Vakel na pravej nohe Marzocchi MX COMP ETA

44 nepřečtených
  • jipi

    Kupil som vidlu

    http://www.marzocchi.com/…SPAForks.asp?…

    a po cca 2 mesiacoch som chytil jemny vakel na lavu nohu.

    je to normalne?

    0 0
    • R.1  

      ta to je nenorlmalne! Ako to,ze dve pohybujuce sa casti, de fakto valec a piestnica, nie su napevno spojene,ale maju prevadzkovu volu!? To svet este nevidel.

      0 0
    • Pekáček  

      Mě se malinká vůle objevila po zajetí vidle, servis se vyjádřil že je to v pohodě a aniž by se mě ptali, zmenšili jí s tím že je to na úkor životnosti vidlice, že mezi nohou a pouzdrem musí protékat olej. Někdo tu psal že se v „M“ vůle dělá, na kotoučích rychleji a že se pak výrazně nezvětšuje. Píšeš že máš vakl v pravé a na konci příspěvku v levé, máš kotouč?

      0 0
      • jipi  

        sorry nazov je spravny, vakel je na pravej a naozaj mam kotuc ale na lavej

        0 0
      • jipi  

        tiez mi v servise povedali ze je to normalne ale pre 14.000Sk vidlu by to asi nemalo byt normalne

        naviac ked tam pridem o pol roka mi povedia ze som zanedbal servis

        0 0
      • jipi  

        mozno to vzniklo zapnutou etou pri zjazde

        0 0
        • Pekáček  

          Nesmysl, už jsem pár sjezdů sjel se zapomenutou etou a vidli se nic nestalo. Proč by taky mělo.

          0 0
    • RomanH  

      V poslednim Velu pri testech vidlic si stezovali na podobnou vuli u AllMountain SL. Technik od Marzocchi jim pry poradil nalit tam misto originalniho oleje s hustotou 7W olej s 20w, pry to obali pouzdra a vuli odstrani. Mne to prijde jako konina. Marzocchi by se mela rychle vzpamatovat a zacit montovat na XC vidlice hlinikove krky a 10cm poouzdra, udelat vice XC modelu na pruzinach (dostupne kity) a celkove zlepsit finalni kontrolu svych vyrobku, nebo je konkurence prevalcuje.

      0 0
    • senožrout  

      Já teď na podzim koupím nějakou vidli. Buď něco od Foxe (asi Talas) nebo nějakou Marathonku. A tak špízuju, co se dá. Mluvil jsem s panem Skálou od Bartoníčka. Ptal jsem se ho na ten vakl o kterým psali ve Velu. A říkal mu, že na svý Z3 mám pátým rokem pouzdro a dodnes bez nejaký vůle. On říkal, že Marzochi se ke starým pouzdrům vracet nechce. Prý byly moc drahý. Ž eprej to starý stálo 1000 a dnes stojí okolo 300. Že prej u některých vidlic ta vůle prostě je. Ale že to není zas tak velký procento. A že umí tu vůli odstranit, resp. vymezit a když bude potřeba tak umí slícovat dvě ty pouzdra k sobě a tím vytvořit jedno delší a bude to jak to starý. Osobně nevím jak je to se spolehlivostí a servisními náklady Foxů. Zatím jsem stále více nakloněn Marathonce. A to i kvůli okolnosti, že jsem z Plzně a servis mám u nosu…

      0 0
      • R.1  

        Vecna to tema. Marathonku jak je znamo (mne) mam, leta pane 2003, vaklik ma, nevadi mi to,neresim to.

        0 0
      • RomanH  

        Hmmm, ja mam taky Z3 a je bez vaklu, ale pravdepodobne diky tomu pouzdru. Podle me neni ten duvod v cene poouzdra (pri takovem mnozstvi by ta cena nemohla byt o tolik vetsi – stejna technologiie a jen o kousek matrosu navic), ale hlavni duvod je ten, ze drive byly Marzocchi skoro bez udrzbove vidlice a servis nevydelaval a nove se nekupovali. Mam doma i Marthonku S 03 a ta uz od pocatku ma vetsi vakl, nez ta Z3, kterou jezdim ctvrty rok s kotoucem.

        0 0
        • lubos  

          Taky si myslim, ze presli na stejny system jako vsichni ostatni. Delat veci ktere vydrzi max. zarucni dobu … :(

          0 0
      • panaczek  

        …fox je na tom stejne – Float 100 RL, vakl v leve noze po 4 mesicich…

        0 0
        • wroum  

          kamosova Vanilla RLC – vakl na prave noze (velkej vakl) po cca 14ti dnech uzivani.

          0 0
    • pegal  

      co bys taky cekal … vzdyt je to marzocchi …

      0 0
      • chupas  

        ktery vidle vakl nedelaj?

        0 0
        • enjoy  

          ja myslim ze ukolem vidlice neni delat vakl:-).

          0 0
        • Mamut  

          RockShox Judy'2000. Po piatich rokoch bez vaklu.

          0 0
          • hrušák  

            Judy SL 2001 taky bez vaklu…

            0 0
            • vlk  

              chlapi tak to vám vůbec nevěřím.Zrovna judy byly na vakl dost náchylné.

              PS: a s kotoučema se udělá mnohem rychleji než z v-breakama.Já mám teď duka s kotoučem a levá noha má mírný vakl už po roce na v-breakách+ necelém roce na diskových brzdách.A ta má 30mm nohy a o trochu delší pouzdra než judyny.příští rok bude jistě vakl i na té druhé noze.Vakl se tvoří u všech vidlic, a diskama se to jen urychlí.Pěl let bez vaklu,to se na té vidli buď nejezdí, nebo jezdí jen po asfaltkách.

              0 0
              • hrušák  

                jezdí se na ni tak 2,5 tis ročně Krkonoše a Č. ráj. Véčka a pak HS33. Teda jestli tam nějákej vakl je tak jsem si ho do dneška nevšimnul, olej měním sám jednou ročně. Prostě jezdím a ona něják funguje – příští rok stejně dám novou asi Rebu nebo Recon.

                0 0
              • Mamut  

                No, skoro som sa urazil tim asfaltom. Poslednych 5 rokov som v Prahe, takze asfaltu budem mat tak asi 50% z najazdeneho. Rocne 2500–3000. Vazim 90kg. Kotuce na nej nikdy neboli. Dropy max 40cm na placku. A trvam na tom, ze je bez vaklu.

                0 0
        • Toams  

          RST 281, asi ´99 … nekecam:-)

          0 0
        • wroum  

          Black 03 – po trech letech bez vaklu

          0 0
          • Toams  

            No jo, zabudol som na Bleka … Black Elite ´02

            0 0
            • bagr  

              Po tak kratky době by tam vakl bejt rozhodně neměl.Samozřejmě např.po 2–3 letech závodního jěždění je to normální,futra se vymačkaj a vymění

              0 0
              • Toams  

                no jo, lenze par ludi sa tu furt stazuje, ze ich vidla ma vakel, ci uz od vyroby, alebo za kratky cas sa im urobil a pod. … takze bud maju poddimenzovanu vidlu na ich jazdenie, alebo jazdit nevedia, alebo zavodia … mozno som na nieco zabudol … co z toho je pravda? jedine, ze by tie vidle boli fakt sunt:-)))

                0 0
        • lubos  

          mam dva marzosky, ani jedna vakl nema. Ale jsou to rocniky 2002.

          0 0
    • Spajky  

      Co je sakra vakel?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.