• vipermann

    Potrebuji poradit s nakupem dilu na kolo. Ram mam novy a kolo bych chtel mit tak do jara hotovy. Co by jste pozměnili nebo jiného doporucili

    MAVIC Ráfek XC 717 Disc- Hmotnost =395g. 1 320,– Kč KLIKY- Race Face Evolve XC- Váha: 650 g –3.290,00 Kč STRED- Race Face SRX ISIS- Hmotnost: 230 g- Cena: 1.090,00 Kč BRZDY- Kotoučové brzdy Avid Juici- Váha: 820 g (pár)- Cena: 11.900,00 Kč NÁBOJE- Zadní náboj DT Swiss Onyx pro kotočové brzdy- Hmotnost: 393 g- Cena: 3.100,00 Kč
    -Přední náboj DT Swiss Onyx pro kotočové brzdy- Hmotnost: 192 g- Cena: 1.790,00 Kč PŘEHAZOVAČKA- Shimano XT RD-M760 SGS- Hmotnost: 262 g – Cena: 1.390,00 Kč PŘESMYKAČ- Přesmykač XT FD-M760 TOP SWING- Hmotnost: 158 g-Cena: 1.050,00 Kč ŘAZENI- XT 9ti-stupňové řadící páčky RAPID FIRE- Hmotnost: 248 g-Cena: 2.490,00 Kč KAZETA- Shimano LX CS-M580 11–32– Hmotnost: 339 g-Cena: 1.120,00 Kč PŘEDSTAVEC- Pazzaz Racing CR 2.2 Carbon + Alloy OS- Hmotnost : 147 g- Cena:1.690Kč HLAVOVE SLOZENI- FSA Headset Orbit Xtreme 1 1/8"- Hmotnost: 97 g- Cena: 1.445,00 Kč RIDITKA- Answer Hyperlite Karbon- Hmotnost: 125 g- Cena: 1.490,00 Kč PODSEDLOVKA- Pazzaz Racing A2 MB Carbon Aloy- Hmotnost: 220 g- Cena: 2.190,00 Kč VIDLICE- Marzocchi MX Comp ETA 120 mm- Váha: 1825 g – Cena: 8.900,00 Kč

    0 0
    • kesu  

      www.cycloshop.cz/vyprodej.htm xt za 1990.....

      0 0
    • PT  

      Tak zrovna ty brzdy,ja se v tom nevyznam,:http://www.pricepoint.com/detail.htm?… ,tak to mi prijde o neco levnejsi,nez pises

      0 0
    • kesu  

      ty brzdy se daj sehnat taky levnejc-napr.http://www­.koloshop.cz/in­dex.php?vyrob­ce=153&soucas­tka=4
      tam usetris +/- 1500,– a na vidlici na koloshopu asi 500…ale vyber je na tobe…

      0 0
      • vipermann  

        Opravdu je to tam za pekny ceny: Hydr. kotoučová brzda zadní Avid Juicy 7 Cena: 4.948,– + Hydr. kotoučová brzda přední Avid Juicy 7 Cena: 4.948,–

        0 0
    • Hnoj  

      www.cyklovb.cz/index.html by se dalo něco sehnat…

      A ty kliky : Kup si nový RACE FACE EVOLVE X-TYPE, třeba tady je maj www.bikeforum.cz/ dál nekupuj kazetu LX ale XT ta stojí na bikestoru 1390 a dá se koupit i levnějc, taky bych si nekupoval ráfky MAVIC, páč jsou děsně měkký, zkus DT XR 4.1 disc a v žádným případě nebrat karbonový řídítka, spu měkký a nejspíš je zlomíš :-(

      0 0
      • enjoy  

        nerikalo se hrozne mekky jsou prave tyhle DTcka?:-).jinak muzu ti predvest co nekdy mavicy musi snaset(X717),podle nekterych lidi na moje kolo vubec nepatri,ale jsou UPLNE v pohode.

