přece nemohlo ani řadit.

      0 0
    • Komi  

      1,4 cm je blbost … Ale měl sem podobnej problém a měnil sem Kazetu :-)

      0 0
    • Petr_67  

      Mám dotaz. Dnes jsem na mém krosu měřil řetěz, měrka se propadla až na předposlední zub. Je to důvod k výměně, nebo tomůžu dojet do konce sezony? Má najeto asi 2700 Km. Jaký byste mi doporučili řetěz, stačí nejlevnější Shimano? Nejsem teď zrovna při penězích. Díky.

      0 0
      • Pavlis  

        Ja kdyz si kupoval merku, tak mi bylo receno, ze posledni zarazka je vymena retezu, spis driv nez pozdeji a pokud propadne pres posledni, tak menis kazetu a blbinky okolo.

        0 0
    • khooca  

      Teda pěkná kravina. 1,4 cm to rozhodně být nemůže. Řetěz se vytahuje v řádu desetin milimetru, né v desítkách milimetru ;)

      0 0
    • emarco  

      Taky se mi to nezda. Nastav si na supleru vzdalenost 132,2 mm a melo by ti to zapadnout mezi clanky! Hodne lidi meni retez uz kdyz ma delku 132,9mm!

      0 0
    • Radeq  

      Ze bych se fakt splet? ;]]] premerim… :]]

      0 0
      • Radeq  

        Hm, taxem se samozrejme splet… :] omlouvam se vsem… uz se tu teda objevili nazory, ze sem blbec… ok, beru to… spatne jsem odpocital ty clanky… na 11ti clancich je to teda zhruba o 2,5mm delsi… :] ok, stydim se dvonasobne… :] vim, sem lama, no… zkuste mi, pls, znova odpovedet, jestli je potreba vymenit i pastorky, kladky a prevodniky… dik moc a sorry…

        0 0
        • khooca  

          No, myslim, že o blbcovi nikdo neřekl ani popel ;)

          Imho to bude zapotřebí vyměnit celé. Zkus nejprve koupit jenom řetěz a zajeď ho. Když bude přeskakovat a chřoustat (jakože asi bude), kup i pastorky a převodníky.

          0 0
          •  

            hehe, no sorry ,ale jestli je vytazenej o 2,5 mm, ta k tady neni co zkouset, vyhodit to muze cely,s tim se ani nerozjede, jestli to je tak ja rika tak nameril nakejch 135 mm

            0 0
          • Radeq  

            mno, taq ne, ze sem blbec, ale ze to sou blbe otazky… nic, neresme… dik za radu…

            0 0
        • Meesha  

          2,5mm je stejne strasne moc! ¨Nedivim se ze to strili… To uz to musis vyhodti vsechno. Z toho budes mit vytahanou i zadni stavbu! :-D

          0 0
        • Marry  

          ja bejt tebou tak bych to nemenil dokud to jede, az rupne retez nebo se neco pos*** tak to budes muset menit cely a to budes muset tak i tak. Ted uz stejne nemas co pokazit :-)

          0 0
          • wbiker  

            No, jen aby mu to neruplo někde v lese třicet kilometrů od civilizace. Spíš bych to vyměnil co nejdřív, jestli je to už v takovým stavu.

            0 0
            • Marry  

              zijeme v mobilnim svete. Ono to taky muze vydrzet i dalsich 10000 km :-)…pak by to byla skoda

              0 0
              • Radeq  

                mno, myslim, ze uz to zkouset nebudu a radsi to vymenim ;)

                0 0
            • Radeq  

              mno, ruplo to uz nekolikrat ;) jj, ja to vymenim, jen sem nevedel co vsechno ;)

              0 0
          • Radeq  

            mno, von uz retez nekolikrat rupnul ;) a vdycky negde na svihu… treba gdyz sme se snazili s 20ti kilovejma brasnama vyjet na Spissky hrad… to to ten retez vzdal uz pod kopcem… :) vdycky jen uberu jeden slanek, zanytuju a jedu dal.. :)) ne, ale uz to potrebuju vymenit.. ;)

            0 0
            • Marry  

              no kdyz mas takovyhle zkusenosti tak to potom jo. Me totiz retez rupnul jenom jednou v zivote. V mrazu , snehu v kopci a to jsem tam mel retez vic jak rok…a skoro jsem se o nej nestaral. Ale to uz je davno :-)

              0 0
              • Radeq  

                mno, taq mne se to taky stalo jen 2× v zivote… ;) ale proc na to cekat potreti, gdyz muzu mit novej ;)

                0 0
    • giant  

      ?

      0 0
    • orca  

      Hele synku přeměř to znova a pak znova napiš kolik měří . A nelakuj nás tady . Trochu logiky velí že takhle vytáhlej řetěz by byl o cca 14cm celkem delší a s tím se fakt nedá jezdit.. A pokud si myslíš že jsme tady blbci tak na tohle ti neskočíme…A že si mladej tak máš ještě jednu šanci…

      0 0
      • Radeq  
        1. jako promin, ale gdo je u tebe synek?
        2. komu sem to gdy nadaval do blbcu?
        3. vod tebe jaxi nepotrebuju druhou sanci… gdyz ti neco vadi, taq mi radsi nevodepisuj, dik
        4. gdybys cet pozorne, taxi asi vsimnes, ze sem se opravil (i gdyz je to mozna prispevek se spatnym odsazenim…)
        0 0
        • orca  

          synku klííííd :-)) a nauč se písménka :-)) Jo a nejprve si to po sobě přečti a pak entruj chi chi…

          0 0
          • Radeq  

            hele, ty „chi chi“, prosil sem te, abys me ustril tvych odpovedi…

            0 0
    • kolombo  

      Pokud už máš sjetou jak kazetu, tak talíře, tak klidně jezdi dál, horší už to asi nebude. A začni spořit na kompletní výměnu. Možná by bylo nejjednodušší se zeptat v nějakém servisu nebo tak někde, jestli je to opravdu sjeté.

      0 0
      •  

        No jestli to je tak opravdu tak je tohle nejlepsi reseni, jezdit na tom dal a pak vymenit vsechno, Jenom jestli to neni chyba mereni,( ja sem treba minule na suplere misto na rysku u nuly koukal na jednicku a plasil ve skole u soustruhu ze sem to cely pos*al :D )

        0 0
        • Radeq  

          hh :))) husty… :) mno, chyba to neni… je to fakt 135mm… je to prave taq, jaxte mi radili… uz gdysy mi v servisu rekli, ze si mam vymenit retez, ale gdyz uz sem ho chtel vymenit, taxi aspon koupim to 9-tikolecko, ne? Mno, a na to sem nemel prachy… taxem holt jezdil dokud to slapalo… slape to teda dobre porad, ale uz je mi to trapny vozit a navic mam penize… jen me zajimalo, esli gdyz uz menim ten retez, esli je potreba menit i ten zbytek (samozrejme 9tikolecko musim koupit taq jako taq…)…

          0 0
      • Radeq  

        OK, dik za radu…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.