• Corbett

    Protože těmto věcem moc nerozumím, raději se zeptám. Pomalinku dožívající ráfky jsi chci nechat na zimu a chci si nechat vyplést nové kola. Mám představu jaké ráfky, špice, ale nevím jaké náby? Moje kolo – HT na V brzdách, cena loni 30000Kč (pro lepší orientaci) Díky za radu.

    0 0
    • kandik psi zub  

      levna varianta – author drazsi varianta – DT Onyx Light dopredu, DT Hugi 95 – tj. oranzovy naboj Coda – za 1990,– nekde i za 1400,– dozadu

      0 0
    • Pekáček  

      Já bych volil Shimano, seženeš na ně všechno, kónusy, ořech apod. Nejsou až tak drahý a nad Deore LX snad nešlápneš vedle. Jen si musíš pohlídat seřízení kónusů.

      0 0
      • enjoy  

        to serizeni konusu si mel hodne zduraznit.jinak rozumna rec.

        0 0
        • Smepet  

          Dnes jedu do prace a povolila se mi naba, resp. ten sroub s konusy. Jedna se o kotoucovou nabu Author, temer novou co do poctu kilometru. Jako by mi jedna kulicka u kazety vyskocila nebo co. Mate nejakej typ jak zabranit povoleni za jizdy ? Musi mezi temi dvemi matkami byt nejaka podlozka ? Nemohlo to byt tim, ze byly konusy moc utazeny ? Diky za radu.

          0 0
        • Mofo  

          chci se zeptat, to seřízení konusů i na novém náboji? Docela mě to překvapilo…

          0 0
          • Mamutt  

            Shimano kónusy bývají už z výroby standartně přetažené.

            0 0
            • Mofo  

              tak to je *******!!! já sem s tím nic nedělal a to je už mám docela dlouho, taky je přední docela v pr…

              0 0
      • Vladimír  

        mne uz se nechce serizovat konusy, cistit kulicky, menit vazelinu, radeji hledam neco na prumyslovych loziskach, zitra chci koupit authory.

        0 0
        • enjoy  

          ale prosimte.. to jsem nikdy nedelal.ps:a ty LX naby jezdi doted bez zasahu(asi 5000km).nerikam ze to je hodne,ale celkem to dokazuje temer bezudrzbovost.

          0 0
          • Vladimír  

            kdyz kolo umyju ve wapce tak jsme bez vazeliny

            0 0
            • enjoy  

              ja sundany kola uz tolikrat sprchoval a nabojum jsem taky dopral peci:-) a vporadku.

              0 0
            • kovar  

              A proč vazelínu wapkou z nábojů vymýváš? Se ti vazelína v nábojích nelíbí?

              0 0
            • Daf  

              Shimano ma v nabach dvojite kontaktni tesneni. Prumysl je zpravidla utesnenej mnohem hur.

              0 0
            • wroum  

              jestli mejes kolo vapkou tak ses sam proti sobe a kolo je na rozebrani, namazani a opetovne znovuslozeni. tu vazelinu to vymeje odevsad.

              0 0
              • blue  

                meju kolo temer vyhradne wapkou a presto nemusim neustale nic rozebirat a domazavat, presto kolo neustale funguje bez problemu… co teda delam spatne? ;-)

                0 0
                • wroum  

                  strikas to z moc velky dalky.

                  0 0
                  • marapara  

                    Jsem na tom podobně jako blue. Taky myju kolo výhradně wapkou. Většinou z dálky, z blízka jen kazetu, řetěz a převodníky. Tam s tlakem vody není problém a nevadí to.

                    0 0
          • Volf  

            Sice se na svý LX občas podívám, ale zase bych šel do kónusů. Prostě zvyk je železná košile. Nechat si je zaplíst do svazků / viz můj bike / a paráda. jinak ale ty Authory na průmyslechnemusej bejt špatná volba.

            0 0
        • Pekáček  

          Authorům se prej sypou ořechy, proto bych je nevolil. Navíc nevíš jaká je konstrukce ložiskovýho náboje, co když se ti udělá vakl? Budeš měnit ložiska? To je jednodušší seřídit kónusy.

          0 0
          • Mamut  

            Slusny priemyslovak ma nastavovanie vole. Author je slusny priemyslovak. Orech podo mnou jazdi 3500km bez problemov. Cely naboj je absolutne bez problemov. Najlepsie v nom sedia spice DT – najlepsie sedia hlavisky v naboji a spica smeruje tam, kam ma.