        0 0
        • Hnoj  

          Já tyhle ráfky mam a díky nim je muj bike náhle totální kostitřas :-/

          0 0
          • enjoy  

            moje je taky totalni kostitras.fakt:-).ale nijak mi to nevadi:-).

            0 0
        • igor  

          a kde sa to hovorilo???? to skor naopak.

          0 0
          • enjoy  

            to uz si opravdu nepamatuju.snad nekdy davno,kdyz se zacali delat a lidi se z nich mohli po…,vlastne u nas jeste snad ani nebyly moc k sehnani:-)

            0 0
      • kesu  

        tendle prispevek je podle me divnej,tvrdis ze krosmaxy sou mekky vedle normalne zapletenejch kol,uz to je podle me pekna blbost ale co se tyka tvrdosti maviku rafku jsou podle mejch zkusenosti na tom stejne jako jakykoli jiny rafky.a co se tyka karbonovejch riditek tak je sice pravda ze karbonovy sou mekci ale pro normalni pouziti na nezavodni xc zvlaste z deseticenti­metrovou vidli nemuze bejt vubec rec o stratach energie kvuli mekkosti a co se tyce vedeni kola tak podle me na to ma vyrazne vetsi vliv vidle a kola nez riditka,rozhodne povazuju vetu karbonovy riditka sou mekky nekupovat za peknou blbost.neco jineho je mozne praskani ale to uz je jine kapitola

        0 0
        • panaczek  

          prispevek od „hnoj“ neni divnej, to je proste blabol… moje zkusenost je, ze karbonovy riditka jsou daleko tuzsi nez hlinikovy (po prechodu ze specialized 2014 xc bar na easton monkey lite vlastovky, viz. muj prispevek dole). to neni jen „pocit“, to je nebetycny rozdil po prvnim sjeti obrubniku nebo zvednuti kola. Mavic 717 je vynikajici rafek, ktery snese vic, nez na co je urcenej.

          0 0
          • Cejlon  

            Na Mavic nedám dopustit.Co ty moje už 517 vydržely.­......Troufnul bych si i tvrdit,že jsou lepší než DT Swiss.(ačkoliv jsou špičkou na poli ráfků) 717 Disc je jednoznačně číslo jedna v mém budoucím výběru.

            0 0
          • MartinXC  

            Taky MonkeyLite jsou špička mezi rodlama, neznám lepší (průměr 31.8).

            0 0
    • TinkTink  

      Juicy 7 se daj sehnat pod 8KKc za par. Novy samozrejme. Do jara by ale mely byt na netu jeste citelne levnej…jsem zvedavej co vykouzlim. :)

      Ta vidle vazi tolik? Bych rek ze o 100g vic :)…Bych se jeste zamyslel nad Blackem nebo Minutou…treba.

      0 0
      • vipermann  

        Ta Minute neni v oleji. Ted mam Scareba a chtel bych ted vyzkouset olej.

        0 0
        • Lister  

          ???????????

          0 0
        • TinkTink  

          Tak tendle joke jsem nepochopil. Minute ma Evil genius = mazani olejem. (BTW. ma to uz i muj Splice)

          0 0
          • Lister  

            Taky jsem to nepochopil, ale zaujal mě ten tvůj Splice – to sis tam dodělat sám, to máš teď tokového home-made Blacka :-)

            0 0
            • TinkTink  

              No o tom uz tady toho bylo napsano hodne. Ja jsem to delat nechtel, to ta vidle me prinutila…co 300km ji fakt rozebirat nebudu…takze jsem tam dal tolik oleje jako ma byt napr. v Minute a muzu rict, ze po soucasnych 100km, co to ma za sebou je to naprosto v pohode a nikde to netece…ale snad uz brzo pude do sveta…neni to vidle mych snu :))

              0 0
              • Martyss  

                Tak vidíš, že to na konec jde:-)

                0 0
              • Lišák  

                To jsi vyčistil vazelinu a nalil olej? Nikde jsi to netěsnil a neteče to? Kolik jsi ho tam nalil?

                0 0
                • Lister  

                  Taky se přimlouvám o bližší info nebo aspoň odkaz kde se to řešilo, plíís :-)

                  0 0
                • TinkTink  

                  Ano, ano. Ne, Ano. 16ccm.

                  :o)

                  Vycistil vazelinu. Nalil olej. Utesnil jsem to dole v levy noze. Netece. 16ml.

                  0 0
                  • Lišák  

                    Jenom takový dotaz: Přepočty mě nikdy nešly, ale 16ccm=16ml?

                    0 0
                    • TinkTink  

                      CCM = cubic cm… ml = ml :)

                      1000ml = 1 l (litr) = 1dm3 = 1000cm3 = 1000ccm…

                      snad jsem to napsal spravne :)

                      0 0
                • TinkTink  

                  Jeste k tomu tesneni – v pravy noze to dostatecne utesnilo to tesneni co tam originalne bylo.

                  0 0
                  • Lister  

                    A to je všechno. Tak nějak moje přesvědčení, že půjdu do Blacka dostává silné trhliny :-)

                    16 ml do jedné nohy nebo celkem do obou??

                    0 0
                  • Lišák  

                    Ty jsi měl nějakýho Blacka, myslíš, že by to šlo udělat i s Black Comp ´03? Jak jsi to těsnil? Omotal jsi šroub nějakou páskou?

                    0 0
                    • TinkTink  

                      Myslim ze by to melo jit. Nejakou = teflonovou…ale dos­t…

                      Nicmene – todle proste neni otevreny system, takze tam neni tlak na olej takovy, jako treba u MX Comp AIR…takze to tesneni neni tak problematicky.

                      0 0
                  • Lišák  

                    A ještě ten olej-Myslíš, že tam můžu nalít tlumičák Denicol viskozity 5, co dávám do tlumení? Nebo něco jinýho?

                    0 0
                    • TinkTink  

                      Valvoline se mi jevi jako kvalitnejsi, ale na todle mazani by to melo byt ok.

                      Hele…jednoduse – chovej se, jako by to byla vidle, ktera ma originalne Evila – takze krome toho utesneni nic navic nedelas.

                      0 0
          • wroum  

            …Evil genius ma i muj Suntour :-)

            0 0
          • vipermann  

            Mam 3 roky Scareb elite a je super, ale chtel jsem vyzkouset neco jeste lepsiho. Je Minute lepsi?

            0 0
            • TinkTink  

              Minute…lepsi…tak je tuzsi, ma vyssi zdvih, je o neco tezsi, ma mazani olejem a hlavne ma SPV.

              Takze o tomto bych nerad rozhodoval…SPV by jsi si mel vyzkouset, nez by jsi do nej sel.

              0 0
    • chupas  

      muzu se jen zeptat co je zac ta podsedlovka? neni to drahy dat za kus „trubky“ tolik penezi?

      tedy spis otazka v cem je tahle lepsi nez normalni hlinikovy? dik

      0 0
      • vipermann  

        Tu podsedlovku asi jeste prehodnotim. Treba za Ritchey Pro MTB -Material: Al 2014 hmotnost: 235g Cena: 1.250,00 Kč

        0 0
        • ananas  

          … každopádně bych u sedlovky neustupoval od karbonu !?

          0 0
    • Jaroslav  

      Na nábojích se dá hodně ušetřit když koupíš Authory-disc prům. ložiska. Jsou velmi slušné za dobrou cenu.

      0 0
    • enjoy  

      vymen vidlici:-).precti si pekackovu recenzi,me to stacilo:-)).ikdyz bych teda nad marzocchi nikdy neuvazoval.

      0 0
    • Cejlon  

      Po zkušenostech s karbonem bych na kolo už nedal nic karbonového.Možná tak růžky,ale žádný komponent kterému svěřuješ život. TZN. představec a řidítka! (můj názor)

      0 0
      • Daf  

        Mam podobnou zkusenost, prihodil bych k tomu i sedlovku.

