Je lepší SRAM X.7 nebo Shimano XT 2005?

21 nepřečtených
  • Kub

    Plánuju kupovat komplet řazení(řetěz, kazetu a přehazku) a mám trošku dilema. Chci GS, v tom mám jasno, ale řeším jestli koupit přehazku SRAM X.7, nebo Shimano XT 2005(prý je ale inverzní) i když nemusel bych měnit typ GS->mám Shimano…na druhou stranu se mi spíš zamlouvá řetěz i kazeta od SRAMu, je to kapku levnější a jsou na to docela kladný hodnocení…poraďte někdo, do čeho byste šli. Dík Kub

    0 0
    • wroum  

      klidne si kup kazetu a retez sram a zbytek shitmano nebo obracene. Ja osobne bych si dal razeni a saltr Sram a zbytek shitmano.

      0 0
    • Daf  

      Podle me je XTcko mnohem lepsi nez Sram 7.0 a rek bych ze je i lepsi nez Sram 9.0

      0 0
      • Kub  

        Věřil bych,že XTéčko je lepší,ale kdyz je inverzni, tak to budu kroutit Gripama na druhou stranu…nedá se to nějak podchytit…asi ne?:)

        0 0
      • lubos  

        Mam XT 2002 (hodne jetej), XTR 2002 (novej) a SRAM 5.0 (malo jetej, starsi model asi 2003). Ta XTR celkem ujde, ale pokud uvazuji cenu, tak na SRAM 5 nema zadna z tech Shimano. Ale chce to lanko spodem. No a to podstatne … jak to tak sleduju, tak ten SRAM se asi fest skazil :(

        0 0
      • lubos  

        Tedy, pokud se mluvilo o prehazke :), nejsem si ted jisty.

        0 0
    • BoB  

      No tak já zrovna řešim obdobnou věc a ještě nevyřešil. Ale jedno vím jistě. Nikde nikdo nedoporučuje kombinovat. Takže jestli chceš gripshift, tak asi jedině sram sram. Na novou generaci sramu všichni jenom výskají radistí a i ta stará řadila a řadí skvěle s výrazně menší údržbou než shimano.

      0 0
    • Pekáček  

      Kazeta od Sramu (devítikolo Sram7) mi vydržela míň než kazeta sestavená z osmičkových pastororků Shimano, kterou jsem donedávna dojížděl na zimáku. Příště dám přednost LX. Řazení Sram GS je jednoduchý, spolehlivý (jednodušší jsou už jen SISkový jednopáčky), spokojenost. Krok 1:1 je fajn a na sněhu a v blátě pohoda. Co se týče řetězu, Kampa C9 prý vydrží víc než PC59, ale otázka je kolik stojí.

      0 0
    • zirecek  

      Kazetu vozim SRAM 7.0, mám s ní lepší zkušenosti než se Shimanem.

      0 0
    • Peslezedirou  

      Hodně lidí nadává na Shimano, ale já na 100% japonce nedám dopustit. Kup si XT šaltr s klasickou pružinou na netu cca 1400 kč........

      0 0
    • Jaroslav  

      Jak vidíš a čteš tak je to vyrovnané takže je to jedno.Porovnej to cenově a vyber to nejlevnější. Raději bych jednotlivé značky nekombinoval a to jenom možná s psychických důvodů.

      0 0
    • Lister  

      myslím že zajímavá kombinace by mohla být páčky od Sramu a inverzní přehazka od Shimana – spojení dvou výhod – řazení jen palcem (pro mě jednoznačně lepší) a pro méně chápavé: ta velká páčka na obou stranách řadí těžší převody :o)

      0 0
      • lubos  

        Razeni jenom palcem, v kombinaci s vlastovkami je imho co se bezpecnosti tyce ve sjezdu nejlepsi mozni kombinace. Ale osobne preferuju normalni prehazku a odrazovani na tezsi mensi packou.

        0 0
    • halcyon  

      Zazil sem 3 XT saltry a 2 XT razeni, kazety vetsinou XT a retezy 90(vse na 8cku kazetu), radilo to pekne, bez problemu. Letos na jare sem presel na 9ku kazetu vse od SRAMu: razeni packy Trigger X9, saltr X7, kazeta 990 a retez 59 a musim rict, ze razeni je znatelne lepsi – jemnejsi, presnejsi, jednoznacnejsi (1:1 je asi lepsi napad nez 2:1) a hlavne serizeni je otazka chvilky. Navic pokud chcu pouzivat kotouce od Magury, tak jsou pro me Dualy pase i kdybych si na razeni brzdovou pakou zvyknul.

      0 0
      • Peslezedirou  

        Docela bych chtěl znát člověka, který je schopný poznat rozdíl mezi 1:1 a 1:2 :o)

        Každý řazení je jen o zvyku a i na dualy se dá zvyknout.

        0 0
        • halcyon  

          kdokoli kdo steloval prehazku od japoncu;o)

          0 0
        • lubos  

          zvyknout se da i na sibenici ;) ten rozdil poznat jde … neni to tak citlive na ruzne nepresnosti , takze to neni tak potreba stelovat a taky se nerozsteluje pri drsnejsi jizde …

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.