• Vladimír

    jaky je rozdil mezi zavodem XC a maraton?

    0 0
    • Radek Broz  

      Pokud vim XC je kratsi, vetsina jede rychleji:o) a vetsinou se to jezdi jako okruh.

      0 0
    • Žofka1  

      XC – cross country – OH disciplína: závod s hromadným startem na okruzích 5–10 km dlouhých s množstvím technicky náročných pasáží

      Marathon – závod s hromadným startem, většinou jeden okruh 50–120 km dlouhý, v roce 2004 poprvé uspořádán český pohár v této disciplíně

      http://www.csc-cyklistika.cz/horskakola

      0 0
      • Hammer  

        a je i nějaký rozdíl mezi kolem prodávaným jako Marathon a XC?

        0 0
        • zac  

          Pripada mi ze u kol „na XC“ jsou preferovany mensi zdvihy nez na marathon. Ale zase na druhou stranu jsou marathony ktere se daji jet s pevnou vidli…

          0 0
        • Žofka1  

          Já myslim, že to záleží na výrobci. Nějak se mi nechce věřit, že by existovalo ideální kolo na maraton pro všechny typy jezdců a všechny tratě.

          0 0
          • Marry  

            idealni kolo neni (teda az na to moje :-) u nas ty maratony jsou nektry spis na silnicku (napr Okolo hradce, Jizerska 50) a nektery spis na Full (Sudety, Bike Brdy) ale samozrejme se da jet vsechno na vsem :-)

            0 0
          • JIRA  

            Nejen, že víc jezdíš než já ale už jsi i větší teoretik! :)

            0 0
    • SELMIRA  

      a HLAVNĚ na maratonu je JÍDLO! :o))

      0 0
      • wroum  

        aha, tak proto sou XCckari tak hubeny :-)

        0 0
        • SELMIRA  

          a to JÍDLO je taky jedinej důvod, proč bych maratony zatim nerušila. :o) Jianč fandim XC. Yo, yo, yo. :o)))

          0 0
          • JIRA  

            No Tobě už odpadá problém, že by sis zapsala Sudety zlatou fixou a pak je nejela, když už příští asi nebudou.

            0 0
    • Peslezedirou  

      Rozdíl je asi takovej, že při XC si mrtvej poměrně rychle a u maratonu to trvá o něco déle......

      0 0
      • SELMIRA  

        A XC se líp vzdává, ponivač do cíle to obvykle neni daleko. :o)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.