• bassline

    Tak, dneska som bol na kratkom vyjazde po ceste a na vrchole mojho ,, kazdovyjizdkoveho'' kopca som neodolal a zabocil s mojou silnickou na jednu lesnu cesticku veducu do lesa, po ktorej som pravidelne chodieval este ked som jazdil XC. Vosiel som do lesa a LUDIA!!! Ten pocit, to bola nadherna! Ako keby som sa ocitol v uplne inom svete, vo svete ktory tvori pokoj a mier, kde okolita priroda cloveku dodava neuveritelny pocit stastia, pokoja a slobody. Okolity vyhlad krajiny, vsade tichucko, len pipajuce vtaciky a sum listia, vona rastlin, zelenej travy a stromov, to vsetko vytvara atmosferu, ktora dodava cloveku nadherne uvolnenie a relax o akom clovek moze na cestach plnych stresu zo zivotu nebezpecnych vodicov-dementov iba snivat. Ach jaj, az dnes som si uvedomil co to je zac ta cestna cyklistika, ze je to strasny ale fakt strasny stres v dnesnej dobe. Neviem co mam robit, asi som si mal radsej kupit XC bike ako silnicku…ale ked na cestu ma to akosi strasne tahalo, je to nieco ine ako bike…mam to rad…ale ked ti oplechovani dementi v autach mi sposobuju na vyjazdoch neuveritelny stres…hrozne…takze len tolko, musel som to napisat, dusil som to v sebe :-))))))))

    0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Dumbo  

      preto ja jazdim downhill… :) napriklad dnes ked som dosiel na trat tak som stretol srnku… co je myslim pekny pohlad… parkrat sa my stalo ze vedla mna v zjazde aj par metrov bežala… a to je pocit páni… :)a potom som sa hned zamyslel nad koníčkom niektorych ludí… čo je to za hobby striela? zvierata ? jo jo… ludia su skazený…

      ja viem prečo nejazdim street, dirtjump, flatland… pretoze jezdit po sidlisku je *********…

      0 0
      • bassline  

        parada ;-)

        JJ, z dnesneho sveta sa stava pomaly ale isto jedna velka betonova dzungla, hruza…uz len si uzit posledne ako tak zachovane kusky prirody kym sa este da a potom.....potom pride zanik vsetkeho, beton pohlti cely svet :-(((

        0 0
      • mlyny  

        Běžela vedle Tebe? A co dál- pochlub se- ujel si jí nebo byla rychlejší ona? :-)

        0 0
        • Dumbo  

          no, po niekokkych metroch zastavila… ja tiež… :) pozerali sme na seba asi 3sec. a zdrhla opačným smerom… stáli sme od seba cca 2metre… lepšie ako v ZOO :)

          0 0
          • Raydowe  

            pockaj az bude pred tebou stat tak 2 metre riadny medved, vtedy si povies „lepsie ako v ZOO“ :-)))))

            Ale aj pre tieto zazitky milujem bikovanie v lese.:)

            0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • Homer  

      http://www.sport.cz/…ytoceny.html Ono jen presunout se k lesu po silnici je nekdy zazitek. Jezdit na silnicce je hezky, ale momentalne je to proste nestoji za to.

      0 0
    • 0v0ce  

      No docela me to oslovilo.Prave strasne resim dilema…mam treka jeste ocelaka tudiz s brasnama je to jak tank, ale celkem dobrej dalkoplaz. Ovsem hrozne touzim po bajku (FELT Epo) potom jsem si zase pujcil ziletku kamose a uplne me to strhnulo protoze o sobe vim, ze i rad rychle jezdim sice ve me porad prevlada touha po bajku, ale to asi jen protoze je to vseucelove kolo a na silnici je hroznejch prasat ktery se neostychaji niceho. Kazdodenne se s tim setkavam jezdim denne z prace a do prace +/- 20Km. Reseni je poridit si jak ziletku tak bejka ..ovsem bejka bych chtel krapet lepsiho 30K Kč no a pac jsem stredne vydelavajici clovek ktery nepotrebuje XC frezu za 50–100K tak o silnici nemuze byt uz ani rec. Potom jak pise autor mam rad prirodu a radsi si koupim bejka a budu ujizdez mestu do lesu a luk. Dnesni provoz na silnicich je pro cyklistu katastrofalni alespon z meho pohledu gdyz se vracim ve 16:00 z prace a na dvou po sobe jdoucich kruhovych obezdech na ceste domu nedostanu od nakladaku s vlekem prednost..tagde musim zastavit oprostred kruhaku, slezt z kola pockat az se to nalozeny hovado odplazi a pak se do toho smradu zaradit za nej rozklepanej pac z 35Km/h na mokru a Hutchinsonech Acrobat nezastavim na metru. Je to hnus.

      0 0
      • Vrci  

        Je třeba dobře vybírat cesty. Na silničce běžně potkávám srnky a zajíce, veverky a lasičky běkaj přes cestu docela často a jednou mě dokonce překvapil jezevec a i lišku jsem viděl.

        0 0
        • Andrzej  

          tak jezevce sem videl jednou v zivote a bylo to zrovna pri vylete na silnicnim kole. bylo to na slovensku. a ten jezevec lezel uprostred cesty prejety autem

          0 0
          • Vrci  

            Já ho viděl letos, když jsem jel z hotelu na presentaci na Rampušákovi. Ale tenhle přes cestu běžel, teda rych.. ne pomalu šel.

