• MirekZ

  Ahoj,

  u Sram Force 1 se mi teď stalo, že začala řadit velmi váhavě na největších pastorcích vzadu směrem dolů. Když dám pryč kolo, tak přehazovačka jezdí bez problémů, přesně a rychle nahoru i dolů (bovden to asi nebude, zadřená přehazovačka asi taky ne). Snažil jsem se dát větší B–gap, ale nezdá se, že by to mělo extra vliv. Nějaký tipy?

  Díky moc, Mirek

  • novas752  

   zkusit trochu povolit lanko (tak půl otáčky točítkem doprava). Pokud nepomůže tak dorovnat patku a vyměnit lanko a bowden.

   • MirekZ  

    Ahoj, díky za tip. Patka je rovná, napnutí lanka to nevyřešilo. Zkusím vyměnit bowden, ale moc se mi do toho nechce … (omotávka atd.). Jen prostě nerozumím tomu, jak to může bez kola chodit hladce nahoru i dolů, a jak nasadím kolo, tak to z těch horních pastorků neleze. Najeto mám cca 2,5 t, kolo jako nový. A je tam cítit odpor, jakoby neochota přehazovačky se pohnout. Když do ní strčím rukou, pak už jede dobře, ale to není moc praktický:-).

    • Cavendish  

     No a co šaltr? Není něco vražený v mechanismu? Nějaká bordel, kamen, nebo tak? Není prasklá pružina?

    • novas752  

     Tak zkus taky vyčistit šaltr, ideálně pak vyfoukat vzduchem ať z čepů vyleze bordel. Může to být zalomeným lankem nebo bowdenem, roztřepeným lankem v bowdenu, bowden se může ucpat tim chlupatym nesmyslem čim jsou dražší Shimano lanka potažená, lanko se může roztřepit těsně za hlavičkou v těle páky. atd.

     Prostě na vysílači problém neni, na přijímači taky ne pokud přehazka chodí naprázdno hladce a neni ťuknutá, takže problém musí být někde mezi.

  • Vrci  

   V jaký kondici je řetěz (špína, vytažení) a horní kladka (stav zubů, vůle)?

   • MirekZ  

    Ahoj,

    je to plus/mínus čistý, nic vraženýho tam není, pružina ok. Řetěz nový – resp. jsem se rozhodl, že utáhnu vpředu 42 t místo původních 40. Vyměnil jsem tedy převodník, kazetu a dal i nový řetěz (116 článků místo 114 na 40 t). Vše před cca 150 km. Následně vše šlapalo, při poslední jízdě začalo zlobit.

    Tu odřenou přehazovačku prosím ignorujte, pád po týdnu vlastnictví kola…jen kosmetika. Patka rovná, šlapalo to bez problémů celý rok.

    Chování bez kola je vidět na https://photos.app.goo.gl/…9Ahj3rhrsGw5, jezdí to hezky, bez zaváhání. Proč to nejde s kolem je mimo moje chápání… Zkoušel jsem taky dát původní řetěz o dva články kratší, beze změny.

    Díky moc, Mirek

  • MirekZ  

   Výměna lanka + bowdenu pomohla, řadí to teď už jak víno. Díky, Mirek

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse