• FAF

    Mal som buracku s autom, nedal mi prednost v jazde. Mam teraz mierne odrete a kusok aj pokrivene rohy. Mam to tomu doticnemu dat preplatit? Nie je to zase az take hrozne ale su tam skrabance za ktore ja nemozem.Je to fer?

    0 0
    • kungpao  

      A volal si policajtov? Alebo podpísal ti zavinenie? Ak nie tak ?a pošle doriti a ešte ti zničí zvyšok biku.

      0 0
    • rock  

      Není to fér. Pokud jsi zavolal policii a o bouračce existuje záznam, máš šanci. Policie má 60 dní na prošetření nehody a pojiš?ovna pak dalších 30 na zaplacení škody (samozřejmě vše v případě, že Tvoje požadavky budou vyřízeny kladně). Dále počítej s tím, že Ti pojiš?ovna bude chtít srazit nějakou tu korunu za amortizaci (rohy přece nebyly nové). Myslím, že když budeš mít hodně štěstí a když věnuješ nějaký ten čas komunikaci s pojiš?ovnou (vyplnění lejster, hádání se s likvidátorem), možná bys za tři měsíce mohl získat tak 50% ceny rohů … třeba …

      0 0
      • jecnak  

        Presne tak to je. Takze jstli ma dotycny jen odreny barendy, tak bych to neresil, jelikoz to za ten cas a namahu nestoji.

        0 0
        • FAF  

          Nikto Policiu nevolal.Vsetko bolo zalozene na cestnosti.Mozno je to v dnesnej dobe uz nezvycajne, ale riesil som to takto ved islo len o drobnost. Rohy v hodnote asi 600Sk

          0 0
          • rock  

            Šest stovek je relativní pakatel; buď rád, že jsi z bouračky vyvázl lehce a pus? to z hlavy. Můžeš zkusit zavolat viníkovi a slušně mu vysvětlit, že jsi při kontrole zjistil poškození – a třeba Ti to zaplatí, ale asi bych se na to vykašlal …

            0 0
          • jecnak  

            Pak jsi to mel vyresit na miste az do konce.

            0 0
          • croscountry  

            Doporučoval by som ti, aby si sa na to vykašlal. Takto Ti aspoň zostane dobrý pocit, že ti síce nedal prednos?, ale bol to čestný človek. Ono totiž keď prejde počiatočný šok a strach, či sa ti niečo nestalo začnú ľudia uvažova? racionálnejšie a uvedomia si, že to nijako nedokážeš a pošlú ?a niekam. A zybtočne budeš sklamaný.

            0 0
    • Mamut  

      Tiez som sa poucil az na prvej havarke, ked mi auto nedalo prednost. Bud rad, ze ta to vyslo lacno a nabuduce: Bud da prachy na mieste, alebo volas policiu. Ta sa NEMUSI volat do nejakej malej skody (5000?), ale MOZE sa vzdy.

      Podla rady vyssie, skus sa s nim spojit a vybavit to priamo s nim. Nijak inac nemas velke sance. Pokial to zacnes riesit cez policiu dodatocne, tak mozu naparit pokutu vam obom, pretoze napr. Kludne ty si mohol byt pri havarke ozraty. (Mne to tymto sposobom vysvetloval policajt, ked som isiel riesit dodatocne na policiu (ale mozno len chcel mat odo mna pokoj). Pomohol mi s tym, z toho cloveka vymlatiti nejake prachy, ale oficialne to cez policiu neslo.)

      0 0
      • Palo TT  

        Pokial ma len oskrete rohy a nedohodli sa na mieste, tak teraz by som to uz nechal tak.

        0 0
      • lubos  

        Policia sa nemusi volat, ak celkova skoda neprekroci tusim 10× minimalna mzda (nieco cez 60tisic), ale NESMIE prist k ziadnej ujme na zdravi. Vtedy neplati velkost skody. Teda u nas na Slovensku to tak plati.

        0 0
    • mosquito  

      volat policajty si chce poradne rozmyslet – ono se pak casto stava ze ti neco najdou, a pak sice dostanes par stovek z pojistovny ale zas das na pokute ze

      osobne bych nehodu na kole resil takto:

      1. jsem zraneny, vim ze jsem nepil a neni to moje vina – pokud to nebylo na hlavu a ani nijak velky naraz, rekl bych si o penize ze budu drzet hubu + penize na poskozene kolo, pri vetsim zraneni uz bych samo volal policii
      2. odneslo to jen kolo, zkusil bych penize na miste s tim ze pres pojitovnu prijde o bonusy atd, kdyz ne tak sepsat papir s inicialema z obcanky + jeho podpis a sup s tim na pojistovnu
      0 0
    •  

      Ticho! Všechny vás zabiju!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.