            0 0
            • ph  

              nebyl to Hinault? Tomu se rikalo Jezevec pro jistou shodu povahovych rysu ;-)

              0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
        • jecnak  

          Presne tak a jen dodam, ze i treba do centra Prahy se da dojet aniz by te nekdo ohrozoval v plechovce, protoze bud se da jet zastrcenejma ulicema mezi barackama, pro auta slepejma ulicema nebo kdyz uz to jinak nejde, tak z kopce po silnici, ale to jede clovek dost rychle na to aby ho auta nepredjizdela.

          0 0
      • bassline  

        Tak presne…najma v takychto poobednajsich hodinach ked ide vela aut z mesta do lokalnych dedin. Je to strasne, auto za autom, vyfukovy smrad, agresivita, nepokoj…

        0 0
    • bassline  

      Este som si vsimol jednu znamu vec. Po nie dlhom case stravenom jazdeni po cestach som zistil ze na pozdrav odpovie velmi malo ziletkarov…pri­padaju mi ako zadubenci, len nasrato cumia a vobec nechapu ked im clovek oproti po rovinke pozdvihne palce na pozdrav. Samozrejme cest vynimkam, ale tych je fakt malo. Mne sa zda ze medzi bikermi v lese vladne ovela vacsia solidarita a priatelstvo ako medzi ziletkarmi…co uz…dalsie negativum cestnej cysklitiky

      0 0
      • Vrci  

        Po dlouhém ježdění na silničce, jsem zjistil, že téměř žádný biker nepozdraví a jen velmi málo z nich odpoví na pozdrav.

        0 0
        • bassline  

          Heh, vies co, prave dneska ako som siel na tu lesnu cesticku s mojou silnickou…stal som tam a kochal sa prirodou…a zrazu sa objavili dvaja bikeri, samozrejme som pozdravil, oni tiez nemali problem, pozdravili obaja a aj napriek tomu ze som bol v lese so silnickou ;-)..takz asi tak..je uplne jedno podla mna ci je to biker ci silnicar, ci crossar vsetci maju jedno spolocne a to je bicykel…

          0 0
    • hydrant  

      Jo hochu, dal ses na vojnu, musíš bojovat !

      Pořiď ještě bika, mám taky dvě kola.

      0 0
    • jihra  

      Já mám doma silničku, treka i horáka. Na horáku jezdím často, na treku v podstatě jen na cyklodovolené apod., na silničce jsem letos ujel tak 100 km. Silnice je fakt džungle.

      0 0
    • Siddha  

      radil bych vybrat si, jestli budes jezdit na jednom vic, tak do toho inestovat, treba novej bike za 25 je supr, ale treba silnici i za 5 – 10 tisic funkcni super a spolehlivou sezenes… takze oboje. jen na to vse musis mit…

      0 0
      • Siddha  

        ja to zrovna mam naopak, jezdim vic na silnici takze tu mam lepci, na campe, bika z druhy ruky za 10

        0 0
    • Paja  

      Jee ten zacatek, to je romantika:o) Jeden z duvodu, proc v soucasnosti jezdim na biku i po silnici…ta moznost kdykoliv zahnout do lesa, dalsi je, ze stav mensich silnicek, po kterych jezdim nejradeji, se casto mnohem vic nez silnici podoba terenu:) Ale i se silnici to neni tak spatny, pokud jezdis po min frekventovanych silnickach, tam si i te prirody docela uzijes, proste zadny odezdikezdizmis…

      0 0
    • Raydowe  

      so stresom na cestach suhlasim. mna to uplne odradilo. Chodime na jednu chatu a ja tam chcem uz po treti raz ist na biku, ale neviem cestu kade, po ceste tam ist nechcem, mam sa moc rad (slovaci mozno poznaju usek pod strecnom), jedna sa cestu zo ziliny do vrutok, uz som tam skoro bol, ale nakoniec to bola slepa cesta v hustom lese, tak som to otocil. Ale na cestu ma uz nikto nedostane, aspon na takuto co je pod strecnom nie.

      0 0
    • peky  

      No výborný, bike je nádherná věc. Na podzim v zimě na jaře jezdím 3/4 roku nádherou českého ráje. Nikde nikdo. Prostě to tam miluju. Všude ticho žádný lidi. A pak najednou léto prázdniny a všude lidi. Jsou jich mraky. Jsou sprostý a najednou jim to tam patří. Všem jim to tam celý patří. V zimě a na jaře si na tu cestu nikdo ani nevzpomene a najdnou se jim tam pletu a ohrožuju jejich život. A sem prase na kole co je ohrožuje. Jezdím tam takovej nádhernej brod…zrovna včera jsem dobrždoval jeden brod aby paní s kočárkem nebyla uplně mokrá (připletl se mi do cesty šutr) já hapal v malé rychlosti přes řidítka. Paní se otáčí a klepe si na čelo co já sem to za magora.(má být mokrá i s kočárem?…možná příště „asi ne“) ALE JEŠTĚ POŘÁD JE TO BRNKAČKA PROTI SILNICI. NA NÍ PO MĚ PLIVALI NĚJAKÝ CIKÁNI ZE Š1000 V ROZLOŽENÝM STAVU A TO ŽE NA MĚ NEUSTÁLE NAJÍŽDĚJÍ MAGORI S NAŠLÁPLEJMA AUTAMA UŽ ANI NEBERU.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.