        0 0
        • pegal  

          A zkouseli jste tech karbonovejch veci vic? Jako myslim znacek.

          0 0
          • Daf  

            Nejsem testovaci jezdec :)

            0 0
            • Cejlon  

              .......testoval jsem jen jednou!Obzvláště od firmy Pazzaz bych karbony nebral.Představec mě napraskl po jednom měsíci užívání.Naštěstí jsem si toho všiml........­..nebudu tu prostě nic zdůvodňovat.Vyhodil jsem za to zbytečně prachy.

              0 0
              • pegal  

                to i veci od Thomson, Raceface, FSA, FRM taky stoji za hovno?

                0 0
                • Daf  

                  Thomson dela z karbonu? FSA jsem mel sedlovku. Vlepenej zamek se mi uvolnil. Co vim tak se to u spojeni hlinik karbon stava. Riditka Easton ne ze by byly spatne, ale pridelat rohy, tak aby se rohy neprotacely, a zaroven riditka na koncich nepraskly se mi nepovedlo :( Muze to fungovat dobre, ale taky si s tim clovek muze pridelat dost starosti za hodne penez.

                  0 0
                  • Cejlon  

                    Jediný dobrý karbon s kterým jsem spokojený je sedlovka WOOdman Carbo 31,8 400 mm rovný zámek.Ta drží opravdu poctivě a skvěle.Chci se vyjádřit správně a proto říkám že mě sklamala řídítka a představec Pazzas carbon.Sklamání umocňuje i fakt,že jsem za to vysolil velké prachy.K ostatním výrobcům se nemohu vyjádřit.

                    0 0
      • Marry  

        ja mam karbonovy podlozky pod predstavcem a zdaj se mi uplne v poho :-))))))…jinak riditka MODOLO karbonovy…no zkracene je s nima amen. karbonovyho nechci na biku uz nic…ty podlozky jsou akorad!!!

        0 0
      • panaczek  

        …az po nainstalovani karbonovych riditek (easton monkey lite) jsem zjistil, jak strasne se ty hlinikovy ohejbaly. u instalace sem se dost zapotil, ale naprosto jim verim – mel sem ten blbej zvyk vsechno porad dotahovat na krev – pri instalaci tehle riditek sem zjistil, jak mala sila staci, aby to bylo bezbecny, a neprotacelo se to. pokud to neznicis pri instalaci, nebo netrefis v rychlosti strom, nic se s tim nestane. ale sedlovku bych si taky nedal.

        0 0
        • vipermann  

          A co ty naby?: DT Swiss Onyx Disc / 32 zadni 393 g a predni 192 g Cena: 3.100,00 Kč/1­.790,00 Kč. Neni neco lepsiho pomer kvalita/cena?

          0 0
          • panaczek  

            …ja jsem nakonec sel do Hope XC disc naboju: http://www.jensonusa.com/…sc+Hubs.aspx hlavne kvuli skvelym ohlasum na forech, napr. zde: http://www.mtbr.com/reviews/hub/ zatim sem samozrejme nadsenej (hlavne rozdil v zadnim naboji – oproti shimanu 525 – je znat), ale mam je jen mesic. nevim ale, jestli se daj sehnat u nas ani kolik by staly.

            0 0
            • vipermann  

              Ty Hope XC disc jsou pekny, ale asi zustanu u DT Swiss Onyx pro kotočové brzdy.Musel by mi je nekdo z prxae pohanit abych z nich slevil. :-)

              0 0
              • Cejlon  

                Rozhodně Onyxy jsou velmi dobrá volba.Moje zkušenost je taková,že mi po roce začal haprovat ořech,ale v záruce jsem to opravil a do ted bez problému.V au­torizovaném servise je můj mechanik vždy ochoten všechny mnou nezapříčiněné závady řešit bezplatně.Kvalita vs. cena = ONYX

                0 0
    • emarco  

      mimochodem na jaky ram pujde tato vybava?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.