• BOBEK

    Jak jste asi z charakteru názvu pochopili, nebudu se na konci října oproti předpokladůn nacházet v Bešeňové (thread několik dní zpět), nýbrž v Tatralandii u Lipt. Mikuláše. Pokouším tedy vaši trpělivost znovu a táži se na nějaké vychytané MTB trasy v této oblasti. Předem díky !!!

    0 0
    • kungpao  

      Tak to chočské vrchy rozhodne. Zatiaľ som to išiel len peši ale už vtedy som mal ruky v pozícii akoby som mal rajdy… :-)

      0 0
    • Matts.  

      Lipr.Mikuláš – Lipt. Trnovec – Kvačany – Kvačianska dolina – Oblazy (zrekonštruovaný drevený mlyn) Huty – Zuberec- možeš vybehnú? na Zverovku pod Roháče, naspa? Zuberec a potom asfaltkou s horskou prémiou a fantastickým zjazdom do Lipt. Matiašovce – Lipt. Trnovec – Lipt. Mikuláš. cca 60 – 70 km, jedna nádhera.

      0 0
      • BOBEK  

        Zní to lákavě !!! Teď ještě správnou mapu a přízeň počasí ;o))

        0 0
        • Matts.  

          Mapu kúpiš v pohode v Mikuláši, dokonca nám ju núkal aj krčmár v Kvačanoch. Je to nová mapa aj s cyklotrasami.

          0 0
          • BOBEK  

            Poradil bys mi ještě, kdo tu mapu vydal ? Díky !

            0 0
            • Matts.  

              Kua, kua, tak toto presne neviem, ale domáci ti poradia, v tomto by som problém nevidel. Celá trasa je v krásnom prostredí Chočškých vrchov a Západných Tatier. Kvačianskou dolinou hlboko v rokline preteká potok, cesta je prašná, členitá.

              0 0
            • croscountry  

              Ptakticky všetky mapy vydáva VKÚ Harmanec. Skús pozrie? český server http://www.topbicycle.com/MapySK.htm

              0 0
    • lendl  

      Osobne Liptov nepovazujem za bikersky idealnu lokalitu, je obklopeny moc vysokymi a nezjazdnymi kopcami, ale pokusim sa nieco vymyslet.

      Zapadne Tatry: zaujimavy je vyjazd od obce Jalovec smerom na Babky a chatu Cervenec. Je to ale fyzicky velmi vyzivny vyslap, ktory vedie do pekneho prostredia. Predpokladam, ze je to tolerovane ochranarmi, je to prakticky lesna cesta. Farbu znacky spoamati neviem. Da sa prejst na biku nieco ako magistrala popod Zapadne Tatry t. j. cervena znacka od obce Jalovec az po Podbanske. Z nej sa da odbocit do Ziarskej doliny (asfalt), do Rackovej a Jamnickej doliny (zjazdne len na zaciatku), do Tichej a Koprovej doliny (asfalt).

      Chocske vrchy: priznavam, zo okrem Kvacianskej doliny viac nepoznam a rad sa dam poucit.

      Nizka Tatry vychod: v oblasti Cierneho Vahu (vychodne od hlavnej cesty na Certovicu) sa nachadza niekolko asfaltiek veducich dlhymi dolinami z ktorych odbocuje rozne zvaznice. Niektorymi sa da dostat az na hreben. Doporucujem mapu a trpezlivost pri priekumoch.

      Nizka Tatry zapad: za zmienku stoji kratky okruh Nizna Boca, Svidovske sedlo, Janska dolina, Liptovsky Jan. Do sedla sa trochu tlaci. Inak Janskou dolinou sa da vyjst az skoro do zaveru. Dalsia moznost je od Lipt. Mikulasa cez obec Kriz sa napojit na system zvaznic, ktore traverzuju az do Liptovkej Luznej, resp az do Korytnice.

      0 0
      • Matts.  

        Ty brďo, tak toto si mu ani písa? nemal. S týmito nápadmi dopletieš a zmagoríš každého.

        0 0
      • kungpao  

        Tak tak, Jánska dolina je na biku úplný luxus… Hlavne teda smerom dole.

        0 0
    • croscountry  

      Čo keby si napísal pár slov ako bolo a kde si bol? Prípadne čo možeš doporuči??

      0 0
      • kik  

        Ahoj ja som z Ruzomberka co sa tika mtb tras tak prit k nam tu si vyberes da sa tu jazdit na kazdy smer Velka Fatra, Chočske Vrchy,Nizke Tatry su tu perfektne zvaznice da sa vybrat dlha trasa aj kratka podla chuti. Poslem foto moja adresa kisi@zoznam.sk

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.