• bajkr

    ahojda nemáte někdo nějakej zlepšováček na čištění zadní kazety? .o)doposud sem to čistil přeloženym hadrem :o) dík

    0 0
    • Lister  

      sundat a vzít na to pořádný kartáč s dlouhýma chlupama, dostaneš se pak všude a netrpí tím ořech, jako když to myješ na nábě.

      0 0
    • juli  

      Tak v tom klidne pokracuj, nebo si porid specialni plochy kartacek. Treba od authora. Hadr navzdy!

      0 0
      • bajkr  

        to se ten čerstvej volej rozmatlá ne?

        0 0
        • juli  

          Proc mas certvy olej na kazete? Asi ti tece gufero.

          0 0
          • bajkr  

            wod řetězu :o) aspon teda doufám :oD

            0 0
            • enjoy  

              ale to bys nemel mit.

              0 0
              • bajkr  

                mažu to nějakym spešl ojlem udělá to pěnu a pak to utřu ale stejně to pěkne zas*re kazetu :o(

                0 0
                • enjoy  

                  no kdyz budes jezdit hodne po lesich apod. tak neudelas nic.

                  0 0
                  • bajkr  

                    jezdim XC 30 – 80 Km jasně že lesem a pod. :o) jak bych měl jezdit .o)

                    0 0
                    • enjoy  

                      no to ja taky:-),ale bydlim uprostred prahy a to clovek tak nejak musi tech 10 kilaku pryc:-).a kolikrat me to po meste hrozne bavi,to se priznam.je to ten nejclenitejsi teren:-)

                      0 0
                • kovar  

                  problém čištění kazety můžeš vyřešit tím, že mu částečně předejdeš – tak, že budeš mazat řetět jen tam kde se má mazat a nebudeš používat olej ve spreji.

                  0 0
            • Blade  

              Dotaz měl znít: „jak mazat řetěz, abych si nezasral kazetu“ a nemusel bys řešit problémy vzniklý nesprávným mazáním.

              0 0
              • JakeF  

                Třeba už si to mezitim zjistil :-). Tohle vytahování vláken je občas fakt otravný…

                0 0
                • Blade  

                  Njn, posíláme do historie a když ji někdo vytáhne, tak taky špatně.. :)

                  0 0
                • juli  

                  Tak třeba zrovna tohle téma je aktuální furt a předpokládám,že ještě dlouho bude.

                  0 0
    • enjoy  

      a cisteni predni kazety si vyresil jak?bohuzel tusim ze mi v tomhle budes schopny poradit pouze ty:-)

      0 0
    • Andrzej  

      nejakym klacikem, nebo podobnym predmetem jednou za cas vydloubu blato, olej, travu apod…

      0 0
    • bajkr  

      wod řetězu :o) aspon teda doufám :oD

      0 0
    • vozejk  

      nastrikam to cyklostarem a vycistim kartackem na zuby

      0 0
    • marapara  

      Čistím wapkou. Nejdřív naseru cyklostaru, rozšudlím štetcem, pak jedu kilometr a půl na benzinku, ošpricuju kazetu a řetěž wapkou a jsou jako nové. Na životnost a funkci nemůže wapka vliv, pokud ji nenamíříš za kazetu na ořech.

      0 0
      • lidumil  

        To jsem taky dělal, dokud jsem nezk..... zadní XT nábu :-( Wapkou te potřeba manipulovat zatraceně opatrně.

        0 0
        • marapara  

          Tak tak, opatrně, nemířit na těsnění a za kazetu. Ale já wapku používám asi 2 roky a celkem nemám problém. Jednou za rok rozeberu ořech a promažu, nějaký ten bordel tam sice je, ale na funkci to nemá vliv.

          0 0
    • Lance  

      prelozeny hadr je nejlepsi a projezdit a projezdit

      0 0
    • scret  

      hlavne je to o tom cim to mazes.Nektery mazadla jsou vsude okolo (kazeta,zadni stavba atd.)jenom ne v retezu:))No a pak jsou mazadla ktery sice mazou ale lepej bordel na retez,no a ideal je kdyz maz retez namazanej a pritom nelepi!:)Jinak na kazetu je asi fakt nejlepsi ji sundat,vycistit,nan­dat. Pouzivam i Cyclostar.Bacha na orech.

      0 0
    • lidumil  

      Jako řada ostatních – tenkým šroubováčkem vydloubu bláto a trávu a když už je špinavá moc, tak ji sundám, rozeberu, vyšistím, složím a nandám.

      0 0
    • MARIN  

      zkousel jsem uz nejake ty kartacky Author a Parktool a zase se vratil k pro me pohodlbejsimu a ucinnejsimu prelozenemu hadru.

      0 0
    • jurahasic  

      Sundám řetěz(rychlos­pojka)nastříkám arvou,nechám působit.Mezitím štětcem nanesu arvu na převodníky a kazetu.Opláchnu vodou(normal tlak)řetěz spláchnu větším tlakem.Praktikuju dlouho,žádný problem a výborné výsledky.