            Na porovnanie voli: V predu mam Sachs Neos na priemysloch. Za poslednych 5 rokov som ho ani neotvoril, skutocne som s tym nabojom absolutne nic nerobil. Stelovanie vole sice ma, ale este nikdy (za 6 rokov co ho jazdim) som ho nepotreboval. Vola sa v nom nerobi.

            0 0
    • skibob  

      Pohlídej si počty děr na špice v ráfku a v náboji. Na starém bikefóru byla dosti důrazná kritika nábojů Shimano obecně. Nevím jak je to teď, ale sám jsem raději šel na průmysložiska.

      0 0
    • Zdenal^ZUX  

      Jezdim ted kratce Cody Expert na prumyslech. Cena 1360,– za oba, hmotnost stejna jako XT (prevazeno, predni ma o 30g vic nez XT, zadni zase o 30g min). Tocivost je srovnatelna s XT. Jedine co mi na nich dost vadi je nechutne hlasity orech. Skoro lepsi nez zvonek :o) Zatim maji najeto par set, uvidime co zivotnost. P.S. neda se ten orech nak ztisit, treba vazelinou?

      0 0
      • kungpao  

        Tak tak, vazelinou to dos? uspešne odstraniš resp. stíšiš. Ale neviem či je to u Cody Expert, ja mám skúsenos? s mojím DT Hugi (myslím že Codu si nechávajú robi? v ich fabrike)

        0 0
      • MartinXC  

        Ano, v Hugině stačí namazat řehtačku – čím hustší mazání, tim víc se ztiší. Ale vazelinu bych nedával, když vyschne, bude lepit (=špatné).

        0 0
        • mastihuba  

          co se vám nelíbí na hlasitým ořechu? dy? to je krása.

          0 0
          • MartinXC  

            No mě se líbí, já tu řehtačku v Hugině otíral aby byla hlasitější :-) Ale když tahám vozík, tak to vadí – Martínek u toho blbě spí.

            0 0
    • McBlacky  

      mám xt a u zadní se mi dostal bordel do ořechu i na konusy, najeto cca 3000km, ale v docela sračkách. přední ok.

      0 0
    • Corbett  

      Jak jsem říkal, nerozumím tomu. Já myslel že průmyslové ložiska jsou pouze v nábojích na kotouče. Zase jsem o něco chytřejší. O těch LX také uvažuji. Jinak na svém kole mám RITCHEY Zero, nebo tak nějak a zadní nába mi začíná po 4000 odcházet.

      0 0
      • croscountry  

        Mám Authora na pr. ložiskách. Síce ešte iba rok, ale pravidelne čistený Vapkou, Nemazal som ich ani raz (ani neviem či sa pr.ložiská mažú) a fungujú 100%. Myslím, že sa netreba bá? nových vecí, že kónusy budú pomaly vytlačené.

        0 0
    • wroum  

      ja bych se pokusil sehnat stary XT na 6-ti dirovej kotouc. pripadne jakykoliv Shimana od LX vejs. zlatej kvalitni konus oproti mizernymu prumyslu. konus si seridis jak potrebujes a kdyz nejsi prase tak prezije nekolik levnejch prumyslu.

      0 0
      • Mamut  

        Mizerny priemysel vymenis za dobry dobry a naboj prezije este aj teba (orech uz mozno nie).

        0 0
        • wroum  

          spousty prace. XT konusy mam od roku 2001 a maj najeto cca 8 000 bez jedinyho problemu a byly akorat jednou preventivne rozdelany a namazany. navic stejne tak jako muzes koupit novyho prumysla, tak muzes koupit i novej konus.

          0 0
          • Corbett  

            OK, hlavně se nehádejte, mě to bohatě stačí. Jinak kolo vapkou také nemiju, na to ho mám dost rád.

            0 0
            • vipermann  

              A co naby na maratony a obcasne XC?: DT Swiss Onyx Disc / 32 zadni 393 g a predni 192 g Cena: 3.100,00 Kč/1­.790,00 Kč. Neni neco lepsiho pomer kvalita/cena?

