• peky

    Mám doma komplet rozebrané zadní kolo. Chtěl bych si ho vyplést sám. Zadek na 36 drátů. Začátek znám :) začnu od ventilku zhora ob čtvrtou díru. Otočím kolo a ?.........??? díky

    0 0
    • sann  

      No hlavne musis mit ten drat uz ventilku kolmo na rafek. Kdyz otocis, musis se podivat na drat, ktery vede k vetilku a pak posunout o jednu dirku dopredu, dej pozor, aby se Ti dobre krizil a nevysel Ti spatne (aby se nekrizil s opacnym nad ventilkem)

      0 0
      • peky  

        Tak to je dobrý díky. Budu mít co překládat. Trošku se mi to protáhne. Měl sem na to jeden den. S překladem tak na 1/2 roku :))) Díky moc

        0 0
      • davidak  

        Tyjo to je skvělej článek, já něco podobnýho na netu sháněl a nic! Díky..

        0 0
      • JJ  

        Jestli si pamatuju, tak podle tohodle navodu mi to vzady vyplest neslo. Maj to malovany, ze mas mit orech k sobe a naopak ho musis mit od sebe

        0 0
    • jihra  

      Nehledej v tom žádnou vědu. Postav si před sebe přední kolo a to zadní vyple? přesně podle toho předního – a je to. Horší je potom centrování, bez centrovací stolice se „udrbeš“.

      0 0
      • senožrout  

        Pěknej návod na vyplétání měl na stránkách cyklo Elen. Jenže k mýmu údivu nejak zmizely. Ještě v červnu tamy byly. Mám to doma vytištěný, ale digitálně to nemám. Bylo to tam i s fotkama. Vyplétal jsem podle toho už několik kol… Časem si to budu muset naskenovat… No a centrování. Chce to nebát se toho. Ze začátku to byla moje noční můra. Chce to trochu cviku. Vycentruju do stran, pak skontroluju stejnoměrnost napnutí drátů a vycentruju aby to neházelo na výšku. A když máš stejnoměrně napnuto, tak už jen lehce doladím znovu do stran a počítám že konečný rozhození je tak do 0,5mm v obou rovinách. A s postupujícími zkušenostmi mi to jde čím dál rychlejc. Chce to ale dobře vyplést, protože když špatně vypleteš, může se ti stát, že ve skutečnosti ráfek drží jen třeba třetina zapletených drátů. A to pak vycentrovat je na mašli. Dneska můžu říci, že tak dobře jako si centruju sám mi nikdo nikdy v žádným servisu nevycentroval! A to zatím nemám centrovací vidlici…

        0 0
        • JJ  

          Ja radsi centruju nejdriv na vysku a pak to doladim do stran, zda se mi to rychlejsi, ale kdyz je to na nove zapletenym kole a dotahnes vsechny niple stejne, treba po zavit na dratu , tak to na vysku sedi a jen se to lehce doladi do strany

          0 0
          • peky  

            Já si nejdřív doladím výšku pak strany pak výšku pak strany pak výšku pak strany pak výšku pak strany a pak to vyhodím z vokna. Když dopadne na zem tak si uvědomím že ho mám rád a dojdu pro něj a nechám vycentrovat kamošovi v servisu. Ted už sem schopnej tak nějak si ho vycentrovat, ale nic moc chce to cvik. Ale přesně takle dopadlo moje první vyplejtání. Nejdřív první stranu pak druhou pak mi to nesedlo protože mi prodali nábu na 32 drátů a já měl ráfek na 36 tak vyplést koupit k tomu ještě ráfek znova naplést, zñova mi to nevyšlo zas mi neseděli dráty. Tak znova ven a znova naplést pak sem nejdřív napletl dráty ze vnitř a nešli mi tam ty z venčí tak znova ven a pak sem málem ten ráfek vomlátil vo futra. Naštěstí mám doma boxovací pytel a takovou situaci řeším odpuštěním páry. No a druhej pokus mě čeká asi zítra. tak uvidím.

            0 0
            • Dumbo  

              tý jo, silný príbeh :) pekne som sa zasmial… :)

              0 0
              • senožrout  

                To by chtělo do neváhej a toč. Určitě bys vyhrál… Skus si před centrováním naštymovat kameru :-).

                0 0
                • peky  

                  To centrování ani ne..ale zítra to vyplejtání…mít telefon s video sekvencema tak vám to natočím. To bude zase nervů. Nejvíc mě štve že těch drátů je tolik moc napletení trvá u každýho hrozně moc točení a když se netrefíš tak musíš všechno vyplést a naplést znova. To by mě praskla hlava.......už ted sem nas.....ranej a to sem ještě nezačal.

                  0 0
                  • Vrci  

                    Mám pro tebe radu, která uleví tvým nervům. Pořiď si silničku a zaplétej všechno radiálně.

                    0 0
    • senožrout  

      DEJTE VĚDÍT, JESTLI TO BYLO DOST AKČNÍ NEBO JESTLI V¡AM Z TOHO TEN N¡AVOD UDĚLAL „NUDNEJ“ PROCES :-)…

      0 0
      • peky  

        Už je hotovo :), na 3× zase sem tekl. Ani jeden návod mi nepomohl. Tak sem to vypletl podle předního. Uffff Uffff. Ale sem na sebe pyšnej :))) Dojel sem na něm do Rokytnice a vydrželo to. Tak bude asi v poho. Takže díky za spolupráci.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.