      0 0
    • samotar  

      Bronzový kartáč na čištění grilů, pokud si jo dám záležet tak přeložený hadr nebo tkanička z pohorky, ale tím čistím už jen špínu co se nepodílí na styku řetěz pastorek , takže jen estetická záležitost. Důležité je mít čisté bowdeny a řetěz

      0 0
    • pepek  

      Nejdříve „naostřeným“ dřívečkem od nanuku (mám dvě děti -dostatečná zásoba) vydloubeš největší bordel točením kazety dozadu a pak kartáčkem na zuby (dále již na zuby nepoužívat, pokud možno. Dřívečkem současně očistíš i rolničky.

      0 0
      • bajkr  

        no kartáček mám elektrickej to by asi šlo a bez namáčený :o)))) jinak dřífka zkusim

        0 0
    • RomanH  

      Kazetu hadrem, bordel mezi prevodniky vypichuji malym kartackem (prumer cca 3–4 mm)

      0 0
    • Luka  

      Sundam retez, vemu to vodou a pak technickej benzin, stetec (sire 3cm, tuhy chlup) a umeju ji. Pak nasadim umytej retez, vezmu mazadlo ve spreji, namazu retez, proprehazim prevody a protozim to trochu, necham ovadnout a retez pak projedu hadrem. Teda… tahle prace uz presla plne na meho muze :)

      0 0
    • JAS  

      Jak čistíte kazetu s unašečem? (konkrétně xt) – bez toho, aby se sundávala (teď na jaře je vždycky od bahna, a po každé vyjížďce ji demontovat… se mi nechce.

      Jinak používám biketool kartáč

      0 0
      • JakeF  

        Co je na tom za problém? Pokud nejsi leštič, tak se čistí prakticky sama. Když začíná měnit barevnej odstín do černa, tak trochu cyklostaru, pošmidlat nějakym kartáčkem a spláchnout vodou.

        0 0
        • JAS  

          To je fakt, má mnohem lepší samočistící schopnosti než obyčejná, problém je v tom, že tady je ten bordel vidět.:) asi je to tím, že jí mám novou, tak to hrotím…

          0 0
      • scret  

        od bahna? pokud nechces sundavat z orechu, coz je mimochodem otazka peti minut vcetne vycisteni, tak se to da starym zub.kartackem nebo primo udelatkem na to, spesl kartacem…

        0 0
      • Flegmatik  

        Pokud jde o čištění kazety, tak se dá s úspěchem použít i takový tuhý kartáč na mytí nádobí nebo čeho… Stačí zajít někam, kde mají ty domácí serepetičky a za dvě pětky tam něco koupit. Oproti kartáčku na zuby má větší plochu, tvrdší a delší štětiny.

        Pro inspiraci: http://www.naradi-stavebniny.cz/…e-na-nadobi/

        0 0
    • Krutor  

      Zkusil jsem tohle, je s tím celkem pohodlná práce hlavně na ten šmír mezi pastorkama

      http://www.kupkolo.cz/…ool557.html

      Ale chápu, že třeba dřívko od nanuka je levnější :-).

      Jinak rád používám na různý zákoutí kola starý zubní kartáčky, tam je přísun pravidelnej :-).

      0 0
      • StuntJ  

        Tohle též mohu doporučit, plus na zbytek kola používám kartáč na lahve, má tak akorát dlouhé štětiny a dostane se všude …

        Jinak kazetu když se mi ji nechce echt drhnout, tak ji sundám z kazety, rozeberu a pořádně okartáčuji. Ale to je max 3× za rok :o)

        0 0
      • prst  

        Pro toho kdo rad multifunkcni nastroje doporucuju opidlat rukojet kartacku a pouzivat jako drivka od nanuku! Ruce jsou po udrzbe zaprasene stejne vzdycky…

        0 0
    • Fernetbiker  

      hadr hadr! Kdyz uz je moc zas..tak sundat!

      0 0
    • roud  

      Znám člověka co ji čistí kartáčkem na zuby ( a má ji jak novou ) ;o]

      0 0
      • StuntJ  

        A nečistí náhodou ten člověk řetěz půl dne ?

        0 0
      • Flegmatik  

        Po čištění zubní pastou (na značce nezáleží) ji ještě poleju trochou ústní vody a nemám problém, zuby jako nové, bez kazu (zatím).

        0 0
    • trpaslik72  

      ARVA + štětec s dlouhýma chlupama ( potom samosřejmě pořádně omýt ).. nechápu proč bych měl sundavat při každym mytí kazetu.. proboha..

      jako další nástroj se mi osvědčila prachblbá tkanička z boty.. krásně s ní vyčistíš mezery mezi jednitlivýma kolečkama.. ;-)

      0 0
    • Ondra 575  

      tlakovým vzduchem

      0 0
    • funkatron  

      ostriekam cyklostarom a po par minutach osprchujem

      a je ako nova

      0 0
    • marapara  

      cyklostar + wapka, ideílná kombinace. Pokud ji máš sundanou, tak cyklostar + režný kartáč a kýblík s vodou.

      0 0
    • rexa  

      Ahoj, měli byste někdo prosím tip na kartáč s takovýmtím šťáradlem nebo samotné šťáradlo, které je tak uzké, že se vejde mezi pastorky 12 sp kazety? Staré se mi tam nevejde a na eshopech jsem nenašel že by uváděli, zda je vhodné pro 12sp. kazetu. Dík.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.