• omega

    Co je trmen :?

    0 0
    • palkac  

      Podle me to je ten kus kotoucove brzdy, kde se nachazeeji desticky, popripade pistky ci mechanika. Tedy takova ta mala vec, co se sroubuje na vidlici…

      0 0
      • omega  

        takze prasatko

        0 0
        • skibob  

          Třmen je tělo kotouč. brzdy. Svým U-tvarem při pohledu zepředu vozidla obepíná kotouč a dovoluje sevření kotouče a tím vyvolání brzdného účinku.

          Brzdné prasátko je slangový výraz pro pracovní váleček hydraulické bubnové brzdy. Je umístěn na brzdném štítu kola vozidla. Přeneseně a asi nesprávně se snad výraz používá i u hydrokotoučové brzdy, ikdyž se vlastně jedná o brzd. váleček (je součástí brzdného třmenu) a chodí v něm pístek, tlačící přes obložení na br.kotouč. Prasátko u bubnových brzd je obvykle orientováno souose se směrem pohybu vozidla a odtlačuje od sebe brzdné čelisti, které pak třou o brzd. buben. U kotoučovek je osa brzdného válečku s pístkem kolmá ke směru pohybu vozidla.

          0 0
          • hanz  

            tak to je psycho

            0 0
          • chupas  

            tak to mi pripomina jednoho kamose den pred maturitou. ten vedel o autech vsechno. takhle vysvetleny se mi to moc libi. zadne nepresnosti. lepsi nez google. za 1*

            0 0
            • enjoy  

              spis o skode 120 vedel vsechno:-))

              0 0
              • chupas  

                jasny. skoda 120 a tatra nevimkolik. ale abs skodovenky nemaj a taky vedel. :))

                0 0
            • skibob  

              cha cha, příště můžeme řešit elektronicky řízené naklápění úhlu lopatek turbodmychadla v závislosti na otáčkách a zatížení, popř. nějaký ten mechanicky poháněný kompresor, co mají přeplňované mercedesy. není marné ani biturbo, co teď používají BMW.

              neber mě dnes vážně, jsem rozverný a po oslavě přežití ještě i navalený. byl jsem včera skoro sestřelen pi*ou v protisměru na cyklostezce. já jsem prděl svých cca 30/hod a proti mě jela baba, co se asi kochala pocitem vznikajícím při kontaktu sedlo+bobr. přejela do protisměru a valila se na mě. uhýbal jsem, budil ji řvaním a skončilo to tak, že jsem před nárazem strhl kolo doprava do křoví. přitom mi ještě stihla dát řídítkem ránu do mého levého rohu. to už jsem měl celkem dobržděno a neustlal jsem si. kdybychom se s tou krávou zahákli rohama řídítek, tak bych dnes somroval JIPce, a? mě podrbou špejlí pod sádrou.

              0 0
              • skibob  

                samozřejmě na JIPce..

                0 0
              • chupas  

                hele, ja o autech nevim nic :)) ale mluvis taky nejak podivne jak muj kamos pred maturitou :O

                povestna srazka „s blbcem“

                0 0
    •  

      Zdravíme pozemšťany!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.