              0 0
              • sir_mike1  

                Hod tam Woodman a budes spokojenej. Ja osobne vozim ty levnejsi (Bill LTC respektive Bill LTC RR) a naprosta spokojenost s nima. Koupuil jsem je od dovozce za necely 3 tisice za oba. Samozrejme, ze to bylo levnejsi nez v klasickym shopu, ale jsou to skvely naboje. WOODMAN!!!

                0 0
    • TomK  

      Další variantou na průmyslech je Novatec. Zadní – 4 ložiska a teoreticky by měl mít lepší ořech, než Author. Cena podobná.

      0 0
    • oddie  

      Nechci zakládat nové téma, tak vytáhnu ze záhrobí tohle.

      Mám v podstatě podobný problém, jaký už tu zazněl – stará nába odešla (kónusy mají pitting jak prase, nové se nevyplatí koupit). kdysi jsem měl silničku na průmyslech, a fungovaly dobře, tak pošilhávám po takové nábě na MTB. V předchozí diskuzi pár tipů zaznělo, ale přeci jen je 5 let stará, tak se ptám, máte někdo aktuální tipy na náby s průmyslovými ložisky, na V i na disky (kdybych náhodou stavěl nové kolo, na starém jsou V), s nějakou přijatelnou vahou, kvalitou i cenou?

      0 0
      • Ruprt2  

        Shimano předpokládám.

        V jakém stavu máš ořech?

        0 0
      • Mirek1  

        Já mám na biku náby DT 340 a zatím spokojenost. Zadní mám 2 roky, přední rok. Zatím jediné, co jsem dělal, bylo jednou promazání zubatky. Bike běžně jezdí v blátě a meju ho zahradní hadicí.

        0 0
      • Hnoj  

        Cenově nejzajímavější je asi Novatec DB712…

        0 0
    • zlicka  

      Zdravím, hodím to třeba sem.

      Chci si koupit zapletený kola, který mají mít náboje Novatec D041SB a D042SB(já vím, jsou to težítka). Prodejce mi sdělil, že tyto náby budou až za měsíc a nabídl mně místo nich náboje Remerx na průmyslech za stejnou cenu. Jelikož nemůžu najít žadný informace o těchto nábojích, tak se chci zeptat zda jsou tyto náboje srovnatelný nebo jde o ojebávku?

      Díky

      0 0
      • Tina  

        Minimálne ti klame v tom, že náboje Novatec D041SB a D042SB nebudú skôr ako za mesiac. Dema Senica ako výhradný distributér pre SR a ČR ich má skladom, dokonca v rôznych farbách. Takže ak by ich ten predajca objednal aj v pondelok tak ich do 2 – 3 dní má v obchode. Pravdepodobne sa chce zbaviť tých Remerxov ;)

        0 0
        • zlicka  

          Aha to je dobrý vědět. O těch remerx nábách pro 32 drátů vím jenom to, že jeden má název Al remerx disc a druhej Al remerx light disc. Nemáte někdo přece jenom nějakou zkušenost s těmato nábojema, jestli to není třeba to stejný jenom pod jinou značkou?

          0 0
          • Hnoj  

            Myslím, že kupovat si cokoliv s nápisem Remerx není moc dobrej nápad. Zvlášť, pokud se to chystáš pak i používat :-D

            0 0
            • zlicka  

              Tak jasný není to žádná hitparáda. Klidně si nechám poradit. Teď mám objednaný rafky Remerx Masterdisc a ty náboje novatec D041SB, D042SB. Podotýkám, že nepotřebuju nic extra. :) Co bude lepší za cenu 2400Kč?

              0 0
    • Jakobo  

      Když se tu řeší ty náboje, nemáte někdo zkušenost, jak jsou na tom ty nové XT náby s Alu osou co do tuhosti? Myslím std rozměr, 9/10 mm osa.

      Já jsem si s nima zapletl lehké kola na crosse, ale nahodím je až na jaře, tak nevím. Zajímá mě, jestli je to v ideálním případě někde mezi klasikou a 15 mm nábou. Jinak z jejich konstrukce moc nadšený nejsem, předpokládám, že ten Alu závit zatáhlý s loctitem do těch koncovek mockrát čištění nevydrží.

      Na kupkole mají pořád ještě XT náby na kotouče s klasickou ocelovou osou, M756, a právě uvažuju, že je zavčas koupím do foroty, pokud ty nové M770, M785… nejsou nějak výjimečně tužší. Ta ocelová osa je přece jen nezničitelná.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.