• Jenca

    zdravim prosim o radu, co se da udelat s rafkem ktery byl pri prujezdu brodem bouchnuty o sutr (proseknuty plast duse) tak ze hrany jsou trochu zplostele ale hlavne i po vycentrovani v servise haze nahoru a dolu a aby tolik nehazel do stran tak nektere draty jsou docela volne. jde me o to ze se neda moc vyladit brzda z duvodu toho bocniho hazeni.

    da se to nejak spravit nebo je potraba novej rafek? doufam ze jsem se vyjadril srozumitelne. diky

    0 0
    • tk  

      ja sem si poridil rovnac rafku http:////www.ko­vys.cz/_kata/dat_prod­.php?produkt=63 funguje to, ale zazraky to nedela. rovnat se da v podstate jen postupne, s kontrolou na centrovaci vidlici.

      0 0
    • Kubik  

      No nejsem zrovna odbornik na rafky abych to mohl rici na 100% ale myslim ze rafek v tomhle stavu asi nepujde srovnat tak aby aspon trochu „bezel“ rovne......

      0 0
    • zirecek  

      Záleží jak máš šikovné ruce své nebo známého v servisu. Když je někdo šikovný, dá se hodně srovnat ráfek i výškově. Záleží jak je moc bouchlý. Osobní zkušenost je, že kupovat ráfky střední třídy, protože např.: Mavicy jsou hodně tvrdé a když už ho bouchneš, těžko s tím něco naděláš… . Volné špice prostě budou, s tím už nic nenaděláš, ještě zkusit víc docentrovat-přetáhnout dráty. Vše to je jen provizorní řešení. Novému ráfku se v dohledné době asi nevyhneš.

      0 0
      • Jenca  

        no rafek to je x717 smula no tak to vypada do nove sezony s novym rafkem

        byla to celkem rana v tom brodiku to je tak kdyz nevis co tam je a vletis tam jak magor a ona tam asi nejaka cihla nebo kolejnice nebo ja nevim co ale kulatej kamen by to neudelal. a nanestesti ta voda jeste pritlumila odskok :(

        0 0
    • Fisi  

      da se to doladit gumovou paličkou ale je to humus!!!! potřebuješ k tomu novy rafek na horaka poole kterého to dorovnáš nejlépe oba bez vypletu ja to na svých kolech nepraktikuju ale když chce někdo spravit kolo a nehodá investovat co se dá dělat...... PS: pro rejpaly ja jsi radší koupim nový rafek.....

      0 0
    • mosquito  

      podle toho co pises, bude asi jednodussi a vyhledove i levnejsi tento kousek vyhodit a poridit novej – teda pokud nejde o nejakej novej a extradrahej

      0 0
      • Fisi  

        taky jse to da udělat tak že povolíš vyplet aby byl volný at tam vyleze ta nerovnost pak to doklepeš podle toho nového rafku…

        0 0
    • mechanik  

      Maxtal na Mavicach je hodně tvrdý a pokud bys ho rovnal tak bych řekl na 90% že praskne. Výměna tě asi nemine:-)

      0 0
    • Daf  

      Ja bych ho pres zimu tak nejak dojezdil a pak koupil novy. I kdyz se ti to povede nejak srovnat uz to nikdy nebude doby. Bude se to porad rozcentrovavat kvuli nerovnomerne naplemu vypletu.

      0 0
    • jihra  

      No pár takových ráfků jsem už rovnal, ale je s tím „drbačka“. Výsledek stejně není stoprocentní a cenově to někdy vyjde skoro stejně jako nový ráfek (hlavně u levnějších ráfků). Takže já říkám – vyměnit za nový. Jde i o to, že takový rovnaný ráfek (i špice, které jsou různě silně napnuté) se může kdykoliv podělat a když se to stane někde v lese 20 km od bydliště – tak to není příjemná představa.

      0 0
    • McBlacky  

      taky se mi to stalo, přesunul jsem kolo na zimáka a dojezdím to. V servisu mi řekli, že dvoustěný ráfek nejde moc srovnat ve směru nahoru dolu. 717ky musí mít, stejně jako jiný ultralight ráfky, hodně utažený výplet, jinak jsou dost náchylný na poškození

      0 0
    • Tomcat  
      1. zohýbat aby prošel vidlí
      2. kladivem + kteštěma zdeformovat i do funkčnosti ráfkových brzd
      3. speciálním rovnákem vyrovnat na ČR normu (5mm navešku 3mm do strany)
      4. jezdit jen po městě nebo vyhodit

      Ráfek rovnám do takový šlupě jen na dojetí, pak to je na vyhazov. Takhle ryskuješ že praskne a dáš nahubu

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.