Rozdíl mezi dlouhým a krátkým ramenem u přehazky ?

17 nepřečtených
  • Didi

    Ahoj, máte někdo zkušenost s krátkým ramenem u šaltru xt? Doposud jsem měl jen dlouhé a jediné co jsem se kde dočetl, je maximální počet zubů vzadu 34 u SG a 45 zubů u SGS. Chci to dát na kolo který má vzadu 32–11 a vepředu 44–32–22.Zkusit to, nebo koupit s dlouhým ramenem?(nabízí mi ji kámoš za dobrou cenu)

    0 0
    • Honza z H  

      Mám dlouhé rameno a kliky 26–36–48 a na velkou placku dávám vzadu max. 3 kolo shora. Pokud nebudeš řadit křížené převody a možná dáš o článek delší řetěz, tak to fungovat bude.

      0 0
    • croscountry  

      Ak to máš od kamoša, tak by nemal by? problém to namontova? na skúšku. Je to len chvíľka a vyskúša?, či ti to krátke ramienko dostatočne napne re?az.

      0 0
      • Didi  

        Jo, jo říkal že mi to nechá zkusit, už jsem to tam namontil, jen jsem měl obavu abych s tím něco neudělal. Řetěz jsem oproti dlouhému ramenu musel zkrátit o 4 články.

        0 0
        • croscountry  

          Ak to funguje nič s tým neskazíš. Možeš to kľudne používa?. Problém by mohol by? iba ak by si časom menil kazetu.

          0 0
          • Didi  

            Myslím, že při mém ježdění tady u nás v nížinách mi bude stačit 32 vzadu nejvíc, neuvažuji o větším. Tady u nás stejně ani 22 vepředu nedám a na horách jsem vyjel „skoro“ všechno i na tu 32–22.

            0 0
    • vojtechposmourny  

      Mám krátkej šaltr X.9 a s pilama 44/32/22 a kazetou 11–32 to chodí v pohodě. Špatný to bylo s kazetou 11–34, ta 34 tam dělala neplechu.

      0 0
      • Didi  

        Tak to bude asi to, že tam co jsem to četl, píšou do 33 zubů vzdadu, jestli to na 34 vzadu už nechodí, tak to by mohlo být ono. Mám 32 tak asi budu v klidu a nebudu to řešit.

        0 0
    • fousac  

      45 zubu vzadu?? to se pouziva na hlubokou orbu, ne?? ;o)

      0 0
      • Didi  

        Pro první jarní brázdu! :-)) Taky jem viděl asi nejvíc 36 vzadu, na běžnejch kolech.

        0 0
        • petergula  

          ono to bude asi tym, ze to je 45 zubov co pochyta prehadzovacka, takze vpredu ak mas 44–32–22 tak je max 22 rozdiel a vzadu 34–11 je rozdiel 23 takze to je do kopy tych 45.

          0 0
          • Didi  

            Jo to tak vypadá, já jen nejsem na tu matematiku :-)) a z těch návodů a článků od shimana jsem to fak nepochopil.

            0 0
          • panacea1  

            řekl bych toto: na přehazovačce by mělo bejt označení MAX. a TOTAL…MAX. znamená maximální počet zubů na zadním pastorku který je schopna optimálně zvládnout přehazka a TOTAL je rozdíl mezi max. pilou /48,46,..zubů/ a nejmenším pastorkem vzadu…tudíž 48 – 11/12../ = 37,…to je schopna zvládnout taky otimálně, při vyšších číslech, resp. překročení těchto hodnot už nepracuje přehazka optimálně…

            0 0
    • hanz  

      pohledej v historii…řešilo se to tu asi 100× a vždycky vyřešilo že je jedno jaký dáš protože tech 45 pobere aj krátký.

      0 0
      • Didi  

        Ok, pojedu to dnes zkusit co to dělá. Dá se říct, že uz sem teda v klidu.

        0 0
    • Didi  

      Dík všem za příspěvky, pohledal jsem i v historii a mám už jasnějc.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.